Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doberman


doberman
senior tag

Köszönjük Cifu!
Már nagyon vártam... :R :C

8lnu

(#2) Nisida


Nisida
aktív tag

Szupi lett. :C

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Kár, hogy a Kliper nem valósult meg, nekem már csak a design alapján is nagyon tetszik :) – még akkor is, ha egy űrhajónál nem ez a legfontosabb szempont...

(#4) trydium


trydium
csendes tag

Olvasmányos, lebilincselő írás... Nem bírtam abbafejezni az olvasását !
:R :R :R

Köszönjük ! :C :R

Ezeket a sztorikat lassan már könyv formájában is szívesen viszont látnám a szerző (Cifu) gondozásában!

Könyv... Tudjátok... az az organikus papír alapú, lapozgatós internet... :))

Jómagam is műszaki ember vagyok, de egyszerűen nem tudok elmenni az "űrruhák" mellett. Mindegyik egy saját / személyre szabott "űrhajó", ami életben tartja a rá bízott "satnya, biológiai rendszert", amit mi emberi testnek hívunk...

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#5) #22743424


#22743424
törölt tag

Köszönjük Cifu!
Nagyon érdekes és lebilincselő olvasmány. Rengeteg munka és idő egy ilyen elkészítése. :R

Kíváncsi vagyok vajon mik az oroszok válasza a SpaceX -re. Tudtommal 2020-ban lejár a szerződésük a NASA-val .Lehet kiüti őket Elon Musk . Meglátjuk, bár az oroszok megint bezárkóztak és nem csodálkoznék rajta ha előhúznának valamit a zsákból.

(#6) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

1. A szokásos kiváló minőség :)
2. döbbenetes így utólag olvasni hogy a sok NASA tervből a mai napig gyakorlatilag nem lett semmi..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszönöm, szuper volt olvasni ezt is!

(#8) UnA válasza #22743424 (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

"Lehet kiüti őket Elon Musk"

Majd Cifu jól megszakérti ezt, de szerintem egy nemzetközi űrállomás nem szimplán anyagi kérdés.

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönöm szépen mindenkinek a visszajelzéseket! :R

@UnA: Kár, hogy a Kliper nem valósult meg, nekem már csak a design alapján is nagyon tetszik

De gondolom neked is a szárnyas verziója. ;)
Egyébként valahol tényleg kár, hogy az esztétikailag szép űrhajó-tervek (pl. StarClipper vagy Venture Star) mind sorra elbuktak, a rém rondák (Orion, StarLiner, StarShip) meg haladnak a megvalósulás felé...

@cybermanus: Kíváncsi vagyok vajon mik az oroszok válasza a SpaceX -re.

Az oroszoknak nincs válasza a SpaceX-re. A jelenlegi tervek a meglévő megoldásokat reszelik, lásd Angara vagy Szojuz-3 projektek. A Jeniszej esetében se hallani nagyon az újrafelhasználás lehetőségeiről. Ködös tervek vannak, hogy majd, egyszer...

Hozzáteszem, ezzel nem csak az oroszok vannak így. Gyakorlatilag a Blue Origin (New Shepard rakéta) az egyetlen rövid távon megvalósuló, a Falon-9-el való konkurálni képes megoldás...

Tudtommal 2020-ban lejár a szerződésük a NASA-val .

Amit (ahogy eddig) meg lehet hosszabbítani, ha a NASA nem tud máshoz fordulni. Ilyen téren ez nem oszt és nem szoroz.

Bár hozzá teszem, ha nem jön közbe több baleset, akkor 2020 elejére még mindig bőven belefér, hogy a NASA átálljon a Crew Dragon és StarLiner űrhajókra, illetve az Orionra...

Meglátjuk, bár az oroszok megint bezárkóztak és nem csodálkoznék rajta ha előhúznának valamit a zsákból.

Ahhoz pénz kéne. Az pedig továbbra sincs, tehát jelenleg az oroszok nem tudnak mást csinálni, ha az emberes űrrepülést továbbra is komolyan gondolják, minthogy beállnak a NASA mögé. A Gateway esetén is kaptak egy esélyt, mivel a felvetések szerint a 'Többfeladatú dokkoló-modul'-t a Roszkoszmosz szállítaná. Ez lehetővé tenné, hogy a programba bekerüljenek, de mivel nem létfontosságú egységről van szó (nélküle is be tud dokkolni egy űrhajó), így a hiánya sem égető.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az újabb nagyszerű cikket ismét!

(#11) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Újabb nagyszerű rész, köszönet a magas színvonalú munkáért!

Két apróságot azért hadd említsek meg:

1. Caretaker: lehet, hogy "gondviselő"-t is jelent, de én eddig csak "gondnok", "házfelügyelő" jelentésével találkoztam, ami szerintem nagyjából illik is arra a tevékenyégre, amit végezniük kellett: első sorban működtetni a házat, a többi másodlagos. -- és némi iróniát is közvetít.

2. Egy apró stilisztikai megjegyzés: szerintem jobb lenne, ha egységesen múlt időben íródna a történet. A néha bevillanó jelen idők egy kicsit kilógnak a történetvezetésből.

De ezek csak mellékes apróságok, az egész grandiózus és végig csúcsminőségű cikksorozat elképesztően magas színvonalú!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12) Cifu válasza MaCS_70 (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Ez tetszik, javítottam! :R

2.: Sajnos nem apró hiba, mert te már a harmadik vagy, aki megemlíti. :U
A probléma az, hogy simán a sokadik átolvasásnál is átfut a szemem jópáron eseten. Néhányat kiszúrok, és javítom, de a jelek szerint most is átcsúszott pár.

Az ilyen eseteket (ha netalántán valaki veszi a fáradtságot) nyugodtan írjátok meg privátban vagy itt a hsz.-ek között, és majd javítom őket. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Ismét egy nagyszerű írás. Gyakran megfordul a fejemben, honnan van erre időd?

if you fall seven times, stand up eight

(#14) Cifu válasza t_ferenc (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a hobbim, vagyis a szabadidőm tetemes részét ez emészti fel. :)

Ami persze azt is jelenti, hogy ha valamiért más projekt bukkan fel, akkor nincs rá időm - például most végeztük házfelújítást, ami miatt a következő részből még egy oldal sincs meg... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Rusher4587


Rusher4587
tag

Csak annyit tudok mondani, ez pazar!
Várom a folytatást! 😉

Si vis pacem, para bellum!

(#16) #22743424 válasza Cifu (#14) üzenetére


#22743424
törölt tag

Várjuk szeretettel a házfelújítás leírását is. :))

(#17) Cifu válasza #22743424 (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem tudom mennyire lenne érdemes. :)
Max. ilyen mókás tapasztalatokat tudnék megosztani, hogy ne sajnáld a pénzt a jó szakira, és a jó szaki valahol ott kezdődik, hogy van saját ipari porszívója. Meg hogy vasárnap délben nem állunk neki vízszerelésnek házilag... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Adamis


Adamis
őstag

Ha megjelenik könyv formában, eskü megveszem! A lányom (9 éves) nagy űr-mániás, neki is tetszene! :)

(#19) j-cool


j-cool
tag

Most is zseniálisan jó írás, mint eddig mindig. Kalandos ez az űrkutatás. De kiváncsi leszek, hogyha ennyire instabil még mindig a létfenntartó rendszerek egy része (Elektron oxigén generátor) akkor hogy megyünk majd a Marsra (ráadásul ott nagyobb sugárzás is fogja érni a rendszereket az úton)? Tonnányi Vika gyertyával?

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#20) llax válasza j-cool (#19) üzenetére


llax
senior tag

"hogyha ennyire instabil még mindig a létfenntartó rendszerek egy része"

Ezek a rendszerek elég régiek már. Nem csak a készülékek korára, hanem konstrukciójára is gondolok. Orosz készülékek, minimál költségvetés mellett tervezve és építve (+fenntartva).
Tudtak és tudnak ezekből megbízhatóbbakat (+kisebbet, könnyebbet, energiatakarékosabbat) is készíteni, ha akarnak és van rá pénz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.