Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttamas


ttamas
tag

Ami jo a TP Link cuccokban, higy két apbol is mar tudsz MESH hálózatot létrehozni kb 20e magyar ftbol, amit utána még lehet bővíteni is. Onemesh a kulcsszó

(#2) TIT


TIT
veterán

Máshol 20 ropi a 10-es router nem 31.

(#3) Zanik


Zanik
addikt

Régóta agyalok hogy kéne egy iFixit kit. Ez ráadásul pont elég is lenne.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4) pusszycat válasza Zanik (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én 200 darabos készletet vettem racsnis csavarhúzó fejjel kb. 3000-ért való igaz nem iFixit. Dehát majd csak túljutok ezen egyszer. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) siposz


siposz
aktív tag

Vallami bürokratikus csúcsizének egyszer eszébe juthatna hogy kötelezően egységesítse a használható csavarokat úgy általában.

Mittomén, legyen hatlapfejű meg imbusz és jónapot.

(#6) Ablakos válasza pusszycat (#4) üzenetére


Ablakos
őstag

Aztán nem használni, csak nézegetni tessék azt a készletet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza Ablakos (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szokásom, h megveszek dolgokat aztán elpakolom valahova. De ezt kivételesen egyszer már használtam. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) zetor2000 válasza siposz (#5) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem biztos, hogy jó ötlet.
A legtöbb csodacsavar olyan, hogy gépi csavarozáshoz is jó. Egyes típusok meg olyanok, hogy véletlen se tudd szétszedni. Pl. a háromlapos, csak befelé tekerhető csavar. Ezeknek is megvan a létjogosultságuk. Egyszer használatos holmikhoz, vagy olyan biztonsági vackokhoz, amik nem érik meg a vesződséget, hogy javítsa az ember, vagy nagyon balesetveszélyes, ha bárki is beletúrkál.
Nameg ott vannak egyes gyártók, akik azt szeretik, ha csak a saját szerszámaikkal lehet javítani. (Pl. Apple pentalobe)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9) sefan67 válasza Zanik (#3) üzenetére


sefan67
aktív tag

Nem ajánlom, annyira szar hogy beleszorulnak a fejek első használattól kezdve, csak fogóval lehet kitépni. Többet is kipróbáltam már. Kritikán aluli minőség.

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez mit jelent pontosan az A9-es router esetében: "FTP, média vagy Samba szervert futtathatunk vele HFS, FAT32 vagy NTFS fájlrendszerrel."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) pusszycat válasza Zanik (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez volna az 3000-ért.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Zanik válasza sefan67 (#9) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor ajánlj már valami jót, mert rendre azzal szenvedek, hogy vagy a bitfej hegye csorbul, vagy a csavarfejet nyírom el. Elegem van a gagyi készletekből.
Nem tudom amúgy, hogy vagy a PC hardvergyártók használnak túl puha vagy épp túl kemény anyagú csavarokat, vagy a bitfej gyártók viszik túlzásba/spórolják ki az anyagot, de katasztrófa hogy mindig azon kell aggódjak, hogy akkor most a szerszám adja meg előbb magát vagy a csavar.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13) siposz válasza zetor2000 (#8) üzenetére


siposz
aktív tag

Nyilván pár gépészmérnök, stb... összeírná, mire van szükség.

"Nameg ott vannak egyes gyártók, akik azt szeretik, ha csak a saját szerszámaikkal lehet javítani."

Ennek a tiltása lenne a cél többek között.

(#14) Reggie0 válasza tibaimp (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Radugod a pendriveot/kulso hdd-t/ssd-t es futtathatsz a routeren ilyen szolgaltatasokat.

(#15) ttamas válasza Zanik (#12) üzenetére


ttamas
tag

szerszámboltokban lehet venni bitfejeket külön, ami neked kellhet, az a PH1-2-3 bit fejek, Makitából, esetleg milwaukeeból, vagy bármi más fajtábol, kb 2-300 ft/ darab felett. Extra funkcióként nézheted a mágnes tulajdonságot, jól megtartja a csavart lehetetlen helyzetben is. A szar csavart elnyírják ezek is, a méretpontosággra árdemes figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#16) hallador válasza Zanik (#12) üzenetére


hallador
addikt

Ha jót akarsz ennyiért nem lesz. Ha tényleg jó kell, akkor Wera, Wiha-t kell venni. Ha picit lejjebb mész, akkor a Bahco még jó lehet, de itt egy készet kb 2* ennyiért fog indulni. Ezek kb ha vigyáz rá az ember, akkor 15 - 20 évig kiszolgálnak. De egyszer egy ilyen készletbe bele kell fektetni 30 - 50 000 Ft-ot.

Ha ennyit nem akarsz rászánni, akkor ott vannak a nagy gépgyártók, Bosch, Makita stb. Szerintem még azok is jobbak szoktak lenni, bár a fentieket amit írtam azért azok a legjobbak szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Azért 1TB-os SSD árát leszurkolni egy 512-es TLC-ért elég meredek, és még csak komolyabb név, sebesség, de még 5 év gari se társul hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18) DBob válasza sefan67 (#9) üzenetére


DBob
őstag

Öööhmm..
You are doing it wrong.
Sosem szorult még be nekem bit egyetlen eszközbe sem, így iFixit készletbe sem.

Egyébként épp a reklámozott példánnyal (Mahi) az a gond, hogy nem épp számítógép szereléshez, vagy egyéb finommechanikai szereléshez vannak benne bitek, hanem a "nagyobb" munkákhoz. Ez a karton fedlapon egyébként jól fel is van tüntetve. Ez pedig itt egy alapvetően informatikai oldal, nem egy Ezermester fórum.

A Mahi készletet pont ezért hirdetik a többivel ellentétben mindenhol (most már itt PH-n is), mert a hozzá adott bitkészlet miatt kevésbé univerzális, és emiatt kevésbé is vásárolják azok, akik utánaolvasnak.

(#19) tibaimp válasza Reggie0 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi :R
Torrentet is tud futtatni PC nélkül?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Reggie0 válasza tibaimp (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem csak akkor, ha lecsereled rajta a rendszert openwrt-re :) Felteve, hogy le lehet.

(#21) tibaimp válasza Reggie0 (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ok, köszi az infót!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) tupacamaru válasza Zanik (#12) üzenetére


tupacamaru
veterán

Teljesen jó, csak olyan erős a mágnes a fejben, hogy csak fogóval lehet kivenni. 4k-t csak megér :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#24) ANOka válasza siposz (#5) üzenetére


ANOka
őstag

Az egységesítéssel egyetértek, de a Torx-ot, mint csavarfejet jónak tartom: nem ugrik ki, nem nyíródik el!

(#25) Protezis válasza Zanik (#3) üzenetére


Protezis
őstag

Eshopon 4k hónapok óta. Én is beszereztem már egyet. https://www.eshop24.hu/ifixit_mahi_driver_kit_48_bits_szerszamkeszlet_158000?keyword=Ifixit

Hopp, látom már írták...

[ Szerkesztve ]

(#26) hallador válasza tupacamaru (#22) üzenetére


hallador
addikt

Annyit simán.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) AxBattler válasza Zanik (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Ár/érték arányban nekem a Milwaukee-t ajánlották, mint jó választás, ill. normális minőséget.
Persze nem kifejezetten IT területre készülnek a termékeik...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

17.500-ért szék alátét, mikor 5e-ért vettem a puha műanyagból készült görgő szettet az enyémre, ami mellesleg fékezhető is. Ezért érdemes normális széket venni.

(#29) Aprósólyom válasza MeszesKPT (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szőnyeg azért lehet jó, mert a manapság elterjed lamináltpadló nem kimondottan meleg burkolat és lehet valakinek annyira hideg a padlója, hogy bármilyen szőnyeg jó szolgálatot tud tenni, hogy ne 5 percenként járjon ki pisilni munka/játék közben. ;]

Jevons paradox

(#30) Aprósólyom válasza Zanik (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha jellemzően ilyen hibába esel bele, biztos vagy benne, hogy felismered a megfelelő típusokat? Pl. hogy nem kevered e a PH és PZ fejeket és biteket? Mert ezeket könnyen össze lehet keverni. Illetve megfelelő méretű bitet használsz adott csavarhoz? Nem tekered-e túl. nem megfelelően erős csavar kemény anyagba, stb...

Jevons paradox

(#31) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Akinek precíziós készlet kell, telefonhoz, kisebb elektronikai cuccokhoz én ezt használom: [link]
Apple féle pentalobe 0.8-t is teszteltem. Tökéletes volt iPhone SE (2016) szereléshez. Méretpontos.
Nem teszteltem minden bitet, de két telefon szerelés alatt, PC szerelés közben minőségi benyomást keltett bennem (legalább is hobbi szintre bőven).

Jevons paradox

(#32) -Faceless- válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem a 3. használatnál szétszakadt a tapadókorong, és a fejek folyamatosan beleragadnak a tartó akármibe. Nem mondom, hogy nem láttam rosszabbat, de jobbat is lehet már kapni.

(#33) Zanik válasza Aprósólyom (#30) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, nem olyan gyakori azért. Talán 4-5 ilyen esetem volt eddig. Korábban volt egy olcsó készletem, de mikor több fejet eltörtem, vettem valamivel jobbat. Aztán utána belefutottam pár beragadt csavarba, és hiába a jó fejet választottam, a csavar anyaga előbb engedett mint a menet. Egy ideje nem történt velem ilyen, csak azon agyalok, lehet nem elég jó még ez a készlet sem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34) tibaimp válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót, ezt megveszem :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Piftuka válasza DBob (#18) üzenetére


Piftuka
veterán

Én elsősorban helytakarékosság céljából szeretnék egy "kis dobozos" szettet.

A cikkben látható készlet esetében szerintem nem praktikus a nehéz, súlyos nyélrész. Egy jó csavarhúzó erős, ugyanakkor könnyű is kell legyen. Könnyebb úgy kezelni. Nemdre?

Viszont fogalmam nincsen, hogy milyen készlettel tudnám leváltani, az itthon a lakásban és a műhelyben található, viszonylag sok helyet foglaló szép számú csavarhúzót..!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#36) Alaplapvevő


Alaplapvevő
csendes tag

1 Tb ssd inkább majd 20e HUF környékén...... egyszer

(#37) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

Nekem most érkezett meg, rohadtul megérte. Ajánlom. :)

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#38) Aprósólyom válasza -Faceless- (#32) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A karikagyűrűnél? Nekem elégségesnek tűnik a minősége vagy csak a tied volt defektes. Ránézésre, amire nem elég ott egyebekkel is foglalkozni kell (felmelegíteni a ragsztást, szétpattintani plasztikkal....)
Én azzal szembesülök, hogy jobban csúszik a bitfej, mint amekkora fogás ki tudok rajta fejteni. De megoldható ügyesen...
Összességében jobban jöttem ki a szerszámmal és az alzás akkuval (avacom), mint az apple szervizzel. Miközben az akku is jó minőségű.

#33Zanik:Amíg nem figyeltem oda a megfelelő fejre akkor sokkal sűrűbben volt nekem is, ahogy mesélted. Most már inkább egyéb körülmények okozzák, nem maga a fej, vagy csavarhúzó. (pl. már előzetesen koptattak a csavarfejen, nem szorítom eléggé lefelé a csavarhúzót PH fejnél, rozsda, stb..) Az én csavarhúzóim, bitfejek full póriasak, olcsóak és szuperálnak.
Ha barkácsolsz, javaslom, hogy PZ vagy Torx fejű csavarokat használj. Egy hornyos, PH ezeket kerüld, mert ezeknél tényleg könnyebben előfordulhat az elnyírás. A PZ már sokkal jobb minden szempontból vagy a torx mégjobb. Vannak boltok, ahol már nem is kapsz PH csavart, mert a PZ jobb. Legalább is én úgy tudom, hogy stabilabb a forma miatt, minimális az esélye, hogy csavarásnál kiforduljon, illetve állítólag nagyobb forgatónyomatékot is lehet átvinni vele.

#34tibaimp: Remélem neked is beválik. Én nagyon elégedett vagyok vele. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#39) Zanik válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


Zanik
addikt

Köszi. A jövőben jobban figyelni fogok, és ha látom hogy szar a csavar, akkor inkább kicserélem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#40) tovgab


tovgab
aktív tag

Én ezeket a szetteket tudom ajánlani:
XIAOMI Mijia 24 in 1
Wowstick SD Combo 22 in 1
JIMI GNT-18 Precision Screwdriver Set
Raitool 48 In 1

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#41) tibaimp válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) Rock88 válasza pusszycat (#11) üzenetére


Rock88
csendes tag

Ez szerintem nem 200 db-os.

(#43) Aprósólyom válasza tovgab (#40) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ma már nagyon nem egyértelműen olcsóbb a "kínaizás", miközben egyesek tudatalattijába bevésődött, hogy "kínából minden olcsóbb...". Ma már érdemes jobban körülnézni, mert a távol keletiek is tisztában vannak ezzel a jelenséggel, ami érezhető lehet az árazásukban. Ha nem nézel szét először idehaza, lehet rosszabbul jársz, ha automatán kínaizol... (persze ez termékkörtől függ).
Amiket linkeltél, mind drágább vagy az olcsóbb és kisebb szettekben nincs pentalobe. És ha van is ki tudja milyen minőség lesz... Itthon pedig egyszerűen visszaviszed, ha minőségi kifogásod van a termékkel kapcsolatban. Reklamálhatsz. A jogérvényesítés megoldottavbb.

Jevons paradox

(#44) pusszycat válasza Rock88 (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem számoltam a Kauflandban vettem mintha valami olyasmit irt volna a címkén. 50 % akció-ban. Nem bírtam otthagyni pedig már volt egy ilyen kisebb kiadásban. Ha jó árban van valami az ember minden hülyeséget képes összevásárolni. :D

Amúgy a márkája " My Project "

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) DBob válasza pusszycat (#44) üzenetére


DBob
őstag

Rég jártam Kauflandban. Kapni még Hot Mama's Chili szószokat?

(#46) DonToni


DonToni
aktív tag

Ezen a Mouse-Bungee -n most azért elmorzsoltam egy könnycseppet.....

-Anti-

(#47) tovgab válasza Aprósólyom (#43) üzenetére


tovgab
aktív tag

Én rengeteget rendelek kínából és de, még mindig egyértelműen sokkal olcsóbb.
Pont azért ezt a 3-at (Xiaomi, Wowstick, Jimi) kerestem ki, mert ezek a kínai top. Bármelyik EU/USA/tökmindegy gyártó szettjével szemben sem vall szégyent, sokkal korrektebb áron.
Nyilván lehet találni 1-2-3 ezer forintért is ilyen készleteket, azok viszont olyanok is. :R

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#48) fdeyso válasza siposz (#5) üzenetére


fdeyso
csendes tag

vannak kulonbozo szabvanyok, azert hasznalnak tobbfelet mert mas merteku nyomatekot tudsz leadni bizonyos fajtakkal attol fuggoen, hogy milyen melyen tud belemenni a szerszam, ami jobban illik az adott applikaciohoz, aztan van meg az is, hogy mekkor szakitoszilardsaga lesz a csavarfejnek a kulonfele csavarokkal. A legnagyobb baj a kinai reverse-enginnering elnevezesek tengere es variacioja(amit sajnalatos modon az ifixites "szakemberek" is atvettek es reklamoznak)

(#49) fdeyso válasza zetor2000 (#8) üzenetére


fdeyso
csendes tag

a pentalobe(ahogy a hozzanemertok hivjak, pedig igazabol a torx egy variansa) egy jo regi nemet szabvany es nem az apple talalta ki/talalta fel, letezett csak kb senki se hasznalta, mondjuk 0-as meretut eloben eloszor en is az iphone4 en lattam
hozd meg fel a kinaiak altal Y-nak elnevezett verziot amit a szabvagy tulajdonosa microstix-nek nevez...

(#50) fdeyso válasza Zanik (#12) üzenetére


fdeyso
csendes tag

Wera pl? ja es ha philips a csavar akkor philips csavarhuzot hasznaljhozza, ha JIS akkor JIS-t, ha pedig Fraerson akkor frearson csavarhuzot ha pozidriv akkor pozidriv hegyet, ezek kozul mindegyik kereszthornyos, de mas a kikepzese es pl a hegy csucsszoge se ugyanaz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.