Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Hát ezt nagyon sajnálom, remélem meg tudnak egyezni.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Kár értük. :( Bár ha a Toshiba felvásárolná jó helyre kerülnének szerintem. Még az SSD-m tölük van egy OCZ Vertex 3 60GB-os kis szösszenet. Már fél éve muzsikál a gépemben teljes megelégedéssel.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3) Finwe


Finwe
őstag

"Amennyiben valami mégsem sül el jól, akkor a cégek likvidálni kell."
"Az OCZ-nek egyébként elsősorban az SSD-k területén vannak értékes technológiai"

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ezek szerint túl késő volt a minőségi profilváltás az SSDk területén (+ a felvásárlás) a kezdeti gyenge szereplések után (főleg megbízhatóságban).

A Toshiba viszont jól járhat tényleg, ha gatyába tudja rázni őket.
Akkor házon belül lesz minden.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5) #65675776 válasza Finwe (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ezt miért nem lehet privátban közölni a szerzővel?

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Van pár OCZ SSD meghajtó a család ilyen, olyan gépeiben.
Szerintem megbízhatóak a meghajtóik.

Kár érte, nem kár érte, a fene se tudja eldönteni.
A piacnak nem árt egy kis tisztulás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) k.zsuzska1


k.zsuzska1
csendes tag

aww :(

(#6) banhammer: tisztulás..? pont, hogy a verseny lenne jó... :((

[ Szerkesztve ]

(#8) FeRRaR1 válasza banhammer (#6) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mindenképpen kár értük, bár én még a DDR 2-es memóriák miatt szerettem meg őket, viszont SSD fronton volt egy Vertex 3, most cserélték garba elég sok nyűgje volt. A mostani gépembe vettem egy Vectort, a sebességgel soha nem volt gondjuk, de a SMART már csak 99%... 2 hét alatt, szóval nem vagyok boldog, több OCZ ssd-t nem fogok vásárolni akár hogyan is lesz.

(#9) Reggie0 válasza banhammer (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Lesz tisztulas. Majd lemegy a minoseg a toshiba hdd-k szintjere es mar csak a nagyon elvetemultek fogjak megvenni. Meg persze a toshiba laptop vasarlokra lesz rasozva.

(#10) dabadab válasza k.zsuzska1 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonkeppen a tisztulas a verseny eredmenye, az OCZ tonkremeneteleben valoszinuleg nagy szerepe volt az SSD-ik feltunoen magas meghibasodasi aranyanak es a csapnivalo ugyfelszolgalatuknak.

DRM is theft

(#11) k.zsuzska1 válasza dabadab (#10) üzenetére


k.zsuzska1
csendes tag

ah, pedig itt azt mondták, hogy szerintük jók az ocz ssd-k pont... :U

(#12) nubreed válasza k.zsuzska1 (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Igen én is így hallottam/tudtam. Én folyamatosan elhalálozó Kingstonokról tudtam inkább. Akkor mi az igazság? Amúgy kár az OCZ-ért és az egyéb "garázs" cégekért, akikre valószínűleg ugyanez a sors vár. Én személy szerint annak azért örülök, hogy nem a Samsung veszi meg őket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) #72042496 válasza FeRRaR1 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"...de a SMART már csak 99%... 2 hét alatt, szóval nem vagyok boldog..."

Pedig ez lehet, hogy teljesen normális és semmit sem jelent, kérdezz rá az SSD-topicban.

(#12) nubreed:

Pedig rengeteg rosszat hallani róluk.

(#14) nubreed válasza #72042496 (#13) üzenetére


nubreed
veterán

Értem. Manapság melyek akkor az ajánlottab ssd márkák?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) k.zsuzska1 válasza nubreed (#14) üzenetére


k.zsuzska1
csendes tag

samsung ;) :DDD

(#16) Rebourne válasza banhammer (#6) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Nekem is egy jól működő OCZ-m van, de a külföldi portálok durva adatokat hoznak le az OCZ egyes szériáinak a meghibásodási arányairól. 6-10% első évben rengeteg elégedetlen júzert csinál egy csapásra. Tárolóeszköz elvesztése flash drive esetén tökéletes adatvesztést jelenthet. Ellenőrizetlen chipek beépítéséről, szuperkondenzátorok kihagyásáról, tönkretevő firmware frissítésekről írnak egyes esetekben, és nem csodálkoznak, hogy végül becsődölt az OCZ.

(#17) nubreed válasza k.zsuzska1 (#15) üzenetére


nubreed
veterán

Ok magas labda volt... :DDD

Aszem egyértelmű, hogy bevagyok oltva Samsung ellen

De komolyan akkor...? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) #72042496 válasza nubreed (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az összefoglaló végén találsz ajánlást: [link]

(#19) FeRRaR1:

Oké, de sok másik típus meg csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#19) FeRRaR1 válasza #72042496 (#13) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem lehet normális, mivel az előző Vertex 3, nem csinálta egy fél évig 100% volt, az előtte lévő intel 40 Gb még ma is 100% igaz már a 2. gépben van.

k.zsuzska1

Inkább a halál...

[ Szerkesztve ]

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok problema volt veluk ssd szinten is. A minosegellenorzesuk a beka segge alatt volt kb.

(#21) nolika


nolika
aktív tag

én lassan 1,5 éve nyúzok egy OCZ Agility 3-at majdnem 5TB adatforgalommal, eddig hibátlanul :)

kopkop

(#22) FeRRaR1 válasza #72042496 (#18) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Értem. Viszont azok miatt, amik arra figyelnek hogy minél tovább jó legyen Trim, fejlettebb garbage collection stb, pont nem ezt várná az ember, meg egyébként is sok a panaszos, ami nem jó jel.

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet kár volt a hulladék szériákkal,megalapozni a "hirnevet..."

Meg most már lehet rájönnek kár volt kiszállni a memória bizniszből....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nofene. Nem is tudtam, hogy sz*rban vannak. Remélem megmentik őket, én kedvelem a cuccaikat.

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Kár lenne veszni hagyni ezt a jól bejáratott brandet. Remélem hogy a Toshiba felveszi a portfolióba minél hamarabb és minden megy tovább észrevétlenül.

Tomcat

(#26) ukornel


ukornel
aktív tag

Kár értük.
A szememben ők hozták először megfizethető áron a kompromisszum mentes teljesítményű, elfogadható méretű SSD-ket. Nem véletlenül volt a 120 GB-os Agility3, illetve Vertex3 hosszú ideig a "népszerűségi lista" élén.

Én 3 gépet raktam (magamnak, család) össze Agility3-akkal. Sajnálatos, de tény, hogy ezek közül -még garanciális időn belül- tönkrement (kinyiffant a vezérlő). A másik kettő azóta is kifigástalanul működik.
Amin még rengeteget bosszankodtam, az az Intel féle Smart Response technológia beállítása. Egy Gigabyte alaplapon (Z68) csak sok izzadás, fórumolvasás után ment, de úgy, ahogy kellett volna, úgy nem. Nem tudom, ebben az Intel, a Gigabyte, vagy az OCZ volt-e a ludas.

Az biztos, hogy miután a SandForce vezérlőit sok gyártó elkezdte alkalmazni, az árversenyben az OCZ saját NAND gyártás csak vesztes lehetett. Megpróbált "fölfelé" kitörni, saját vezérlővel, de nem ment. Pechjére a Samsung is az utóbbi években nyomult igazán ütős termékekkel el az SSD piacra. Ha a Samu kitalálja, hogy dominálni akar egy piacot, akkor ott minőségben és árban egyaránt nehéz tartani a lépést.

Szurkolok a Toshibának, hátha vele együtt sikerül versenyben maradni.

(#27) Rebourne válasza Tomcat (#25) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Mármint jól lejáratott brandet :)

Mondom, a pocsolyán túl az OCZ nem a minőség és ügyfélbarát hardvergyártó hírében áll. Lásd a fenti hír kommentjeit a slashdoton, vagy keress vissza ott. Az OCZ-t már régóta szapulják a slashdotra járó veteránok/power userek:

http://hardware.slashdot.org/story/13/11/27/2159235/ssd-manufacturer-ocz-preparing-for-bankruptcy

(#28) patrik2991


patrik2991
csendes tag

"A piacnak nem árt egy kis tisztulás."
De a usereknek igen ha fogynak a versenyzők.

[ Szerkesztve ]

Magyarításaim lelőhelye: http://elitemagyaritasok.info

(#29) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hajjajj, nekem is OCZ Vertex 3 van az egyik gépemben. A legfontosabban. :((( Érdekes, de amikor vettem, igyekeztem utánajárni a típusnak, de nem olvastam sok panaszost véleményt, hozzászólást. Az OCZ korábbi tevékenységének mondjuk nem néztem utána, csak a Vertex 3-nak. Eddig 1,42 TB írt adatmennyiséggel 100%-os az állapota HD Sentinel Pro szerint, szóval nincs bajom vele. Kezdhetek félni?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#30) #72042496 válasza patrik2991 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az iPonon most 23 gyártó kínálatából lehet választani... bőven van miből kihullania azoknak, akik nem tudnak minőséget produkálni.

(#31) Gabor tm


Gabor tm
tag

Magam részéről egy agility 3 döntött úgy picit több mint egy év után, hogy neki elég volt. Két barátomnak meg vertex 3-ak döntöttek hasonlókép... Annyira ezek után nem sajnálom őket... Hátha a toshiba többre viszi :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#32) Graphics válasza [Prolixus] (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a memória hal el, hanem a vezérlő... ez a baj...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Gabor tm válasza Graphics (#32) üzenetére


Gabor tm
tag

A sandforce? Jó lenne tudni beszerezhető-e valahonnan. Ugyan garanciás lenne még az enyém, de elég messze vagyok, meg jó eséllyel meg sincs már a gari papírja mert nem hoztam magammal, otthon meg festés volt. Ellenben ha kapnék valahol vezérlőt az megérne egy próbát :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#34) Graphics válasza Gabor tm (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha te vezérlő cserélsz , nagy mágus vagy... Rá van forrasztva a nyákra... :)

Ezen cserélni, nem művészet, Lehetetlen :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Gabor tm válasza Graphics (#34) üzenetére


Gabor tm
tag

Mobilokat javítok napi 8-10 órában, memória ic, proci csere nem akadály... :D Egy próbát ez is megér.

Maga az ssd-t meg itt van az asztalon szétszedve már pár hete :)

[ Szerkesztve ]

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#36) Graphics válasza Gabor tm (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Összerakhatnád a szalagkábel hibás , üveglap és ház cserére váró Google Nexus One-mat :D

Nincs megfelelő ragszalagom az üveglaphoz / szeretnék egy vadiúj állapotú Nexust :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Gabor tm válasza Graphics (#36) üzenetére


Gabor tm
tag

Ha hajlandó vagy kiküldeni írországba, szívesen kérek egy árajánlatot (nem garos már) az alkatrészekre. Bár ha vadi új állapotot akarsz akkor valószínűleg olcsóbban kijössz, ha keresel egy nagyon megkíméltet :)

[ Szerkesztve ]

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#38) Graphics válasza Gabor tm (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D ejh, az messze van, alkatrészek már megvannak, na majd hátha a helyi srác :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Gabor tm válasza Graphics (#38) üzenetére


Gabor tm
tag

Hát csak ragasztó nekünk sincs, ha jól rémlik az új ragasztó az új kereten van amibe megy az érintő.
Kecskeméten nem nagyon tudok ajánlani senkit, ha Pestre mennél ott tudok mondani megbízható helyet.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#40) #65675776 válasza nolika (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyet. Csak kicsivel többet gyártottak belőle.

(#41) wolfman válasza Gabor tm (#37) üzenetére


wolfman
veterán

Az ilyen komoly szakik mint Te, miért mindig bazi messze laknak! :) :O

Amúgy nekem pl. az égegyadta világon semmi bajom az OCZ termékeivel. 2 Haveromnak is volt régebben OCZ memóriája minden hiba nélkül, nekem meg most egy OCZ Agility3-on csücsül a windows és tökéletes, hibátlan már több mint egy éve! Most így nagyon nem is tudom hova tenni az említett hibajelenségeket.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Amugy pl a tápegység részleg is a Toshiba kezébe kerülne?

Vagy csak kifutattnák a mostani modelleket....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) dabadab válasza Graphics (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Amugy pl a tápegység részleg is a Toshiba kezébe kerülne?"

Gondolom siman megveszik azt a nyomtatot, amivel a matricakat keszitik ;]

DRM is theft

(#44) Graphics válasza dabadab (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, csak pl van nagyon jó széria is.

OCZ PC&Power Cooling

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) #65675776 válasza Graphics (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Naés. Biztosan meg lehet majd venni más gyártó matricájával. Az ilyesmi soha sem komoly veszteség.

(#46) Graphics válasza #65675776 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abban az árban, modulárisan, sehol. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) #65675776 válasza Graphics (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk a 400W-os Bronze minősítésű tápjukkal én nem igazán dicsekednék.

(#48) Graphics válasza #65675776 (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért?

Seasonic elektronika,ADDA venti, moduláris felépités. Elég korrekt ajánlat.

Hol a hiba? Árban sehol egy konkurens...

S12II belsővel szerintem nem igazán van gond, vagy tévedek? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Graphics válasza #65675776 (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Japán kondik, minőségi felépités...

Ha ezzel nem lehet dicsekedni akkor... lehet nem jó tápot használtam eddig. / Seasonic...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) #65675776 válasza Graphics (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ma azért már illene legalább egy Silvert kiizzadni magukból, de inkább Gold-ot.

Gondolom a SS simán csak kisöpri a raktárból mostmár a korábban felgyülemlett beleket. Ugyan ezt a belet Ők OEM-ben kissé olcsóbban adják. [link] OK, nem moduláris és kicsivel kevesebb sallang jár hozzá (főleg a filléres kötegelőkért kár...).

De pl itt van majdnem ugyanannyiért ez: FSP Group AURUM GOLD 400W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.