Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jadro


Jadro
veterán

Klassz írás, köszönjük! Így átolvasva és ömlesztve, hihetetlennek tűnik a technológiai fejlődés. Meg is kellene keresnem az Infra cuccomat, lassan muzeális értéket fog képviselni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2) vcsabika


vcsabika
tag

wlan-os résznél a 802.11y-nél a kültér beltér felett cserélve szerintem...

(#3) Воланд


Воланд
titán

Köszi, megy könyvjelzőbe. :R :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Hogy az infra milyen egy elátkozott dolog...nagyon nagyon utáltam :) Pedig ha már a suliban két embernek volt K300i telója akkor durván lehetett vagánykodni vele :D

(#5) endruboy1


endruboy1
senior tag

Jó a cikk, még nem értem teljesen a végére, de itt megakadt a szemem:
"az androidos és Windows Phone 7-re épülő okostelefonok viszont nem képesek felcsatlakozni a rejtett SSID-vel rendelkező hálózatokra"
ZTE Blade készülékem van NEM módosított ROM-al (T-mobileos gyári, Android 2.1-el) és itthon simán csatlakozok mindenféle kiegészítő program nélkül a rejtett SSID-s WLAN hálózatomhoz. Persze be kellett állítani.

(#6) Bocha válasza endruboy1 (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az Android legjobb tudomásunk szerint nem tudja gyárilag, függetlenül attól, hogy a gyártók (a jelek szerint) bekapcsolhatják a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Nagyon jó cikk, gratulálok hozzá!:D Nem is tudtam, hogy létezett olyan, hogy CSD. Emlékszem, mikor megvettem a Nokia 5300-át (infra és bluetooth is van benne), akkor volt pont az éles váltás a IRDA és a Bluetooth között, és az osztályban mindenkinek olyan telefonja volt, amiben vagy ez, vagy az volt, és mindig az én telefonomat használták "átalakítónak", ha infrás telóról akartak valamit küldeni Bluetooth-osra...régi szép idők.:)

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#8) Zozicsek válasza Bocha (#6) üzenetére


Zozicsek
tag

Ha Androidnál nem keresni próbálsz a wifi hálózatra, hanem kézzel beírod az SSID-t meg a jelszót, akkor sem tud felmenni rá? Nem volt még alkalmam kipróbálni, de olyan logikusnak tűnik. Vagy a gyári Androidban nincs is ilyen opció, hogy "Wi-Fi hálózat hozzáadása"?

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#9) keIdor


keIdor
titán

Remek cikk. :R Várom az LTE és az USB 3.0 elterjedését, minél hamarabb.
A WiMAX az akkor gondolom nem lesz olyan elterjedt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) Probber


Probber
őstag

Érthető, összeszedett és érdekes írás, köszönjük. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#11) Ceree válasza Zozicsek (#8) üzenetére


Ceree
senior tag

Nekem Galaxy3-mal nem ment a kézi beállítás után sem, így arra a hétvégére barátoméknál bekapcsoltuk az SSID szórást.

Az elején pár dolog, ha csak ezt olvastam volna lógna a levegőben, a GPS rész tényleg fura, hogy itt van, de ha már így esett, jó lett volna belevenni az aGPS-t is, mert sokan nem tudják, hogy mi fán terem. Ezeket leszámítva tetszik az írás, köszönöm az összefoglalót!

A második oldal 2. bekezdésének végén pedig egy leírás van szerintem: "UMTS-hálózatokon már legfeljebb 384 kmbps-os sebességet".

Másolat_eredetije

(#12) bok92


bok92
addikt

Nagyon jó összefoglaló írás lett! :K
Nekem soha nem volt infrás telóm,és mindig mondták,hogy de rossz nekem,most meg nincs sehol sem szinte(R.I.P infra) ;]

(#13) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Jó, részletes, átfogó írás. Megérte a befektetett energiát. Sokan csak úgy dobálóznak a cikkben említett/magyarázott fogalmakkal ismeretük nélkül. Most tisztába kerül minden. Talán a nevek magyarázatánál egy link erejéig belekerülhetne a Bluetooth név eredete, ami kis vigyorra ösztönözne sok bitbe csavarodott agyú olvasót. Ha megtalálom mégegyszer, akkor beírom. Gratulálok a cikkhez.
Itt van: A név Harald Blåtand (I. Harald dán király) dán király nevének angol változata, aki 958-tól, illetve 976-tól 986-ig volt Dánia és Norvégia uralkodója, és nagyon szerette az áfonyát, ezért kék lett a foga. Harald arról volt nevezetes, hogy egyesítette a lázongó dán, norvég és svéd törzseket. Ehhez hasonlóan a Bluetooth-t is arra szánták, hogy egyesítsen és összekössön olyan különböző eszközöket, mint a számítógép vagy a mobiltelefon. A Bluetooth logója a H és B betűknek megfelelő skandináv rúnákat, a Haglazt és a Berkanant idézi. [itt]

[ Szerkesztve ]

(#14) .bableWes


.bableWes
őstag

na ma is jo sokat tanultam. köszi szépen!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15) opr


opr
veterán

A cikket még olvasom, eddig tetszik is, csak egy kis javítás:
a wifi-s táblázat elméleti maximális távolság oszlop fejlécében fel van cserélve a kültéri/beltéri sorrend. Vagy az összes többiben, mindegy :DDD :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) endruboy1 válasza Zozicsek (#8) üzenetére


endruboy1
senior tag

Pontosan így tettem és nálam megy. De ezek szerint gyártó függő.

(#17) ZooLee


ZooLee
őstag

Ismét egy nagyon jó cikk lett gratula! :R Széleskörű, kellően részletes, de nem megy túl technikai részletekbe.

Egy apróság: "A Bluetooth jelenleg legfeljebb 7 eszköz egyidejű kommunikációját teszi lehetővé úgynevezett piconet hálózatokban; ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a három bites MAC címek használata mellett a 7 gép között van egy kiemelt (angolul master)"

Ez pontosabban úgy néz ki, hogy egy Master tud kiszolgálni 7 Slave-et. Így a piconet 8 tagú, és nem a 7-ből egy a kiemelt.

http://www.wirelessdevnet.com/channels/bluetooth/features/bluetooth.html

Z.

(#18) Alex_


Alex_
tag

Az írás nagyon tetszik, s gratulálok hozzá.
s emellett engedtessék meg nekem egy rövid megjegyzés:
a 802.11a azaz az 5 ghz-s tartományú szórást nagyon sok helyen használják jelenleg is, legalábbis vidéken a vezeték nélküli internet szolgáltatók, olyan falukban/kisvárosokban ahol több szolgáltató is szórt a 2.4 es sávon, az egymást átfedő sávoktól pár éve sokan áttértek az 5ghz-es 802.11a-s szabványnak megfelelő szórásra.
bár az is igaz, hogy ezekben az esetekben a vétel nem igazán mobil, hiszen telepítik a wifi-vevőt fixen a házakra.

az írást pedig még egyszer köszi.

(#19) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes cikk. Koszonom :)

"There is nothing permanent except change"

(#20) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az infraporthoz hasonló, tiszavirág életű csatalkozási forma volt az RS-232, azaz a soros kábel."
Na na na. Elég sokág javítottam telefonokat, és a 2000-es évek elején mindhez soros kábel volt. Hosszú évekig. Azért az nem tiszavirág.

Amikor a Siemens ME45 (asszem az volt) -höz kijöttek az első USB kábelek, azokban is PL2303 volt (USB-RS232 bridge :D ), ami után a sima Siemens soros kanócban folytatódott a kábel :D

Viszont az írás tényleg jó, és hiánypótló! Lehetne még több ilyen!

@#18 Alex_ : Valami hasonló mobilterminálos Teklogix rendszerek nincsnek? Azt tudom, hogy b/g-vel és n-nel vannak, de rémlik valami atom régi őswifis is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hasznos cikk, jó volt olvasni.

köszi.

Aurea mediocritas

(#22) endruboy1


endruboy1
senior tag

Annyira egyébként nem értek hozzá, de ha az Android nem támogatná a rejtett SSID-t, akkor miért írnának róla a referenciáknál ITT ?
"public boolean hiddenSSID

Since: API Level 1
This is a network that does not broadcast its SSID, so an SSID-specific probe request must be used for scans."

Nem fikázásból, csak most már érdekel a dolog :D.

(#23) Alex_ válasza hcl (#20) üzenetére


Alex_
tag

üdv

passz. a teklogixnak voltak egyedi fejlesztései mobil adatkiolvasáshoz (valamikor kisiskolás koromban), de hogy mit használtak azt nem tudom.
Alex_

(#24) Karma válasza endruboy1 (#22) üzenetére


Karma
félisten

Ezt olvasd el.
Ez egy bug, ami a legtöbb készüléket (köztük pl. Desire HD) érinti.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#25) endruboy1 válasza Karma (#24) üzenetére


endruboy1
senior tag

Érdekes.
De szerintem ennek az lehet az oka, hogy a gyári és néhány egyéb ROM-ban rosszul vagy egyáltalán nem állítják be a hiddenSSID mező értékét. Csak mert látom volt olyan akinek bizonyos ROM-al gond nélkül csatlakozott, csak úgy mint nekem.
Mindenesetre érdekes az is, hogy pont egy kis kínai gyártónak sikerül ezt jól beállítania :) .

(#26) albiosz


albiosz
őstag

Informatív volt, köszönet érte. :)

(#27) endruboy1 válasza Karma (#24) üzenetére


endruboy1
senior tag

Megint én:)
Kicsit jobban áttanulmányoztam azt a fórumot amit linkeltél.
Javaslom olvasd el a 160-as hozzászólást.
Állítólag arról van szó, hogy olyan készülékeken amiken nincsen fizikai értelemben vett gomb, eltakar a virtuális billentyűzet olyan fontos cellékat mint a WPA key valamint a mentés gomb. Mivel ezt nem tölti ki az illető, nem hajlandó a telefon jelszó hiányában a rejtett SSID után kutakodni. Ti. a menu gomb hosszan nyomva tartásával lehet a virtuális billentyűzetet eltüntetni.
Szóval ez egy sima UI probléma.
Na most már tényleg le állok a témáról, csak gondoltam ezt már tisztázzuk :).
"-Turn on Wi-Fi.
-Select "Add Wi-Fi Network". The Add Wi-Fi Network dialog appears, along with the keyboard covering the bottom half of the screen.
-Note that the visible fields are "Network SSID", "Security" and the Save and Cancel buttons.
-Enter the network SSID as normal.
-Select WPA/WPA2 PSK under Security.
-Note that the visible fields remain unchanged - Network SSID, Security, Save and Cancel are visible.
-HIDE THE KEYBOARD!
-Note that a previously-hidden field has appeared, entitled Wireless Password!
-Enter the WPA key in the Wireless Password field.
-Press Save.
-Note that the wireless network connects successfully almost immediately and is subsequently remembered/auto-connected to when in range/everything else that one would reasonably expect.
-Facepalm at the Save and Cancel buttons being allowed to float up to obscure a critical field.

So, there you have it. The Save and Cancel buttons are obviously of a UI class that is allowed to float above the keyboard, but in this case it seems to have generated a great deal of needless confusion and trauma. Some of the problems reported under this bug may well be arising from simple user error thanks to this non-intuitive behaviour.

Consider opening a separate bug to prevent this float-and-obscure behaviour, please. People are going to think that Android can't do something as simple as connecting to a Hidden SSID, which is absolutely laughable and is a really really bad look."

[ Szerkesztve ]

(#28) Hennet válasza endruboy1 (#27) üzenetére


Hennet
aktív tag

KÖszi, sok dolgot helyretett! :DD
Pár év és a "kábel" szó is törlődni fog az emlékezetből, kérdés, hogy szükséges-e.

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#29) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Hiánypótló írás!

Ha jól tudom,a Nokia N900-ban és az E72-ben még van infra, úgyhogy azért nem teljesen tűnt el.

/\/0zb3/27

(#30) ClioRS válasza Davidoff91 (#7) üzenetére


ClioRS
őstag

Ugyanez 7610-el :D

Viszont a cikkhez. A GPS-hez nem elég 3 műhold, hogy pozíciót adjon? :U

Egyébként nagyon jó és hasznos írás :K

(#31) ClioRS válasza --Nozbert-- (#29) üzenetére


ClioRS
őstag

Az N900-ban van, az E72-ben nincs. ;)

(#32) r4z


r4z
nagyúr

Szép, összeszedett írás, bár ezt mi, Mobilarena olvasók már megszokhattuk. :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Jó cikk, ha lesz időm végigolvasom, csak most éppen poker megy:D

(#34) nbg válasza ClioRS (#30) üzenetére


nbg
senior tag

A poziciohoz (elmeletileg) eleg a harom szat, a negyedik a tengerszint feletti magassag megallapitasahoz kell.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#35) rudymester


rudymester
senior tag

:R :R :R Nagy köszönet az írásért. Ha lesz időm, el fogom olvasni mindenképpen!

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#36) Bog válasza nbg (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Thx, épp be akartam írni. :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó kis cikk! :R

Viszont azt nem értem, hogy a 3. oldalon a táblázatban, hogy is vannak az adatok ? 600Mbps = 75 Mbps ? gondolom megabyte-t akartatok írni, de annak MB a jelölése. :F :U

Vigyázni kell vele mert a megabit az Mb a megabyte MB! :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#38) Karma válasza mrhitoshi (#37) üzenetére


Karma
félisten

Nem. A mega prefixe nagy M. Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#39) Bocha válasza mrhitoshi (#37) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A táblázatban az elméleti maximum és a valóságban általában elérhető értékek láthatók, nincs köztük összefüggés. Mindkettőt Mbps-ben (megabit/másodperc) adtuk meg, pl. a Draft 2-nél az elméleti maximum 600 Mbps, viszont a mérések (ezt egy külföldi forrásnál találtuk) alapján a jellemző hetven akárhány Mbps, ami ugye kilenc egész valahány tized MB/másodperc (megabájt/másodperc).

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#40) mrhitoshi válasza Karma (#38) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen időközben rájöttem, hogy hülyeség. :D, viszont a bit byte, az nem!

(#39) Bocha: így már értem. :R :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#41) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Jó cikk, néhány dologban azért tisztább lett a kép! :)
Amúgy anno haverommal a 3110 classickal tudtam Bluetoothon is 3D Snakeezni! :DDD

meg

(#42) gybazsi


gybazsi
senior tag

Jól sikerült az írás, jó volt olvasni egy ilyen összefoglalót erről a témáról.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#43) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Jókis írás lett, nagyon érdekes. Én a férfi és női USB csatin röhögtem. Am az IrDA az nem az IrDAtlan lassúra utal? ;]

Xperia mini pro 4.0.4

(#44) HPAA


HPAA
őstag

a DLNA részhez lenne egy kérdésem
ez csak 1 irányú dolog , tehát csak a telefonrol tudok streamelni pl. tv-re ?
vagy a DLNA képes telefonnal is tudok pl. nas ról mp3-at hallgatni /természetesen dlna képes nas-ról beszélünk wifi-s routerrel szétosztva/ ?

************* censored

(#45) hesszan


hesszan
aktív tag

Írtátok mikor kezdtétek, a cikk 11:50 -kor került fel. Ilyan hosszú volt? mikor volt alvás?

Sungdurung

(#46) ClioRS válasza nbg (#34) üzenetére


ClioRS
őstag

Valahogy így :D

(#47) CS_D


CS_D
senior tag

Nagyon jó cikk, érdemes volt elolvasni. :R

(#48) EczkE


EczkE
addikt

Kiváló cikk, a szokásos kiváló minőségben! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#49) stol


stol
addikt

"a 802.11a-t itthon állítólag csak a Parlamentben használták"

....meg az összes WiFi ISP gerinchálózati P-P kapcsolatokra és vagy kliens szórásra, manapság egyra nagyobb körben, a 2,4GHz-es sáv telítettsége miatt.

Javítani kéne.

(#50) mhorvat válasza nbg (#34) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez nem teljesen igaz. Egy térbeli pont meghatározásához három ismert helyzetű másik pont szükséges (ezek a műholdak), az ezektől mért távolságok ismeretében meghatározható az ismeretlen pont (GPS vevőegység) helyzete. A 4. műhold szükségszerűen azértkell, hogy a gyakorlatban jelentkező időkorrekciót elvégezhessük a pontosabb helymeghatározáshoz, ugyanis a műholdak független időszámítással rendelkeznek, melyek nem a Földéhez hasonló szökőmásodperces rendszerűek, így át kell azokat alakítani a jel beérkezésekor (egymáshoz képest nem mérnek a műholdak). Tehát a gyakorlati globális helymeghatározáshoz valóban minimum 4 műhold szükséges, de a 4. műhold az időkorrekció végett feltétel. Természetesen a gyakorlatban ennél egyszerre több műholddal kommunikálnak a vevőegységek, ennek köszönhetően igen pontos helymeghatározásra van lehetőség (hiszen mindegyik korrigál).

A cikk egyébként remek, ezzel az új LTE hálózattal én sem voltam teljesen tisztában, jó volt olvasni róla. És le a kalappal a cikk megszületésének sebessége előtt!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.