Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hibavissza válasza Parci (#47) üzenetére


hibavissza
veterán

sőt, ha már itt tartunk, ők most a keményfiúk a csárdában, inkább a canonnak kéne lassan valamit villantani. :N
[link]

vadkörte: ezen a 4/3-on már túllépett a világ...szinte alig kapni 4/3-os monitort, amire anno kitalálták. Szerintem komponálni is rosszabb 4/3-ban.

[ Szerkesztve ]

(#52) nord_ válasza Parci (#47) üzenetére


nord_
veterán

a zuiko fixekkel kapcsolatos parád sem értem, a 150/2 és a 300/2,8 egész jó. sőt, az 50/2 és a 35/3,5 is.

Aham... tehát az jónak minősül fix objektívek választéka terén, ha az első említésre méltó fix az ekv. 70mm-nél indul fantasztikus három és feles fényerővel? :)
Ha egy cég képes összehozni egy 14-54-et vagy egy 12-60-at (amire más gyártók nem igazán voltak képesek...), akkor mi a lótúróért nem dob már össze egy fényerős normál objektívet vagy egy kisméretű enyhe nagylátó fixet? (Vagy másik példa: mft-nél miért jó az Olynak, hogy a Panánál csilingel a kassza, amikor a júzerek minőségi, fényerős obit szeretnének?)

(#53) madgie válasza hibavissza (#51) üzenetére


madgie
titán

Rövid és hosszú válaszom is lenne, kezdjük a röviddel:

Miért, 3:2-es monitorok mikor voltak? Nosza, értéktelen az összes Canon, Nikon, Sony, Pentax tükrös ;]

Hosszabb: ha tisztában lennél a 4/3 rendszerrel, akkor tudnád, hogy a rendszernek nincs rögzített képaránya. Az objektívek által vetített kép mérete, tehát a képátló adott csak, olyan képaránnyal adhatnak ki a gyártók gépeket, amilyennel akarnak. Az már kérdés, hogy nagyrészt 4:3 volt ez, de az utód Micro 4/3-nál egyes gépeknél már nagyon okosan adott a Multi Aspect szenzor, minél tökmindegy, hogy 4:3, 3:2, vagy 16:9, mert területileg ugyanakkora képet kapsz (3:2-höz képest a 4:3-nél kicsit magasabb lesz horizontálisan, 16:9-nél meg vízszintesen... de nem crop!)

(#54) Degeczi válasza hibavissza (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez a teszt sem éppen a Pixinfó jó hírnevét öregbíti: pl. minden típusra ugyanazt az élesítést engedték rá :O
(a gép fölbontásától, és persze leginkább az adott típusban használt aluláteresztőszűrő erősségétől függően más és más érték lenne az optimális)

(#55) Parci válasza nord_ (#52) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ráéreztél, hogy halálosan komolyan írtam az 1,2m ft-os, ekv. 600 mm-es zuiko fixet és pár társát ellenpéldának... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56) nord_ válasza Parci (#55) üzenetére


nord_
veterán

Baszki, másik fórumon meg épp most fényezem az E-5-öt. :DD

(#57) Parci válasza nord_ (#56) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem te nagyon nem érzel engem... :DDD
- az e-5 nekem baromira tetszik
- az e-3-at imádtam használni, az e-1-et is. az e-1-et sok szempontból a mai napig visszasírom.
- a d300 szerintem egy kibaszott komoly gép, nagyon-nagyon jó. csak nekem sok, nehéz.
- a nikon szerintem nagyon magára talált az elmúlt években, kőkemények.
- a canon ehhez képest egy picit álmos az utóbbi időben, előtte ők pörögtek.
- az mft is nagyon tetszik
- a sony nex-5 borzalmasan tetszik (méret, design, tudás). sikerült eltolniuk azzal, hogy lehagytak 1-2 tárcsát, gombot, de még így is tetszik...
- ...de nincs hozzá elég kicsi obi (pancake)

amúgy meg a napokban ütöttem le egy gitzo loisir 001-es tripodot az ebay-en (galen rowell is ezt használta, amikor futni ment), ami fing könnyű, de mft cuccokra elég lesz... ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) Degeczi válasza Parci (#57) üzenetére


Degeczi
nagyúr

akkor a D7000 ideális lehet, az úgy tűnik pont a D90 és a D300 közé lesz belőve minden szempontból (ha a mérete is, akkor én is megfontolom)

(#59) nord_ válasza Parci (#57) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem de, csak most kibeszéltem magamból néhány dolgot - meg lehet, hogy már nem vagyok elég friss az értelmesebb fogalmazáshoz. :)

(#60) Parci válasza Degeczi (#58) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem közben megváltoztak a prioritásaim. a nikon ai/ai-s fix soromat megtartom, mert szinte ingyen voltak, van alájuk egy f3, és 20 éven belül biztos kukázok vmi fx vázat is hozzá (ha már dslr, legyen benne egy mindent baszós szenzor).

most viszont nordot kell követnem: a d300 repül a 16-85 vr-rel, és jön az e-pl1, evf, 14-150 és 20/1,7. egyszer majd egy 9-18 is, de most nincs rá pénzem. az egész kit 980 gramm (a 3 obival!), és kellően moduláris: e-pl1 + 20/1,7 pici, kényelmes utcai gép, e-pl1 + evf + 14-150 utazószörny, de az egész kit elfér a hátizsákban, bármilyen túrán.

azért e-pl1, mert
- felfele is villantható a vakuja,
- jpg-ben akarok végre fotózni, és ahhoz az oly nagyon ért,
- ismerem már a vázat, volt nálam sokat, szerettem,
- jó az evf hozzá nagyon (ha mégis kell),
- stabi,
- A módban akarok fotózni, live hisztogram, expókorrekció (az e-pl1-ről is hiányzik a tárcsa sajnos :()

de a nikon d7000-re és főleg a d700 utódra csorogni fog a nyálam, csak tudom, hogy úgy sem akarnám cipelni. kifizetni pláne nem. raw-kat feldolgozni sem akarok, itt áll az utobbi 3 túrám teljes képanyaga, és egy hónapja nem bírom rávenni magam, hogy foglalkozzak vele, pedig van benne jó kép.

megöregedtem... :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) Ijk válasza Parci (#60) üzenetére


Ijk
nagyúr

Végy az obik mögé egy FM3a vázat, MF, álomnagy kereső, könnyű, relatíve olcsó FF váz és nem kell utómunkával piszmogni:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#62) FEDman válasza Ijk (#61) üzenetére


FEDman
addikt

F3 mellé minek? :)

(#63) Ijk válasza FEDman (#62) üzenetére


Ijk
nagyúr

Átsiklottam:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64) FEDman válasza Parci (#60) üzenetére


FEDman
addikt

Cak nem te is ritkítod kicsit az otthon található tükrök számát? :DDD
Az E-PL1 vakuja zsír.

[ Szerkesztve ]

(#65) Parci válasza FEDman (#64) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

e-pl1-ről nekem csak egy tárcsa hiányzik (ideálisan kettő), semmi más. imádom, a jpg-it különösen.

az f3 kemény 25e ft volt, annyit megért egy full frame váz egy buzinagy keresővel. más kérdés, hogy apámnál van kölcsönbe azóta is. :O :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66) Frigetrus válasza hibavissza (#51) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Jajj, csak ezt a tesztet ne reklámozd... Olvasd el a hozzászólásokat, mondjuk a legutóbbi párat. Azt hozták fel páran, hogy Nikon mintha szándékosan le lenne húzva a tesztben. Írták, hogy tök más képek szerepelnek ebben a tesztben, mint egy adott gép saját tesztjében (D300), és sokkal jobb képek vannak a gép saját tesztjében. Élesebbek, jobb minőségűek.

Így azért nem teljesen fair a dolog, és könnyebben nyer a Canon.
Egyébként tényleg gáz, hogy ha nincs kihozva egy adott Nikon vázból a maximum.

(#67) hibavissza válasza madgie (#53) üzenetére


hibavissza
veterán

ha tisztában lennél a 4/3 rendszerrel, akkor tudnád, hogy a rendszernek nincs rögzített képaránya.

jaj de jó, akkor ez itt a gumiszenzor? 4/3-ból is tudsz 2/3-ot pixelveszteség nélkül? ok, én elhiszem neked... :DDD multi aspect szenzor erre kíváncsi vagyok, majd rákeresek, mivel vakítják a népet, kösz.

Frigetrus: ok, neked is hiszek, csak valami nem hagy nyugodni, sem te, sem más nem vette a fáradtságot egy ilyen teszt elkészítésére, de azért lehurrogja. A Pixinfo-s hszeket meg hagyjuk. szomorú ami ott folyik szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#68) FEDman válasza hibavissza (#67) üzenetére


FEDman
addikt

Jól is teszed! ;)
Adok egy kis segítséget, a keresőbe ezt a 3 karaktert pötyögd be: GH1

:DDD

(#69) Frigetrus válasza hibavissza (#67) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nem, tesztet valóban nem csináltam. DE azért ami tény az tény. Linkelték ott az ominózus képeket, és valóban látható a hatalmas különbség.
Tehát nem csak úgy dobálózok a szavakkal. Bizonyíték van a Pixinfón arra, hogy két különböző tesztben tök más képe van egy adott gépnek.
Ezek tények, nem kell senkinek se neki állni tesztelni ahhoz, hogy ezt lássa, és kijelentse a bakit.

Továbbá, ez a legrosszabb, amikor azt mondják, hogy ha nem tetszik csináljak hasonlót.
Bezzeg ha tetszik akkor semmi gond... :)
Egyszerűen NEM KELL hasonlót létrehoznom ahhoz, hogy véleményezzek.

[ Szerkesztve ]

(#70) hibavissza válasza FEDman (#68) üzenetére


hibavissza
veterán

na megnéztem, ez egy parasztvakítást :DDD van egy rakás pixeled, amit kifizettetnek és soha nem használhatod, cserébe bármely képarányban ugyan úgy kevesebbet láthatsz, mint amit kifizettél. már azt hittem tényleg itt a gumiszenzor. :DDD

Frigetrus:én nem olvasom a Pixinfo fórumát, ezért nem tudtam ezekről a teszt alatt elkövetett "hibákról". Nos, azért ezen teszt alapján azt mindenképp ki merem jelenteni, hogy a Nikon dslr-ek semmiképp nem acélosabbak a Canon termékeknél képminőség terén. Egyébként igaz, szerintem is ott valami gubanc volt, de szerintem az élesség állítás vagy primitívebb Nikon AA szűrő volt a hibás. :R

[ Szerkesztve ]

(#71) Frigetrus válasza hibavissza (#70) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, lehet, hogy akár az élességállítással volt gond volt, bár ezt nem hiszem. Ami viszont egyértelmű, hogy Lightroommal konvertált képek sokkal rosszabbak mind a Capture nx-esek a Nikonok esetében. És ezt tudva, már nem mérvadó a teszt, hiszen nincs kihozva a gépből a legtöbb, ahogy ott a fórumba is írják, szó szerint így.
Ráadásul így versenyeztetni más gyártóval, hogy azokból bezzeg ki van hozva a maximum... enyhén szólva félrevezető.
Na, csak ennyi akartam még hozzáfűzni a dologhoz. Tehát NE higgyünk el mindent az ottani teszteknek.

[ Szerkesztve ]

(#72) madgie válasza hibavissza (#70) üzenetére


madgie
titán

Apám, te olyan sík vagy, hogy komolyan slisszolj vissza a kekszinfóra, de tényleg... maradj is ott légy szíves. Nem szokás sehol olvasót elküldeni, de egy ilyenért nem kár.

(#73) hibavissza válasza madgie (#72) üzenetére


hibavissza
veterán

...az avatarod elárul mindent :DDD...ahogy a prohardver fotós mellékletének "fejlődését" elnézem sokan vagyunk olyanok mint én :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74) Parci válasza nord_ (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, itt a d7000. szerintem most már mindenki sejtheti, hogy a d400 igen kemény gép lesz, máskülönben nem lőtték volna ennyire a d90 fölé a vázat. szigorú lett! más kérdés, hogy a súlyába nekem bele fog férni a komplett fotós felszerelésem. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75) Parci válasza hibavissza (#73) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

( tényleg nincs igazad... )

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76) Mercutio_ válasza madgie (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Yess, Yess!!!! :K

Parci: 14-150 fogja hozni amit elvársz képminőséget? A 20/1.7 biztosan, mert az egy bitang jó kis obi :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77) Degeczi válasza Parci (#74) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez az: nem tudom mit léphet majd a D400

pusztán az 51 AF pont és a jobb fogás nem lesz elég egy ilyen D7000 fölött, ezért könnyen elképzelhető lenne akár az FX szenzor is

(#78) nord_ válasza hibavissza (#73) üzenetére


nord_
veterán

Tényleg hülyeséget írsz... mi értelme van annak, hogy kihasználatlan pixelekről beszélsz? Ez alapján fullframe obit se veszel APS vázra, mert fölösleges üvegfelületek vannak rajta? :D

(#79) Mercutio_ válasza nord_ (#78) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet egy b10 klón? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#80) Degeczi válasza hibavissza (#70) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó reggelt: kalibrációs célokból minden érzékelőn van rengeteg, számodra kihasználatlan pixel a széleken, ld. Canon 60D: 19 Mp-es szenzor, 18 Mp-es hasznos kép - az nem gond?

(#81) Parci válasza Mercutio_ (#76) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bőven hozza a 14-150, elég jó kis üveg lett igazából, emellett halk és gyors af stb. ráadásul kaptam egy kedvezményes árat rá e-pl1 kitben, szóval nem is volna opció a pana verziója (ami nehéz, nagy és drága, és hangyafasszal jobb csak képminőségben).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82) Parci válasza Degeczi (#77) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mégegyszer: egy merőben új af rendszerről beszélnek komoly emberek, legalább fél éve. próbáltak prototípust konkrétan. tehát nem annyi, hogy 67 pontos af százcsillió keresztszenzorral, hanem valami új, ami a d4/d400-zal debütál jövő ilyenkor.

a nikon a d300-nál sem szarozott, effektíve leradírozta a d2xs-t (igen, tudom, iso 100, meg azért 1-2 dologban többet tudott a d2x/s, de a lényeg, hogy ott is számos területen lenyomta a saját, drágább gépét. most is ezt tette, csak piciben).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83) Degeczi válasza Parci (#82) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát addig még bőven van idő, meglássuk

(#84) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól látom, a d7000 már fényt is mér és blendét is állít az ai/ai-s obikkal. kinek fogom tudni eladni a d300-am... :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85) Degeczi válasza Parci (#84) üzenetére


Degeczi
nagyúr

annak akinek nincs pénze a Q drága D7000-re... :D

(#86) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgylátom az E-5 topik átkonvertálódott D7000 topikká:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#87) sebgutkopf válasza Parci (#40) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A géppel önmagában nincs bajom, hanem a pozicionálását érzem ferdítésnek. Ahova a képességei szerint tartozik, ahhoz olcsóbb ár kell, ahova árazták ahhoz ez kevés. Ehhez képest a most frissen megjelent D7000 AF rendszere a tracking funkcióval alázza az új gépet.
Szóval tetszene nekem ez a gép, csak nem ennyiért, mert a 12-60 és 50-200 swd-t azért nem akarom feladni. Azt hiszem értető módon.

Tényleg túl sokat vártunk tőle, és piac nyugtatás miatt csak kiadtak egy újabb vázat. A részletes teszteket azért várom, mert a képe azért jónak ígérkezik.

(#88) sebgutkopf válasza Parci (#57) üzenetére


sebgutkopf
őstag

/off
a nex5-ről jut eszembe, hogy a múltkoriban a kezembe került egy nex3. Tetszett mindaddig, amíg meg nem próbáltam állítgatni rajta a paramétereket. Az egyik gyorsmenüben sikerült az AF-et egy pontosra belőni, meg üzemmódot váltani, rekeszt állítani, de amikor 2 perc után se jöttem rá hol tudok iso-t és wb-t állítani, akkor mérgemben letettem.
Biztos lehet valahol, csak nyilván olyan helyen ahol számomra logikus lenne. Ezen két paraméterhez azért csak nem kéne már kezelési útmutatót olvasni. :DDD

(#89) nord_ válasza sebgutkopf (#87) üzenetére


nord_
veterán

Ehhez képest a most frissen megjelent D7000 AF rendszere a tracking funkcióval alázza az új gépet.

- Mennyi keresztszálas érzékelő van a D7000-ben?
- Ezek közül mennyi dupla keresztszálas?
- Ezek a keresztszálas érzékelők hogyan vannak elhelyezve a Nikonnál?

Komolyan mondom, eszem néha megáll...

(#90) Degeczi válasza nord_ (#89) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+úgy néz ki, az AF finomhangolás a D7000-ben is maradt a D300-ban már megismert buta, fix eltolás, míg az Olynál valszeg az E-5-ön is külön lehet megadni értékeket a zoomtartomány elejére és végére, +mindegyik AF pontra (mondjuk ez utóbbi már szerintem nem igazán fontos, csak túlbonyolítja - bár valszeg még enyhén ferde segédtükör is kiigazítható vele szoftveresen)

(#91) Parci válasza nord_ (#89) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az is tuti, hogy ütős és jó lesz a d7000 af-je. már a d90-é is igen használható volt követő af-fel. persze az is biztos, hogy az e-5 is frankó lesz, hiszen az e-3 is egész jó volt (de messze nem d300 szint!).

(mellesleg sebi rendszeresen rallye-kat fotózik, profi szinten, szóval ha valaki, ő nyúzza is a c-af-et ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92) Degeczi válasza Parci (#91) üzenetére


Degeczi
nagyúr

D300-on nagyon érezhető D90 után, mennyivel érzékenyebbek és megbízhatóbbak a szélső AF pontok (noha sajnos nem keresztszálasak).

Mivel az elrendezésből valószínű, h a D300-as AF rendszer kistestvére került a D7000-be, valszeg hasonlóan jó lesz majd az is - a 2000 pixeles fénymérő miatt pedig a színkövető AF lesz még jobb, és talán az automata AF-pont kiválasztás is (hiszen ekkora fölbontás már elég lehet vélhetően emberi sziluettek beazonosítására)

(#93) hibavissza válasza nord_ (#78) üzenetére


hibavissza
veterán

[link]
ok, a hülyeség jogát fenntartva kérlek elemezd az oldalon elhelyezett kis bemutatót. mint hülye, én azt látom, hogy a nagy trükk az, hogy egy nagyobb felületből vágja ki a kívánt oldalarányt.
tehát a tisztelt vásárlóval kifizettetnek egy jó nagy szenzort, hogy ráírhassák, hogy nem corp-os a 2/3, 16/9, stb...és valóban nem, mivel már a 4/3-is corp-os.
szerintem ez így a vásárló megvezetése-->parasztvakítás.

ámbár belátom, másképp is lehet értelmezni.

üdv

(#94) madgie válasza hibavissza (#93) üzenetére


madgie
titán

Mivel a szenzor nagyobb, mint a 4/3 objektívek által vetített képkör, így másképp nem is lehet eladni. Vagy te fizetnél olyan gépért, ahol az összes rendszerobjektíved képe körben feketén vignettál a végső produktumon? Vagy cikkcakkos sarkú hexadecagon alakú képek kellenek, csak hogy elmondhasd, ki van használva az összes pixel?

Mellesleg leírták lentebb: minden digitális gépnél levágnak egy csomó pixelt, sehol nem kapod meg az összeset.

Ne haragudj, de újfent egy olyan hozzászólás tőled, ahol vissza sem olvasol, nem akarod értelmezni a mások által már előtted leírtakat, csak a az lényeg, hogy beleköss valamibe. Megoldja végre egy gyártó, hogy képarány-váltásnál ne csak csonkítsa az eredeti, általuk elképzelt arányhoz képest a produktumot, erre vásárlók megvezetéséről beszélsz? Az a megvezetés, hogy dirr-durr, vagy 16:9 is a gépünkön, oszt közben csak megvágja a 3:2/4:3-ot, nem lesz valós 16:9, az X mm-es, nagylátószögű objektíveddel készült képek szépen megnyirbálódnak, elvész a drágán kifizetett nagylátószög értéke, míg ennél a megoldásnál az X mm mindig X mm, akármilyen képarányba váltasz. Szerintem ez óriási megoldás, korántsem parasztvakítás.

Még megérteném a kirohanásodat, ha a GH1 emiatt bármiben rosszabbul teljesítene a többiekhez képest. De ez korántsem van így (sőt!), relatív öregsége mellett is megeszi reggelire az összes többi 4/3 szenzor tudását reggelire (csak az ISO 1600-as banding problémás) és bőven pariban van a Canon/Nikon középkategóriás gépekkel (D300s/50D).

[ Szerkesztve ]

(#95) Degeczi válasza madgie (#94) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van!

és az is teljesen érthetetlen érv, h "nagyobb érzékelőt fizettetnek ki a vevővel": a 14 Mp-es szenzorból egyszerre 12-t tud kihasználni a kamera, ami egyáltalán nem durva eltérés, hiszen a többi hasonló fölbontású váznál is közel 1 Mp marad kihasználatlanul a széleken...

szerintem is ez lenne az ideális út minden hasonló (nem optikai keresős) modellnél, mert ilyen kicsi mérettöbblet aligha okoz számottevő költségnövekedést, az előnye viszont jelentős

(#96) sebgutkopf válasza nord_ (#89) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez mind igaz, papíron jobbnak tűnik az E3 és az 5-ös AF rendszere, de mégis a D7000 tud AF trackinget, ami nem veszíti el a témát és gyors, míg az oly C-AF-je nem mindig olyan határozott és nem is tud trackingelni.
A 11 AF pont elehelyzkedése és tudása baromi jó, csak ki is kéne használni ezt rendesen jó és határozott követő móddal.

(#97) Degeczi válasza sebgutkopf (#96) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az igazán jó (tehát nem közeledő/távolodó, hanem oldalirányban mozgó) célpontkövetéshez olyan, speciális fénymérő kell, ami képes a színeket is érzékelni - ilyet pedig azt hiszem csak a Nikon használ, a többi cég fénymérői színvakok (és általában a fölbontásuk is nagyon kicsi. Ami a fénymérés szempontjából persze nem gond, de ilyen követéshez kellene a nagy fölbontás. Nyilván jórészt ezért kaphatott a D7000 is 2000 szub-pixeles fénymérőt, és nem azért, mert a 400 vagy 1000 pixeles korábbi változatok fényméréshez ne lettek volna elegedőek)

(#98) ROBOTER válasza Degeczi (#97) üzenetére


ROBOTER
addikt

A 7D már kétszínű fénymérőt használ.

[ Szerkesztve ]

(#99) sebgutkopf válasza Degeczi (#97) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Na tessék, akkor elég lenne, ha a 11 AF mezőt megtámogatnák egy ilyen fénymérővel és kész. Segéd AF pontok így is vannak az E3-ban is. Talán oldalirányú elmozdulás nélkül is megbízhatóbbá tudná tenni a C-AF módot?

(#100) ROBOTER


ROBOTER
addikt

(#101) FEDman válasza ROBOTER (#100) üzenetére


FEDman
addikt

Lehet már nem is raktak bele? :DDD

(#102) ROBOTER válasza FEDman (#101) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezek alapján valószínűleg ez a helyzet. Annyi azért van, hogy ez gyári JPG, ami moire szempontból az E-1 óta f's. Egy LR biztosan árnyalja majd a helyzetet.

De akár így is mondhattam volna: nesze neked pixelméret meg diffrakciós félelmek. :)

[ Szerkesztve ]

(#103) FEDman válasza ROBOTER (#102) üzenetére


FEDman
addikt

Van egy kis Leicás íze a képnek. :)
Talán majd a LR-al finomodik kicsit a helyzet.

(#104) ROBOTER válasza FEDman (#103) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tudod mire vagyok nagyon kíváncsi?

Az E-3 ISO érzékenységei halál pontosak. A kisebb Oly-k és pl. a 7D is csal 1/3 EV-t (a vásárló kárára). Az E-5 megítélését a szememben nagyban meg fogja határozni, hogy csalnak-e az ISO-val, vagy követik az E-3 vonalat.

(#105) FEDman válasza ROBOTER (#104) üzenetére


FEDman
addikt

Erre én is mindig nagyon kíváncsi vagyok!
Panánál különösen nagy jelentősége van. :) Eddig a G1-et 3 géppel tudtam összevetni E-P1, NX10 és Eos 30D és mindegyiknél pontosnak bizonyult a DXOmark ezirányú mérése.

(#106) FEDman válasza ROBOTER (#104) üzenetére


FEDman
addikt

Az már biztosnak látszik, hogy E-5-nél már a PEN-ekhez hasonlóan az iso100 csupán szoftveres visszahúzás..

(#107) Dare2Live válasza Parci (#60) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezen most elgondolkodtam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108) sebgutkopf válasza ROBOTER (#104) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért lassan jöhetne már valami e5 teszt valamelyik nagyobb oldaltól.

(#109) OPiiPO válasza sebgutkopf (#108) üzenetére


OPiiPO
addikt

R.I.P.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.