Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Wolverine válasza Vins (#99) üzenetére


Wolverine
félisten

Az Ikarus speciel magyar tulajdonban szűnt meg gyakorlatilag Széles Gábor alatt, pedig lett volna piac is és lett is volna mit gyártani. De ez ne zavarjon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#102) Vins válasza frescho (#100) üzenetére


Vins
csendes tag

Mi nem az ? a csepelt egyszerűen felszámolták én úgy tudom.

Az orion cikkből idézek:
"Az addig sikeres gyár a rendszerváltás után, 1991-ben spontán privatizációval 4, többségében külföldi érdekeltségű kft-re bomlott."

A vidi egész más történet, a név még mindig létezik - én csak azt tudom amit az egykori és még most is ott dolgozóktól hallottam. Meg tudták volna menteni, nem volt érdeke senkinek.

De majd tájékozódom :)

[ Szerkesztve ]

(#103) Vins válasza Wolverine (#101) üzenetére


Vins
csendes tag

1. ok, akkor annak is nézz utána, hogy miért is szűnt meg pontosan.

2. Létezik az Ikarus Széles Gábor vezetése alatt, külföldre gyártanak.

engem nem zavar hidd el..

(#104) frescho válasza Vins (#102) üzenetére


frescho
addikt

"De ne menjünk messzire - ott van a Csepel.
Amikor olyan nagy gyárakat hagytak széthullani optimalizálás, átalaktás helyett - privatizáció - címszó alatt mint a Videoton, Orion. ( Nem tudom a Tungsram létezik-e még )"

Vidi, Orion, Tungsram. Egyik sem volt csepeli. Vidi meg letezik, bar csak bergyart. Technologiailag 5-10 evvel volt lemaradva. Orion sajnos elhunyt, O is le volt maradva jo par evvel. A Tungsram el es virul a GE-n belul, bar szerintem a felvasarlast hosszu ideig nem kerulhette volna el, esetleg mint a Videoton bergyartova vallhatott volna.

Alternativakent felreertheto a fogalmazasod. Csepel felszamolasa szimplan a tulmeretezett, elavult gyatokapacitasnak koszonheto. Ezzel szemben az Ikarust szinte tudatosan vertek szet. Ami ma Ikarus alatt fut, az toredeke annak, ami lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#105) Vins válasza frescho (#104) üzenetére


Vins
csendes tag

lehet nem tudok már fogalmazni, késő van... a Csepelt külön értettem persze.

(#106) majom2 válasza frescho (#72) üzenetére


majom2
senior tag

ez baromira így van!!! nagyon elkeserítő, h az eu nem védi meg magát a Kínaiakkal szemben. az usa, már ha akarná sem tudná magát (kis is fedezi az amerikai hiteleket?). az is szomorú, h ezt a legtöbb embernek még magyarázni kell.

[ Szerkesztve ]

(#107) Bici válasza frescho (#104) üzenetére


Bici
félisten

És akkor nem esett szó a BRG-ről, BEAG-ról, és a többiről.
Rengeteg kiváló mérnök, rengeteg szellemi tőke, "csak" pénz és átszervezés kellett volna. Akár lehetett volna a több cégből egyet, vagy kettőt csinálni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#108) majom2 válasza Bici (#107) üzenetére


majom2
senior tag

az a nagy különbség, h amíg a távolkeleten képesek a hosszútávú nemezti érdekeket szem előtt tartnai, addig ez a fogalom nálunk maximum a szótárakban szerepel. és amíg ez nem változik meg gyökeresen, addig soha nem leszünk több egy szaros gyarmatnál. a mostani politikai garnitúrát (mindenkit belevéve) pedig úgy látszik ez érdekli a legkevésbbé.

(#109) Alwares


Alwares
aktív tag

Annak sincs ki az összes kereke, aki az alapján ítél meg egy céget egy ilyen beruházásnál, hogy elszállt a filléres fosmodeme. Lol. Nekem már meghalt két Cisco modemem, akkor jajj velük nem építettném a szervertermemet, mert jaa ők micsoda egy szarok XD

(#110) shev7 válasza Alwares (#109) üzenetére


shev7
veterán

ha ez nekem szolt akkor jelzem nem a modemem miatt irtam amit irtam. Kicsit komolyabb berendezeseikhez, illetve a supportjukhoz volt kozom... haaat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#111) Bici válasza majom2 (#108) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos, ebben kénytelen vagyok egyetérteni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#112) kpal


kpal
veterán

Várom a 4G.

(#113) menalcas válasza Bici (#111) üzenetére


menalcas
őstag

+1 :((

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#114) Mercutio_ válasza frescho (#75) üzenetére


Mercutio_
félisten

A nagy cégek szvsz a saját országaikban illetve azon országokban ahol befolyással bírnak biztos, hogy nyomást gyakorolnak a politikusokra.
Tehát valamiért nem céljuk ezen szabályok bevezetése...

pl. ezesetben elképzelhető, hogy kína leállna a bérgyártással és a hazai előállítás méginkább megdrágítaná a termékeiket.
Azt se felejtsétek el, hogy pl. amerikának Kína is hitelez, nem elhanyagolható az a hitelállomány se...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#115) domi007 válasza Djuree (#23) üzenetére


domi007
őstag

Hálózat != ügyfélnek kiadott végponti eszköz...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#116) RoBorg válasza Mercutio_ (#114) üzenetére


RoBorg
tag

Azt se felejtsétek el, hogy pl. amerikának Kína is hitelez, nem elhanyagolható az a hitelállomány se...

Hogy pontosítsunk : Kína az USA legfőbb hitelezője.( Ha igazak az értesüléseim.) Úgy hogy a '..nem elhanyagolható' kicsit enyhe kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#117) LordX válasza frescho (#104) üzenetére


LordX
veterán

"A Tungsram el es virul a GE-n belul"

A GE tavaly zárta be az ÖSSZES magyarországi fényforrásgyárát (gy.k.: A Tungsramot, úgy ahogy van)

(#118) zeg válasza LordX (#117) üzenetére


zeg
senior tag

Erről van szó. Egy labor mérőműszerbe szerettünk volna egy speciális izzót rendelni. Őskövület árlistákban találtam 5db ezresért Tungsram megfelelőt. Aztán a címen elért kereskedő felvilágosított hogy felejtsük el, mert ilyen hitelesített izzót már csak az USA-ban gyárt xy laborműszerekre specializálódott cég, szállítással 80ezer forintért :((( Sajnos kábé igaza volt, a teljes laborszemélyzet a netet böngészte napokig, végül megvettük a gyártótól 70e-ért :(((

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#119) dabadab válasza RoBorg (#116) üzenetére


dabadab
titán

"Kína az USA legfőbb hitelezője"

Ez nem igaz. Kína az USA legnagyobb külföldi hitelezője (egyébként elég szoros versenyben Japánnal), ami konkrét számokban annyit jelent, hogy az USA 13,4 billió dollár adósságából Kínánál 0,84 billió van, vagyis úgy kb hat százalék. Mindennek egyébként túl sok gyakorlati jelentősége nincs, ez nem jelent semmiféle zsarolási potenciált Kínának, még mielőtt valaki ide lyukadna ki.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#120) rankesz


rankesz
veterán

Ma találtam egy levelet a lépcsőházi faliújságon. kb ez volt benne nagyonnagyvonalakban.:

A telenor antennát akar rakni a társasházatok tetejére hogy a mobilhálózatot fejlessze. NE parázzatok nem lesztek sugárfertőzöttek, be lesz mérve és nem gáz a sugárzás. Hogy lássátok milyen jó fejek vagyunk, évi 500e pénzel beszállunk a közös költségbe (aka tetőbérlet)

Jó lenne ha a közös képviselőnél elhelyezett aláírásgyűjtő íven minél hamarabb, lehetőleg aug 31-ig válaszolnátok.

Nos, én a 4., zárószinten lakom, és nem igazán tudom elképzelni hogy ne kapnánk a sugárzásból, nekem meg van egy 3 éves kislányom. A másik hogy szerintem ez a beruházás csökkenti a lakások értékét, dejó most lett leszigetelve, azt most elbuknánk amennyivel többet ér.
3. múlt héten rendeltem tőlük online Samsung Galaxy S-t, nekem kellett a héten telefonálni hogy mi van a rendeléssel/szállítással. Erre azt a választ kaptam hogy adatvédelmi osztálynak gondja van az adataimmal, írjak nekik !írott levelet! és majd arra válaszolnak.

Szóval kapd be Telenor! Én rohadtul ellenzem a beruházást!

Kinek mi a véleménye a sugárzással kapcsolatban, tényleg ártalmatlan egy ilyen torony alatt közvetlen élni?

(#121) shev7 válasza rankesz (#120) üzenetére


shev7
veterán

hat figyelj. Szerintem teljesen feleslegesen problemazol.

1. ezek szektorsugarzok, a sugarzas nem igazan jelenik meg az antenna alatti teruleten
2. Ha a telenor le akar rakni egy antennat a kornyeken, akkor le fog, en mindig azt mondom, inkabb a fejem felett legyen, es kapjak belole penzt (effektive ugye csokken a kozoskoltseg), minthogy a szomszed haz tetejen legyen es a sugarzasbol kapjak. (tudom nincs bizonyitva hogy karos, en sem igazan tartok tole, szoval ez inkabb anyagi megfontolas lenne reszemrol, de megegyszer, ha a sugarzastol tartasz, hidd el jobb ha a ti hazatokon van)

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#122) rankesz válasza shev7 (#121) üzenetére


rankesz
veterán

ja, csak az hogy nincs bizonyítva hogy káros, és a nem káros az 2 külön dolog. A méhek is állítólag ezért fogynak... de ez más téma.

Ha meg belegondolsz abba hogy egyik oldalról ott van a rejtett kockázat, aminek a másik serpenyőjében az áll hogy az évi közösköltség kicsit kevesebb lesz (42 lakás fizet kb havi 8ezret x 12 hó helyett kb 7000 lenne tehát egy ezres a spórolás havonta) ha a sugárzás kérdést nem vesszük figyelembe akkor is évi 12ezret spórol egy lakás, és ennél jóval kevesebbet ér az ingatlanpiacon, mert sokan azért tényleg nem szeretnének egy ilyen adótorony felett élni.

(#123) shev7 válasza rankesz (#122) üzenetére


shev7
veterán

tenyleg feleslegesen irok ha nem nem olvasod vegig...

Szerinted mi a jobb, ha felettetek van antenna, ami a kialakitasabol adodoan szinte semmit nem sugaroz lefele, vagy a szemben levo hazon van, es telibe sugarozza az arcotokat?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#124) Rebirth II. válasza rankesz (#120) üzenetére


Rebirth II.
tag

Ember... Ugyan annyi sugárzást kapsz mint amikor kimész az utcára vagy akárhova... Az meg megint más hogyha feletted van soha a büdös életbe nem fog az lefelé sugározni. Nem mind1 hogy 75 vagy 76 évesen halsz meg?

Ennyi erővel utcára se menj ki, mert ott jön a mobilnet, a műholdas tv, a rádió, a 3 mobilcsatorna és a többi...

(#125) rankesz válasza shev7 (#123) üzenetére


rankesz
veterán

én nem olvasom végig?

Az előző hsz-emben ezt írtam végül:
"ha a sugárzás kérdést nem vesszük figyelembe akkor is évi 12ezret spórol egy lakás, és ennél jóval kevesebbet ér az ingatlanpiacon, mert sokan azért tényleg nem szeretnének egy ilyen adótorony felett élni."

Ergo a torony miatt 10 helyett max 9ért megy mondjuk el. DE sebaj spóroltam a közösköltségen, ami nem havi 8, csak 7, jajj de megéri...

(#126) #16820480 válasza rankesz (#125) üzenetére


#16820480
törölt tag

bár tudom, hogy ez a helyzeteden nem segít, de ez sajnos azért van, mert az embereket hiedelmek vezrélik a tények helyett. elhiszik, hogy a fejük fölé épített adótorony gonosz, meg nem hajlandóak adótorony közelében lakni, de a térerő legyen kifogástalan a telefonjukon, mert különben megy a siránkozás, hogy szar a szolgáltató.
teljesen mindegy, hogy hol van az adótorony hozzád képest, ha a telefonod maximális térerőt jelez, akkor valószínűleg éppen feléd szórja az áldást egy torony, tehát simán több sugárzást kapsz, mintha a fejed felett lenne.
csak az emberekbe beleivódott ez a csúnya gonosz mindenki más, aki bármit is akar csinálni bárhol, és hiába szakember, biztosan nem is ért hozzá...

(#127) shev7 válasza rankesz (#125) üzenetére


shev7
veterán

na megegyszer, hatha harmadszorra megerted...

A szomszed haz tetejen levo antenna sokkal nagyobb ertekcsokkento tenyezo mint a sajat hazad tetejen levo antenna. Probald mar meg megerteni, hogy szektor sugarzokrol beszelunk, amik azt a hazat amire telepitik szinte semmilyen mertekben nem sugarozzak be kialakitasukbol adodoan, ellenben a szomszed hazakat eleg nagy emrtekben. Ha a Telenor antennat akar telepiteni a kornyeken, akkor elobb utobb fog talalni olyan hazat amire felteheti. A hazatok akkor kapja a legkisebb merteku sugarzast hogyha rajta van az antenna.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#128) rankesz válasza shev7 (#127) üzenetére


rankesz
veterán

Elsőre is felfogtam, csak te nem érted meg azt, hogy ha ezt amit itt az utolsó hozzászólásodban írtál én egy mezei, egységsugarú vevőjelöltnek elkezdem magyarázni (neeem nem veszélyes hogy 4. emeleti zárószinti lakás és 2m-el a fejed felett meg már ott a torony) akkor
1. -a tornyot meglátva a háztetőn be se jön
2 kiröhög és sarkonfordul
3 az irányárat megfelezve kezdi az alkudozást.

Érted már mi a fő aggályom? Most 3 éves a lányom, de egyre csak gyűlik a cucc itthon, egyre kevésbé férünk el, valamikor majd lépni kell (főleg ha kistesót is szeretnénk.

(#129) LordX válasza rankesz (#128) üzenetére


LordX
veterán

Ezt írtad a #120-ban: "Kinek mi a véleménye a sugárzással kapcsolatban, tényleg ártalmatlan egy ilyen torony alatt közvetlen élni?"

shev7 kifejtette a véleményét ezzel kapcsolatban (nem mellesleg egyetértek vele). Az, hogy a potenciális vevő hülye, és nem akarja megvenni, az nem a sugárzással kapcsolatos, hanem az emberek hülyeségével.

Én konkrétan abba a házba nem mennék be aminek a szomszédja tetején van az adótorony..

(#130) shev7 válasza rankesz (#128) üzenetére


shev7
veterán

ha valaki az iranyarat megfelezve akarja kezdeni az alkudozast az ha nem az antenna miatt, akkor mas miatt tesz igy (peldaul a szomszed haz tetejen levo antenna miatt) de ez mar tulmutat a forum temajan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#131) Vins válasza rankesz (#120) üzenetére


Vins
csendes tag

500e kevés, kérjetek többet.. jó eséllyel kaptok is ( mindig alsó hangon próbálkoznak), vagy lenyúlja a közösképviselő ( ő sem gyűjti ingyen a szavazatokat ) :C

[ Szerkesztve ]

(#132) Vins válasza shev7 (#130) üzenetére


Vins
csendes tag

Az Országos Sugárbiológiai Intézet ma már hivatalból méri a site-okat, elvileg hiába szórja telibe a lakást nem lenne szabad az egézségügyi határértéket elérnie. Egyébként ilyenkor lehet kérni mérést lakossági kérésre, az üzemeltető költségére.

(#133) rankesz válasza Vins (#131) üzenetére


rankesz
veterán

Biztos lehetsz benne hogy lenyúlja, a lakószövetkezert elnöke egy képviselő...
(ilyenek szerepelnek pl. az éves elszámoló számlán: kulcsmásolás: 300.000 Ft
életemben egy darab kulcsot nem kaptam még a lakószövetkezettöl... 300k-ból minimum 600db kulcs kijön)

(#134) alamuszi


alamuszi
senior tag

komoly, a Voda mellett a Telenor is Kínai hálózati cég mellett döntött. Az Ericsson, marad a technológia csúcsán, Nekünk jó az olcsóbb, nem annyira magas tudású cuccok. De lagalább nem döntöttek gyenge minőség mellett.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#135) shev7 válasza Vins (#132) üzenetére


shev7
veterán

"Az Országos Sugárbiológiai Intézet ma már hivatalból méri a site-okat, elvileg hiába szórja telibe a lakást nem lenne szabad az egézségügyi határértéket elérnie. "

Vilagos persze. En is ezt mondom, hogy engem aztan nem erdekel. De ha olyan lennek akit erdekelne, akkor inkabb a fejem felett legyen mint a szomszed haz tetejen.

alamuszi: miert, ha nem a ZTE, akkor mi lett volna a gyenge minoseg melletti dontes? - vagy nem ertem a mondandod :F

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#136) majom2 válasza rankesz (#128) üzenetére


majom2
senior tag

baromi egyszerű a megoldás. ha ilyen aggályaid vannak, akkor ne járulj hozzá.

LordX: ha emiatt engednie kell a lakás árából, akkor az vígasztalja majd a legkevésbbé, h hülye a vevő :(

Vins: "egézségügyi határérték" :) és az honnan jön, ki állapítja meg? :) és ha 20 év után kiderül h tévedtek, akkor ki fog kárpótolni egy esetleges egészségkárosodás miatt? :)

[ Szerkesztve ]

(#137) alamuszi válasza shev7 (#135) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ami azt illeti a ZTE, Huawei stb, nem a minősség szempontjából gyengébb, mint a csúcsnak számító Ericsson, vagy Motorola, hanem abban, hogy nem annyira fejlett, meg automatizállt. Az sem vletlen, hogy a Voda is a Huawei-t választotta. Meg az sem, hogy a Cisco, HP, 10ten és hasonló hűlózati gyártók szenvednek ezek miatt.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#138) shev7 válasza alamuszi (#137) üzenetére


shev7
veterán

Hat ha egy ilyen berendezest veszel, akkor a minoseg nem csak annyi, hogy elszall-e a cucc. A minosegnek azert resze peldaul a nyujtott support is. Abban a ZTE nem tul eros... Illetve a Huawei-jel bar nincs kozvetlen tapasztalatom roluk sem lehet tul sok jot hallani...

Az automatizalas hianya csak nyugaton problema, naluk mindig van ember aki megcsinalja :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#139) alamuszi válasza shev7 (#138) üzenetére


alamuszi
senior tag

A kezem alatt van egy S5100 Huawei switch bármikor felveszi a versenyt egy Cisco 3560-al. Persze 2/3 aron, nem rossz, sőt. Sajnos a magyar már csak ilyen, ha nem hallott valamiről, akkor az roszz, de ez ennek a nemzetnek az egyik betegsége. Nem is kell túl messzire menni ne is beszéljünk ilyen drága dolgokról csak pl futócipőről. Szerény véleményem szerint a föld legjobb futócipőit az Asics, Mizuno, New Balance, vagy éppen a Brooks gyártja, és nem csak szerintem. Na Magyarország, ha nem három csík van, vagy pipa, akkor nem is létezik a márka (holott tőlünk fejlettebb államokban ezek csak úgymond tömegtermékek, de nem igazán kiemelkedőek, itt vadászni kell, ha egyáltalán lehet kapni, de csak elvétéve), szóval ez a helyzet a Huawei-l, vagy a ZTE-evel is, nem ismert ergo gyenge. De mondhatnám a HTC-t is azt sem ismerik (olyannyira nem, hogy ha kiejted akkor vagy szakmabeli vagy pedig nem is hallott róla, és annyira nem, hogy nagyon, pedighát), bezzeg a Nokia, sőt állítom neked, hogy Ha azt mondanám, hogy a Motorola nevet kiejtik, akkor 20-ból 18-an azt fogják mondani, hogy az nem jó (Mindössze a föld második legnagyobb mobiltechnológia fejlesztője, az ericcsson után). Szóval ennek a nemzetnek a hülyeségből kellene kinőnie, nem pedig előítéletekből kellene megélni. Vagy éppen ott a Creative, fele annyiba kerül, mint az almás termékek, sokkal magasabb minőséget
, tudást nyújtanak, mind hankminőségban, mind élettartamban, nem ismerik ezért gyenge. Szóval csak ennyi. Pedig milyen jó megélnek ebből itt páran, van aki elhiszi, van aki tapasztalatból beszél, na ez a kevesebb. Persze csak magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#140) #16820480 válasza shev7 (#138) üzenetére


#16820480
törölt tag

konkrétan a Huawei-ről, mint cégről és mint minkakörnyezetről eddig csak rosszat hallottam, de ez nincs feltétlen közvetlen összefüggésben a termékeikkel. egy generációval régebben a Sony és hozzájuk hasonló cégekről lehetett elmondani azt, hogy semmik, csak másolni tudnak, aztán szépen kinőtték magukat az egyik legnívósabb elektronikai vállalkozássá. manapság ezt a Samsungról lehet elmondani, ők is valahogy elkezdték, és manapság nem tudsz jóformán úgy összeállítani egy hordozható eszközt, hogy ne legyen benne Sasmung alkatrész. az elkövetkező években ezt majd követik szépen a taiwani cégek, és a kínaiak is.

(#141) shev7 válasza #16820480 (#140) üzenetére


shev7
veterán

aki dolgozott ZTE-vel vagy Huawei-jel nagyon jol tudja, hogy a szoftverfejlesztesrol erdekes elkepzeleseik vannak. Amig nem novik ki azt a betegseguket, hogy a szoftvert a customer site-on patchelik, addig nem sok jovot josolok nekik. Minel tobb partneruk lesz annal kevesbe lesz tarthato ez a fajta "ganyolas".

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#142) majom2 válasza shev7 (#141) üzenetére


majom2
senior tag

Ó, dehogynem! A felsőszintű döntéshozók szinte mindig elszédülnek a dömpingárak láttán :)

(#143) shev7 válasza majom2 (#142) üzenetére


shev7
veterán

hat majd ha ugyan azok a hibak elojonnek ujra meg ujra szoftver verzio valtaskor, majd tepik a hajukat es atgondoljak...

De igazad van a nyomott arakkal kapcsolatban, ellenben a mi projectunk annyira sikeres volt z ZTE-vel, hogy mikor beprobalkoztak egy angol ISP-nel az eszkozeikkel, es az ISP europai referenciat kert ugy dontottek jobb ha eltitkoljak hogy nekunk mar szalitottak eszkozoket... szoval akar mennyire nyomott az ar, egy ido utan azert elterjed a rossz hir is, illetve persze draga egy ilyen beruhazas, de ha az esetleges bevetel csokkentes indokolja, siman lecserelik oket.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#144) alamuszi válasza shev7 (#141) üzenetére


alamuszi
senior tag

Szerintem egyrészt Ti nem arról beszéltem, amiről itt szó van hanem a konzumer vonalról de azért az is tény, hogy itt nem a konzumer vonalról van szó, hanem ipari környezettről. Valamint az is téyn, hogy mindkettő cég az ipari tevékenységükből él meg, nem pedig, amiről beszéltek. A layer2 Lajer2, a Layer3, az Layer3, az ISDN trönk, az ISDN trönk, az adótorony pedig adótorony, aminek semmi köze nincs semmilyen szoftverváltáshoz, de még munkakörnyezethez sem. Szóval, ha konkrétan a HSDPA modemről, vagy éppen a az olcsó szolgáltatói telefonokra gondoltok, akkor nem egészen erről van szó, mert ezeknek a cégeknek, csak rész és nagyon kicsi résztevékenységük. Nem ebből élnek. Nem akarok kardoskodni egyik cég mellett sem, csak éppen ezek az eszközök bármikor felveszik minőségben a versenyt a nagyokkal. Szerintem. Persze kioktatni sem akarok senkit, de konkrétan dolgozom huawei-el, és jó, e-mellett cisco-val is és igencsak közrl van hozzá.

majom2:

"Ó, dehogynem! A felsőszintű döntéshozók szinte mindig elszédülnek a dömpingárak láttán :)"

Itt nem egészen erről van szó, szerintem. Minőségben nem, vagy nagyon kicsi, tudásban lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#145) LordX válasza majom2 (#136) üzenetére


LordX
veterán

Persze, én ezt tökéletesen átérzem, de a "hülye a vevő" témának nem ez a fóruma.

(#146) shev7 válasza alamuszi (#144) üzenetére


shev7
veterán

" A layer2 Lajer2, a Layer3, az Layer3, az ISDN trönk, az ISDN trönk, az adótorony pedig adótorony, aminek semmi köze nincs semmilyen szoftverváltáshoz, de még munkakörnyezethez sem."
:W :W Mivan? Szerinted egy adotoronyban (BSC-ben), MSC-ben, VLR-ben, HLR-ben nincs szoftver meg szoftverfrissites? Gondoltam szolok, hogy van, ezzel foglalkozom...

"Szóval, ha konkrétan a HSDPA modemről, vagy éppen a az olcsó szolgáltatói telefonokra gondoltok, akkor nem egészen erről van szó, mert ezeknek a cégeknek, csak rész és nagyon kicsi résztevékenységük. "
Kapcsolokozpontokrol, bazisallomasokrol beszeltem, mivel a cikk is errol szol...

"csak éppen ezek az eszközök bármikor felveszik minőségben a versenyt a nagyokkal."
Minosegben lehet, de supportban semmikeppen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#147) Necc válasza shev7 (#11) üzenetére


Necc
addikt

Mi is ZTE eszközökkel dolgozunk (részben), soha semmi probléma nincsen velük, megfelelően működnek, jó minőségűek, bírják a strapát, villámcsapásokat is túlélnek.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#148) alamuszi válasza shev7 (#146) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen valóban igazad van, de ha ezzel foglalkozol, részben én is, akkor tuudnod kellene, hogy hogy közel nem konzumer, minőséget gyártanak, de annyira sem rossz cuccokat gyártanak mint itt be van állítva. Alaphelyzetben pedig itt is meg fog jelenni a szoftverfrissítés, ha már olyan mértékű lesz az igény rá itt is többen áldoznak majd rá. De ameddig ez így megfelel egy vodafone-nak, telenore-nak, és konkrétan a távolkelet 80 %-ának, addig szerintem..... Egyszerű matek...

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#149) shev7 válasza alamuszi (#148) üzenetére


shev7
veterán

itt is ugy van mint mindenhol mashol. Amig nincs gond valamivel addig teljesen mindegy milyen gyartmany. De ha jonnek a problemak akkor nem mindegy hogy milyen a support.

(mint notiknal, nem mindegy ohgy szinte semmilyen support nincsen magyarorszagon, like asus, 1-2 honapra kiviszik csehorszagba like Acer, vagy helyben van szerviz like Dell)

En elhiszem, hogy az eszkozok jo minoseguek. Ti meg azt higyjetek el, hogy ha egyutt kell dolgozni a ZTE-s mernokokkel az nem egy leanyalom... (egyetlen pici pelda, mert igazandibol nem mondhatok semmit roluk. A leszallitott telefonkozpontban honapokig nem tudtak megoldani a hivoszamkijelzest. Nem ertettek mi az a 06 a szam elejen stb stb... es nem ez volt az egyetlen problemank veluk)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#150) frescho válasza shev7 (#149) üzenetére


frescho
addikt

A Vodafone Huawei eszkozokre csereli halozatat. [link]

A hirekben sehol nem szerepelt eddig, hogy a Huawei kozpontok vinnek a forgalmat. Gondolom ez az ido rovidsege miatt nem tortent meg, nem a magas minosegnek es supportnak koszonhetoen.

https://frescho.hu

(#151) alamuszi válasza shev7 (#149) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na ebben teljesen egyetértek veled. De abban is biztos vagyok, hogy pl Voda nem Magyarországon meglévő hivatalos huawei képviselettel építette ki a rendszerét, hanem inkább, a beruházás mértékének megfelelően, inkább vagy a kínai csapattal, vagy az európai központtal. És ezt a telenornál is el tudom képzelni a ZTE esetében, valamint azt is, hogy a Telenornak, vagy a Voda-nak fenn van tartva egy komplett 8 - 10 csapat, akik karbantartják ezt az egész hálózatot. szoftveresen, és nem is biztos, hogy Magyarországon, vannak. (meg persze az alájuk tartozó, vagy részben alájuk tartozó több száz technikus, akiket a szolgáltató fizet, akik helyileg megoldják a problémát, ha van.)

Szóval abban teljesen igazad van, hogy egy kisebb, vagy közép cég esetében a support meg sem közelíti egy Cisco, vagy egy HP szintjét.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#152) frescho válasza alamuszi (#151) üzenetére


frescho
addikt

A Kinaiaknal is hasonlo, mint mas nagy cegnel a support. Minimum ket szint van. A helyi mernokok kijarnak az ugyfelhez, telepitik az ujabb sw verziokat, patcheket, a javitast pedig egy fejleszto csapat vegzi.

Az ugyflhez kronikusan elhuzodo hibak, vagy teljesen uj cucc bevezetesenel termeszetesen a fejlesztoktol is dedikalhatnak par embert. Ez sokkal gyorsabba teszi a hibajavitast.

Ahogy irtam 3 eve kezdtek el a Huawei cuccok telepiteset es meg sehol nem jelent meg arrol hir, hogy sikerrel hasznalnak az uj kozpontokat. A 3G halozat bevezetese gyorsabban ment, de az "csak" RAN, nem core halozat.

https://frescho.hu

(#153) shev7 válasza frescho (#152) üzenetére


shev7
veterán

pont ez a ket lepcsos tema nem mukodik a kinaiaknal. a helyiek eloszeretettel nyulnak bele a kodba, a valtozasok nem jutnak vissza az eredeti szoftverbe, igy uj verzio telepitese utan a regi hibak ujra elojonnek. Raadasul hiaba talalta meg pl a telenor a bugot a voda valtozatban nincs javitva amig ok nem szolnak

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#154) frescho válasza shev7 (#153) üzenetére


frescho
addikt

A ket lepcso megvan, csak idekuldenek fejlesztoket, akik megpatkoljak a szoftvert, minden felhasznalonak sajat branvhet kialakitva. A branchek, javitasok rossz kezelese fejlesztoi kerdes. Raadasul a kinai/indiai mernokok par honapra, maximum fel evre kapnak vizumot, igy folyamatosan cserelodnek. Ez ujra betanulast, ismetelten elkovetett hibakat hoz magaval.

https://frescho.hu

(#155) shev7 válasza frescho (#154) üzenetére


shev7
veterán

a kerdes mar csak az, hogy ez kinek jo?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#156) frescho válasza shev7 (#155) üzenetére


frescho
addikt

A szolgaltato - na meg az ez utan bonuszolt vezetok - penztarcajanak. A mernokok dolga sokkal nehezebb. A kinaiak ar alatt dolgoznak, csak a piac megszerzeseert. A penz az ur.

https://frescho.hu

(#157) alamuszi válasza shev7 (#155) üzenetére


alamuszi
senior tag

Az biztos, hogyha a felhasználók nem vesznek észre semjmilyen gyengülést, vagy minőségromlást, akkor bizon, ez a kérdés érdektelen.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#158) shev7 válasza alamuszi (#157) üzenetére


shev7
veterán

te mar csak tudod, hogy mit vesznek eszre es mit nem. Legyen annyi eleg, hogy nem volt egy elmeny az ugyfelszolgalatosok munkaja, sajnaltam is oket nagyon... teszem azt ha egy software upgrade-re igernek x ido kiesest, es 3x ideig tart, azt nehez nem eszrevenni...

de mindegy, biztosan jobban tudod, hiszen van egy huawei switched ami jol mukodik, szoval a ZTE-vel sincs semmi baj...

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#159) alamuszi válasza shev7 (#158) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nem kell felkapni a vizet, nem ezért írtam. Csak valami oka van hogy ezt a rendszert építik fel, és nem csak anyagi okai vannak. Mert azért ha valami annyira rossz lenne, mint amennyire nem az, akkor nem tudnám elképzelni, hogy ezzel építenének fel egy rendszert. De mindegy, nem vitatkozni szeretnék, csak ez a véleményem.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#160) shev7 válasza alamuszi (#159) üzenetére


shev7
veterán

alom, alom edes alom... de elhiheted, csak anyagi okai vannak. A cegnel is mindenki aki szakmailag velemenyezte a ZTE eszkozoket, negativ kritikat mondott roluk. A hatalmas arkedvezmeny miatt a vezetoseg megis a ZTE eszkozok mellett dontott.

Mint itt paran mar emlitettek, annyira nyomott aron dolgoznak, hogy abbol ha logikusan vegiggondolod a hardver ara sem jonne ki, nem hogy a software meg a support... persze nem kell felteni oket. Barmi amit nem tartalmaz a szerzodes, de a megrendelo utolag rajon, hogy neki kene, azt hatalmas felarral szamlazzak ki...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#161) frescho válasza shev7 (#160) üzenetére


frescho
addikt

Van meg egy pont, amit nem emlitettel. Egy berendezes hasonlo levaltasa egy hasonlo teljesitmenyure nem fejlesztes. Ettol nem fog a felhasznalo gyorsabban, jobban, tobbet telefonalni, vagy gyorsabban internetezni. Ami nagyon erezheto volna, az a transport halozat, packet core es a 3G halozat fejlesztese. Ezen fejlesztesek elol viszont a ceg eroforrasait feleli az eszkozok csereje, mert + embert termeszetesen nem szokas beallitani a munka frontjara.

https://frescho.hu

(#162) shev7 válasza frescho (#161) üzenetére


shev7
veterán

de lesz uj hangpostarendszer. Annak a userek biztos orulni fognak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#163) alamuszi


alamuszi
senior tag

Na akkor a Voda gondja megoldva, vagy úgy tűnik:

[link]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#164) frescho válasza alamuszi (#163) üzenetére


frescho
addikt

Ne keverd, a vasat a szoftverrel. A vasaik jok, vagy legalabbis a nem elso szerias darabokkal nincs igazan nagy gond.

https://frescho.hu

(#165) remington2


remington2
senior tag

Én nem aggódnék a kínaiak miatt (persze igen, de nem jósolok apokalipszist). Ha gond lesz, a felsőbbrendű nyugati haditechnika bármikor leszámol velük, és minden megy békésen tovább. A japánok is így viselkedtek a háború előtt, aztán helyrerakták őket. Ha arra vágynak, hát be kell verni a fejüket.

szerk: ezt jól elszúrtam, vajon hogy a csodában keveredtem ilyen régi hírhez???

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.