Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"A Microsoft és a magas licencköltségek gáncsolják a PC-ben történő terjedést."

Szerintem viszont inkább az, hogy sokkal drágábban sem nyújt sok kézzelfogható előnyt a konkurens megoldásokhoz képest (USB3.0, Displayport).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Meg ott van még a [DockPort] de az se akar terjedni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) t72killer válasza -=MrLF=- (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiadhatnák és terjeszthetnék hozzá a Displayport 1.3-at, ezzel így tényleg mindenre jó lesz, adat, kép, táp...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Jim Tonic válasza .mf (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem is inkább erről van szó. Hiába járt egy generációval az USB a TB mögött, jelenleg nincs akkora szükség (ha egyáltalán) nagyobb sebességre, mint amennyibe kerül. Még az USB3.1-re se nagyon van igény, mivel nincs eszköz, ami kihasználná.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) MASSlag


MASSlag
tag

Sajnálom, hogy nem terjed jobban el. Jelenleg ez lenne a legjobb megoldás, hogy egy notebookhoz desktop Vga-t kössünk. Az eGPU barkács nagyon limitált sávszélességgel dolgozik, a képet macerás visszaküldeni a gépre, és sok notebook csak hekkeléssel eszi meg.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#6) alevan


alevan
őstag

Talán ha nem lenne orcátlanul nagy a licenszdíj, jobban terjedne....

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) atus72 válasza alevan (#6) üzenetére


atus72
senior tag

Én meg arra az arcátlanul magas díjra lennék kíváncsi, csak nehogy kiderüljön hogy 1-2$ról beszélünk...
Attól tartok itt másról van szó. Kurva sok olyan termék jelenik meg amire gyakorlati szemmel semmi értelme nincs, teljesen rétegtermékekről van szó mégis legyártják, na most erre szerintem lenne igény ergo csinálják meg tegyék rá a kurva licensze díjat és majd a piac eldönti hogy kifizetik-e ezt az extradíjat vagy sem.

(#8) idioty


idioty
tag

Óriási különbség van az USB és a Thunderbolt között. És ez nem csak a sebesség.
Mint anno a FireWire és USB között.
Gyakorlatilag egyetlen csatlakozón keresztül el lehet küldeni minden információt. Pl.: Apple Thunderbolt Display: a monitorba van építve a 4db USB (talán USB 3), firewire, másik thunderbolt, ethernet, fülhallgató és mikrofon csatlakozó, és egy azaz egy darab kábelen keresztül jut el az Apple laptopba mindez mindenféle sebesség növekedés nélkül. Sőt akár az Apple laptopok (tudtommal) 3 ilyen kijelzőt is meg tudnak hajtani sorba kötve egymás után.
Most is nekem FireWire winchester után van kötve egy FireWire hangkártya. Bár FireWire esetén könnyen el tudok képzelni lassulást. Nyilván Thunderboltnál is van valamennyi határ, de valószínűleg sokkal nagyobb, mint a FireWire-nél.

vót de egyelőre nincs

(#9) t72killer válasza idioty (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg ugyanezt tudja a Dockport ingyen. - Hiába ingyenes, mégse használják. A licenszköteles HDMI meg ott lóg az utolsó netbook oldalán is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) alevan válasza idioty (#8) üzenetére


alevan
őstag

....Apple laptopba mindez mindenféle sebesség növekedés nélkül.

Csökkenésre gondolsz?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Jim Tonic válasza t72killer (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A HDMI keményen kezd kiveszni. Mostanság csak DP-ot látok mindenhol.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) t72killer válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jól teszi (bár ezt még annyira nem láttam. Az idei hibridek/tabletek mini DP-vel jönnek?)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Jim Tonic válasza t72killer (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tablet az jó kérdés, de pl. üzleti notikon kizárólag DP van már.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) t72killer válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az üzletimen (2 éves már) nekem is az van, kérdés h a tömegtermékekre ill TV-kre mi kerül?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Jim Tonic válasza t72killer (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nos, igen. Valószínűleg és sajnos HDMI.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Cifu válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

...ami nagyon jó dolog, amikor az ember viszi a kis notiját, és szembesül vele, hogy prezentációnál a projin vagy a TV-n csak HDMI, esetleg VGA van... Ha meg nincs kéznél DP -> HDMI átalakító, akkor így járt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) t72killer válasza Cifu (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt kimozdultam a kérdéses notival első dolgom volt adaptert beszerezni (kb 30$ ért vettem egy márkásabb aktív példányt, de passzív, projektort elhajtó megoldások - kábel, v adapter - van 3-7$-ért is az ebayen) Szval nem nagy kunszt, viszont így van egy kimenetem, ami ha kell képes 4k képet kiköhögni magából, ami nem mindegyik HDMI-re mondható el.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) idioty válasza alevan (#10) üzenetére


idioty
tag

Nyilván elírás :)

vót de egyelőre nincs

(#19) Jim Tonic válasza Cifu (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Legtöbb projektor VGA-s (is), az meg még az subnotimon is van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Supra válasza atus72 (#7) üzenetére


Supra
tag

Persze, és ha csak három ember veszi meg, akkor buktak pár százezer/millió dolcsit a cuccok kifejlesztésén...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#21) MASSlag válasza t72killer (#9) üzenetére


MASSlag
tag

A Dock Port nem tud nem tud 4 PCI-E 3.0 sávot közvetlenül a processzora kötve (OSX esetében legalábbis ez fennáll). Így bármilyen PCI-E kártyát rá tudsz kötni egy notebookra, különösebb problémák nélkül, amik a eGPUnál nagyon sokszor jelentkeznek, de lehetne bármilyen alacsony válaszidőt igénylő és/vagy nagyon sebességigényes más kártya is

A HDMI helyett igazán használhatnák a gyártók a DisplayPortot, csak ugye ott az ördögi kör. Ha kevés a DP eszköz, akkor nem raknak a gépekre, és vice versa.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#22) t72killer válasza MASSlag (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz - bár tegyük hozzá, kevesen akasztamak r9 290x-et a notijukra:). A többi feladatra megfelel a dock/displayport. Amúgy a displayport simán+olcsón adapterezhető hdmi-re, szval a többi eszköz (pl TV-k nagy többsége) hdmi dominanciája rossz kifogás a DP mellőzésére.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) mepet


mepet
addikt

A TB szerintem nem bukta, csak a prémium szegmensbe illik. Nem véletlenül szinte csak az Apple használja. Igaz, hogy a 10ezer Ft-os TB kábelen akár annyi adat is átmehet másodpercenként, mint egy 500Ft-os CAT5e LAN-kábelen (bocsi, a TB 2.0 sebességéhez már 2db LAN kábel kell...), de az igazi előnye az, hogy menő. Ráadásul egy villám a jele. Ettől még menőbb, bár ha egy kábelen villám van, az általában azt jelenti, hogy életveszélyes nagyfesz-ről van szó, de ezesetben ettől csak még sokkal menőbb.

A HDMI ellenességet nem nagyon tudom hová tenni, én nagyon örülök neki, hogy végre van egy olyan szabvány, amivel átalakítók nélkül rá tudom dugni az asztalimra és a laptopomra is tévét és a monitort is.

(#24) t72killer válasza mepet (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leginkább az a bajom a HDMI-vel, hogy szándékosan csak a minimum speckókat adják bele, ami még épp kiszolgál egy HDTV-t, 60Hz-es fullHD monitort. Most is, hogy kijött a 4k felbontás, mit adnak? Max 60Hz-et, amit a DP (1.2) tud már 4+éve! Még csak véletlenül se lehessen játékra, nagyobb frekis megjelenítésre használni és még csak véletlen se igérjen rá a konkurrenciára.

TB: speciális eszköz: akkor van rá igazán szükséged, ha a PCIe kivezetést használod. Persze, ha olcsó lenne, jó lenne minden laptopra, de +10k már a legtöbb kategóriában nem éri meg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) King Unique


King Unique
titán

Technológiailag nyilván veri az UBS 3.0-át, de az újabbak a 3.1-et is vsz.
Viszont az ára egyszerűen katasztrófa... :W
Eleve itt az Intel és Apple közösködése nyomta erre rá a bélyegét, mármint az árakra...
Míg mondjuk manapság, egy sokak által vásárolt 2,5" 1 TB USB 3.0 külső vinyó 20-25K körül mozog, pl. egy WD [link], addig a Mac változat uolyan USB 3.0-val, csak aluházzal már 40k [link]
És itt jön a ledöbbenés, h a sima Thunderbolt verziók, amit általában USB 3.0-val együtt dobálnak, már 50-60k a Lacie [link] és 62k+ a Buffaló [link] esetében....
Egyszerűen irreálisan drágább és pont 2,5" HDD kategóriában nincs is nagyon értelme, mert nem lesz tőle gyorsabb, mint 3.0-án....de 3,5" szegmenben, v akár sima külső rackeknél is hasonlóan alakulnak az árak...
Amíg árak terén nem lesz egy normális kompromisszum, addig széles körben nem is fog elterjedni szerintem.

Eddig itt PH-n, szinte mindegyik Mac tulaj sajnált ennyi pénzt kiadni érte és inkább sima 3.0-ás, dizájn terén is Windows-ra hajazó változatot vettek... :D

(#26) idioty válasza mepet (#23) üzenetére


idioty
tag

Lehet, hogy én vagyok egy kicsit lemaradva a cat5 képességeivel, de úgy tudom, hogy 1GB/s sebesség a határ. Míg a TB 10GB/s, az új 20GB/s, azaz nem 1 vagy 2 kábel, hanem 10 vagy 20 kábelről beszélünk.
Egyébként totál más a terület, sokkal közelebb áll az USB-hez a felhasználni kívánt területen.

vót de egyelőre nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.