Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bakelit, ami sosem készült bakelitből. :N

Tavaly én is beszereztem pár jó kis lemezt. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) CPT.Pirk válasza #40993792 (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt egy cikk olyan 1-2 hónapja a témában, én is onnan tudom. Addig én is bakelitnek ismertem. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Hanglemez lenne a megfelelő szó?
Mennyi szép és egyre ritkábban használt magyar szavunk van :(

Ilyen számok mellett azért a Spotinak illene valami nyereséget is felmutatnia lassan (a nagy befektetések mellett is).

(#6) Tapsi


Tapsi
addikt

Amúgy a vinylnek a retro életérzésen kívül van bármilyen objektív előnye? Tudjuk, hogy már régesrég digitális anyagról masterelik ezeket, szóval a klasszikus analóg érvelés sem állja meg a helyét.

(#7) emvy válasza Tapsi (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

nincs

while (!sleep) sheep++;

(#8) Tapsi válasza emvy (#7) üzenetére


Tapsi
addikt

Köszi, ezt gondoltam én is. :)

(#9) emvy válasza Tapsi (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

majd jonnek masok a topicba akik mast mondanak, de ok mind hulyek

while (!sleep) sheep++;

(#10) Tapsi válasza emvy (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

(#11) CPT.Pirk válasza Tapsi (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érvelésem szubjektív lesz, de a válasz az, hogy igen, ha megvan hozzá a cuccod. Ezt arra alapozom, hogy nekem megvan ugyanaz a Pink Floyd album friss nyomású lemezen és megvan a lehető legjobb verzióban letöltve netről referenciának.

Mikor ugyanazt meghallgatom a lemezről, ott érezhetően máshogy szól. Az én szubjektív véleményem az, hogy jobb így a végeredmény. Ehhez mondjuk hozzájön, hogy a lemezjátszóm előerősítője egy EAR-834 csöves előfok, ami otthagyja a nyomát a zenében a csőre jellemző felharmonikus torzítások miatt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Tapsi válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


Tapsi
addikt

Na jó, de ez nem a forrásra vezethető vissza, hanem az előfok torzítására. Ha a streamet kötöd csöves erősítőre, azzal is elérhető ez az eredmény, nem?

(#13) CPT.Pirk válasza Tapsi (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a stream esetén is, mert a DAC-ra van kötve a csöves végerősítő ami beleviszi a saját dolgait.
Az persze nyilván nem kikerülhető, hogy a végerősítő és a lemezjátszó közé kell egy előerősítő, de ha már úgy is kell valami, akkor lehet az is csöves. :)

Úgy magáról a forrás képességeiről a hanglemeznél nem beszélek, mert a részletekkel nem vagyok fejből képben. Viszont talán nem is érdekes, hallva a végeredményt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) hunluki válasza Tapsi (#6) üzenetére


hunluki
senior tag

Ugyanaz mint manapság a CD-knek. Én pl kedvenceket veszem CD-n és "bakeliten" hogy támogassam őket közvetlenül saját merchükből.
Bakelit lejátszó van, jóféle hangrendszer van és ezen felül poén meg "retro", jól mutat.
Ugyanaz mint játéknál a fizikai kópia a polcon vs digital.

Lehet megfelelő cuccon jobb hangzása is lenne, azt meghagyom az audiofil kollégáknak, én a "jól mutat" kategóriát képviselem plusz a támogatás.

(#15) Tigerclaw válasza #40993792 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Regebben talan lattam olyan lemezt is, ami valami puha kek gumi szeru anyagbol volt. Persze az is lehet hogy csak gyerekjatek volt es gyerekkorombol remlik a dolog, de mintha mukodott is volna.

Mas:

A high quality stream szolgaltatasok kinalata milyen? Azokra gondolok ahol magas bitratas, vesztesegmentes zeneket lehet elerni. A fejhallgatom app-ja a deezer, tidal es nugs.net szolgaltatasokat ajanlja, de gondolom van mas is. Ezeknek mekkora a kinalata?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Piftuka válasza #40993792 (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

A "középlemez" kifejezést még nem hallottam eddig. Az "EP"-t nálunk "maxi"-nak volt szokás nevezni. :)

Egyébként a "bakelit" teljesen elfogadott kifejezés a hanglemezre. Beépült a magyar nyelvbe, még néhány dalszövegbe is belekerült. :K

Szvsz nincsen jelentősége, hogy valójában a nagylemezek jellemző kinézete (fekete korong, ami a szétterített bakelitre emlékeztet) alapján kapta ezt az elnevezést, nem pedig az anyaga miatt.

És persze ha már "bakelit"... voltak átlátszó rózsaszín és világoskék műanyag lemezek is. Én anno néhány ruszki meselemezt, és valami "rettenetes" csasztuskákat hallgattam ilyen formában... :DDD

Sőt, emlékeim szerint volt magyar előadótól is ilyen lemezünk. Kislemez és nagylemez is. De már olyan régen volt mindez, hogy a részletek számomra a "múlt ködébe vesznek"... :)

"Aquila non captat muscas."

(#18) #93448704 válasza Tapsi (#6) üzenetére


#93448704
törölt tag

Nálunk a gyerekek (alsós és kisebbek) imádják a bakelitet, sokkal befogadhatóbb élmény nekik a szépen lassan forgó korong, amit ha "véletlenül" meglöknek az azonnal hallatszik, mint a semmiből megszólaló zene, amit egy telefon irányít. Én a Paff a bűvös sárkányt tudom összehasonlítani ősrégi bakelit és spoti max minőséggel: a bakelitet sokkal jobban szeretem, olyan zenei részletekre kapom fel a fejem időnként, ami a másiknál nincs. Az olyan steril, ez meg serceg. Ilyesmi.

Nincsen különleges családi ház értékű hifim, még a gyerekek előtt volt AudioNote csöves erősítőm, meg hangfalam, azt akkoriban nagyon szerettem, de megváltozott ad dolgok fontossága :-)

[ Szerkesztve ]

(#19) #93448704 válasza #93448704 (#18) üzenetére


#93448704
törölt tag

A gyerekek + iskolabezárás + homeoffice mellett egy zárt fejhallgató (DT 770) + egy egyszerűbb (fiio k5) dac + tidal előfizetés minden zenei igényemet kielégíti.
Nagyon rászoktam a Tidal master anyagokra...

[ Szerkesztve ]

(#20) 8th válasza Piftuka (#16) üzenetére


8th
addikt

"És persze ha már "bakelit"... voltak átlátszó rózsaszín és világoskék műanyag lemezek is."

+ a Colorvox képeslapok. Az elég menő volt gyerekkoromban.

(#21) Bishop1 válasza emvy (#7) üzenetére


Bishop1
tag

Már hogyne lenne? A lemezjátszó ismérve épp az hogy nem semleges, hanem szinez. Vagyis alapvetően a tű és hangszedő hozzáadja a saját, igenis analóg karakterjegyeit.
Aztán ott van még a lánc többi része is.
Abba bele se megyek hogy a legtöbb gyűjtemény nagyon nem friss kiadásokból áll, vagyis totál analóg.
A másik előnye, legalábbis nálam hogy visszaadta a zenehalgatás "szeánszszerűségét".
Ha felteszek egy lemezt nem csak szól a háttérben, hanem odaülök és rá figyelek.
Ugyanígy érv lehet a minőség mellett, hogy ha már elvertem lemezjátszóra közel 200e-t meg egy fasza tűre 80e-t, a rendszer többi része sem lesz játék.
Nekem valahogy nagyon más élmény egy lemezt meghallgatni mint a Pioneer N-P01en DSD-t hallghatni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Bishop1 válasza Piftuka (#16) üzenetére


Bishop1
tag

Most is vannak színes, átlátszó és mintás lemezek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.