Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #63439360


#63439360
törölt tag

Link:

http://www.hwsw.hu/hirek/49457/ssd-meghajto-szemetgyujtes-teljesitmeny-intel-ssd-s370-samsung-840-pro.html?utm_source=hwsw_rss&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+HWSW

(#2) netseft


netseft
aktív tag

"a memóriacellák cellák elhasználódása"

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#3) r-chee


r-chee
őstag

"fenntartható teljesítmény" :D :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) r-chee válasza #63439360 (#1) üzenetére


r-chee
őstag

"Egyértelműen ajánlott a legalább 25 százalékos üres kapacitás meghagyása az SSD-ken. Egyébként a meghajtó számára teljesen közömbös, hogy ezt a névleges méretnél kisebbre méretezett partíciókkal, vagy teljes méretű partícióval de a maximálisnál alacsonyabb kihasználással érjük el - a kontroller flash fordítórétege (translation layer) számára nincs különbség."

Na, ez a megerősítés hiányzott eddig nekem. Szal mindegy, hogy partícionáláskor hagyunk direkt 20% körüli szabad helyet, vagy az egész tárterületet felhasználhatóvá tesszük, csak épp nem használjuk ki teljesen, s így hagyunk tartalék helyet.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#5) ncc1701 válasza r-chee (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

SSD-n ez lényegtelen. A meghajtó firmware intézi ezt.

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szeptember óta használok ssd-t, rendszer van rajta, 55,7gb-ből 33gb mindig szabad az ajánlások miatt.

Viszont az ssd-t az újkor legnagyobb átverésének tartom: irreálisan drága (most, hát még régebben), cserébe nem lehet 90-95%-ig telerakni, mert az neki nem jó, nem lehet túl sok adatot mozgatni rajta, mert az neki nem jó, és még sorolhatnám.

Úgy viselkedik, mint vmi hisztis k*rva, aki ahelyett, hogy engem szolgálna ki, a rabjává tesz, és neki kell folyamatosan megfelelnem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) S.Feri válasza Zirowe (#6) üzenetére


S.Feri
őstag

Nem kell ilyen cikkeket olvasgatni, hanem használni kell. Ki nem sz...ja le, ha 1 év alatt vagy 3 éven belül (gari függő ugye) megy tönkre. Ha nem működik, mert sok volt az adatmozgás attól még cserélik garanciában, a tárgyak vannak értem, nem Én értük.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#8) dchard válasza Zirowe (#6) üzenetére


dchard
veterán

Az én 60gigás SF1xxx-es meghajtóm jó 90%-a tele van írva, ennek ellenére semilyen lassulást nem tapasztalok. A triviális lapozófájl le van tiltva, meg alignolva van de ennyi. Másfél év alatt 2TB-ot írtam rá, a wear indikátor meg sem röccent, 100%, a többi SMART érték ér hibátlan.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) Zirowe válasza dchard (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én 2-2,5hónap után tartok 1TB-nél, és még csak nem is írok rá egyáltalán, csak a rendszer megy rajta, alignolva, swap letiltva, renszervisszaállítás sincs.

S.Feri: egyre gyakoribbak az ilyen cikkek, hwsw-n is volt nemrég erről szó.
Jó dolog a gari, csak általában utána van baj.

A riogató cikkek meg egyre csak jönnek. :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) agressiv válasza Zirowe (#6) üzenetére


agressiv
addikt

Nekem az a kedvencem amikor azt írják, hogy az élettartam növelése érdekében a gyorsítótárakat, meg egyép sokat író olvasó, apró fileokkal dolgozó könyvtárakat, programokat, tegyük át a merevlemezre. Ezzel csak az a gond, hogy éppen az ilyenek miatt kell az SSD-mert a HDD nagyon elvérzik apró fileok olvasásakor és nem sok értelme van SSD-t tartani azért, hogy jó sokáig jó legyen.

Nálam egy 8GB-os kingston SSD-n van 64 bites XP már fél éve IDE módban (AHCI-ben semmivel sem gyorsabb, ráadásul lassan indul a rendszer a sata driver miatt) trim nélkül és minden ugyanolyan gyors, vagy lassú mint a legelején, pedig olykor az utolsó kilóbájtig is tele van rakva szerecsétlen.

Az az érdekes, hogy az SSD lassabb, mint a merevlemez, mégis repül vele a rendszer és a sok tesztelgetés, próbálgatás után csak a rövid elérési időt tudom elképzelni, mint gyorsító tényezőt egy HDD-hez képest. A maiak már jóval gyorsabbak ez nyílvánvaló, de van egy olyan érzésem, hogy a leglényegtelenebb dolog az egészben az olvasási sebesség, mert RAID0-ban is volt négy darab ugyanilyen SSD és szinte semmivel sem volt gyorsabb, lassabb mindennapi használat mellett, miközben sebességtesztben a négyszeresére nőtt az olvasás írás stb....

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11) aAron_ válasza Zirowe (#9) üzenetére


aAron_
őstag

SSD-s topicban valaki linkelt egy oldalt, ahol SSD-ket teszteltek folyamatos írással, olvasással, az előre meghatározott gyári maximumot többszörösen átlépték mire bármi baja lett volna bármelyiknek (de a többség még most is megy), szóval nem kell túlzottan aggódni miattuk :N szerintem egyértelműen túl van hypeolva a kérdés

megteszed a szükséges lépéseket, mint például ami itt le van írva, és onnantól felesleges vele foglalkozni

(#10) agressiv: persze, ez így van, csak nagy fájlok esetén van komoly szerepe az írási/olvasási sebességnek, egyébként sokkal fontosabb a véletlenszerű elérési idő

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#12) echterion válasza Zirowe (#6) üzenetére


echterion
nagyúr

No, én ezért nem veszek az asztalimba ilyet. A laposba raktam, egy 60-as agility3-at, tizenpárezerért vettem, újonnan. Telepítés óta rá se néztem, se lapozófile ki, se semmi hókuszpókusz. Kíváncsi leszek, pár hónap múlva (mikor kb. féléves lesz), milyen állapotban lesz. Addig rá se nézek.

**********

(#13) r-chee válasza dchard (#8) üzenetére


r-chee
őstag

Nálam lapozófájl tiltva, hibernálás (hiberfile.sys fájl a C:\-n) tiltva, 128Gb-ból min. 20Gb állandóan szabadon van, ezenfelül ha van torrent letöltés, az HDD-re megy. Ennyi. Többi "trükköt" feleslegesnek tartom.
Természetesen jól van formázva, alignálva az SSD-m.
Van rá 3 év garancia, úgyhogy nem aggódom. Csendes, gyors, keveset fogyaszt. Ezért is vettem.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) S.Feri válasza echterion (#12) üzenetére


S.Feri
őstag

Nekem az asztaliban egy 470-es Samu van, de megvettem már két hónapja a 830-ast, csak lusta voltam lecserélni még. Persze én sem igazán nézegetem, hogy mit ment, meg mit nem. :) Megy amíg megy, majd akkor varázsolunk, ha szükséges, de addig nem..
Egyébként lassan másfél éve használom a 470-est, és semmi gondom nincs vele az égvilágon.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#15) Bobrooney válasza Zirowe (#6) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem az hogy nem lehet, hanem nem ajánlott!
Azt meg döntsd el, hogy az eszköz van-e érted, vagy te az eszközödért!
Defragot érdemes kikapcsolni, sőt ajánlott, ugyanis értelmét vesztette az SSD-knél :))

[ Szerkesztve ]

(#16) echterion válasza Bobrooney (#15) üzenetére


echterion
nagyúr

Hehe, én azt se tudom, hol kell. :DD

[ Szerkesztve ]

**********

(#17) csibe1


csibe1
addikt

A cikk szvsz ott van elbaltázva,hogy az oprendszer már eleve nem 256GB-nak látja az ssd-t,
(hanem 250GB-nak ha jól számoltam) köszönhetően a "kedves" gyártóknak.

A fent említett tartóstesztes oldalról én is olvastam valamelyik topikban,szóval aszerint nem kell igazán aggódni az ssd-k miatt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18) Bobrooney válasza csibe1 (#17) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen köszönd meg a kedves gyártónak, hiszen eleve kisebb tárterületet tudsz használni, mivel a fennmaradót, automatán használja pl.: a Wear levelingnek (így nem kell szöszölnöd hogy "nem írhatod tele a winyót!")
És nem az oprendszer nem engedi használni, hanem gondolom a vezérlő teszi "láthatatlanná"

Echterion: Elindítod a töredezettség mentesítőt, konfigurálos az ütemtervet (nem tudom mi magyarul, angolul Configure schedule...) lesz ott checkBox (kipipálható) kiveszed a pipát leOKézod és voálá! :))

[ Szerkesztve ]

(#19) Lacces


Lacces
őstag

Na most én azt nem értem, hogy hogyan tudnám kideríteni egy SSD-nél, hogy már be van-e hozzá lőve az a bizonyos kötelező szabad tárterület a gyár által?

Most nem értem, hogy amit a gyártó 120GB-nak mond, az most hardveresen annyi, vagy ami elérhető az oprendszer alatt tisztán, vagy ezzel a kötelező szabad tárterülettel?

Mert szevasz, ez így nekem nem jó, hogy én nézek utána, hogy most mennyi szabad tárterület legyen. Öcsémék leülnek, és reflexből click-click install játék / játékdemók és ott lazán felmegy az SSD-re a program... Ha csak nincs valami szoftver/Windows funkció ami segít ezt automatizálni. (Esetleg rejtett partíciót csinálni, vagy annak formázottnak, formázatlannak kell lennie) Pedig utanéznék egy SSD-re hosszútávon.

Ennél az SSD-nél olyan érzésem van, mintha a NoSQL-t próbálja utánozni ;]

(#20) agressiv válasza Lacces (#19) üzenetére


agressiv
addikt

Ne nézz utána, hagyd a fenébe. Eddig jó volt, ezután is az lesz.

Hát még a borz.....

(#21) Bobrooney válasza Lacces (#19) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát érdemes utána olvasni, fél óra max 1 óra, azt meg döntsd el hogy, megér-e ennyit az SSD-d. Max öcsédet letiltod a jogosultságról, hogy installáljon.
De igen írták, hogy jó az is, ha nem külön szedsz egy meghajtót (teljes méret ~15-20%-a). A vezérlő meg lepofozza a többit.

(#22) echterion válasza Bobrooney (#18) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy érdekel is. :P
Azért köszi, megjegyzem magamnak. :R

**********

(#23) Bobrooney válasza echterion (#22) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ja, hát bocs!

(#24) LamerGyuri válasza agressiv (#10) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Erről az x64-et 8GB-re miként-hogyanjáról dobnál egy privátot? Mert nekem nem sikerült eddig átverni a telepítőt...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#25) Lacces válasza Bobrooney (#21) üzenetére


Lacces
őstag

"ha nem külön szedsz egy meghajtót (teljes méret ~15-20%-a)."
Na én úgy olvastam, hogy ha külön szedem, partíciókra :DDD
Viszont arra még nem találtam információt, hogy formázott fájlrendszerrel kell-e rendelkeznie az ilyen "üres csonknak" - de gyanítom igen, az adatátmozgatás miatt, hogy az adat konzisztenciát megőrizze.
Installálási jog-nak kell lennie, mert nem vagyok mindig otthon, max hetente 1-szer :D. Lehet megbízom a gyáriban azt jól van. Meg max megnevelem.

(#26) agressiv válasza LamerGyuri (#24) üzenetére


agressiv
addikt

XP-ról van szó, nem windows 7-ről.

Hát még a borz.....

(#27) #63439360 válasza Lacces (#19) üzenetére


#63439360
törölt tag

Az SSD cimkére általában a teljes területet írják. Az enyémeken így van. Vond ki belőle a formázott partíciód méretét (ha egyben hagytad).
A különbség adja az elkülönített terület menyiségét (amit nem is látsz sehol).

(#28) Lacces válasza #63439360 (#27) üzenetére


Lacces
őstag

Hm, igen érdekes megközelítés, hogy van aki 60Gb-ot és más 64Gb-ot ír, és mindkettő a tényleges teljes méret.
Na majd még komolyabban beleásom magam, hogy akor most mi hogy van, mi ez a sok vallásos út a gyártóknál ;]

(#29) Bobrooney válasza Lacces (#25) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Bocsi, az a "nem" nem tudom mit keres ott! Külön szedsz 1 kis partíciót és kész. De az sem gond, ha nem csinálsz vele semmit, ahogy olvastam annó ha elég rendesen megterheled is min 5 évet elmennek, de az elég nagy terheléssel volt számolva napi szinten. És valljuk be mindenki aggódik az élettartam miatt, de kinek van itt még ~10éves állandóan használt Winchestere????

(#30) LamerGyuri válasza agressiv (#26) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Pedig de felcsillant a szemem...merde...azért köszi.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#31) r-chee válasza Bobrooney (#29) üzenetére


r-chee
őstag

5db HDD-m közül egyik 4 éves, többi 2-3. Az ötödik évet valszeg csak 2 fogja megérni, mégpedig azok, amiken a fontos adatmentéseim vannak (duplán), ugyan is ezeket ritkán használom, csak mentéskor.
SSD-met előbb fogom lecserélni, minthogy tönkremenjen. Legalább is remélem :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#32) SentryGun válasza Zirowe (#6) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Nekem ez a 3. noti, amibe SSD került. Eleinte én is beállítgattam mindent, amit az itteni logoutos cikkben leírtak. Viszont ezen az újon nem szórakoztam vele semmit. Hibernálás nincs, de azt amúgy sem használom, mindig aludni küldöm. Viszont rendszer visszaállítás van.
Eddig egyik ssd-vel sem volt semmi gondom. (Mindhárom Intel, de van Ocz is a családban.) Mindenki használja, senki sem kímélgeti, és eddig két év alatt egy hibás darab sem volt. (Ha lenne, akkor garis, de miért lenne bajuk. Ahogy hallottam, van aki videót is ssd-n vág...)
Én is amondó vagyok, azért van, hogy használjuk, nem hogy kímélgessük.

Én annyival biztosítom csak be magam, hogy mindig két lemez van a gépben: egy ssd a rendszernek és egy hdd adatnak. A dokumentumok és a képek a hdd-re mennek automatikusan már évek óta minden gépemben (idén az is kiderült, hogy már évek óta fusion drive-ot használok ;]), és ezek folyamatosan szinkronizálva vannak egy SD kártyával. Ha valami megadná magát, akkor egy gyors lemezcsere + op. rendszer telepítés után minden megint menetkész. Pedig egy ultrabookkal élek együtt.

[ Szerkesztve ]

(#33) csibe1 válasza Bobrooney (#18) üzenetére


csibe1
addikt

Nem erre gondoltam.
Az egy dolog,hogy leválaszt valamennyit tartaléknak,ugyanez megvan a HDD-nél is.
A gyártók egy ideje már nem az 1024-es váltószámot használják kByte és MegaByte stb. között
hanem az 1000-est,de az oprendszer még mindig 1024-el dolgozik,
ezért kisebb a merevlemezen hasznosítható tárhely,függetlenül a tartaléktól.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34) #63439360 válasza S.Feri (#7) üzenetére


#63439360
törölt tag

Végtelenül buta hozzáállás. Ne terjeszd, mert semmilyen kritikát nem áll ki. (nem kell feltétlen szerepelni)

(#35) echterion válasza #63439360 (#34) üzenetére


echterion
nagyúr

Miért lenne az? Ha minden, az összes cikkben felhozott biztonsági intézkedést betartasz, akkor a lényegét veszed el az SSD-nek. Vagy használod rendesen, vagy nem kell venni.

**********

(#36) S.Feri válasza #63439360 (#34) üzenetére


S.Feri
őstag

Lehet, hogy szerinted az, de mennyivel van beljebb aki nézegeti? :) illetve ahogy itt olvasgattam még páran vannak így.
Jah és, ha kocsit veszel ne menj ki vele az esőre, mert 3 nappal hamarabb fog átrozsdállni a kasznija.

És az offod legalább offba tennéd, ha már szakmaiatlan hozzászólást teszel itt közzé. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#37) #63439360 válasza S.Feri (#36) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nem én fogom bánni. De, igazad is lehet, egyéni szoc./pol probléma. Elnézést.. Mi közöm hozzá?

(#38) agressiv válasza #63439360 (#34) üzenetére


agressiv
addikt

Ez éppen te mondod? :U

Hát még a borz.....

(#39) schawo válasza #63439360 (#34) üzenetére


schawo
titán

Pedig az a nagy büdös helyzet, hogy ez a téma csúnyán túl van lihegve.

1. Ki a túrót érdekel, ha az iops érték 10k alá esik? Egy alapból 10k iopsos ssd is valós körülmények között csak mérhetetlenül lassabb, mint a 100k-s. Persze egy alapvetően lassú ssd-nél már lehet gond ha 10k-ról 1k-ra lassul. Szar ssd-t meg vegyen a radai rosseb.
2. Nagy meló teljesen teleírni bármilyen meghajtót, épp ezért fölös időpazarlás és stressz azt figyelgetni, hogy éppen tele van-e.
3. Normális meghajtó (pl a cikkben szereplő Samu 840 Pro) sokszorosan túlteljesíti a gyári írási határértéket, emiatt kár aggódni, kár kikapcsolni a lapozófájlt, hiszen ezzel pont az egyik lényeges funkciója veszik el az ssd-nek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Willanyasz


Willanyasz
tag

Egy kérdés: ezt egy normál felhasználó megérzi ha normál használatban van az SSD nála :F ??

(#41) agressiv válasza Willanyasz (#40) üzenetére


agressiv
addikt

Ha megérezné, te sem kérdeznéd, hanem tudnád, hogy most aztán lassú lett. :)

Persze, ha használsz SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#42) Rive válasza Willanyasz (#40) üzenetére


Rive
veterán

Igen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43) denber


denber
csendes tag

Itt egy megoldás, a laptop CD_DVD helyére:
http://www.mediaker.hu/product_info.php?products_id=3797

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.