Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolverine


Wolverine
félisten

Érdekes elképzelés - remélem, működni fog kellően nagy méretben is...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2) VaniliásRönk válasza Wolverine (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én meg azt, hogy nem fog a felhasználók ellenállásába ütközni...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Most ez akkor azt jelenti, hogy lassabb lesz a letöltés?

Ha igen, szerintem igen csak kevesen állnak rá az új verzióra... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) ngabor2 válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha a le/feltöltési sebességet nem csökkenti (ha jól veszem ki, akkor nem), akkor nem fog.

innentől kezdve már csak az önkéntes jogvédők a kérdésesek... akiknek nem fog tetszeni.

(#5) VaniliásRönk válasza Fecogame (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A cikkben is le volt írva, a feltöltés jelent problémát, ezért ha túlzott terhelést okozna, a protocol automatikusan korlátozza a feltöltéseket.

#4 ngabor2: A feltöltés sebességét (és ezzel közvetve mások letöltését) csökkenti, pont ez a lényeg, ezért félek attól, hogy az orránál tovább nem látó tömeg ezt nem fogja díjazni.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) shev7 válasza Fecogame (#3) üzenetére


shev7
veterán

ha a nagy trackerek tiltani fogjak a regi klienseket kenytelenek lesznek...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7) c41r0^


c41r0^
őstag

ez szép és jó, remélhetőleg be is válik

azonban szép magyar szokás szerint jelenleg - a saját priorizált adatforgalmam statisztikáiból kiindulva - pont, hogy a letöltésem látja kárát a priorizálásnak, mert a 15/1,5 Mbit-es Fiber Power esetében a feltöltésem ugyan fullon megy mindig, a letöltésem viszont legjobb esetben is kb. 50-60%-on (akár egy 15.000-es seedes torrentnél is) megy a korlátozott időszakban (ami egyébként a 24 órából kb. 18 óra vagy még több)

igaz ennek a valódi oka az, hogy a userek által legnagyobb %-ban használt kliensek (uTorrent 1.8.x) még nem támogatják az UDP protokoll alapú torrent adatfolyamot (pontosabban a kliens támogatja, csak nem default beállítás mellett) , így a TCP protokoll alapú torrentforgalom teszi ki a down 90-95%-át tőlem függetlenül, azt pedig a UPC priorizálja

(#8) bambano válasza c41r0^ (#7) üzenetére


bambano
titán

az, hogy a feltöltésed fullon megy, a csellistáknak jobban fáj mint az, hogy a letöltésed csak 60%.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) c41r0^ válasza bambano (#8) üzenetére


c41r0^
őstag

pont ez a lényeg...nem azt korlátozzák, amit kéne (feltöltés)...én személy szerint jobban örülnék a fordítottjának, mivel nem privát trackereket használok, így a down/up arányom nem érdekes

ja és a 60% az már igen jónak mondható..jelen esetben - azaz csúcsidőben - jó, ha 10-15%...

[ Szerkesztve ]

(#10) VaniliásRönk válasza c41r0^ (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akár számít az arány, akár nem, nem érdemes hagyni, hogy 100%-osan kitöltse a feltöltést, ahogy azt sem, hogy kismillió szálat használjon.

Szerk.: Már csak azért sem, mert a letöltésedet is kinyírja ha túlterheled a kapcsolatodat.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) zoltanz válasza shev7 (#6) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem fogják hidd el, nem érdekli őket egyszerűen ez egész hócihő. :) Magasról és vastagon tesznek már rá.
Ellenkezőleg inkább egyre több új klienst támogatnak már, és ez a tendencia nem fog változni ez után sem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) Jim Tonic válasza zoltanz (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amíg a szolgáltató a kapcsolatot, amin a szerver ül, le nem korlátozza.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) zoltanz válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jaja, de azt a határt ki tudja, hol van? Meg osztán nem egy szolgáltató van kerek egy világon. :) Melyik szerver a tracker vagy a címkereső?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14) azbest


azbest
félisten

sokan annak is örülnének, ha a szálak mennyiségét értelmes koráltok közt tartaná a torrent kliens... kellemetlen, mikor az átjáró bedugul 65e+ kapcsolat miatt, s a normál netezés szakad állandóan, mert dobja a csomagokat.

(#15) c41r0^ válasza VaniliásRönk (#10) üzenetére


c41r0^
őstag

eléggé OFF, de azért leírom

nem vagyok krumpli a témához, hidd el, amiket írsz, jogos és én is így gondolom :)

a szálak számát természetesen célszerű ésszerű kereteken belül beállítani, de a "Szerk.:"-ben általad említett "probléma" megoldható cFosSpeed-del, tehát ha magán a kliensgépen egy forgalompriorizáló program protokollja is csücsül, ami jól be is van kalibrálva, akkor elérhető a down/up max. kihasználhatósága (ezt tapasztalatból mondom, elég csak a saját FTP-men kipróbálnom, megy a max. up/down), valamint azt is tudod priorizálni, hogy mely programok forgalmának mekkora legyen a prioritása (teszem azt torrent kliens exe low, multiplayer FPS exe high prioritás)

de nem hinném, hogy a cFos-t neked be kéne mutatnom, PH! nagyúrnak

tapasztalat: amely torrent T-Home kábelnettel full down/up-pal megy uTorrent 2.0 beta-val, az ugyanolyan beállítások és szoftverek mellett nem fog UPC mellett (legalábbis nálam) a korlátozott időszakokban

de különben fogjam be a számat, hogy adott idő alatt kevesebb adatot tudok lopni, és ez jogos is, valamint az is jogos, hogy ne használjam ki csutkára az UP szálamat, ha már azt az UDP forgalom miatt nem tudják (akarják) priorizálni, mivel legyek másokra is tekintettel, akik szintén UPC ügyfelek, ne tömjem ki a hálózat up streamjét feleslegesen

de ott az érem másik oldala is, hogy akkor kell a halálnak 15/1.5Mbites internetkapcsolat, ha az egyik legelterjedtebb alkalmazás alatt csak a töredékét hozza a sebességnek, szóval álszentség is van egy adaggal az ISP-k felől

(#16) Kendek válasza azbest (#14) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt, hogy érted? Hazánk legnépszerűbb kliensében (utorrent) be lehet állítani kézileg is, hogy mennyi legyen a max kapcsolatok száma. Amit ugye érdemes is, hiszen sok embernek van otthon routere, ami könnyen megadja magát a sok kapcsolattól.
Ez az új technológia meg üdvözlendő, remélem, hogy sikeresen elfogadják, és el is tud terjedni. Ha ilyen automatikusan tud szabályozni, akkor mindenki boldog lehet, azt el kell fogadnia mindenkinek, hogy a böngészés prioritást kell, hogy élvezzen a fájlcserével szemben. Gondolom a kisebb nettel rendelkezőknek nem származik majd belőle különösebb hátrányuk.

<-ƘƘ->

(#17) c41r0^ válasza c41r0^ (#15) üzenetére


c41r0^
őstag

szerk: (ezt tapasztalatból mondom, elég csak a saját FTP-men kipróbálnom, megy a max. up/down egyidőben)

(#18) azbest válasza Kendek (#16) üzenetére


azbest
félisten

tudom, be lehet állítani normálisan is... de vannak olyan telhetetlen emberek, akikből 2-3 teljesen használhatatlanná tudja tenni másik 200 netező kapcsolatát is, pl egy kollégiumban... egyik ismerősöméknél állandóan szakadozik a kolijukban a net... szinte biztos, hogy nem véletlenül :U

szal inkább arra gondoltam, hogy ne is lehessen több ezer kapcsolatot nyitnia egy embernek.

nálunk ilyen gond nincs... aki veszélyezteti a hálózatot, az figyelmeztetést / letiltást kap. ;]

régebben egy időben egyetemi szinten is beüzemeltek monitorozást és bizonyos kapcsolatszám felett központilag letiltották az ip kapcsolatát

[ Szerkesztve ]

(#19) mate0217 válasza Wolverine (#1) üzenetére


mate0217
aktív tag

Hát én is :)

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#20) D4rkAv3ng3r válasza c41r0^ (#15) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

De ha már itt tartunk az feltöltési sebességét is lehet korlátozni torrentkliensben. Akkor szerintem megugrana a letöltés is rögtön.

(#21) moli.hu válasza azbest (#18) üzenetére


moli.hu
őstag

beszaras, nekem kellene a szomszed halojat biztositanom?!
digikabelen 10mbit-en toltok fel a ratio-m ~450% (hozzatok, upc-sekhez toltok fel. szivesen) megis soha nem szakadozik a net vagy mas.

ha a bittorrenten fejleszteni akarnak, tessek megoldani a lokalis attoltest, priorizalni a peerek listajat a tavolsag alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#22) BonFire


BonFire
veterán

Én meg egyre ritkábban torrentezek. Hiába állítom a letöltési és a feltöltési sebességet is az elméleti maximum felére, olyan szinten beáll a böngészésem, hogy teljesen megbénítja. Még akkor is, ha már lejött a cucc, és felfelé töltöm, érdekes módon akkor is meg van bénulva a böngészésem.

Ha nagyon kell valami, lefekvés előtt indítom el, oszt jónapot. Ébren nem megy, mert vagy torrentezek, vagy böngészek. A kettő együtt nem megy. Érdekes módon, ha FTP-ről töltök full sebességgel, amellett azért megy a böngészés, tehát a torrentben van a hiba.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23) c41r0^ válasza D4rkAv3ng3r (#20) üzenetére


c41r0^
őstag

120KB/sec-re korlátoztam a feltöltési sebességet, mert ez az uploadom 75%-a, de egyébként nincs befolyással nálam a letöltésre, teljesen mindegy, hogy az up-om korlátlan, vagy 10 KB/sec, akkor is szar a letöltés és pont.

Most odáig eljutottam, hogy a TCP kapcsolatokat (mivel ugye a TCP csomagokat priorizálják, UDP-t nem) kizártam a torrent kliensben, és csak uTP protokollon (UDP-n van megvalósítva) engedem az adatforgalmat az uTorrentnek, de ez is félmegoldás, mert ez is a seederek kliensképességein múlik. De van olyan letöltésem, ami emiatt most felgyorsult 1MB/sec-re, tehát sok múlik azon is, milyen peer-seederrel építesz fel kapcsolatod.

[ Szerkesztve ]

(#24) rii válasza BonFire (#22) üzenetére


rii
nagyúr

windows alá netlimiter .... (OSX alatt meg szívás... mer'nincs)

vagy Cfos speed, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25) Sanyix válasza BonFire (#22) üzenetére


Sanyix
őstag

én meg online játszom torrent mellett :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26) Johnny Cage válasza c41r0^ (#7) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nálam hasonló a szitu. Kábé 2-3 hete a torrentforgalmam elkezdett problémássá válni. Ugyanazt a klienst használom ugyanazokkal a beállításokkal lassan 1 éve és eddig olyan gördülékenyen ment, mint kés a vajban. De az említett időszak óta maximum 40-60%-on megy a letöltés és képtelen vagyok bármilyen beállítással kicsikarni többet; mindez független a feltöltés sebességétől.

Ami még rosszabb: ugyanezen időszak óta a torrentezés hátráltatja a web böngészést, van, hogy a böngészés gyakorlatilag használhatatlanná válik. Semmilyen "safe-mode" beállítással nem tudok rá hatni, vírusirtó és tűzfal évek óta ugyanaz, router ugyanaz, oprendszer ugyanaz. Szolgáltatói manipulációról lehet szó?

Ui.: a priorizált adatforgalmat le lehet kérni a szolgáltatótól?

(#27) Johnny Cage válasza BonFire (#22) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"olyan szinten beáll a böngészésem, hogy teljesen megbénítja"

Nálam ugyanez van 2-3 hete, pedig semmi nem változott, a szoftverkörnyezet, az oprendszer, a tűzfal, a kliens, a beállítások, a hardverek, minden ugyanaz, mint előtte. És egyszer csak elkezdett lebénulni a böngészés torrentezés közben, ahogy te is írtad, s ez azóta is így van.

(#28) Jester01


Jester01
veterán

kiderült, hogy a hálózati forgalom döntő részét időnként a felhasználók igen kicsi százaléka generálta

Miért, biztos hogy olyan kevesen torrenteznek? Akkor mit sírnak a jogvédők? Nekik is mutassák meg azt a számtalan felmérést :P

Jester

(#29) atike


atike
nagyúr

Tényleg kíváncsi lennék a torrentezők arányára - bár valószínű, hogy ezt soha nem tudjuk meg. A saját ismerettségi körömben elég kevés emberke foglalkozik vele. A legtöbben más úton oldják meg a dolgokat. Mondjuk egyetemistáknál a koliban nem is csoda... :) Nem "szorulnak" torrentre... :)

(#30) attila9988 válasza c41r0^ (#15) üzenetére


attila9988
őstag

cFosSpeed-del.....

Ha csak a torrent kliens a gondod, akkor teljesen felesleges ilyen vackokat alkalmaznod, egyszerűen megadod a programnak hogy mekkora feltöltési sebességgel dolgozhat, és kész. Nálam kb 80% -ra van belőve, így kellemesen eldolgozgatok a maradék 20% -ban gond nélkül... Minek bonyolítod az életed?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#31) attila9988 válasza Kendek (#16) üzenetére


attila9988
őstag

an otthon routere, ami könnyen megadja magát a sok kapcsolattól.

SMC -t routerekre igaz ez leginkább, bár találkoztam gyenge darabokkal más gyártótól is. Léteznek normális eszközök 10 000 ft alatt, amikkel nincs gond nagy számú kapcsolat esetén sem.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#32) attila9988 válasza BonFire (#22) üzenetére


attila9988
őstag

Én meg egyre ritkábban torrentezek. Hiába állítom a letöltési és a feltöltési sebességet is az elméleti maximum felére, olyan szinten beáll a böngészésem, ...

Valószínűleg valamelyik régebbi ms oprendszert használsz, amelyben a tcp kapcsolatok száma korlátozva van. Erre vannak megfelelő programok az interneten, amik segítenek. (xp esetében egy reg kulcs módosítás is elegendő, vista -nál már rendszer file -okat is kellett cserélni.) Vista sp2, illetve windows 7 esetében már megszüntették a korlátozást.

Kerestem is neked gyorsan egy kis leírást a jelenlegi leggyakrabban használt ms termékhez.. :)

http://www.niharsworld.com/2008/07/30/increase-torrents-speed-change-open-tcp-connection-limit-windows-xp-sp3/

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#33) #95590400


#95590400
törölt tag

kiderült, hogy a hálózati forgalom döntő részét időnként a felhasználók igen kicsi százaléka generálta
jaja, én, a Gyula, meg az Ottó, a Tóth Ottó...
de legalább már ott van az időnként szócska

(#34) priti


priti
addikt

Már miért egyezne bele a szolgáltató, amikor a torrent használatának visszaszorítása a cél és nem a népszerűsítése.
"Ha ezt a klienst használod, nem lesz gondod a sávszélesség korlátozása miatt." Szvsz, ez népszerűsíti a torrentet, minél többen torrenteznek annál nehezebb helyzetben van a szolgáltató. Ne tegyünk már úgy, mint ha egy szolgáltató nem árulná túl magát. Pontosan tudja mindenki, hogy egy összehangolt adatforgalommal simán meg lehet bénítani akármelyik szolgáltatót, most az neki miért buli, hogy a meglévő felhasználói közül egyre többen torrenteznek és nem hogy nem tud új felhasználókat a hálózatba léptetni még örülhet, ha a meglévőket kiszolgálja mert egyre többen "felejtik bekapcsolva" a kis fogyasztású notit hagy töltsön...

Hardverlesen

(#35) c41r0^ válasza attila9988 (#30) üzenetére


c41r0^
őstag

én elhiszem a jószándékod, de hidd el, szükségem van a programra, ha a vonalamat kitölti a max down/up* (of korsz torrent) és neadjisten közben mégis böngészni/online játszani szeretnék, akkor a cFosSpeed megoldja, mert a böngésző nagyobb prioritásra van állítva nálam, illetve a HTTP protokoll is, vagy az adott alkalmazás exe-je... nem tudom, te használtad-e már a cFost és úgy osztasz tanácsot, de én kb. 4 éve folyamatosan használom és anno a DC-s időkben is nélkülözhetetlen volt...persze tudni kell jól bekalibrálni is a programot

*az viszont sajnos igaz, hogy mióta UPC Fiber Power 15/1,5 van, ilyen még nem sűrűn fordult elő, csak kb. hajnali 2-3 óra felé...

de már átmegyünk műszakiba teljesen

[ Szerkesztve ]

(#36) ngabor2 válasza priti (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor a tömeg azt fogja mövetelni, hogy szolgáltassa azt, ami a szerződésben van. ha nincs a szerződésben, hogy nem lehet torrentezni, akkor igenis hasdd torrentezzen. ha nagy sávszélességért sokat fizet az ember, akkor nagy sávszélességet akar használni mindenhez. ha kisebbet kap valamihez, érthető a felháborodása: kevesebb pénzért is megkapná ugyan azt. az meg, hogy a garantált minimum sehol nincs az elméleti maximumhoz... imho az nhh-hoz kellene, hogy tartozzon, és neki kellene néhány erőteljes szemöldökráncolást szerteküldenie.

(#37) priti válasza ngabor2 (#36) üzenetére


priti
addikt

Ez ott sántít, hogy a szélessávú kapcsolatban a széles erősen relatív egyrészt, másrészt a sávszélességet a piac szabályozza, szabályozta, jellemzően növelte eddig, a szolgáltatók azonban egységesen lépnek fel annak csökkentésére, mert közös az érdekük, így nincs verseny, azaz nem szabályoz a piac. Szabályozhata még az állam, de mint jogállam az állam a jogtulajdonosok érdekeit (is) tartja szem előtt, így pusztán az előfizetői szerződésekre redukálódik szabályozó szerepe és mivel azok közös megegyezés alapján köttetnek a szolgáltató és az előfizető között így lényegében ha lesz is bármi változás, amit az állam generál, ez esetben mint fogyasztót, a szolgáltatást vásárló személyt védő jogi személyként értem az államot, (akinek persze kötelessége védeni a jogtulajdonost is, akinek a produktumát lopják), szóval ha tesz is valamit az a piac rugalmatlansága miatt keletkező sérelmek orvoslása lehet csak. Rugalmatlanság alatt értem a relatíve hosszútávú megállapodásokat, gondolok itt konkrétan hűségnyilatkozatok ügyére. Azt el tudom képzelni, hogy kötelezhetik a szolgáltatót a hűségidő ingyenes feloldására például, de nem valószínű még ez sem, hiszen ez az aggály, bármint hogy gyakorlatilag nem azt kapja a fogyasztó, amit kifizet eddig is fenn állt és eddig sem történt lényegében semmi. Részben azért, mert közös megegyezéssel a fogyasztó maga az, aki a vonatkozó pofátlan gyakorlatot elfogadja és tudomásul veszi az előfizetői szerződés aláírásakor. Azon lehet vitázni, hogy az ahogy hírdetik és ahogy eladják a szolgáltatást az a fogyasztó tévedésben tartása e, csak nem sok értelme van, végtére is ha megbüntetik a szolgáltatót az az előfizetőire nem sok hatással van, max emelkedik az előfizetés díja, mert abba építi bele a cég a nem várt költségeket.
Én úgy látom, hogy a megoldást mindenképpen a piaci mechanizmusok torrent rendszerbe való integrálásában kell keresni, másképpen soha nem fog megoldódni ez a probléma. Világos, hogy a torrent használatának röghöz kötése technikailag egyenlőre megoldhatatlan, marad az Internet. Nem meglepő a britek húzása, hogy akit háromszor letöltésen kapnak annak végleg letiltják a kapcsolatát és a továbbiakban egyszerűen nem érheti el a netet és kész. Na ez nem tetszik a szolgáltatóknak és nyomorukban próbálnak keresni valamiféle kompromisszumot, a baj csak az, hogy szerintem nem létezik.

Hardverlesen

(#38) aram01 válasza c41r0^ (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

a cFos-t hogy érdemes beállitani hogy optimális legyen? nekem alapon van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) c41r0^ válasza aram01 (#38) üzenetére


c41r0^
őstag

(#40) ngabor2 válasza priti (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sok igazság van benne, 2 dologba tudnék csak belekötni:
- az, hogy eddig "tűrte" az előfizető a pofátlan gyakorlatot, nem jelenti azt, hogy ezután is tűrni fogja.
- a szolgáltatók inkább azt használják ki, hogy az előfizetők nem akarnak/tudnak összefogni.

fizetős torrent kialakítására elég kevés technikai lehetőséget látok, bár ha nagyon kitekerem, akkor lehet, hogy van (előfizetési díj, amit a feltöltéssel bizonyos mértékig lehet csökkenteni, cserébe a jogtulajdonostól "veszi meg" az illető a cuccot. csak a torrent rendszere önmaga elég nagy lehetőséget ad a csalásra.).

aram01: itt talán érdemesebb feltenni a kérdést, ha pü-ben nem tárgyaltátok ki még :)

[ Szerkesztve ]

(#41) priti válasza ngabor2 (#40) üzenetére


priti
addikt

Az előbbi hsz-ből kihagytam, hogy az is megoldás lehet, ha az állam a szolgáltató, de a szocializmust már próbáltuk és nem jött be, viszont ha a racionalitás talaján állunk egyre inkább elmondható, hogy az Internet a mindennapi élethez kell, nem nélkülözhetetlen persze, de kb. a gépkocsihasználattal egyenértékű. Na most ebben a helyzetben kézenfekvő hasonlóképpen szabályozni a használatát. A jogosítványt is el lehet venni, jogos a törvényjavaslatuk a briteknek, akkor az Internetet is "el lehessen venni". Technikailag végülis megoldható és ez tényleg a viselkedést megváltoztató erővel bíró szabályozás lenne, csak az vele a gond, hogy pénzbe kerül a betartatása, nem is kevésbe (ha tényleg lesz ilyen három dobás elvű dolog belőle és nem reked meg a törvényjavaslat szintjén) és a szegény országok valszeg emiatt nem is fogják bevezetni a szabályozást, vagy max utólag, arról nem is beszélve, hogy a vita valójában arról folyik, hogy politikailag vállalható e egyáltalán, vagy a vonatkozó párt aki "feltalálja" le is húzhatja a rolót. Tegyük fel törvény lesz belőle, na most így akkor abból az lesz, hogy kamionszámra mennek majd ki az írott dvd-k ? Itt letöltöm ott eladom annak aki már kétszer megbukott? Kezdhetünk újra a határokon szórakozni, hogy "eldugni való van e nálad?"
Kiáll egy politikus és azt mondja ezentúl fizess az adódból ki tudja mennyi pénzt azért, hogy ezentúl fizetned kelljen a szoftverekért, amit idáig ingyen letöltöttél, különben a vonatkozó szerv amit kiépítünk a te pénzedből egy életre elveszi az Interneted, fölírnak nyuszika listájára és nem köthet veled szerződést senki. Ez aztán népszerű lesz.

Hardverlesen

(#42) bambano válasza ngabor2 (#36) üzenetére


bambano
titán

Hányszor végigvitatkoztuk már ezt...
A szerződésben benne van, hogy átlagos felhasználás vagy az van benne, hogy otthoni használatú, tehát nem ipari mennyiségű. Benne van tehát, hogy nem torrentezhet folyamatosan? Benne. Nem szó szerint, szájbarágósan, de benne van.

Akkor a tömegek ne hőbörögjenek, hogy a szolgáltató kezd fellépni a súlyos értékaránytalanság ellen.

A torrentfejlesztésekkel meg nem fognak foglalkozni a szolgáltatók, kizárt, hogy kiengedjék a saját kezükből a hálózat felügyeletét. A priorizálásra vagy kapacitás korlátozásra szolgáló cuccok szerintem maradni fognak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) priti válasza bambano (#42) üzenetére


priti
addikt

A szolgáltatókat egyébként nem értem. Saját magukat hozzák, hozták ebbe a helyzetbe. Nyugodtan tarthatták volna a sávszélességet fél megán, ami a vezeték nélküli kapcsolatokat illeti, amihez tartozna valami fika 32k feltöltés és most nem lennének gondban. Az se lett volna nagyobb kartell, mint hogy most nekiállnak egyszerre forgalomkorlátozni. A vezetékes hálózat kiépítésekor is ugyanez a cirkusz volt annó,csak akkor a szolgáltatáskimaradások miatt ment a hiszti, hogy most kell e jóváírni vagy nem pedig akkor nem volt ennyi p2p felhasználó, ment a DC aztán kész. Pontosan tudták, hogy nem fogják tudni kiszolgálni az embereket, tudták előre most meg kezdik a torrentet, hagyjuk már Ibolykát.

Hardverlesen

(#44) Depression


Depression
veterán

Ki hallott már tiltás feloldásáról?
Az emberek ezzel önként vállalják, hogy nem terhelik halálra a hálózatot, de a szolgáltató ezt úgyis nagy ívben le..., és továbbra is alkalmazni fogja a korlátozást. Legalábbis ez a magyar gyakorlat.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) Major Major válasza Depression (#44) üzenetére


Major Major
őstag

+1
nekifutásból fogjál lesz*rni az új technológiát, ha már egyszer olyan jól belejöttek a korlátozásba.

(#46) bambano válasza priti (#43) üzenetére


bambano
titán

Szerinted a szolgáltatóknál nem kezelnek dokumentumokat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) priti válasza bambano (#46) üzenetére


priti
addikt

Nem igazán értem a kérdést, de szerintem az nyilvánvaló, hogy a bevételből fejlesztenek és nem előre ruháznak be, ahogy kellene. A vezetékes hálózatnál se mondták, hogy bocs még csak most fogjuk kiépíteni a fél országban és emiatt minden másnap szünetleni fog a szolgáltatás, ügyesen beépítették a szerződésbe, hogy csak 3 napon túli folyamatos szünet esetén kötelesek jóváírni, aztán ha kétnaponta volt 10 percet akkor így jártál, legyél résen :DDD
Most dettó ugyanez van, csak vezeték nélkül. Százezrével rászabadították a felhasználókat egy olyan hálózatra, ami technikailag alkalmatlan. Ha a statisztikát veszem alapul egyszerre, egy időben csak a felhasználók töredéke online és még így sem képesek biztosítani a sávszélességet, mert nem történtek meg az ehhez szükséges fejlesztések, megint hiányzik a beruházás. Csinálhatsz te 50GB/18GB -os forgalmat egy hónapban vezetékesen, a kutya nem szól hozzád, mert az már kész van. Az átlagos használat meg a többi csak süket duma. Meglepte őket az eltérő felhasználói szokás nálunk, mivel működő rendszerekről készült kimutatásokkal operáltak és nem vették figyelembe, hogy nyugaton ez csak kiegészítő Internet elérés, amit a vezetékes mellé vesznek, nálunk meg ha valaki előfizet az a vezetékest még akkor is lemondja ha már van és nekiáll p2p fájlcserélni a vezeték nélkülin, ahhoz meg édeskevés a technikai háttér.

Hardverlesen

(#48) Johnny Cage válasza attila9988 (#32) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszi a tippet, ez volt a megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.