Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiliman


kiliman
tag

Hiába multimédiás, minek raknak még 2017 küszöbén is minden 15,6-os olcsóbb gépbe dvd-írót? Baromi sok helyet elvesz a hűtéstől is meg az akksitól... :O De ez ugyanaz mint 200 ezer körül a rendes kijelző, azt se látni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az a billentyűzet mindig kihozza belőlem a rejtett agressziót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Tudnátok dobni egy cikkszámot, hogy mi járt nálatok, és melyiknek adtátok az árát? Azért kérdem mert a Termék honlapja link mögött található honlapon egyik termék sem található meg: sem az, ami nálatok járt, sem az, aminek az árát írtátok...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

utolsó bekezdés:
"Az Aspire F15 család ára 140 000 forint alatt indul, hetedik generációs Core i-ből viszont egyelőre az i5-7200U a legkisebb, ami GeForce GT 940MX-szel, 4 GB memóriával, 1 TB-os SSD-vel és Windows nélkül is 185 000 forintot kóstál."

(#5) h-yle válasza kiliman (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Nem vagyok bennfentes, de ha tippelnem kéne akkor ez is cost saving.
Egyszerűen ugyan azokat az elemeket használják újra és újra évről évre. R&D nem megy ezekbe a gépekbe csak a drágákba, hiszen nem is keresnek rajta annyit mint egy $1000+ gépen.
Újra kéne gondolni az alapoktól a belépő kategóriát, csak nincs aki ezt megfizesse.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) iCore88


iCore88
csendes újonc

10 perc után trottling, tn+film panel.... mi kerül ezen egy vagyonba ?

(#7) stellaz


stellaz
addikt

Aldiban medion laptop 15,6 colos, 1 terras sshd, win10, full hd ips, 4 giga, pentium proci, 3 év garancia,139 mátyás

Ezt csak azért írom, hogy lássuk kb mi fér bele ennyi pénzbe

(#8) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Még hogy az almás gép drága.

Ez egy ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#9) dementor


dementor
senior tag

Szégyen egy 7. generációs 15W TDP-vel rendelkező processzorhoz ilyen silány hűtést rendelni. Hozza az Acer a formáját. 76 celsius fok az nem semmi.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

2016... tn+film... 768?! ... brnfck, komolyan :( Régen pont az Acer volt, aki komolyan vette a hűtést és a laptopcsaládjának hűtéséhez a max konfigot vette alapul. Ez most így picit csalódás. Negyed milláért köszönöm, inkább egy ThinkPad. :K

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#11) Khelben válasza Nirvanus (#10) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Thinkpadnak mi köze ehhez a géphez? Almát körtével.
Viszont 240-ért van Asus N551 H-s cpu-val, 960M-mel, fullhd ips-sel, normális hűtéssel és minőséggel. Ez a gép nem hogy 250-et, de 150-et sem ér.

(#12) sh4d0w válasza Khelben (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Notebook mindegyik es a kolleganak igaza van.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Tikakukac válasza sh4d0w (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

A kollégának biztosan igaza van, egy olyan párhuzamos világban ahol a TP-k fele ennyiben vannak. Meg ha nem lenne megpusztítva a TP-k lelkivilága egy pár éve meg is érteném.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Khelben válasza sh4d0w (#12) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Ferrari 458 és a Ford Mondeo is autó. Melyik a jobb? A Ferrari? És egy 5 fős családnak?
Thinkpad vs. konzumer ugyanez. Jó a Thinkpad? Igen. És ha játszani akarsz? Ja, akkor már használhatatlan. Nem lehet őket összehasonlítani, mert teljesen másra valók.

(#15) stoke


stoke
csendes tag

ez a hűtés dolog elég csalódás keltő :O ... pedig asszonynak terveztük karácsonyra... specifikáció pedig olyan jól néz ki, és pont az van benne, amire szükség van... DDR4, i5, m.2 + 2,5", aluház, dedikált nvidia vga... most vadászhatok megint... ja és a legfontosabb, csajosabb kinézet (ezüst és a fehér) :))

[ Szerkesztve ]

10 ember él a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem...

(#16) Khelben válasza stoke (#15) üzenetére


Khelben
nagyúr

specifikáció pedig olyan jól néz ki,

Ezért nem szabad csak specifikáció alapján notebookot venni. Asztali gépnél működhet a dolog, notebooknál iszonyat szívásokba lehet így belefutni.

(#17) stoke válasza Khelben (#16) üzenetére


stoke
csendes tag

persze, tudom, hogy nem szabad, ezért nem is rendeltem még meg... vártam egy ilyesmi lebeszélő leírást :) ilyen jellegű hibát még máshol nem találtam amúgy, így most örülök, hogy azelőtt derült ki, mielőtt én tapasztaltam volna :)

10 ember él a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem...

(#18) Karel2 válasza kiliman (#1) üzenetére


Karel2
csendes tag

Nem mindenki tart a technikai fejlődés azonos fokán. Nagy az igény még erre is. Főleg az olcsó gépek vevői olyanok, hogy nincs keretük más eszközre. Ha megvesznek valamit, akkor annak mindent tudnia kellene.

- Karel -

(#19) sh4d0w válasza Tikakukac (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben is igaza lehet, ha a sajat tapasztalataimat veszem alapul. Paromnak Flex 14-e van, aprilisban vettuk, semmi gondja nincs vele. Az en korabbi T400-asommal sincs semmi (persze az mas felhasznalasra keszult, tudom). Ellenben mondjuk a jelenlegi HP "gamer" notim (jo vicc az integralt intel GPU-val) fedlapja olyan vekony, hogy a masik oldalrol atut rajta a kijelzo hattervilagitasa (igen, ezt is tudom, nem Acer). Szoval a nem reprezentativ tapasztalataim azt mondatjak velem, hogy Lenovo jo, a tobbi meg nem jo.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Khelben válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tegyél a T400 mellé egy T460-at és meglátod, miről van szó. Utána meg próbálj gariztatni egy Ideapadot ;)
Gondolom az a HP nem üzleti gép, hanem valami Pavilion, így megint csak oda jutunk, hogy értelmetlen összehasonlítani a Thinkpaddal, egy Ideapad B50-nel kell összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tikakukac válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Így igaz. Nem reprezentatív, annyira nem, hogy csak a szobámban nagyobb a mintavétel.

Ezért veszélyes kijelenteni ilyen dolgokat, utána sokat kell magyarázkodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) sh4d0w válasza Khelben (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik sem fog megtortenni, hacsak nem kapok a cegtol T460-at :) Ideapadot meg onszantambol nem is veszek.
A HP valoban Pavilion es joval silanyabb minosegu, mint az eddig a kezeim kozott megfordult TP-k.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Khelben válasza sh4d0w (#22) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP valoban Pavilion es joval silanyabb minosegu, mint az eddig a kezeim kozott megfordult TP-k.
Erről beszélek, Pavilion <> Thinkpad, Ferrari <> Mondeo, értelmetlen az összehasonlítás.

(#24) rudi válasza sh4d0w (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Én meg csak a HP EliteBooknál silányabb minőségű Lenovo IdeaPadokat fogtam a kezemben. Ez is egy olyan szimpla kijelentés mint a tiéd, komplett súlytalan mert alma VS körte a téma. Arról viszont már nehéz lenne nyilatkozni, hogy a mostani ThinkPadek jobbak-e a mostani EliteBookoknál, illetve hogy milyen viszonyban vannak a mostani Pavilionok a mostani IdeaPadekkel vagy mondjuk a csak számos (HP 250 és társai) HP-k a B-s Lenovókkal.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) t4zoli válasza Zotya84 (#3) üzenetére


t4zoli
csendes tag

Szia!
Ez a gép szerepel a tesztben, csak Win10 nélkül:
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-f5-573g-53wa-fekete-mar-2-ev-garanciaval-nxgd6eu009/6282/

Üdv. Zoli

(#26) rudi válasza Zotya84 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

A miénk F5-573G-53WA volt, látszik a csuklótámaszán lévő matricán. Árban kb. ugyanezt adtam meg Win10-zel, ami kód alapján szintén F5-573G-53WA. A miénk ugyanis FreeDOS-os volt.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza Tikakukac (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Anno belőlem is kihozta, amikor évekkel ezelőtt először találkoztam vele. Asszem az Acer első szigetes megoldása volt. Azóta viszont minden konkurens lement erre a szintre, az Acer meg kicsit javult, így már rendben valónak mondható a konkurensekkel szemben. Így múlik el a világ dicsősége...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza stellaz (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztosíthatlak róla, hogy a leírt konfig nyereséggel nem fér bele az általad írt árba. Ezek a Lidl Medion gépek (amik egyébként most már a Lenovóhoz tartoznak) vásárlócsalogató reklámfogások. Ezek miatt megy be az ember hozzájuk más bolt helyett és hagyja ott a pénzét más termékekre is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Tikakukac válasza rudi (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Első generációs i procis valamiben volt talán ilyesmi, szobatárs vett olyasmit. 3 hónap után hullottak a gombjai kifelé :P

Szomorú egyébként, hogy meghaltak a rendes billzetes gépek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) Zotya84 válasza rudi (#26) üzenetére


Zotya84
őstag

Köszi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#31) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz a speckó, de ezen az ársávon azért inkább néznék egy jó kiállású Fujitsu laptopot.

Mostanság az a minőség.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Khelben válasza Graphics (#31) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van Fujitsu laptop 950M szintű vga-val?
Itt van előttem egy H730, ez állítólag a legcsúcsabb Fujitsu. Na most ezerszer inkább egy HP Zbook...

[ Szerkesztve ]

(#33) paperboy válasza rudi (#24) üzenetére


paperboy
senior tag

Nana az nem alma... :))

(#34) rudi válasza paperboy (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Jodos, elnézés! Tehát körtét szilvával összehasonlítás amiről tárgyaltunk :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Gyerekek, ez most egy visszalépés az előző modellhez képest! Én nem is értem az Acert, őszintén szólva!

Nekem Acer Aspire V 15 Nitro van(i5-6200U Skylake, GTX 950m, FHD IPS) és az egy nagyon jó gép!
A max fényereje is valamivel 300 nit felett van, direkt úgy választottam ki a sok notebookcheckes tesztből, hogy megfeleljen az én igényeimnek. Hangszórója szintén nagyon jó, Dolby támogatással van.
Játszok rajta játékokat rendszeresen, rajta a BF1-től kezdve a új Doomon át minden, a Doom az mindenféle megkötések nélkül max beállításokkal futtatható, a BF1 FHD minden lowon. S nem vettem észre, hogy visszavenne az órajelből, több óra után is játszható élményt ad.
S örülök hogy SSHD van benne, mert az előző notebookomban egy 128-as SSDn kellett elférnem, s nyomorognom kellett. Itt ez nincs, minden hogy 5 vagy 50 giga a game, ugyanúgy elfér a merevlemezen. :)

Én nagyon örülök, hogy került rá CD meghajtó is - mert bár csak ritkán használom - de amikor kell, akkor azért tényleg jól jön!

Szóval nem tudom mit csinált most az Acer(talán spórolni akartak?), mert tudnak ők jó gépet csinálni, de ez most nem az.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) Bali222 válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Bali222
tag

Egy hónapja vettem egy ilyen F15 szériás gépet i3 6100u-val és 940mx videókártyával. Én nem tapasztaltam ekkora thermal throttling-ot, bár a 940mx jelentősen kevesebbet eszik.

Az a helyzet, hogy én 156e-ért vettem és ennyiért ssd-vel valamint hdd-vel szerelt, matt kijelzős 940m vagy mx videókártyás gépet mástól nem kapni. És emellett, tényleg nagyon szép is a gép. Az enyém sötétkék, és nagyon megy a fém fedlaphoz a szín.

Egy lenovo g580-at cseréltem le erre a gépre és a billentyűzetet leszámítva mindenben nagy az előrelépés. Billentyűzetben viszont az a gép álom volt. A munkahelyi thinkpademnek nincs olyan jó billentyűzete mint a g580-nak volt.

[ Szerkesztve ]

(#37) bmc


bmc
csendes tag

Nem kötekedés de valaki megtudja mondani esetleg,h ugyanez a konfig+3ev gari a nemet euronics ba miért 600€? Itthon meg ennyitol indul.

BMX

(#38) Tikakukac válasza bmc (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben ÁFA.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) pengwin válasza Tikakukac (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Tök jó, hogy mindent rá lehet fogni az ÁFA-ra, de az max. 10%-nyi árkülönbözetet magyarázna meg, mert külföldön sem nulla százalék.
A probléma inkább az, hogy ezen a 10%-on felül olyan problémák rakják a felárat itt Magyarországon az árura, amiknek a megoldása kicsit tovább tartana egy ÁFA-csökkentésnél. :(

Üdv, pengwin

(#40) Tikakukac válasza pengwin (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan. 10%.

Aztán magyar billt szeretnél ötöd annyi gépre? Okés, meglesz. 16%-al drágább áron.

Support kell ha garizni akarnál? Ehhez mindent berendezni és átadni egy itthoni javítónak? Megoldható. Hány gépnek a 20%-a mondja majd be az unalmast? Hmm okés, akkor a szállító ennyire ennyit ad meg így meg úgy, akkor x*1.21 királyi fillér.

Adathordozóra matrinyáskodás? Pipa.

Szerintem érted lassan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) bmc válasza Tikakukac (#40) üzenetére


bmc
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ.

BMX

(#42) Tikakukac válasza bmc (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

El köll menni dajcslandba aztán csákolom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Bali222 válasza bmc (#41) üzenetére


Bali222
tag

No, de ebben 940mx van nem 950m.
Ez a gép valamennyivel 200e fölött nálunk is megvan. 600 euro meg kb 195e Huf.
Ráadásul ez egy újságos nagy akció, szóval nem is igazán fair az összehasonlítás.

(#44) rudi válasza Bali222 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! Nem fair az összehasonlítás. Az újságos akcióban benne van egy komoly szintű vásárló csalogatás. Lehet még veszítenek is rajta, de ezzel odacsábítanak még három vevőt, aki amúgy más boltba vinné a pénzét, vesz még náluk ezt-azt és végeredményben jobban jönnek ki, mint a vevőcsalogató termék nélkül. Nem kell messzere menni a hasonló példákért, pl. a hazai mediamarktból lendületből tudnék mondani három-négy olyan erső példát, ami a hazai PC-s kiskerek csak bosszankodni tudnak.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Graphics válasza rudi (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De azért 600-ért még így elég kedvezőnek mondanám ,habár ettől még egy konzumer kategóriás gép.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) prochris


prochris
csendes tag

BB partnerüzletként jó pár ilyet eladtunk, a Core i3-as verzió GT940MX-szel kifejezetten jól hűtött, konzumer notiból ebben az árkategóriában nemigen van olyan ami backlit billentyűs, m.2+hdd felállás, van benne némi fém és FullHD. Még ha TN is a panel, ez a konfig 160K körül elég jó választás még így is, az 5558-as Inspiron, vagy az X556UQ Asusokkal szemben.

(#47) Graphics válasza prochris (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az E széria nem?

Mert a leírt konfigot én az alatt találtam meg, és 140 körül megkapható

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) prochris válasza Graphics (#47) üzenetére


prochris
csendes tag

(#49) tatararpad


tatararpad
őstag

Az M.2 és 2,5"-s hely egyszerre nálam hatalmas pozitívum, remélem a többi gyártó is rászokik. Már csak a barebone laptopokat kellene feltalálni, amikbe én pakolok annyi és olyan memóriát és háttértárat amilyet én akarok, és boldog leszek.

(#50) stoke


stoke
csendes tag

megvan a megoldás a "felesleges" optikai meghajtó és a hűtés problémára :DD

10 ember él a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.