Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomee007007


tomee007007
őstag

Kedvenc RTS-em, a mai napig le tud kötni:)

(#2) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Érdekes múltidéző cikk, ez az egyik kedvencem megjelenése óta, egyértelmű hogy a HD újra kiadást is be kellett szerezni. Még ma is ugyanolyan élvezetes mint régen, ezt kevés játék mondhatja el magáról :)

(#3) dejaris


dejaris
addikt

"a Steam betonstabil rendszerén"

Hat ezen jot derultem.
Egyebkent remelem kapunk egy -50%-t a summer sale-en.

(#4) wolfman


wolfman
veterán

Ezen a cikken meg úgy egyébként is elméláztam, hogy vajon miért halltak ki mára a stratégiai játékok? Gyakorlatilag 5-6 éve semmi stratégia nem jelent meg. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) dejaris válasza wolfman (#4) üzenetére


dejaris
addikt

Gondolom az sc2 az valami fps lehet az aoeo-val karoltve.

(#6) golya87 válasza dejaris (#5) üzenetére


golya87
őstag

Az SC 2 valóban az, de pl számomra, mivel sci-fi, így nem jön számításba. Nekem a stratégia az legyen középkori és lehessen építkezni. :)
Az Age of Empires Online szerintem csak a nevében hasonlít a nagy elődökhöz, a többi vicc...

(#7) CloZee


CloZee
aktív tag

Régen mennyit játszottam ezzel is, úristen! De sajnos windows only maradt

[ Szerkesztve ]

(#8) pakriksz


pakriksz
őstag

Out of sync multiban mennyire gyakori?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#9) golya87 válasza pakriksz (#8) üzenetére


golya87
őstag

Azt mennyire utáltam, legnagyobb csata közepén nyerésre álltam, erre out of sync... :W

(#10) ilosz válasza pakriksz (#8) üzenetére


ilosz
csendes tag

Szerintem egyszer sem volt eddig nekem.

(#11) dejaris válasza golya87 (#6) üzenetére


dejaris
addikt

Hat ez se kozepkori. Az online pedig a sorozat legjobb tagja.

(#12) golya87 válasza dejaris (#11) üzenetére


golya87
őstag

Hát modern korinak és sci-finek sem nevezném... :)

(#13) wolfman válasza dejaris (#5) üzenetére


wolfman
veterán

Jogos, de ezen kívül nem nagyon vannak nagy nevek. És a SC is elég lassan csöpög.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) dejaris válasza wolfman (#13) üzenetére


dejaris
addikt

Total warok, civ5, coh2, aow3, xcomok, red alert, stb.

(#15) wolfman válasza dejaris (#14) üzenetére


wolfman
veterán

ezekre a bázisépítős cuccokra gondoltam, amiből régebben sok volt, de megint jogos amit mondasz. :) Szóval amikor építhetsz maganak épületet, azokkal meg egységeket stb. C&C és társai. Red Alert már rég volt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) dejaris válasza wolfman (#15) üzenetére


dejaris
addikt

Felgyorsult a vilag.

(#17) CloZee válasza wolfman (#15) üzenetére


CloZee
aktív tag

Régen ezekre volt igény, mert nem volt internet, most pedig nem ezekre van igény, mert van internet és a single élmény a multival nem sok közöset mutat egy AoE szerű játékban

(#18) saelin válasza CloZee (#17) üzenetére


saelin
veterán

Pár éve pont ez volt az oka, hogy átvándoroltam konzolra. Nagyon szeretem az rts játékokat, de csak évek elteltével jelenik meg egy-egy ilyen játék. Elég oda egy notebook, amin elfutnak a régi klasszikusok és kész. A másik általam kedvelt kategória a kaland volt... dreamfall, siberia, monkey island, brokensword. Ah. :(

Manapság az fps lett nagyon felkapott, amit meg én nem szeretek (kivételek persze akadnak), de ez van. Haladni kell a korral.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) lev258


lev258
veterán

Ajánlom figyelmetekbe a jelenleg is fejlesztés alatt álló 0 A.D.-t. Nem mellékesen ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21) halkow


halkow
őstag

imádom mai napig is az Age of empires játék sorozatott....
nagyon jó :) főleg a 3-dik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#22) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Leakasztoottam egy 50%-os kupont kitűzőgyártás közben, azzal a lendülettel meg is vettem.
A grafika észrevehetően szebb, ugyanakkor vannak helyzetek, amikor zavaró (pl. a víz gyönyörű, de benne a mozgó élőlények ugyanazok maradtak és van, hogy nem látszanak->nehéz így a halászat). A multi szerintem jóval stabilabb, mint régen volt, a GameRanger-es időszakbelinél is jobb. Kicsit lassúcska maga a multis játékmenet, ez szerintem jó, SC 2-höz képest sokkal inkább kordában lehet tartani a meccset ugyanakkor szerintem igenis vannak jelenleg imba istenek (Isis camel spam gyakorlatilag kivédhetetlen, ha eljut addig az egyiptomi, Thor törpjei az early és midgame-ben megérnek egy misét, Zeus late-game Kolosszusai pedig csak hős spammel állíthatóak meg. Ezek kiragadott példák, de szerintem érthető).
Összességében szerintem csak a single meg a multi egyáltalán nem ér 28 eurót, horribilis ár érte, viszont ha valaki workshoppal akar szöntyörögni, vagy haverokkal tolna meccseket, annak igen. Továbbá nem szabad elfelejteni, hogy vannak ellenfelei Steamen belül is, AoE 3, AoE 2 HD, RoN HD, ezért is furcsa az árazás plusz Early Accessen belül is több cím (ja meg az ultimate RTS: Supreme Commander, bár annak nem tudom, most megy-e a multija).
Mindenesetre én nem bántam meg a vételt, mert remek játék, elképesztő hangulata van és máig emlékszem, milyen hihetetlen volt először látni, ahogy egy küklopsz elhajít egy emberkét, be a fák közé, amik kidőlnek tőle... Fantasztikus volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23) szupermacs válasza #17373696 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha tényleg jön, akkor az is várós! :D

Mindenkihez: AoM kapható lesz dobozos verzióban vagy ez csak Steam-es játék?

(#24) Bad Pritt válasza szupermacs (#23) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mivel teljes Workshop támogatása van ezért csak Steames, de ha jól tudom nem adták ki dobozos verzióban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25) pakriksz válasza Bad Pritt (#22) üzenetére


pakriksz
őstag

Aoe3 nem ellenfél, ugyanis multiban 90%-os esély az out of sync-re, tehát játszhatatlan. Aoe2 HD is ilyen volt, de azt később megpatchelték.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) szupermacs válasza Bad Pritt (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm az infót.

(#27) ImpersonatoR

Le van ütve de meg így is 6000 Ft.

(#28) dejaris válasza ImpersonatoR (#27) üzenetére


dejaris
addikt

Hatha kap egy -50%-ot flashben, napiban. Egyebkent steamtradesen 7 kulcs.

(#29) ImpersonatoR válasza dejaris (#28) üzenetére

Mi 7 kulcs? Mármint euró?

[ Szerkesztve ]

(#30) ilosz válasza ImpersonatoR (#29) üzenetére


ilosz
csendes tag

Szerintem 4 kulcsra gondolt a kolléga, egyébként most 25%-os leárazás van.

(#31) dejaris válasza ilosz (#30) üzenetére


dejaris
addikt

Nem, 7 tf2 kulcs, kb 10 euro az ara.

(#32) dejaris


dejaris
addikt

Hat nem lesz -50% most, talan 11-tol -40%.

(#33) ollie válasza wolfman (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát azért elég sok van, bár tény, hozz inkább TBS-ek.

***

(#34) dejaris


dejaris
addikt

Na 5 kulcsert, olyan 8.5 euro korul van, be is szereztem.

(#35) kovsol válasza dejaris (#34) üzenetére


kovsol
titán

Én még ezt az árat is sokkalom érte főleg úgy, hogy megvettem annó a játékot.
AoE2 HD árában mérnék akkor venném is azonnal.

May the Force be with you!

(#36) dejaris válasza kovsol (#35) üzenetére


dejaris
addikt

En is megvettem anno, de itt a multi, a workshop es, hogy nem ker cd-t megeri a penzt.

(#37) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most mentünk pár meccset, mert haver megvette végre a 40%-os leárazásban, hát mit ne mondjak, elég élvezhetetlen a multi. :(
Folyamatos a lag és emiatt a parancsok egyrésze teljesen elveszik, többször kell mindenre kattintani, teljesen kizökkenti az embert a single-ben meg skirmish-ben megszokott üteméből. Remélem terveznek rá valamit a fejlesztők, mert ez így nem állapot (és ahogy látom a netes visszajelzéseket, régiótól függetlenül mindenhol mgvan ez a probléma).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38) Hintalow


Hintalow
senior tag

A régivel pont mostanság játszik otthon asszony és a gyerkőc.
Annó végigvittem (akkoriban kb minden stratégiát végigvittem) de nem igazán fogott meg. Mára meg eléggé megritkultak a stratégiák...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#39) dejaris válasza Bad Pritt (#37) üzenetére


dejaris
addikt

Nalam sem jobb a helyzet.

(#40) 1tom


1tom
tag

A legjobb RTS. Kár, hogy nem folytatták.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.