Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

fél milliós ára + amit nálunk még rátesznek,nem is tudom :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) lujó55


lujó55
őstag

Na erre megérte várni...
Van olyan fan, aki ezt várta? A "tíz művészi szűrő" az micsoda? Gondolom: Réz András filmesztéta, Alföldi Róbert színigazgató, Andy Vajna producer, stb. Na ezért ilyen drága! Ők mind fogyasztanak rendesen kaviár, pezsgő és még bele is kell, hogy férjenek a gépbe :N

(#3) Chaser


Chaser
titán

FullHD videot is tudhatna ennyi pénzért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Azért az ártól nem kell megijedni ennyire, a hivatalos bejelentett ár sose az, amennyiért megveheted a boltban. Kb. annyi lesz, mint az E-3 volt megjelenéskor...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) erdoke


erdoke
titán

"A fényképezőgép 3”-os forgatható és kihajtható LCD-t kapott, amely VGA felbontással (921 000 képpont) rendelkezik."

VGA = 640x480 = 307200 képont, vagy valamit rosszul tudok.

A legjobb aláírás a héten

(#6) madgie válasza erdoke (#5) üzenetére


madgie
titán

X3 ( három szín, RGB )

(#7) erdoke válasza madgie (#6) üzenetére


erdoke
titán

LCD felbontásánál szokványos a szubpixelek számát megadni? :Y
Tehát WUXGA = 1920x1200x3?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#8) pilóta válasza erdoke (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valamiért a többi gyártó is így adja meg, így hát nekik is muszály :D

Tipikus parasztvakítás egyébként, nég jó hogy nem a molekulák vagy az atomok, vagy a protonok+neutronok+elektronok számát adják meg, amiből a kijelző áll, az lenne csak a jó nagy szám (csak nehogy egy marketinges elolvassa ezt, mert akkor bevezetik :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) MLaca válasza erdoke (#7) üzenetére


MLaca
őstag

ez így szokás sajna.

http://mlzphoto.hu/

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

12,3 MP-es 4/3 szenzor
a lényeg nem változott sajnos :(

(#11) madgie válasza erdoke (#7) üzenetére


madgie
titán

Én sem tartom helyesnek, no de ha megfigyeled, a monitoros hírekben nem is szoktak olyat írni, hogy 2 300 000 pixeles, vag akár 6 900 000 pixeles megjelenítő. 1920*1200, oszt jóvan.

(#12) ViZion válasza Chaser (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Fényképezőgép, tehát a videó nagyon másodlagos. Sok fotóst ismerek, még senki nem panaszkodott, h a gépe milyen gagyin videóz... :)
ez nem családi hobbimasina, ezért nem fog hiányozni senkinek szerintem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) pilóta válasza hibavissza (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

De a szenzor nem ugyanaz, csak a felbontása maradt (szerencsére már kigyógyultak a megapixelhajhászásból, bőven elég a 12MP óriásplakát méretig.).
Majd a tesztek megmutatják mit fejlődtek, bár az E-3 sem panaszkodhatott ezen a téren...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Pixelmaster válasza Chaser (#3) üzenetére


Pixelmaster
tag

"a maximum ISO 6400 érzékenység, a HD felbontású mozgóképek rögzítése, valamint"

tudd HD-t... :)

-=The digital artist of the darkside=-

(#15) pilóta válasza Pixelmaster (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

De ő a FullHD-t hiányolta valamiért.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem remek kis váz lett, az oly profi vázai mindig is szimpatikusak voltak, hát még az üvegek.
Egyébként nem értem ezt a hatalmas igényt a fullHD videóra. Ezek az eszközök mégsem a profi kamerákat hivatottak kiváltani, egyszerűbb klipekhez pedig bőven megfelel a 720p.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) madgie válasza Ijk (#16) üzenetére


madgie
titán

720p-vel én is egyetértek, bőven elég, ha jó a bitráta mellé, de kellene azért hozzá 60 fps. Ha már a felbontáson spórolunk, akkor már legalább jól lehessen lassítani a videót, ha kell :)

(#18) rumos14 válasza Ijk (#16) üzenetére


rumos14
nagyúr

7-14, 14-35, 35-100, 90-250 sor tényleg nem rossz.
vagy ha az ember lejjebb adja az igényeit, 12-60, 50-200.

(#19) vadkörte válasza hibavissza (#10) üzenetére


vadkörte
addikt

Miértis? Az oly a 4/3 egyik megalapítója, miért dobná ki a saját szabványát?

Lehet, hogy ortodoxnak fogtok titulálni - a zindexes makrós topikban megkaptuk páran - de szvsz. egy fényképezőgép, pláne tükörcsattogtatós elsődleges funkciója a fényképezés legyen és ne a videózás. Ha annyira FullHD videora vágyok veszek FullHD kamerát egy ilyen DSLR rendszer* árának a tizedéért. A céges D90 is tud videózni, videóztam is vele, 1x de inkább nem kommentálnám...

*: ti. DSLR esetében rendszerben kell gondolkodni, hisz nem meztelen vázzal fotózunk...

Üdv. V. Körte

(#20) madgie válasza vadkörte (#19) üzenetére


madgie
titán

A teljes rendszer árának nemhogy a tizedéért, de még a duplájáért sem nagyon kapsz nagy érzékelős (!) Full HD kamerát.

#22: kis kamerát használjon, akinek... akkor már tudja a DSLR :D
Jópár videós ismerősöm egyiket sem venné kezében, náluk a kamera ott kezdődik, hogy három kiló és beteríti a vállát és ráteheti az épített darujára, blablabla :)

[ Szerkesztve ]

(#21) madgie válasza rumos14 (#18) üzenetére


madgie
titán

7-14, 12-60, 150/2 fix. Nekem ez kéne. Csak micro FT véggel, kisebb üvegekkel :D

(#22) vadkörte válasza madgie (#20) üzenetére


vadkörte
addikt

Ácsi! Háztályi méretben gondolkodom, nem professzionálisban.

Üdv. V. Körte

(#23) Ijk válasza madgie (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem is inkább a magasabb fps-nek lenne haszna, no és ha meg lehetne valahogy szabadulni a rolling shutter nyavajától és egyéb jellegzetes hibáktól.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) ViZion


ViZion
félisten

legyen má'egy videókamera teszt, és jól bekommentelem, h az állóképek milyen iso zajosak, meg miért nem tud alacsonyabb záridőt, stb... :DDD

Ez a kütyü alapvetően fotózásra (nem hobbifotósoknak, akik videóznak is) lett alkotva, arra nem is rossz, bár nem biztos, h ezt venném -ha lenne ilyesmire ennyi pénzem.
Fennakadni a videós tudásán elég felesleges. MP3 ne legyen benne? :D

Az "ennyi pénzért tudnia kellene" megint érdekes mondat, mivel sorolhatnánk a termékeket, amiknek az árukért ezt-azt tudniuk kellene...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) madgie válasza ViZion (#24) üzenetére


madgie
titán

Nana, a Nikon is csak poénból rakta bele a D3s-be a videót, nem (Canon dettó)? Itt nem arról van szó, hogy K Pistike annyira überpro, hogy már merő sznobériából sem tekerné a videó irányába a vezérlőtárcsát. Kell bele, mert X százalékkal több fog így fogyni belőle. Ha ez az X százalék csak 10, akkor is bőven megérte a gyártónak. Bele is tették, 720p/30 fps, jóa' szódával, marketing szempontjából benne van és kész. Ugyanilyen hiszti övezte pár éve a Live View-t, minek az, profi nem vetemedne olyan gazságra, hogy elektromos élőképet nézegessen a gép seggén, neki csak a tükrös kukucska való. Remélem ez a videó-ellenesség is alábbhagy egyszer.

(#26) erdoke válasza pilóta (#8) üzenetére


erdoke
titán

péefef :((

A legjobb aláírás a héten

(#27) pilóta válasza erdoke (#26) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig mennyire állat marketingszöveg lenne:
A mi kijelzőnk 12 500 258 978 223 258 147 321 416 elemi részecskéből áll :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) ViZion válasza madgie (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Félreértettél. NEM vagyok a videó ellen, csak nem értem miért akkora súllyal veszik ezt sokan figyelembe, hogy kb. "ami nem fullHD az sz¤r".
A marketing része jogos, néhány matrica sokaknak számít, mivel a vevők nagy része -főleg nyugatabbra- símán be tud egy ilyen gépet is vállalni, még hobbira is...
biztos bennem van a hiba, mert telefonoknál sem értem,h csodálkoznak amikor gagyi fotókat készít...

Munkám miatt sok fotóssal beszéltem már, de a videókra még senki nem mondta, h ez vagy az a gép rosszul videóz... mert nem ez az elsődleges.

#27 pilóta: valami kelleni fog, mert a Mpixel és ISO már elég elcsépelt, lassan az userek nagy része tudja is, h mmi az... szerintem lehetne 10000/80000 -as záridő, vagy vmi hasonló. Esetleg 3D? Az most elég menő, csak nem lehet annyira ragozni... 4D, 5D? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) madgie válasza ViZion (#28) üzenetére


madgie
titán

OK, értelek én. Valóban sokaknak felesleges a videó. de akinek kell, az szeretné, hogy minél használhatóbb legyen. A magam részéről - mint már leírtam - bőven jónak tartom a 720p-t is, ha megfelelő bitráta társul mellé, meg ha már kívánni lehet, 60p :)

(#30) madgie válasza ViZion (#28) üzenetére


madgie
titán

3D "előtét" már van DSLR-re, 1/12000 záridő a filmes gépeknél adott volt, mi kell még? :D

gyomordzsák: olyan is van már egyes kompaktokban.

[ Szerkesztve ]

(#31) Sza_Sa válasza ViZion (#28) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Így van, nem a videó az elsődleges tulajdonság, legalábbis egyelőre. Viszont tényleg nem kell jósnak lenni ahhoz hogy lássuk, ebbe az irányba haladunk, még ha nem is előre. Mikor már a hűtőgép is rá van akasztva a világhálóra, egy fényképezőgépnél meg azért csak rokon szolgáltatást bróbálnak belerakni. Majd akkor leszek kiváncsi az arcokra, mikor megjelenik a beépitett gps (cirka 2-3 év) , meg a közvetlen feltöltés az arcbook-ra.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#32) Ijk válasza ViZion (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

10000/80000=1/8-as záridő, bármelyik gép képes rá;]

Egyébként nem értem ez a GPS mire jó? Sohasem éreztem hiányát.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) Sza_Sa válasza madgie (#30) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Tudom, de még tükrösön nincs.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#34) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#35) madgie válasza Ijk (#32) üzenetére


madgie
titán

Geotagging. Egyhetes túra, otthon szépen látod a gúgliörszön, hol csináltad a napfelkeltés képet. Nem hülyeség, egyes profi természetfotósok most külső cuccot hordanak a zsebükben és otthon beleírják a képek EXIF-jébe a GPS cucc adatait (pontosan úgy kell mindkét órának járnia).

Enni nem kér, D3x-szintű gépekben szvsz már rég benne kéne lennie, legfeljebb kikapcsolja valaki, ha nem kell neki.

(#36) Ijk válasza madgie (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk én még a 4-5 éves képeim nagy részéről is meg tudom mondani pontosan hol készültek. Profiknak biztosan hasznos lehet, egyszerűen én nem érzem a hiányát. Egy olyan rádiós vakukioldónak, amelyik olyan mint az su-800, csak manuális és így minden rendszerrel kompatibilis lenne, valamint hozzávaló beépített vevős vakuknak (ne keljen külön eszköz+akku) annál inkább örülnék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) Jeanne d'Arc

Nem semmi, de azért ennyi pénzt biztos nem adnék ki érte!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#38) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Remélem, hogy ez csak marketing ár, mert mostani árfolyamon csak átszámolva is erősen túlzás. Akármilyen jó gép is nem tudom teljesen egyenrangúnak tekinteni a D300s-el, vagy a 7D-vel. Alulról nyaldossa ugyan őket, de akkor se közvetlen ellenfél, ami azért az árban is illene a helyén kezelni.
Most akkor tényleg marad az 5fps sorozat? :( Ebben a kategóriában illene 7-et produkálni, én legalábbis ezt vártam volna.

(#39) Degeczi válasza Ijk (#32) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még egy sima nyaralásnál is jól tud jönni
pl. évek múltán mutatsz vkinek egy képet, tetszik neki, ő is megnézné ha majd odautazik - de könnyen lehet, h nem emlékszel már rá épp melyik városban is készült

ha GPS infós képeket töltesz föl valahová (pl. akár csak Picasawebre is), az rögtön képes egy külön ablakban mutatni google maps-en a helyét - sokat dob egy utibeszámoló hasznosságán

szóval otthonra ugyan nem kritikus - de mindenképpen hasznos, ha van

játékiból az autós GPS-t szoktam ilyenkor bekapcsolt naplózással magammal vinni, így utólag is összepárosíthatóak a képek (néha még jobban is, mint egy erre való kamera-kiegészítővel, mert azok tipikusan nem írnak pozíciót, ha nincs vétel, míg a program képes az utolsó helyzetet adott ideig megtartani)

bizonyos felhasználásnál (pl. ingatlan, biztosítási vagy riportfotók) pedig aranyat ér

(#40) Parci válasza sebgutkopf (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

attól tartok, a nikon d400 (jövő ilyenkor jön) feltörli a padlót az összes aktuális aps vázzal, egyrészt. másrészt viszont sztem az e-5 mindent tud, mi szem-szájnak ingere. az e-3-at is imádtam, a szenzorra/képfeldolgozásra fért rá a frissítés (megtörtént), az lcd-re (megtörtént) és kb. ennyi. bitangították az af-et, belement a videó.

ha otthon állna a 12-60, 50-200, vagy egy pár top pro üveg, evidens vétel volna alájuk. az ára meg... olympus-osan húzós, sajnos. majd szelídül...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) nord_ válasza Parci (#40) üzenetére


nord_
veterán

Annak már épp ideje lenne, hogy a Nikon valamit felmutasson a málló markolatgumírozáson kívül... (csak egy példa: a D200 még most is feltörli a padlót a D300s-sel alapérzékenységen... Tudom, manapság mindenki rohangáló négereket fotóz sötét alagútban, csak páran vagyunk olyan maradiak, hogy az ISO100 környéke is érdekel. :))

(#42) johnjohn válasza nord_ (#41) üzenetére


johnjohn
addikt

". Tudom, manapság mindenki rohangáló négereket fotóz sötét alagútban, csak páran vagyunk olyan maradiak, hogy az ISO100 környéke is érdekel." Ez tetszik ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#43) nord_ válasza nord_ (#41) üzenetére


nord_
veterán

ON:
nekem teljesen szimpatikus ez a gép. Ha most akarnék tükrös cuccost venni, sanszos, hogy ez lenne az. Zoom-obikban kiválóak (bár fixek terén még lenne hová előrelépniük).

(#44) madgie válasza nord_ (#41) üzenetére


madgie
titán

Aki meg nem a rohangáló négereket fotózza, az meg a gép előtt begubózva pixelkukkolja az alapizós próbaképeket? ;] :D

(#45) ViZion válasza Ijk (#32) üzenetére


ViZion
félisten

Örülök, h észrevetted... a marketingről volt szó... tehát a 10000/80000 az a jobb, az kell ide!!! :D ez a pixelek számából jött, illetve hogy miért így írják.

GPS pl. ha okostelóval fotózol, berakja panoramiora automatikusan... ezek kereshetők, stb. erről volt egy durva bemutató ~1 éve: vmi templomra rákerestek és a feltöltött fotókból összerakta, körbejártad, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) werttzui


werttzui
őstag

Nem lesz ez rossz csak ilyen tudással kapunk mást és talán jobbat bár meg kell jegyeznem eddig nekem speciel az olympus színei tetszenek a legjobban,valahogy a legtermészetesebb!Ez és a 4/3 sok fant meg fog győzni.
A videózásról meg annyit itt egy példa a nikon d300s olcsóbb mint a d300,ha a videó leviszi az árat az nekünk csak jó :) Én nem használom az én gépembe sem a videó funkciót nem vonz ennyi.

PENTAX

(#47) Parci válasza nord_ (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nos hát, mindent nem lehet. a d2x is jobb iso 100-on, mint a d3 iso 200-on. cserébe minden másban rosszabb. nehéz volna azért azt állítani, hogy a d300 nem bitang komoly előrelépés a d200-hoz képest. nem igazán érzem, hogy a nikonnal bármi gond lenne dslr téren... sőt, ha már itt tartunk, ők most a keményfiúk a csárdában, inkább a canonnak kéne lassan valamit villantani.

használtál is d300-at (én meg most), tudnod kell, h komoly masina. csak az autofókusz rendszere megér egy generációváltást. és a d200-nak pont a szenzora nem volt hibátlan, lásd hosszú expók stb.

a zuiko fixekkel kapcsolatos parád sem értem, a 150/2 és a 300/2,8 egész jó. :DDD sőt, az 50/2 és a 35/3,5 is. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) TK36


TK36
aktív tag

Nem tudtam, hogy miért keltem fel eddig hajnalok-hajnalán. Már tudom az okát. :D
"SD és CF memóriakártyák használhatók"- most én vagyok nagy elvárással, vagy a fejlesztők maradtak le?

[ Szerkesztve ]

(#49) pilóta válasza TK36 (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

Milyen elvárásaid vannak ezen a téren még? :P Legyen benne 3,5"-os mobilrack? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Remelem kijon az Oly az olcsobb kategoriaban is video felvevessel, vagy eladom az egesz rendszeremet. Ennyire profi gep nem kell mint az E5 nekem, viszont szeretnek videot is felvenni es a vazat is frissiteni, mert igen csak oregecske mar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.