Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Jó lesz ez!

(#2) Raymond


Raymond
félisten

NVIDIA 940MX :O

Meg mindig van raktaron... :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Miért kell ezeket a nyomorított kurzormozgatókat erőltetni? Miért nem lehet teljes méretben betolni a Shift-Enter-Num1 alá?

(#4) #06658560 válasza Nekomajin (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én nem panaszkodom a kicsikre, de a nem egy méretre nagyon. Pláne, hogy a kis kurzorgombok esetén a bal-jobb gombok felett van üres hely, ami a vakon "navigálást" segíti.

(#5) Nekomajin válasza #06658560 (#4) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Azért nem értem, mert egyszer már feltalálták ezt:
kép

Éppen még a felső gombsor is lehetne teljes méretű, de szerintem az nem annyira zavaró, mert érzed a szélét. Viszont a kurzormozgatók elég fontosak ahhoz, hogy kényelmesen lehessen őket használni. De amitől még falnak tudok menni, az az egybelógó Ű és Enter. Tényleg, mintha óvodások terveznék a billentyűzeteket.

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560 válasza Nekomajin (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezen nekem két bajom van: a kurzormozgató gombok nem különülnek el eléggé: fél sorral el lehetett volna tolni őket, illetve a Pgdup, Pgddn, Del, Ins, Home, End blokk nem hatos mivolta.

(#7) Gzolo válasza Nekomajin (#3) üzenetére


Gzolo
senior tag

A kurzormozgatók még hagyján, de a Del helyére tett Power gombtól falnak megyek. Egy 6 éves 3750-em van 13" méret, szakdogát és sok egyéb dokumentumot megírtam már rajta, a Del kb a második legfontosabb gomb, megőrülnék, annyiszor kapcsolnám ki vakon megszokásból.

Anno meg tudták oldani kisebb méretben is normálisan, most a legtöbb gyártónak miért okoz ez a feladat gondot?

Ennél jobb elrendezés (persze hazabeszélek kicsit) szerintem nem létezik ebben a méretben, csak a világítás hiányzik néha:

(#8) Nekomajin válasza #06658560 (#6) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

A kurzormozgatóknál egy kis perem elférne, hogy érintésre is lehessen tudni, de világosban lég jó az a szegély a billentyűkön. Mondjuk egy kis eltolás éppen beleférne.

Azt a hatos elrendezést viszont hogy oldod meg 15,6"-os kijelző mellett?

@Gzolo
Az a power gomb tényleg büntet. :D

(#9) #06658560 válasza Nekomajin (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahogy már 2002-ben sikerült. Egy gombsor felfele lép.

(#10) Nekomajin válasza #06658560 (#9) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Tudsz mutatni példát? Ez érdekelne.

(#11) #06658560 válasza Nekomajin (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sajnos nem, amiket tálaltam nem olyanok. De akkoriban IBM Thinkpadek is tudták ezt a fícsört.
Illetve mégis:

[ Szerkesztve ]

(#12) Nekomajin válasza #06658560 (#11) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ez mondjuk nem rossz, de szerintem az se gond, ha egy sorban vannak. Ez igazából csak megszokás kérdése, a mütyür kurzormozgatókkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Szokjanak már le a 12x-es ssdkről. Min. 25x GB.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) simonzé válasza Gzolo (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Ebben a tesztemben nagyon sötéten írtam le a billentyűzetet. Az eltelt bő fél év alatt eléggé megszoktam, bár megszeretni sosem fogom.

A kikapcsológombért jár a tökönrúgás a tervezőnek, de szerencsére a rövid megnyomást figyelmen kívül hagyja a gép. 1mp-nyi lenyomásra reagál csak, vagy az 5mp-es Forced shutdownra. Sokkal nehezebb megszokni a Del gombot a Backspace-től balra fentebb, illetve a page up-down párost, ami megintcsak tök logikátlan helyre került.

Nemrégiben kicsit beleláttam a kül. nyelvek eltérő billentyűzet kiosztásaiba, és valamennyire értem a sok rossz billentyűzet okát. A tervezők a lehető legkevesebb öntőszerszámmal megoldhatóra kell hogy tervezzék abillentyűzeteket, ami sok összevonást, Enter+Ű-t, félszéles í-t, fizikailag el nem különített gombot, vagy épp a többi közé suvasztott power gombot eredményez. Nincs rá mentségük, de ha csak magyar nyelven szar a kiosztás, de angolul, vagy az "EU" kiosztás mellett normális a billentyűzet, akkor nem végeztek rossz munkát. A baj csak az, hogy rengeteg olyan EU, vagy US kiosztás van, ami ugyanúgy el van cseszve, mint az Acer újabb gépeinél a HU kiosztás. Ezért viszont jár a tökönrúgás (nekifutásból, mert erre rászolgáltak).

Amúgy megszokható a bill., sőt azt vettem észre, hogy pont a vakon megtalálhatatlan DEL gomb miatt egyszerűen elkezdtem kevesebb hibával gépelni. Tehát van jó következménye is a szar tervezésnek. :)

I don't fit in. I fit out.

(#15) Nekomajin válasza simonzé (#14) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Én ezt a lehető legkevesebb öntőszerszámos dolgot sem értem. Túl drága ahhoz egy notebook, hogy ilyen dolgon kelljen benne spórolni. Ráadásul egy jól megtervezett billentyűzetet több generáción keresztül is lehet használni, a belépőtől a felső szintig, tehát jelentős példányszámról beszélünk. Mivel a kiosztás miatt úgyis költeni kell a logisztikára, ezért még az sem plusz költség.

(#16) #06658560 válasza Nekomajin (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Rohadt drága egy öntő szerszám. Pláne, ha precíziós kivitel kell, esetleg hűteni, fűteni is szükséges. És nem egy kell hozzá. Ahány gomb kiosztás fizikailag eltérve, annyi szerszám. És nagy kérdés, mennyi a ténylegesen eladott éves darabszám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.