Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V8TommY


V8TommY
tag

Arrol lehet tudni valamit, hogy miben mas egy ChiMei Innolux IPS panel, mint egy hagyomanyos IPS panel?

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2) Daywalker válasza V8TommY (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez is hagyományos IPS technológiával készülő panel, csak nem az LG gyártja.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem is rossz, nem is rossz. A 300k körüli ár egy kicsit húzós, bár mondjuk kisebb SSD-vel és egy i5-el rendelve biztos korrektebb az árcédula.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy ilyen hulladék a kijelző, pedig nem rossz kis noti ez.

(#5) Chrys_


Chrys_
addikt

Az utolsó mondat felért egy headshot-tal :)

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az official sponsor Acer webshopján ezt a felszereltségi szintet nem 299,9 eFt-ért, hanem 329,9 eFt-ért látom. 299,9 eFt-ért nem 512-es, hanem 256 GB-os SSD-vel látok ilyet.

Másik webshopban viszont 20 eFt-al olcsóbb, 279,9 eFt az ára , 7500 helyett 7200-as CPU-val.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) sb válasza hemaka (#4) üzenetére


sb
veterán

Még a wifiről olvastam valahol, hogy gyenge, de talán az túlélhető, a panel már gázosabb.
Kár érte. Elég kevés az ilyen felszereltségű noti elfogadható árban.

Mondjuk Acert az eddigi tapasztalatom alapján bottal se... de a hasonló ultrabook választékot látva már nagyon elgondolkodtam rajta. :D

(#8) Chrys_ válasza sb (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

Eddig egy Acer 5739g laptopot (2010) és egy A510 tabletet vettem, mindkettő teljesen rendben van. Tartottam a laptop vásárláskor egy kicsit a PH! kommentek miatt, de teljesen elégedettek vagyunk a választással, problémamentesen működik. Kapott egy SSD-t és egy Bluetooth modult (ezt rögtön vásárlás után).

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó cuccok ezek, csak amire a legtöbb ember tényleg használná, elintézhető egy olcsóbb windows tablettel vagy atomos minilaptoppal.

#5: +1. Az egyetlen civil usert is érintő felhasználási kör, ahol értelme lenne a pörgős Kaby i5-nek, az a képfeldolgozás, azaz ratyi kijelző = epic fail.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) nalaca000


nalaca000
tag

Notebook vásárlásnál mindig a billentyűzet kiosztását nézem elsőnek.
És ezek a HP által kitalált kurzorgombok, amit itt is használnak baromi kényelmetlenek nekem.
Tehát alapból esélytelen ez a gép bármire is....

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#11) NSX82


NSX82
csendes tag

Kövezzetek meg ha tévedek...

..De nemértem h ez mitől lenne erős? pláne ezért a pénzért.
Tavaly novemberben időszűkében kellett vennem egy notebookot használtban, 100 000 ftos keret volt rá végülis 95000 ftért vettem egy ütött kopott DELL notit 2gen i7 procival 8giga rammal fullhd kijelzővel, fostaliga geforce kártyával - bár nem játékra kellett. Utolag tettem bele egy SSD-t amit már nem használtam. Erre a gépre ki mondaná ma hogy egészen erős?

Ha most szintetikus benchmarkban a cpu-k telejsitményét összemérem ez a 7500u durván 30%al alatta marad a 2860QM-nek. Most 5 generácio alatt sikerült visszafejlődni közel 30%ot? Látom, hogy sokat javult a a CPU fogyasztása, nem vitatom. Bionyára hatékonyabb a 7500U de mégis eltelt azota 5 év és 5 generácio. és telejsitméynben meg inkább visszalépést látok. Ebben az árban pláne úgy, hogy ilyen viszonyitási alapom van sokkal, sokkal többet várnék..

(#12) sb válasza Chrys_ (#8) üzenetére


sb
veterán

Monitorom volt tőlük. IPS, ami kb. TN-nek se ment el... ilyen módon végül is kapcsolódik talán közvetlenül a notihoz is a szar kijelzője révén.
De nem az volt a fő gond. A support kritikán aluli volt.

(#13) nemlehet válasza NSX82 (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Eleve használtat vetsz össze egy új termékkel amit sosem szabad, mert félrevezető.

Másrészt arról megfeledkezel, hogy a 2860QM 45W TDP-s, ez meg 15. Tehát 1/3-a fogyasztásból képes 30%-al alacsonyabb teljesítményt kihozni. Akárhogy is nézed az nem rossz. Már ez is bőven túlmutat azon amire az emberek 80%-nak szüksége van, ellenben a gép 1,5 kg körül marad és így is elmegy egy fél napot aksiról. Lehet a tied is elmegy annyit (bár kétlem ha van benne dedikált VGA), de biztos hogy nem 1,5 kg.

A tied valószínűleg jóval nehezebb, vastagabb, hangosabb és mint mondtad ütött kopott. Nem mondom, hogy ez a tökéletes gép vagy én magamnak ilyet vennék, de azt be kell látni, hogy az ultrabook kategóriában ez egy egész jó vétel.

Ne vesd össze a ferrarit a lamborghini traktorral, másra van, mások a szempontok. Pedig mind a kettőt motor hajtja és 4 kereke van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az nem fér a fejembe,hogy egy 15w-os cpu-t hogy a bánatba nem tud lehűteni a gép? egy heat pipe-nak ekkora hőleadó felülettel röhögve max 70 fok körül kellene tartania szerintem.Persze bővel lehet hogy a zárt gépház miatt nem tud elég levegőt szívni.

(#15) nemlehet válasza Medocsabi (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Kicsi a ventillátor légszállítása szerintem.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) Medocsabi válasza nemlehet (#15) üzenetére


Medocsabi
addikt

mindkettőé?bár most hogy nézen elég vékonykák :U

(#17) pengwin válasza NSX82 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Csak ez 2 magon-4 szálon hozza a te 4 magos-8 szálas CPU-d teljesítményének 70%-át, harmad akkora TDP-ből. Pont hordozható gépek terén elég látványos volt a fejlődés még Sandy Bridge után is.
Nekem szent meggyőződésem, hogy ha a mostani CPU-k és GPU-k nem a mostanihoz hasonló gépekbe kerülnének, hanem mondjuk a régi TP T43-asomba vagy egy Sandy Bridge-es Latitude-ba, akkor porig aláznák a 3-4 generációval régebbi elődeiket.
A baj csak az, hogy a notebookgyártók általában spórolásra használták fel a jobb CPU-k nyújtotta lehetőséget. Nekik sokkal jobban megéri az ilyen és még vékonyabb gépeket gyártani és eladni jó drágán, mint a normális hűtésű, strapabíró darabokat tolni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Oneill90


Oneill90
csendes tag

Volt a kezemben ilyen masina. Ez a ChiMei innolux IPS egy trágya. Egészen konkrétan a 10 éves TN panelek között is lehetett találni hasonló minőségű darabot.
300k-ért nem ezt az összeszerelési minőséget várnám. És ebben a kategóriában alap kellene legyen egy beépített LTE modem.

[ Szerkesztve ]

(#19) sb válasza pengwin (#17) üzenetére


sb
veterán

Nem hiszem, hogy spórolnak a kisebb gépekkel. Egyedi tervezés + több probléma.
Az árcédulát viszont jobban megnyomhatják az biztos.

(#20) Bugarov válasza NSX82 (#11) üzenetére


Bugarov
aktív tag

+1

(#21) pengwin válasza sb (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem jóval alacsonyabb az anyagköltség, pl. sokkal gagyibb hűtés is elég az ilyenekbe, és egyre több dolgot integrálnak a CPU mellé, így az alaplaplap tervezés is lényegesen egyszerűbb. Ez utóbbihoz az is hozzájárul, hogy sokszor már a RAM sem foglalatba megy, hanem alaplapra forrasztott.
Ha meg véletlenül rendes anyagból csinálják meg, akkor rögtön repül rá a 300.000 feletti árcédula, vagyis szerintem mostanában bőven magasabb profithányaddal dolgoznak a notebookgyártók, mint korábban, amikor pl. 35W TDP-jű CPU-kat kellett hűteniük minden notebookban és majdnem minden alkatrész egy foglalatot igényelt: jóval komplikáltabb lenne ma is a tervezés, ha kéne 2db SO-DIMM, slot külön wifi kártyának és SSD-nek, esetleg socketes CPU és még egy 2,5"-es hely is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) sb válasza pengwin (#21) üzenetére


sb
veterán

Szerintem az anyagköltség baromi kis szelete ennek az egésznek. Nem a fröccsöntött műanyagon vagy ne adj' isten a "minőségi" alumínium kereten fog múlni úgy, hogy drága procival, panellel, SSD-vel van telenyomva.
És mellette ott az anyagköltségen felüli előállítási költség (a gyártósor üzemeltetés, emberi erőforrás) + a nem előállítási költségek: fejlesztés/tervezés és a háttéroperáció, marketing, stb...
A költségek 99%-a nem nagyon függ attól, hogy pár mm-rel vékonyabb lesz a noti és pár dekával kevesebb anyag kell bele.

(#23) gerii


gerii
addikt

Elég húzós ára lett, ennyiért lehet HP Probook-ot is kapni, vagy Dell-eket, hasonló vassal.

(#24) simonzé


simonzé
addikt

Beleszerettem. Ma megnéztem a bótban. Szeretem az Acer gépeket, de ez a kijelző... A 130 USD-ért újonnan vett Lenovo 100S gépemben ennél sokkal szebb képet adó panel van. Miért áll szóba az Acer egy ilyen Chimei nevű gyártóval? Nem értem. Ezzel kihúzták a listámról a Swift3-at, és nagyon haragszom ezért.

I don't fit in. I fit out.

(#25) Zewa


Zewa
senior tag

Egy amatör kérdés; USB Type-C-n keresztül is tölthető a gép?

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#26) pengwin válasza sb (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Leírtam, hogy a vékonyítást az az integráció teszi lehetővé, ami megy az utóbbi években.
Forrasztott alkatrészek, egyre több integrált funkció a CPU-ban, stb.. Ugyanez az integráció a tervezést is nagyban leegyszerűsíti, vagyis kevesebb pénzbe kerül. Egyszerűbb alaplapok, kevesebb foglalat, egyszerűbb hűtés (általában csak 1 kis hőforrást kell kezelni). Ez mind költségcsökkentő megoldás, és ráadásul a szintén költségcsökkentő vékonyítást is lehetővé tette.
Ezt írtam, de csak odáig sikerült megértetnem magam, hogy az anyagköltség alacsonyabb lett.

A gyártósor beállításról meg csak annyit, hogy a dizájnok is egyre inkább egységesednek, egyszerűsödnek, minél kisebb a gép háza, annál kevesebbet lehet változtatni modellről-modellre, generációról-generációra, ami azért szerintem visszafogja a gyártósor beállítási költségét.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#27) shiftac


shiftac
aktív tag

Tetszetős darab. Előbb vennék egy ilyent, mint akármilyen Macbookot.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#28) sb válasza pengwin (#26) üzenetére


sb
veterán

Értem miről beszélsz, de nem hiszem, hogy a nagyobb nyák, a nem ráforrasztott ram és egy háttértár (ami most is van csak jó esetben 2.5" helyett M.2) okozták a tervezési nehézségeket a mostani designokhoz képest... ráadásul ugye nagyobb házba...
Kijelző, bill, stb... kb. ugyanaz, ill nehezebb a kisebb házba betuszkolni.
Vagy pl. a hűtés mitől egyszerűbb ha kisebb a hely rá?

Az egységes desingt aláírom. Ha valami, az biztos, hogy sokat segít. Ettől még ugyanott tartunk - amire viszont te nem reagáltál - mégpedig, hogy van egy rakás fix költség amit nem tudsz kikerülni akkor sem ha kicsit olcsóbb a tervezés. Az anyagköltségen már túlléptünk szerintem.

(#29) supertrezi válasza Oneill90 (#18) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Mi volt a bajod a képernyővel pontosan?

(#30) Eraserhead válasza supertrezi (#29) üzenetére


Eraserhead
csendes tag

Van valakinek tapasztalata az alap HD kijelzővel (1366x768)?

(#31) supertrezi válasza Eraserhead (#30) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Valakinek biztos van... Nekem FHD-s változat van. Most is arról írok. :)

(#32) Tdavid1994


Tdavid1994
tag

Sziasztok, Nem rég lettem egy új swift 3 tulajdonosa, minden szuper annyi, h a hangszóró néha elkezd recsegni de ez valami szoftveres probléma lehet mert olvastam h másnak is van ilyen. Ti tudtok vmi megoldást erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.