Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Tuco Ramirez válasza Cifu (#21) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Mint mondtam, nem nem hiszek a konteókban (például jót szoktam azokon mosolyogni, akik szerint soha nem járt ember a Holdon), de a Bondarenko-ügy éppenséggel pont nehezen hihető számomra. Ugyan mit keresett egy főzőlap egy űrkabinban, egy fokozottan tűzveszélyes környezetben (tudom, földi teszt volt de akkor is)? Az is nehezen elképzelhető, hogy Bondarenko (aki kiképzett űrhajósként nyilván nem volt buta ember) ennyire gondtalan legyen...

A rakétaindítások ténye (illetve azok sikere, vagy kudarca) onnan vált hitelesen ellenőrizhetővé (legalábbis keleten, nyugaton bárki elmehetett Cape Canaveral-ba megnézni a rakétaindításokat), hogy kiépült a ballisztikus rakéták indítását jelző műholdhálózat. Ilyen az 50-es és 60-as években még nem létezett.

Félre ne érts, a Nemere-könyvben szerintem is sok hülyeség van. Például amikor azon lovagol, hogy Gagarin az egyik képen kék, a másikon meg narancssárga ruhában látható az indulást megelőzően. Pedig a valóságban nem volt ellentmondás: a kék kezeslábasra vette fel a narancssárga színű űrruhát.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.