Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laragirl83


laragirl83
őstag

Grat, jó írás!
Azért megemlíthettél volna :U :K :B

Egyébiránt pedig itt van az általam is megvalósított barkács VRM hűtéses dolog!
KATT

Vagyis gyári borda VRM-re eső részének levágása vasfűrésszel, és azt vissztenni :K

Csak összehasonlítás képpen ha valakinek nem elég meggyőzőeka 280asoddal elért hőfokok, nálam gpu 45 fok max, bármit csinálok load, idleben pedig 36-37 fok.

VRM alapon 38 fok, FurMarkkal izzítva max. 75 :B

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#2) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Szép! Tanulságos!
Egyébként a gyári burkolat is elég jól felel a melegedésért nem?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3) Tituka


Tituka
senior tag

:C :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#4) total90


total90
veterán

Jó kis hűtő és jól rá is raktad :)) Az ATI fanok meg még meg sem jelentek? :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) LackoMester


LackoMester
addikt

jó kis írás,jó kis kari+hütö,meg a gép sem eldobni való :R :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Elég király lett a cikk, köszi... Bár én egyelőre maradok az ATimnál (csak h az ATi fanosra is reagáljon vki) amin egy accelero twin turbo van.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jók ezek az AC hűtők, csak az áruk tényleg súrolja a lélektani küszöböt.
Sajna felülről. :)

(#8) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ejjj, a hűtő átnevezte a kártyát gtx280-nak. :N

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#9) Henk válasza laragirl83 (#1) üzenetére


Henk
veterán

Jaj, elnézést kérek.
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem laragirl-nek, aki nélkül ez a teszt nem jöhetett volna létre, hiszen az ő példáján felbuzdulva döntöttem a hűtő vásárlása mellett. :DDD
A gyári hűtő szétvágása azért nem mindenkinél járható út, gari esetén nem előny.
Nálam fánkkal 63 fok a gpu, de akkor 30%-on megy a venti, nem gyorsítja még fel.
JoolsNOS: gyári hűtőre azért kell a burkolat mert különben a venti szétfújná minden fele a levegőt, az vezeti a megfelelő irányba, helyekre.
D1Rect: nem vagyok elájulva az AC cuccoktól, de ezzzel most elégedett vagyok. Az ára valóban nem kevés, de a Thermalright hűtője ugyanerre a karira 17k.
Cthulhu Dawn: ez eddig fel sem tűnt. :Y
Na mindjárt átírom alkoholos filccel. :DDD
Ja és köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#10) JoolsNOS válasza Henk (#9) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Erre gondoltam énis egyébként! Mármint függetlenül a hőmérséklet dologtól.
Húú énis ilyen avatart akarok majd, nem láttam eddig senkinél...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#11) katt777 válasza Henk (#9) üzenetére


katt777
félisten

ATI-sok vesznek egy jó gyári hűtőjű kártyát, és beszabályozzák ATT-szal, azaz rögtön spóroltak 12k-t. :P De azon én is tűnődök, hogy mi a gond azzal, ha 280GTX-re tervezett hűtőt egy 280GTX-re szerelsz fel... :N

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12) Henk válasza katt777 (#11) üzenetére


Henk
veterán

Majd ha kapnál olyan hűtésű kártyát. Pont az ati nem arról híres. Az, hogy nekem nem felelt meg a gyári az megint más dolog. Mint írtam az elején sokan a gyárira esküsznek, ennyi. Aki meg gtx285-öt vesz az valószínű nem spórolgat a hűtő árán, ez nem az a kategória.
De azon én is tűnődök, hogy mi a gond azzal, ha 280GTX-re tervezett hűtőt egy 280GTX-re szerelsz fel... ezt meg teljesen nem értem mire írtad.
JoolsNOS: talán mert egyéni. ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#13) PH-User


PH-User
addikt

Köszi, remek teszt, sokat számít a másik hűtő. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#14) katt777 válasza Henk (#12) üzenetére


katt777
félisten

Annyit mondok: HIS IceQ. Innentől minden ATI-s tudja, mire gondolok. :P

Ez a cikk címe: AC Accelero Xtreme GTX 280 Idézet a cikkből "megpróbálkozom az Arctic Cooling hűtőjével. Igazság szerint ez is a gtx 260, 280-ra való, de úgy gondoltam, hogy ezt a részlet problémát át tudom hidalni kiegészítőkkel" Közben persze írod, hogy az alap egy GTX285, de akkor nem lenne célszerű a címet is átírni, ha már arra modoltad a hűtőt? :F Szerintem jobb lenne, mert mégiscsak az lett belőle. Érti az ember, csak a nyelvérzéke birizgálja az agyát... :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

az utolsó gyenge láncszemet is kivetted, faszányos konfig lett :K

bika hűtő! és még csendes is :R, visszasírja az AC házventijeidet :DDD

Aurea mediocritas

(#16) JoolsNOS válasza Henk (#12) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sajnos tudom :O
De nem pont erre gondoltam, csak a témára.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17) Henk válasza katt777 (#14) üzenetére


Henk
veterán

Miért írnám át a címet, ez a hűtő neve. Attól, hogy másmilyen kártyára rakom attól a hűtő nem változik. Sőt a kártya sem lett 280 mert a hűtőre ez van írva, szerintem. Sajnos nem kapni a 285-re rávaló hűtőt, így kellett megoldanom. Úgy kezdődik a cikk, hogy 285, meg még párszor elhangzik. Akinek ilyen karija van azt valószínű érdekelni fogja, hogy mégis van megoldás, ha hűtőt akar cserélni és nem vizezni akar.
AXisBOLD: pontosan így van, nincs több gyenge láncszem. :DDD
Az AC ventik annyira nem hiányoznak, azzal nem voltam annyira elégedett mint a vga hűtővel.

(#18) KillHates


KillHates
nagyúr

Jó írás! :C Látom el vagy látva orbitális nagy dögökkel! :D :DDD
Jött a nagykerbe AC-s cucc dögivel. Ha a Swif2-eseket le akarod cserélni ;)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Henk válasza KillHates (#18) üzenetére


Henk
veterán

Thx. :R
Lassan olyan nehéz a gép, hogy 2 ember kell a mozgatásához. Milyen AC cuccokra gondolsz? Mondjuk pont AC ventiket cseréltem a Coolink-re, azért ezek jobbak.
Láttam árulsz mx2-t. Személyes véleményed róla? :DDD

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az ára relativ. én anno használtan vettem 8kért hűtést az akkor kb 30kt érő 3870emre (értsd, halkítható és jó hűtő alapból), mert nekem nem felelt meg. ezt a pillanatot azóta is az egyik legjobb döntésemnek tartom a géppel kapcsolatban. jelenleg halk és nem megy 45 fok fölé. mármint terhelve. nem rossz az a Thermalright hűtő, csak drága :K

tesztért köszönet :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Henk válasza proci985 (#20) üzenetére


Henk
veterán

Ezt mondom én is, ha hozza az elvárt eredményt akkor az ember rászánja a pénzt. Nem kell ezt 3 havonta cserélgetni, jó esetben. :D
A 260-ra megvettem a TR hűtőjét még anno, az 18k volt. Az is jó volt, de azért az tényleg nem olcsó.

(#22) katt777 válasza Henk (#17) üzenetére


katt777
félisten

Én csak arra próbáltam kilyukadni, hogy a kártyádon már nem AC280GTX, hanem AC285GTX hűtő van az átalakításodnak köszönhetően. Szerintem figyelemfelkeltőbb is lenne, mert a cím rögtön utalna a modra, de a te cikked, csak egy gondolat volt részemről. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23) KillHates válasza Henk (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Hát eléggé alá kell verni, különben meglepő dolgokat csinál; első alkalmakkor tök jó eredményeket hoz, aztán másnap jönnek a 4-5 fokkal melegebb mérések. Végül valaki mondta a baráti topic-ban, hogy meg kell küldeni rendesen az anyaggal. így is tettem, mintha fillére fehér paszta lenne és tádám: máris nyertem 4 fokot! A legjobb egyébként az a paszta amit az IBM gépekhez adnak; valami SilMore gyártmány, de ez nem a fehér, hanem szürke. Először olyan volt a proci alatt, és azzal masszívan 39-40 fokos volt, gondoltam, hogy majd az MX2-vel faszán 35 fokos lesz. Hát nem. 45 fokos lett :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) kpal


kpal
veterán

Jó irás... :R

(#25) Henk válasza katt777 (#22) üzenetére


Henk
veterán

Van benne valami amit mondasz, de mégsem kreáltam egy új hűtőt, sőt a hűtőn nem is változtattam csak a ram bordák lettek kiegészítve mert kevésnek bizonyultak.
KillHates: én meg ott tartok, hogy semmi különbséget nem érzek a paszták között, mindegy, hogy AS5, MX3 vagy Proli.
kpal: :R

[ Szerkesztve ]

(#26) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Gratulálok a cikkhez. Rendezett, igényes... Nagyon tanulságos és elgondolkodtató érzésem szerint.Látható, hogy nem keveset nyertél ezzel a kis "átoperálással".

Sőt. ATI fan vagyok, hamár szóba került..... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) L4R$()n


L4R$()n
tag

Hajrá AC! nálam is jó szolgálatot tesz a kisebb testvér a TwinTurbo :K Grat a teszthez, jó lett :R

(#28) Osiris


Osiris
őstag

Arról esetleg van valami tapasztalat, hogy az új hűtővel mennyivel lehet jobban megemelni a vga órajeleit mint elötte?

(#29) raus


raus
aktív tag

Gratula!
Nagyon jo az iras.
:R
Asszem beszerzek egyet en is.
Linkeld be legyszi az nvidia-s hatterkepet, hogy honnan szedted le. Nagyon durva jo sztem.

(#30) Dominiator


Dominiator
aktív tag

Mennyire normális az hogy a 280-am ac extreme hűtéssel. Furmarkban 1920x-es felbontásban 100fok fölé megy?
Szerintem valami nem kóser:D

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.