Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) adalbert1 válasza Cifu (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Kicsit még visszatérve a hozzászólásodnak ehhez a részéhez:

"Szóval azt megoldani, hogy mindenki másnál olcsóbban kell a termék, de a drágább boltokban megszokott minőség / kiszolgálási színvonal is meglegyen, az egy hosszú távon kivitelezhetettlen helyzet (legalábbis többé-kevésbé legális körülmények között). Persze mi sem természetesebb, hogy a vevők meg ezt várják el (lásd a posztot), és fel vannak háborodva, ha ezt nem kapják meg... :DDD "

Én az árat abból a szempontból kifogásoltam, hogy ha már a többi körülmény nem klappol, akkor azért lehetnének olcsóbbak is (lásd fél éves játékok esete a zavviról). Mármint bemegyek valahova, ahol a honlappal ellentétben nincs is raktáron a termék, vagy ki van bontva, vagy esetleg az eladó nem túl szimpatikus, és fizessek ki majd 2-szer annyit, mintha megrendelném egy másik országból? Megértem, hogy sokkal drágábban működnek, de ezek után inkább máshol költöm a pénzemet.

Illetve amit nem értek, tényleg akkora erőfeszítés lenne egy pontos készletet kijelezni (főleg, hogy sok helyen webshop is van)? Ennyivel többe kerülne egy normális üzleti logika elkészítése és implementálása? Vagy ha ez nem megy (mert mondjuk több különböző rendszerük van, ami nincs összekötve, vagy az üzleti logika gyatra), akkor egy folyamat kidolgozása, hogy eladás során az eladó manuálisan frissítse a készletet?

Tehát egyáltalán nem azt várom el, hogy dirt cheap áron megkapjak egy iszonyú magas színvonalú szolgáltatást (persze nem tagadom, nem rossz érzés néha a media marktban megvenni valami fél árra leakciózott, kiszórásra kerülő játékot), de sokszor azt érzem, hogy szerintem az itthoni árak nem arányosak a szolgáltatások színvonalával, ha már ár szempontjából közelítjük meg a kérdést.

Hogy pozitív példát is írjak: a Playmania-nak pl. nem túl naprakész a honlapja (de állítólag készül az új), ennek ellenére mindig szívesen megyek be oda, mert itthon nekik van a legnagyobb retro választékuk, és az eladók is jó fejek. Ezen kívül ott van pl. a Gamepark is, ami ha a központot nézem, akkor eléggé messze van, viszont volt nekik elég ritka termékük raktáron, és az eladó úr is nagyon segítőkész volt.

HuMarc: ebben az esetben én is azt tenném, hogy a megrendelést lemondom, majd megrendelem egy másik helyről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.