Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Akkor a név is Sony lesz?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) gzbotii


gzbotii
veterán

Kar ertuk, remelem nem fog valtozni a stilusa tovabbra sem :(
Azert ez a ket ceg lerakott valamit az asztalra

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) JR.CSé válasza gzbotii (#2) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 azért az elég durva lenne.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#4) Daffchy


Daffchy
őstag

Személy szerint örülnék neki ha az Ericsson utótagot is elhagynák, és a design-ban is változtatnának, és lenne ismét csak Sony... :))

(#5) gzbotii válasza Daffchy (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Az elotag ( :P ) elhagyasat en se bannam, ha mar kivasaroltak oket, de astilusuk ne valtozzon! Ez a ceg gyartotta a legszebb telefonokat..

De persze a szepseg az szubjektiv

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6) Maxentius válasza gzbotii (#5) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem fog változni, így is évek óta a Sony dizájnját láthatjuk az összes telefonon (ami persze nem is baj). :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) Saccco


Saccco
nagyúr

Csak végbemegy ez is. Remélhetőleg marad az új mentalitás. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Már a múlt héten felröppent hír topikjában is próbáltam kifejteni, mit is "tett" bele mostanság az Ericsson a Sony Ericssonba, aminek a vége persze megint csak leugatás lett pár emberke részéről.

Nos, az akkori "gondolatmenetem" a mai hír kapcsán a HWSW tökéletesen összefoglalta, és publikálta.

Idézem:

"Az együttműködés az évek során azonban komoly áldozatokat is követelt a felek részéről, mivel a veszteségeket az anyavállalatoknak kellett finanszíroznia és a Sony Ericssont többször is fel kellett tőkésíteni, ami egyre kevésbé tetszett az Ericssonnak.

A szakítás teljesen logikus: az Ericsson ma már egyre kevesebbet tud hozzátenni a Sony Ericsson készülékekhez, a fogyasztók számára megkülönböztető jellemzővel bíró újítások szinte kizárólag a Sonytól származnak. "

Egyébként pedig szeretettel várom a jövőt, és remélem mihamarabb bekerülnek a telefonok a SONY mintaboltjaiba (vagy egyes nagyobb mintaboltokba) és a szerviz is átkerül a SONY szervizhálózata alá...

Mindamellett üdvözlöm a kivásárlást, és maximálisan támogatom az új felállást!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) torois83


torois83
csendes tag

Szeritnem tuti nem lesz a névben ezek után benne az ericsson, mivel ugye kivásárolják őket, igy semmi közük már hozzá.
Az Ericsson ezek után a hálózati eszközök gyártására fókuszál teljes kapacitással.
Ja és ezentúl a sony csak okostelefonokat fog gyártani, hagyományos készülékeket már nem.

(#10) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem értem, hogy emiatt miért kell apokalipszist vizionálni.
Gyakorlatilag semmi sem fog változni, a Sony megrövidül 1 milliárd euróval és az alkalmazottak is átkerülnek hozzájuk, az élet meg megy tovább.
Talán még jót is tesz nekik ez a szétválás.

[ Szerkesztve ]

(#11) kaller1


kaller1
veterán

Azt gondoltam, hogy ennél többet ér a cég fele, nem áron alul kötötték meg ezt az üzletet?

.::> <::.

(#12) kcsa


kcsa
veterán

Kérek újra Ericsson telefonokat. Flipeset, külső antennával, karakteres kijelzővel ;>
Komolyra fordítva, a legrégibb nevek egyike tűnik el ezzel a végfelhasználói piacról...

(#13) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Várhatò volt, csak minősèg megmaradjon :DDD

Iphone 7

(#14) AS


AS
félisten

Ez így jó:) Már simma Sonny Tabletek is mást szinten vannak mint Se cuccok. Nem Qualcom hanem Tegra2.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) Napfénysüti válasza kaller1 (#11) üzenetére

Én is többre számítottam árban.

Més que un club!

(#16) Depression


Depression
veterán

RIP SE.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) V8David


V8David
tag

Nem tudom elhinni, hogy az Ericsson rész és név csak ennyit ér. Tessék elhagyni akkor a nevet.
Az Ericsson meg gyártson újra telefonokat, ahogy a #12 hsz-ben is írva van! :DDD

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#18) madstunt válasza mrlujoak (#8) üzenetére


madstunt
addikt

könnyen lehet azért ugattak le mert már 5 éve pletykálják még a sokáak számára istenségnek számító emberek is és eddig semmi se lett belőle csak most

(#19) DrJános


DrJános
aktív tag

Ha az idei vagy jobb teljesítményt nyújtanak (persze hasonlóan kedvező áron) ez utáni is akkor nem érdekel, hogy milyen néven adják :D
Bár azért kicsit furcsa lesz az Ericsson név nélkül.
Az 1 milliárd euróba vajon belefér a "régi" embléma is? :DDD Mert az is hiányozna,bár lehet, hogy csak 1 ideig. :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#20) mrlujoak válasza V8David (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

A SONY, az Ericsson kivásárlásával szabadalmakat is vásárolt, ennek fejében nem hiszem, hogy az Ericsson a 10 éves kihagyás - és a szabadalmainak eladása - után nekiállna telefonokat gyártani... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) hettaki


hettaki
tag

Az Ericcson nem igazán fejleszt már a konzumer piacra. Marad a legnagyobb, és legfejlettebb háklózati fejlesztő. Aztán majd a technológiákat, amit kifejleszt az Ericsson, megint Japánban fogja tesztelni a Sony vagy más, mint 2000-ben a BlueTooth-os fizetést. Sajnálom az Ericsson-t de mindenkinek jobb így. Ahogy az Ericsson technológiájával, menüjével indult az SE, lassan a Sony átvette, a fejlesztés menetét, meg a design tervezést. Ez van, az Ericsson marad a Broadcast, meg a professzionális telefóniában, a Sony meg a Konzumer piacon.

De lehetnének, legalább professzionális cél telefonjai az Ericssonnak mint annak idején az R250 volt. De maga az Ericsson is hiányozni fog a piacról, vagy legalábbis a neve.

Lehet hogy jobb is így.

szvsz.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#22) Enci1983


Enci1983
senior tag

Én nagyon remélem azért hogy a név nem változik, még ha a Sony is a tulaj, a 10 éves múltra való tekintettel igazán megtarthatná a Sony Ericsson nevet. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#23) torois83 válasza Enci1983 (#22) üzenetére


torois83
csendes tag

Erre ne számíts szeritnem, gondolod el mi érdeke lenne a sonynak, hogy egy már "idegen testet" reklámozzon.
Szvsz a sony brand prémiumosabb szeretne lenni, ezért is szüntetik meg a "butafonokat".

(#24) Enci1983 válasza torois83 (#23) üzenetére


Enci1983
senior tag

Pl a szabadalmi jogok amiket az Ericsson-tol vásárolt, jó ez hüszeség, na de mégiscsak van közös múltjuk. Szerintem nem fogják lehagyni az Ericsson nevet, már csak a hatalmas rajongói tábor és a közös fejlesztések miatt sem, egyelőre. szerintem a jövő evi termékpaletta még a teljes néven azaz Sony Ericsson néven jön ki. Bízok benne legalábbis :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#25) Maxentius válasza Enci1983 (#24) üzenetére


Maxentius
addikt

Nincs sok esély rá:

"A SONY márkanév az egész világon ismertebb, értékesebbnek tartott mint a Sony Ericsson. A Sony Ericsson eddig is a SONY bejegyzett védjegyeivel (Walkman, Cyber-shot, Bravia stb.) érte el (főleg korábbi kiemelkedő) sikereit, ezek a jövőben erőteljesebben jelenhetnek meg az okostelefon választékban."

Forrás

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#26) mrlujoak válasza torois83 (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

Van benne ráció, amit Enci1983 ír, hiszen a SONY szabadalmakat is vásárolt...
Lehet ebben a közös logo és név is benne van, és majd csak később vezeti ki (hagyja el) az Ericsson utótagot a mobiltelefon széria, amikor az egyéb (SONY) termékvonalát is összeboronálja...

Eme eszmefuttatásra is okot adhat egy, már előrébb linkelt cikk szövege is:

"...a Sony Ericsson a japán cég 100 százalékos tulajdonába kerül és annak leányvállalataként működik tovább, ameddig nem integrálják a PlayStationökkel és VAIO PC-kkel is foglalkozó Networked Products részlegbe. "

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) Maxentius válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Maxentius
addikt

Na igen, így már nekem is világosabb, tehát mondjuk jövőre még kiad SE néven egy Xperia-sorozatot, utána Sony lesz?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28) bobace


bobace
őstag

Az új generációnak már semmit nem jelent az Ericsson utótag, én meg siratom magamban a régi jó Ericssont. Ez van, ezt kell szeretni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#29) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Háhh! Én már látom is az összeesküvést!
A SonyEricsson azért gyártott az utóbbi időben rettenet ronda készülékeket (na jó nem mind), és maradt le a VALÓS fejlesztésekkel, hogy bebukjon a részleg, és most jól kivásárolják magukat és felfuttatják mint állat!

Hát nem?!

:N

(#30) vinibali


vinibali
őstag

valamiért olyan érzésem van, hogy az áruk is emelkedni fog :F remélem a Sony komolyan veszi majd a feladatot és seggberúgja a Samut :) bár mostmár érthető miért akarta az xperia-'s oldalakat "felvásárolni". érdekes lesz mi sül ki belőle, hogy pl a már holnap piacra dobott telefon csak Sony néven fut majd és a jelenlegi honlappal meg az évek SonyEricsson-os berögződéseivel mi lesz? bár egy ideje én is csak "Sony X10"-nek hívtam a telómat :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#31) mrlujoak válasza vinibali (#30) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha ezzel megkapjuk mi európaiak azt a színvonalat, amit eddig is képviseletek a Japán Sony Ericssonok, ám legyen...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#32) vinibali válasza mrlujoak (#31) üzenetére


vinibali
őstag

hát mondjuk beépített DVB-T tunerrel kiegyeznék én is :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) montyx


montyx
aktív tag

Igazából a nagyon várós cucc, a SONY entertainment... Ugyanis a SONY nem akart megosztani semmit az SEnal, mert ott volt az Ericsson.
De majd most dőlhet a Sony music, a Playstation játék, a filmek, meg a könyvek is!!! :-)

Aláírás

(#34) Pezsi


Pezsi
csendes tag

Most nekem ez nem teljesen világos attól az Xperia termékvonal a támogatások megmaradnak pl én PLAYt tervezek vásárolni ha ki lép az ericsson mi lesz a támogatással stb? :F

(#35) mrlujoak válasza Pezsi (#34) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem az Ericsson lép ki, hanem a SONY veszi meg az Ericsson részét a leányvállalatból,és viszi tovább azt a saját tulajdonú leányvállalataként. Mi lesz ennek a hatása? Sokkal gyorsabb fejlesztések, mivel egy-egy ötletet, fejlesztést a későbbiekben nem két testületen kell átvinni, mint eddig.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#36) skul0


skul0
aktív tag

A nevet meg a logot én személy szerint nagyon sajnálnám. De nagyon csekély esélyt látok arra, hogy így maradjanak. Remélhetőleg a Sony hozza a mostani, vagy még jobb színvonalat.

(#37) hettaki válasza mrlujoak (#31) üzenetére


hettaki
tag

Na ebben hiába reménykedsz/reménykedünk. Japán egy más világ, de ki lehet jelenteni, hogy Távol-Kelet egy más világ. Sokszor az IPhone is játékszernek tűnik egy kettő Japán csúcsmodellhez képest. Szóval ahhoz kell egy NTT DoCoMo is, meg egy Japán informatikai/telekommunikációs infrastruktóra is kellene. Japán volt az első ország kb 2 éve, ahonnan kivonult a Nokia, mert nem bírta a technológiai versenyt. Szóval nem, nem kapjuk meg azt a színvonalat. Pláne, hogy a Sony nem tartja Magyarországot piacnak.
Aminek egyenes következménye lesz az áremelés is, ha nincs hivatalos magyar képviselet, akkor magasabb ár lesz a következmény.

Ha csak nem veszik teljesen külön a telefon üzletágat, és nem veszik át az Ericsson teljes magyar kereskedelmi részlegét is. Na ezt nem tudom.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#38) Depression


Depression
veterán

Nem örülök a sony döntésének. Így a butatelefonok piaca megmarad azoknak a gyártóknak, akik nem ismerik a minőség fogalmát, na meg a nokiának, az ő áraival.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) torois83 válasza Depression (#38) üzenetére


torois83
csendes tag

Szerintem a most debütált nokiák teljesen korrekt árban vannak, szolgáltatóknál még olcsóbb is lesz.

(#40) mrlujoak válasza hettaki (#37) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és mi lenne, ha kicsit pozitívabban állnánk az újdonság elé, és nem jó magyar szokás szerint lehúzni az újat? :P

Egyébként az a tény, hogy az Xperia arc, ray de még a mini is megjelenik a Japán piacon (később is, mint az itthoni megjelenés) már enged valami jót sejtetni.

Messzemenő következtetést pedig eleve felesleges vázolni...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#41) hettaki válasza mrlujoak (#40) üzenetére


hettaki
tag

Na ebben igazad van, de azért valljuk be reális következtetés, ha a sonyról beszélünk :D Na igen de a mini Japánban kb a ugyanaz a kategória, mint itthon a Huawei Joy :D A többi meg tömeg kategória. A csúcs Japán SE-be meg bele sem merek gondolni, mert a az kb, a sci-fi kategória lenne itthon :D

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#42) Ricardo


Ricardo
félisten

Sajnálom a döntést, mert nagyon szerettem anno az Ericsson telefonokat, és most a SE készülékeket. Ha ez kell, hogy fejlődjenek legyen, csak ne hanyagolják az europai piacot.

(#43) hettaki válasza Ricardo (#42) üzenetére


hettaki
tag

+ 1

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#44) =Mentor= válasza Depression (#38) üzenetére


=Mentor=
őstag

A világ ma arra tart, hogy a legnagyobbakon kívül (Nokia, Samsung) már maximum a kínaiak fognak klasszikus telefonokat gyártani. Én azért sajnálom, hogy egy akkora múltú cég mint az Ericsson végleg eltűnik a mobilgyártók sorából, még ha az utóbbi 10 évben csak vegyesvállalati szinten voltak jelen akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#45) Depression válasza mrlujoak (#40) üzenetére


Depression
veterán

Ha csak a telefonokról lenne szó. De valójában azt sajnálom, hogy újabb európai mobil céget vesztettünk.
Nekünk más az ízlésünk, közben meg bevált módszer, hogy idehaza (Európában) később jelennek meg vagy egyáltalán nem jelennek meg a készülékek.

Igen, nekem fullra itteni ízlésem van, megsirattam a siemens mobile csődjét is.
Siemens után se-ra váltottam, előtte meg ericsson mobiljaim voltak. A sony-k viszont sosem tetszettek. És hiszem azt, hogy az eddigi telefonokban a minőséget az ericsson adta hozzá, és tudtam, hogy ha se-t veszek, akkor az strapa telefon lesz, nem is csalódtam egyikben sem. Bezzeg a többiről sajna pont az ellenkezője maradt meg bennem. (samu, zte, motorola) Lg-t meg sosem mertem venni.

Szóval sony lesz, méghozzá butatelefonok nélkül. Ez nekem hátrány. Mindig is volt egy se másodtelefonom, és mindig imádtam őket. Most meg az lesz a sorsom, hogy valami szennyet kellesz vennem, ami biztosan pár hónap alatt megadja magát. (Igen, olyan műhelyben dolgozom, ahol a motorola 1 hónapot bírt, a se meg 18-at.)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) =Mentor= válasza Depression (#45) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na igen, európai gyártó mára már csak a Nokia maradt, régebben meg volt ugyebár az Ericsson, Siemens, Alcatel (Akkor még franciaként) illetve a Philips is csöpögtetett készülékeket.

(#47) hettaki válasza Depression (#45) üzenetére


hettaki
tag

+ 1. Én is ericssonos voltam. Még van Ericssonom, nem se, és még megy, napi használat mellett. 10 éves. A másik meg 11 éves. Egy régebbi Sony-ból már műanyag szék lett, újrahasznosítás miatt kb, attól, amit régi magnéziumvázas Ericsson kibír.

Ezzel én is egyetértek.

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#48) Ricardo válasza =Mentor= (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

A Nokia is amerikai felügyelet alatt van már :(

(#49) atkamano


atkamano
csendes tag

Nekem anno volt egy sony z5-öm, azért az nagyon nem volt kispálya akkoriban,
illetve ugyanezt el tudom mondani az akkori céges ericsson r250-ről is, azrán meg a cápa r310-ről szintén.
Aztán jól megfúzionálták egymást és azóta nincsenek igazán ütős telóik...

[ Szerkesztve ]

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#50) RaveForce


RaveForce
veterán

kár, mert a SE logója volt számomra a legszebb, meg ahogy animált likviden :))
viszont az összes telefon gyártó közül, messze a sony-nak a legprémiumabb a márka feelingje, remélem erre majd figyelnek is, nagyon elműanyagosodik minden gyártó :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.