Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Egyébként ebben az egészben van egy iszonyú szomorú vonatkozás is, a támogatást aláíró cégek összértéke (a Samu nélkül) kb. annyi, mint amennyit az Apple egymaga ér. Szóval hajrá érvényesítsd az érdekeidet úgy, hogy az Apple tízszer annyi, és 10x drágább ügyvédeket hajíthat be a bírósági perekre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) #24536576


#24536576
törölt tag

Haha rohad az alma. :DD

(#1) Cifu: Szerintem te se tudod, hogy függ össze amit írtál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) Jeanne d'Arc

El lesznek meg egy darabig ezzel a pereskedessel. Azert az s6 design durva koppintas lett, tobb dologrol nem is beszelve a multbol. De ugye mindenki lop mindenkitol.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ennyi erővel bármilyen céget be lehetne perelni hasonló faxsagok miatt...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) kisapi379 válasza Scholes9 (#4) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Persze. Itt egyedül az ügyvédek járnak jól. Mennyi lóvét kaphatnak azok, te jó ég...

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#6) Lirion


Lirion
addikt

Ezek után azért észre vehetné az apple, hogy elég gusztustalan, amit művel ezekkel a pereskedésekkel.

(#7) mate.93


mate.93
csendes tag

Soha nem voltam egy márka mellett sem, DE! Itt nem a Samsung volt az, aki lopott az Apple-től.. ha jól értem, az S6, az iPhone 6 formavilágát lopja. Noh, de akkor az iPhone 6 pedig a Samsung Galaxy A sorozat formavilágát lopja, nem de? :K Hiszen a samsungnak az Alpha készüléke, már jóval előbb piacon volt, mint az iPhone 6. De valamiért mégis mindenki úgy tudja, hogy az Alpha lett a koppintás. Egy olyan telefont nem lehet lemásolni, ami később jelenik meg.. :W

szvsz arra is van esély, hogy senki sem másolt. A formavilág mindkét telefonnak valószínűleg már hónapokkal előbb készen volt, így csak egy k*rva nagy véletlen egybeesés, hogy hasonlóan nézett ki a két készülék. Az S6 pedig egyszerűen tovább vitte a másik modellje dizájnját, egy-két plussz mínusszal.

Egyébként meg.. honnan vesszük mi átlag emberek, hogy nincs megszervezve az egész? Honnan tudjuk mi, hogy az Apple és a Samsung olyan nagy ellenfél? Honnan tudjak, hogy az egész nem csak a média miatt megy és a hírnév miatt?... Persze ugyan ez vonatkozik AMD vs. Intel vagy ATI vs. Nvidia, teljesen mindegy. Ezen felesleges lenne vitatkozni, mert úgy sem fogjuk megtudni, SOHA!

[ Szerkesztve ]

(#8) doooo


doooo
veterán

Érdekes fejlemény, remélem lassan átbillen a mérleg nyelve, és az Apple is belátja, hogy jó lenne felhagyni a sz..akodással... :U

(#9) #06658560 válasza mate.93 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Semmi köze az S6, i6 négyesnek az ügyhöz.

(#10) mate.93 válasza #06658560 (#9) üzenetére


mate.93
csendes tag

Nem értem, a hírben az szerepel, hogy az S6 edge 3 szabadalmat is megsértett.

(#11) Paul119 válasza Cifu (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Bilibe lóg a kezed az Apple mar párszor megszívta hogy perelt :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#12) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Szuper kis kepet raktatok be a notifival:)

Samsung:

Google:

HP:

Dell:

Facebook:

Samsung megint:

Ez pedig a komment, amit szinten a forras oldalrol hoztam le, és teljesen azt irja le, ami nekem is eszembe jutott egybol.:

Oh look, a bunch of criminals whose products all borrowed from apple one way or the other are banding together to portray apple as the evil one.

Let's see these companies' contributions:

Google: favours samsung because without sammy, android is nothing.
Dell: A dying pc company trying to get as much exposure as possible
HP: A company known for making Mac knockoffs
Ebay: A company that specializes in selling cheap chinese knockoffs
Newegg: A company that sells overpriced PC parts that caters to basement-dwelling windows fanboys.
Facebook: Still sour over their epic failure Facebook phone

Rohadt alma, ha-ha.

[ Szerkesztve ]

(#13) #06658560 válasza mate.93 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez a baj, hogy a MA-nál már egy bulvároldal is megbízhatóbb forrás:[link]

(#14) wlandroid válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


wlandroid
tag

Aha, tehát ha egy laptop borítása alumíniumból van, akkor az lopás? Holnap megyek levédeni a műanyagot :DD ;] :DD

(#15) mate.93 válasza #06658560 (#13) üzenetére


mate.93
csendes tag

Van benne valami!

OFF: Az indexről másolom is az első kommentet: "De ezek a szabadalmi ügyek irtózatos baromságok. Gondolj bele "kétujjas nagyítás" levédve??? Talán lehet máshogy is, mint két ujjal? Baxus, akkor le lehet védetni a bal láb után a jobb lábbal lépést, vagy fordítva? (egyébként volt már hasonló idiótizmusra példa, akkor azt visszautasította valamilyen megyei bíróság)"

Szerintem teljesen igaza van, milyen módszerrel lehetne ezt megoldani? Ennyi erővel ez egy soha véget nem érő per lenne. Optikai képstabilizátort esetleg valaki nem védte le?... :(((

Egyébként az Apple ennyire fél valamitől? Folyamatosan perelget, szabadalmakat véd.. Nem hinném, hogy lenne mitől tartania, mindig is meg lesz az a réteg a társadalomban, akik Apple termékeket vesznek. Feltéve, ha nagyon elcsesznek valamit.
Vagy szeretné, ha csak Apple telefon létezne a világon? Mert akkor valószínűleg többszöröse lenne az ára az összes Apple készüléknek rivális nélkül, nem hiszem, hogy sok embernek lenne telefonja.

[ Szerkesztve ]

(#16) wlandroid válasza mate.93 (#15) üzenetére


wlandroid
tag

Szó szerint véget nem érő, már vagy 5 éve bombázza minden (nem csak szakmai) oldal ezekkel a népet...

(#17) Gergosz2


Gergosz2
veterán

A szabadalmi rendszer a mai formájában egy kabaré. Egyszerűen nevetséges, hogy miket engedlek levédetni némi pénzért cserében, ami ehhez hasonló egyértelműen marketing perekhez vezetnek. Vicc az egész.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#18) mate.93 válasza Gergosz2 (#17) üzenetére


mate.93
csendes tag

Persze, a pénz ural "mindent"..

[ Szerkesztve ]

(#19) Csapoati válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Google: favours samsung because without sammy, android is nothing.
Dell: A dying pc company trying to get as much exposure as possible
HP: A company known for making Mac knockoffs
Ebay: A company that specializes in selling cheap chinese knockoffs
Newegg: A company that sells overpriced PC parts that caters to basement-dwelling windows fanboys.
Facebook: Still sour over their epic failure Facebook phone

Jaja, mindenki szarfosbénagagyi, csak az Apple nem. Hát persze. Főleg a HP-sen nevettem, a 302 ezer alkalmazottjuk nevében is. A Dell is nagyon hanyatlik ám...
Azonban ettől függetlenül tényleg mókás egy gittegylet ez, senki sem jófejkedésből szállt be, az tuti.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) Dottore válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


Dottore
addikt

A lockscreen nem ok. Eléggé képben vagyok az UI grafikai változásait illetően és droidnál az már az ICS idejében volt, az Apple jóval utána változtatott a letisztultabb irányba.

Ezt pedig az inspiráció mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Cifu


Cifu
nagyúr

@LosBlancosrm: Úgy, hogy az Apple akkora pénzállományon ül, hogy lazán tud perelni, mert a perköltségeket lenyelni nem fáj neki. Ahogy arra is van elég befolyása, hogy újratárgyaltassa és elhúzza az ügyeket (ami fájdalmas dollármilliókat jelent ezen a szinten, havonta...).

@Paul119: A Smartflash fiaskóra gondolsz? Az most úgy néz ki, hogy mégse lefutott, mert újra kell tárgyalni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

azt hittem hogy rég túlléptek az ügyön.
Az Apple ezzel az egészel csak magának árt hosszabb távon,ha pereskedik.

(#23) dilajoska1 válasza Dottore (#20) üzenetére


dilajoska1
őstag

Gondolom az óra középen + a kis nyilacskára gondoltak :D :D
Úgy látszik az Apple még ezt is levédetné :D :D :D
Nevetséges az egész cég!!!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) Izzé válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


Izzé
őstag

Most nem azért, de az N5 vs apple képnél mit kellene nézni? Mind a kettőn 5 óra van, ez lenne a hasonlóság? Te nagyon vicces vagy! :DDD :DDD

(#25) #56573440 válasza mate.93 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

"ptikai képstabilizátort esetleg valaki nem védte le?... :((("

már hogyne lenne levédve. a nokia pureview pro-ja se tűnik fel minden samsungban vagy iphone-ban, nem véletlenül...

egyébként meg továbbra is megy az oszd meg és uralkodj. volt egy éve kb talán tom's-on vagy hasonló oldalon egy kimutatás, hogy érdemben csak tologatják egymás között a pénzt a nagyok. perelnek egy két dologért, aztán vagy megállapodnak peren kívül vagy valaki nyer, a másikat bukja, ebből nagy hasznot nem termel se az alma se a samu. nagy polcsöprés se volt amcsiknál samu telefon téren meg kitiltás se, talán egy esetben egy napig nem volt egy telefon elérhető, másnapra már ömlött a módosított verzió (de ebben lehet tévedek rég volt).

brand beleég a retinákba, megy a balhé mint a politikában, a focimeccseken, meg minden más hasonló téren, csak legyen ellenség, legyen érzelmi töltet, a többit megy a maga útján

(#26) dilajoska1 válasza Dottore (#20) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ezt már a FANOK multkot kimagyarázták, hogy egyáltalán nem is hasonlít meg hogy ugyanazt a minimal vonalat követi az apple mint ezeknek a tervezője.
De az már másolás ha valaki ugyanugy fémből készíti a notebook-ját mint az Apple :D :D :D

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#27) Pipiripi válasza Cifu (#1) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Azt ugye nem gondoltad komolyan, hogyha tízszer annyit ér az Apple, akkor tízszer olyan jó, és tízszer annyi ügyvédet tud kiállítani :D :D :D

(#28) batai15


batai15
félisten

asszem anno a galaxy sről volt valami dokumentum miszerint az akkori 3g? ( nem tudom pontosan)
ihlette elég sok mindenbe.
Persze nem azt mondom hogy az apple nem vesz ötleteket, sőt , utána világ szenzációnak állítja be.
Amugy is szvsz asztal alatt meg lehet pacsiznak .

[ Szerkesztve ]

(#29) #13110016 válasza kisapi379 (#5) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1
Bele se merek gondolni.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyik kutya, masik eb. Nem feltem egyiket sem, ha szarragasrol van szo.

(#31) Paul119 válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


Paul119
addikt

Ideje levenni azt a bizonyos szemuveget :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#32) willope


willope
tag

Mindeközben a samu épp gyártja a kövi szifon processzorát, lévén, hogy mindenki másnál fényévekkel fejlettebb gyártástechnológiája és óriási -kapacitása van.
Ez az egész cirkusz még évekig bisztosítja az ingyenreklámot a két legnagyobb gyártónak.

A jónép meg csak béget meg pártoskodik, és nem látja, hogy ez ugyanaz, mint a cocacola-pepsi, Real Madrid-Barcelona, baloldal-jobboldal. A háttérben minden ajtó ugyanabba a szobába nyílik.

Hozzáteszem, az Apple tavaly feltalálta a nagyképernyös telefont.
Iphone 6=4,7" HD (=galaxy s3), Iphone 6 plus= 5.5" FullHD(=Note 2 méret, Note 3 felbontása). Csak az alma évekkel késöbb, sokszoros áron adja el a Samsungnál már elavult technolóiát. Peace.

[ Szerkesztve ]

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#33) Cifu válasza Pipiripi (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem gondoltam, mert az érték egy dolog, a cég által a jogi osztályra költhető összeg meg egy másik. :DDD

Minden estre volt egy-másfél éve valami összevetés, és éves szinten valami 200+ millió dollárt öltek a jogi osztályba akkor, és mellé rakták, hogy ez messze a legnagyobb még Fortune 500 mértékkel is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) csadi0011


csadi0011
őstag

(#35) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azt mi tudja megakadályozni hogy két konkurens cég tervezői ne osszanak meg egymással információt,vagy akár véleményezés történjen egy adott ötletről?

(#36) stevve


stevve
nagyúr

Értelmetlen vita. Nyilván mindenki az Apple-től lopott, már a kereket is ők találták fel. Teljesen egyértelmű. Nyilván az összes tv gyártó is az első tv-t másolja azóta is és nyilván a tabletgyártók is az első tv gyártóktól nyúlták a dizájnt. Semmi, de semmi értelme a vitának, pereskedésnek, csakis a pénzről szól mindkét oldalon, de mindenki nyomhatja tovább a sok sületlenséget.

"Az Apple a beadványra adott válaszában felhívta a testület figyelmét, hogy a Samsung partnereként nem tekinthető a Google a bíróság elfogulatlan segítőjének"

Mert az Apple nincs kapcsolatban a Samsunggal, ezért elfogulatlan... ennyit az érvekről. :U

(#37) Pipiripi válasza Cifu (#33) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Akkor jó. Nem tűnt túl logikusnak :)

(#38) Blyan válasza csadi0011 (#34) üzenetére


Blyan
félisten

Ez nagyon kígyó! :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) bulikavagyok válasza csadi0011 (#34) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

LOL

(#40) QwErTy42 válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt a Dell és HP laptopot talán nem ártana egészében mutatni és nem egy részletét kiemelni.
Mert pl a Dell képes volt egy számmal nagyobb kijelzőt belerakni ugyanakkora házba ám... ;]

A további megállapítások pontokba szedve sem többek, mint bullshit.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#41) #06658560 válasza bulikavagyok (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezzel az avatarral várnék egy videót vagy képet. Hogy ez csak a hatalomról szól.

(#42) TTTotya válasza csadi0011 (#34) üzenetére


TTTotya
senior tag

Há-há :P :P :DDD :DDD :DD :D

(#43) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az eggyütmüködés a samsung semiconductor esetén van.
Az a kérdés hogy az Apple a Samsungot összeségében perli vagy csak a Samsung Mobile üzletágat.

(#44) #79335424


#79335424
törölt tag

Mit lépne az Apple, ha az idióta bepereléseinek mintájára, egy olyan szervezet akasztana pert a nyakába, aminek az anyagi hátteréhez és hatalmi befolyásához képest, az Apple -é csupán bolhafing? Mondjuk az egyház, mint az Ádám-Éva story jogtulajdonosa, azt állítaná, hogy az Apple madárlátta alma logó design -ja lopott, mert eredetileg az egyház jogtulajdonában levő szellemi termék szimbóluma? Nesze Apple, ebből gyere ki! :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Lirion válasza QwErTy42 (#40) üzenetére


Lirion
addikt

Nézd meg a cuccait és mindjárt láthatod, hogy nem érdemes ilyen vitát indítani vele...

(#46) Pipó


Pipó
őstag

Jópár éve az egyik csokigyártó feljelentette a rendőrségen a másikat, mivel az kis kártyákra írt receptjében azt a szófordulatot használta, hogy :"úgy kell a csokoládét törni, hogy roppanjon", holott azt ő már korábban használta egy kiadványában. Olvastam a feljelentést, majd be sírtam.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#47) QwErTy42 válasza Lirion (#45) üzenetére


QwErTy42
addikt

Valóban. Ebből vita biztos nem lenne.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#48) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Itt egy példa az apple reklámra. Aki szerint nincs hype meg ilyenek az nézze meg ezt az évek óta húzódó baromságot. Az előfordul, hogy valaki a két csavart lemásolja az apple telefonja csatlakozója körül, de az apple meg elkezdett fugázni. Na és? Nem téveszthet össze senki egy Samsungot egy apple telefonnal, csak ha fogyatékkal elő. Vagy szemellenzős FAN.
Nem tudom, ha ennyire másolna a Samsung miért nem másolta le a képarányt, meg a képernyőméretet. Meg az anyaghasználatot ;]

(#49) janeszgol
90k forint nyitóáras iphone? Mesékben talán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát nem tudom. Az Apple nem fizet adót, nem tudom az USA ezt meddig fogja elnézni. Ráadásul a pc world cikke szerint az első ötben sincs benne a K+F listában, míg a Samsung a második. Tehát ha azt nézem, az Apple bizony kártékony.
Olyan anyagokkal dolgozik, mely amúgy is szűkös raktárszámban van. Én ezt sem nézem jó szemmel.

Egyiknek sem szurkolok. (Az Apple is tett már le az asztalra nem is keveset.)

Amire szükségem van: egy iPhone 5c, 4.5-4.7 collban, elérhető áron (90k huf nyitó). Köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Paul119 válasza ctvagyok (#48) üzenetére


Paul119
addikt

Az anyaghasznalatot inkabb ne :D kell a fenének a kopó festek meg a nyeklo nyaklo szar aluminyium ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.