Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért túl van tupírozva a cikk egy kicsit.

A sakkhoz továbbra is csak számítási teljesítmény és háttértár szükséges.

Lehet, hogy Lékó Péter sem ember. Állítólag egy Szeged - Budapest vonaton tanult meg sakkozni, egy osztálykiránduláson. Szegednél a lépéseket tanulta. Budapestnél azt, hogy rajta kívül senki sem érti ezt a játékot, a vonaton.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) adapter07


adapter07
csendes tag

"Jon Ludvig Hammer norvég nagymester úgy írta le Alpha Zero stratégiáját, mint “esztelen támadósakk”, ami mélységes pozíciójátékkal párosul."
Még csak most született és máris agresszív! :D

(#3) Hieronymus válasza adapter07 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem agresszív, csak hatékony. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) #90088192 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

Ezt nem tudtam, én is ön képzett sakkozó vagyok persze nem valami jó. Windows Vista sakkprogram legkönnyebben elkezd és mindig eggyel erősebbre állít miután nyertem, ha jól emlékszem a 14. szintig jutottam 1 hét alatt aztán abbamaradt, érdeklődés és idő hiányában.

Mindenhez ez kell számítási teljesítmény és memória :) A bioszámítógép az ATP-nek köszönhetően igen csak energiahatekony, és kis helyen elfér :R

(#5) pető bá' válasza Hieronymus (#1) üzenetére


pető bá'
őstag

Ebben a teljesítményben a lényeg az, hogy az algoritmus az alapszabályok és a győzelem meghatározásával volt képes "megtanulni" sakkozni, 4 nap alatt. Nem stratégiákat, mintákat, meccseket, emberi játékosok stratégiáit vette figyelembe. Ha jól értem. Emellett persze kell számítási kapacitás, meg memória, de az már jó ideje van.

"... and I hope you have a great day!"

(#6) Wesder válasza pető bá' (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Èn 4 óráról tudok, nem 4 napról.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7) Hieronymus válasza Wesder (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A linkelt írásban sem korrekt.
A pdf melléklet szerint több volt.
9 óra alatt 44 millió játékot játszott le az AlphaZero, ez volt tanulási időszaka.
Ez egyben az is jelenti, hogy hatalmas adatbázist készített. Nem kell minden lépést az elejétől kezdve elemeznie, ha már előfordult egy korábbi játszmában.
Egyszerűsítve azt lehet mondani, hogy olyan megnyitás
Megnyitásnak általában a d4, c4, Nf3 lépéseket kombinálja. Vélhetően a lépések hatását, nagyon sok lépésig tudja elemezni, pontosabban tovább építeni a meglévő adatbázisát.. Ezért hatásos az erőteljesen támadó és pozíció kereső játéka.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.