Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát azért lehet átgondolnám a Toshiba részéről..

Persze erős a Toshiba név, habár a HDD-it nem tenném semmibe se... az OCZ név, mégha meg is tépte az utóbbi időszak, a kezdetek óta az SSD piacon volt, habár ez is lett a vesztük az Agility-kkel...

Eldobták a memóriapiacot az SSD-k miatt...

Kérdéses, hogy a Firepower mit kezd a táp vonallal, de szerintem annak annyi..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) icp1970


icp1970
senior tag

"a japánok dobják az OCZ nevet"Jól is teszik .Az Agility sorozat szerintem is pocsék volt.

(#3) Graphics válasza icp1970 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyan rég volt, hogy van aki nem is emlékszik már erre.

A Toshiba neve nem sokkal jobb az adattároló piacon....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Daywalker válasza Graphics (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt most a HDD-iből vontad le végkövetkeztetésként? Vagy ismered közelebbről az enterprise ssd vonalat is?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Graphics válasza Daywalker (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, jogos, mainstream vonalra gondoltam .

Sajnos ezen az infografikan pl a Toshibat nem is említik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Bodor


Bodor
veterán

Jó, hogy megtartották a Vector 180-at, mert szerintem az egy jól sikerült típus.

(#7) Daywalker válasza Graphics (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

A vinyó dologban egyetértünk, én a hitachit is kerülöm, notebookokban... ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Graphics válasza Daywalker (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na én pl ott csak Hitachit veszek :D

Ízlések és pofonok, nálam nagyon durva adatmennyiséggel a 640-es 3 évig üzemelt (5K750-640)és megy a mai napig külső rackbe, utána leváltottam tárhelyhiány miatt egy 1TB-osra, ezt majd valószínűleg egy 2TB-os váltja, ha kifogyok a helyből.

Nagy érv volt a 3 év garancia mellettük. Nekem notiba csak Hitachi.

Tudom ,hogy a HGST a WD alá tartozik, de amikor ismerősnél 3db WD Blue lehalt / 250-500-750-es méretekben, plusz nálam két 500-as, azt követően elköszöntem a WD termékektől notikban... Bad sector, adatvesztés összeomlás, minden volt...

Ez a statisztika amúgy ha jól rémlik a februári cikkben volt, magasabb szintű felhasználásnál.[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Daywalker válasza Graphics (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, én írtam :D
Amúgy nekem három notebookban döglött meg sorban a hitachi, pont ilyen bad-sector-összeomlás, plusz a toshiba is bad sectorral szállt el. Igazából szerintem ez szerencse is. Nekem pl. a Seagae-tel egyszer volt problémám, azt is RMA-ban cserélték.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Graphics válasza Daywalker (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja, ezért mondtam, hogy általános skatulyát erre nem lehet ráhúzni. mert pl ha az újabb Hitachi-ból valami = WD Blue , akkor az totális szopás... :D

Ilyen ez az informatika... :D pl most SSD-t nézek, még az is lehet OCZ lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Daywalker válasza Graphics (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Én bátor voltam, bevállaltam a TLC-s 850 EVO Samsungot, most már nagyjából egy éve. Eddig jó, kopp-kopp :D Asztaliba kell majd valami, mert ott a Kingston kezdi megadni magát, de az is van vagy 6 éves legalább. Akár egy OCZ is lehet még belőle...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) #95590400 válasza Graphics (#5) üzenetére


#95590400
törölt tag

akkor már valami frissebbet kellene...

(#13) Graphics válasza #95590400 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Februari cikkből emeltem ki. Elég friss.

Ez amit beszurtal közel azonos nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) #95590400 válasza Graphics (#13) üzenetére


#95590400
törölt tag

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q4-2015/
ez a legfrissebbjük. ebben nem látom.
mellesleg az a táblázat többet mutat, mind a lemezek számáról, mind pedig a típusaikról.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza #95590400 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) #95590400 válasza Graphics (#15) üzenetére


#95590400
törölt tag

a metodikájuk és a statisztikájukhoz annyit tennék hozzá, elég sűrűn tartják a vinyókat, úgy hogy egyrészt durva vibráció és komoly hõtermelõdés is van. írták is valahol, direkt nincsenek vibráció csökkentõ megoldásaik.
plusz, ha megnézzük, milyen komoly mennyiségű seagate-et használnak, a többihez képest, akkor levonhatjuk azt a tanulságot, hogy nagy tömegben benyomorított sok vinyó, nem desktop/otthoni környezetben hullani fog. plusz széria is válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#17) csubbaka


csubbaka
tag

Mikor még a hőcsöves DDR2-es Reaper memóriáit cibáltam, de szép volt :O
Kár lenne ha eltüntetnék mint márkanevet.

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#18) icp1970 válasza Graphics (#3) üzenetére


icp1970
senior tag

Mondjuk ez is igaz.

(#19) demagóg válasza #95590400 (#16) üzenetére


demagóg
aktív tag

a metodikájuk és a statisztikájukhoz annyit tennék hozzá, elég sűrűn tartják a vinyókat, úgy hogy egyrészt durva vibráció és komoly hõtermelõdés is van. írták is valahol, direkt nincsenek vibráció csökkentõ megoldásaik.

Már más is mondogatta ezt, amit valakitől hallott aki szintén..... meg írták is valakik valahol....micsoda drámai helyzet... További böngészéssel kiderült volna, hogy mindez rémhír, nem igaz. Mihez képest sűrű a beépítés? Bármely szerverben sűrűn vannak, legalább ennyire (vagy sűrűbben, naponta látom). Szerverben sem láttam vibráció csökkentést. Mélyebben belemenve, vajon mi a jobb? Ha mereven meg van fogva a diszk háza, ezért a kiegyensúlyozatlanság miatt a csapágy ugyan gyilkolva van, de legalább nem rezeg a többi mechanikai elem, főleg a fejszerelvény rugóval, fejjel együtt. Vagy pedig valamilyen amortizátorral hagyjuk az öntvényt rezegni, így az eszköz összes eleme állandóan rezeg, de legalább a csapágy jobban kímélve van. Ez komoly dilemma a HDD fejlesztésekor is. Közismert, hogy a Seagate motor csapágy szeret beállni, és nem a gyenge minőség az oka, hanem a lemezköteg kiegyensúlyozatlansága is. Bár való igaz, hogy a hatalmas volumen ellenére nem mindig párosítják megfelelően a forgórészt az állóval, pedig a raktárkészlet megvan hozzá. A Backblaze rendes hűtést alkalmaz, elég a videójukat megnézni. Ja meg a statisztikájukat is konkrét hőmérsékleti adatokkal ahol szintén látszik, hogy a hűtés rendben van náluk is.

levonhatjuk azt a tanulságot, hogy nagy tömegben benyomorított sok vinyó, nem desktop/otthoni környezetben hullani fog.

Azért egy probléma analizálása ennél bonyolultabb, ez egyéni tanulság legfeljebb, de szakvéleményként nem állja meg a helyét. De, hogy legyen konkrétum is, függetlenül a rack típustól a Seagate minden tömeges felhasználónál nagyobb arányban pusztul mint a többi gyártóé. Van olyan tárhely szolgáltató aki megelégelte a Seagate folyamatos hullását és egy határozott mozdulattal kiszórta a 2-3 éves diszkeket és váltott Toshibára. Van akinek belefér, és használja a vacak de olcsó Seagate diszkeket, és bekalkulálja a magasabb dolgozói létszámot aki folyamatosan cserélgeti a megpusztultakat. Konkrétan ezt a megoldást választotta egy olyan szolgáltató akinek kicsi adatbankjai vannak, max. 600 diszkkel. A több ezer diszkes datacenter üzemeltetők ezzel már nem akarnak vacakolni, inkább váltanak. Ezek valós információk, nem csak valakitől hallottam, hogy szar a backblaze és szuper a seagate.

De nem kell elhinni amit írok, ott az internet konkrét cáfolatokkal.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) #95590400 válasza demagóg (#19) üzenetére


#95590400
törölt tag

hű, a fele olyan olcsó, nem 7/24-es üzembe tervezett, sokkal nagyobb tételben vásárolt desktop seagate vinyók zsúfolt, szerver környezetben jobban hullanak, mint más gyártók, máshova pozicionált, drágább termékei... aszta.
mondom, a blackbaze metodikára alapozni bármit is... kb. olyan, mint bemész a prohardver vonatkozó topikjába és az fogad hogy vegyél wd-t. hagyjuk már mint alfát meg omegát, ezt a egészet.
értelmes számok nagyker forgalmazóktól konzumer szinten. arra van értelme alapozni. jahogy, olyan nincs. óóó, akkor marad a kb. pijárra alapozó blackbaze. meg demagóg, aki már hallotta, hogy többen látták. kérek engedélyt meghunyászkodni.
hát, akkor örüljetek eme hihetetlen infóözönnek jobbról s balról...

[ Szerkesztve ]

(#21) Sirus86


Sirus86
tag

Szerintem felesleges gyartokra koncentralni,hogy ez a marka igy vacak, ugy vacak... Sokkal inkabb egy adott tipust kellene nezni, mintsem markat. Otthon van 8 eve uzemelo Samsung hdd-m, 5 eve uzemelo WD, 4-5 eve uzemelo Hitachim es vannak olyan SSD-im is,amik mar 1 evesen hullottak.
Ugyanez igaz szerveres kornyezetben, ott is voltak csodtomegek,meg scsi csodak,amik mind a mai napig uzemelnenek, ha be lenne kapcsolva a szerver.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.