Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Szóval kb. ugyanazt többért el tudja adni más név alatt? Hülye lenne nem beszűntetni a saját márkás termékek gyártását. Apple-tulajoknak meg úgyis mindegy az ár :)

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Én elhiszem, hogy jó a thunderbolt, meg egy csomó olyan dolgot tud amit az USB nem, de ezekre az átlagembernek nincs rá szüksége, csak drága gépekben volt elérhető és tudtommal maga a vezérlő is drága volt. Valamint a sok jó ígéretből kb semmi sem valósult meg vagy csak méregdrágán volt elérhető ami még az Apple tulajokat is elrettentette.

De amúgy amig 10-ből 6 ember azt mondja, hogy jó neki az USB 2-es drive is, mert az USB 3-as 1500-al drágább addig nem is csodálkozok. Ez ráadásul nem csak itthon van így, hanem nyugaton is. Neki nem mondd semmit a szabvány, csak azt nézi, hogy ez valamivel olcsóbb. A ráírt számokról meg szintén nem tudja mit jelent, de mind a kettő nagy (az elméleti USB 2-es értékek sem rosszak papíron).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nekem egy LG UltraWide kijelzőm van, ami Thunderbolt csatlakozóval kapcsolódik a MacBook Pro-ra. Mivel a kijelző hátulja tele van egyéb csatlakozókkal, egy kábellel azonnal van vezetékes hálózatom, USB-s egerem, külső tároló egységem, vagy amit még akarok, mert akár sorba is fűzhetem a többivel. Szóval nem rossz, de az USB csatlakozó formátum nyilván univerzálisabb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4) Tigerclaw válasza Chrys_ (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért mac tulajoknak sem mindegy az ár. Nagyon kevesen használnak TB-s eszközt közülük. Nem csak az egész piacon kicsi a TB elterjedtsége, de a mac szegmensben is mikroszkopikus. Mondhatni pont a megfelelő csillagállás kell ahhoz, hogy megérje befektetni valami TB eszközbe. Profi, félprofi videovágás, megfelelő hardver és szoftverkörnyezet esetén talán jó választás lehet egy komolyabb TB-s raidtömb felfűzve HDD-kkel, vagy ha a pénz nem számít, akkor ugyanaz SSD-kkel.

Mondjuk ez is csak tipp, mert én nem tartozok a célközönségbe. Az én TB portomon maximum egy monitor lóg néha. Pár hete felröppentek pletykák arról, hogy milyen lesz-lehet az új Macbook Air és azon már nem szerepelt TB csatlakozó (se magsafe, ami több mint gyanús, szóval eléggé kamu szaga van)

Egyébként a TB ideális lenne arra, hogy rengeteg portot kiváltsanak és azzal helyet takarítsanak meg egy notebook, főleg ultrabook esetén, ha mellécsapnak egy kisebb TB-s dockolót, port replicatort. A technológia nagyon jó, csak drágán adják a chipeket hozzá. Furcsa, hogy az Intel nem támogatja a saját megoldásának terjedését.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) cildren válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


cildren
tag

Ahogy én látom mindenki csak TB átalakítókat használ pl: FireWire, Ethernet és hasonlók.

(#6) Tigerclaw válasza cildren (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ja, nálam is egy TB(DP) - HDMI adapter van üzemben, mivel az MBA-n nincs más monitorcsatlakozó. Mikor külső HDD-t kerestem a Seagate verziója duplája volt, mint az USB 3.0-ás modell, vagyis szóba sem jöhetett. Jöhetne egy TB-s dockoló is, de amik vannak, túl drágák szintén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) KevinMulder


KevinMulder
tag

Sose értem meg, hogy a licenszdíjat/chipet miért kell magasan/drágán tartani? Ezzel a technológia pont kinyírja saját magát.

(#8) King Unique


King Unique
titán

A Thunderbolt kapcsán az a baj, h túl drága és ebből kifolyólag nem elterjedt, jóformán csak Mac gépeken van TB csatlakozó. Bár elmúlt években megjelentek Thunderbolt alaplapok, de még mindig nem kis feláruk van a sima USB 3.0 változatokhoz képest. Valamint a cikk alapjául is szolgáló külső adattárolók terén, a Thunderbolt, a "for Mac" minősítés is jelentősen megdobja az árat. Ha már Lacie, ami szintén elég drága, prémium kategóriás, híres dizájnerek által tervezett cuccokat kínáló gyártó, akkor íme egy példa:

- Lacie Rugged Mini 1 TB, USB 3.0 [37k]
- Lacie Rugged Thunderbolt 1 TB, USB 3.0 + Thunderbolt [56k+]

Kb ugyanaz a burkolat, ugyanaz az 5400 RPM-es merevlemez, de a Thunderbolt csatlakozó ekkora felárat jelent...
Illetve sok esetben a külső, HDD alapú adattárak, de még külső SSD-k nagy részéhez is elegendő az USB 3.0. (kb. max. 400-450 MB/s) A Thunderbolt sebessége egyértelműen SSD alapú megoldásokkal használható ki. Az ugyancsak LaCie Little Big Disk Thunderbolt™ 2db 512 GB-os Samsung PCIe SSD-vel operál [link], amik egyenként kb.125k-ba kerülnek. Na persze meg kell fizetne a márkanevet, dizájnt, Thunderbolt interfészt is és így ki a végső 365k+ ár :DDD

Szal ilyen árak mellett az átlagember nem fog Thunderbolt kütyükkel játszadozni és sok Mac tulaj is, akit láttam, inkább vett USB 3.0 külső eszközöket.

Az USB 3.1 meg tud kb. 800-900 MB/s adatátvitelt, az Adata már elő is rukkolt ilyen külső SSD-vel [link]. Azért ez se rossz és nyilván árban is kedvezőbb lesz, mint a hasonló teljesítményű TB-s kütyük.

(#2) nemlehet: "10-ből 6 ember azt mondja, hogy jó neki az USB 2-es drive is" - ez csak bizonyos eszközöknél igaz (pl. pendrive), de már ott se feltétlen. Manapság egyre divatosabb külső merevlemezeknél már nem érdemes 2.0 csatlakozósat venni, sőt gyári kivitelben a legtöbb gyártó már rég kiszórta őket a kínálatból... 2009 - 2011 körül voltak drágák az első 3.0 külső adattárak, de pár év alatt jelentősen lement az áruk. Én még emlékszem rá, h talán 1,5- 2 éve egy 2.0 vs 3.0 külső vinyó közt, több esetben alig volt néhány 100 Ft árkülönbözet, v annyi se, azon aztán tényleg megérte spórolni, már akkor is... És már akkor és most is jó dolog, hogy 25-3x MB/s helyett, 2-5x akkora sebességgel tudsz másolni HDD alapú táraknál.

[ Szerkesztve ]

(#9) -=RelakS=- válasza King Unique (#8) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy látom, a kábelt nem is említi senki.
Az USB-nél ez egy marék drót két csatlakozóval a végein, a TB-nél meg valami aktív csatlakozó (3 vagy 6 chip kell egyetlen csatlakozóba), amiből fél méter valami horror áron van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) King Unique válasza -=RelakS=- (#9) üzenetére


King Unique
titán

Az már csak hab a tortán. :DD
Amikor megjelent, egy 0,5/ 1 m Thunderbolt kábel volt 15k (!)....mostanra lement az ára, bár ez erősen márkafüggő is [link], de nyilván ismét jelentős felár az USB 3.0-hoz képest [link]. Még szerencse, h TB-s kütyükhöz adnak kábelt is. :DDD
Illetve a másik gond, a kompatibilitás....Thunderbolt csak Thunderboltba dugható aszem, 3.0 és 3.1 USB-s csatlakozók meg sok esetben 2.0-ba is, illetve hibrid eSATA+USB/ eSATAp portokba. Az átalakítók meg megint horror áron vannak [link]. :U
Épp ezért a sikeres Thunderbolt termék kulcsa, többek között az USB 3.0 interfész is egyben, sok gyártó ezért is rakja párba őket, mint pl. a Lacie is.

[ Szerkesztve ]

(#11) -=RelakS=- válasza King Unique (#10) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha már USB3.1: Kíváncsi vagyok, meddig kell várni a Type C csatlakozóra...

Egy alaplapon talán láttam eddig, meg ebay-en vannak kábelek hozzá :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12) King Unique válasza -=RelakS=- (#11) üzenetére


King Unique
titán

Passz....szerintem Q2-nél előbb biztos nem lesz, de még várni kell rá pár-néhány hónapot.
USB 3.1-hez meg nyilván új gép/ lap kell majd, hogy ki lehessen használni, de még így is vsz jobban fog terjedni, mint a Thunderbolt.
Illetve nagyobb teljesítményű RAID házak, külső SSD-k terén lesz igazán létjogosultsága. Sima HDD alapú külső adattárak még az USB 3.0-át sem tudják teljes mértékben kihasználni. Ott majd a 3,5" megoldások USB tápolása lesz érdekes, mert a 3.1 elvileg akár 100 W-ot és 12 V-ot is le tud adni. Így akár megoldható lesz a 3,5" külső vinyók 1 db USB-kábelről történő működtetése, ami mindenképpen nagy előrelépés lenne. :K

(#13) -=RelakS=- válasza King Unique (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A 100W az 20V 5A párosítással jön ki.
Azt mondjuk nem tudom, hogy az a piszlicsáré csatlakozó hogy fogja bírni O_o

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az Applenek csatlakozók terén hanyagolnia kéne az ilyen zárt dolgokat, pláne ha van versenyképes alternatíva. Én a helyükben ugyanazt csinálnám az USB 3.1-gyel, mint anno az USB-vel csináltak, azaz ezt tenném a hardverekre. Ebben kéne élen járniuk, és így piaci előnyre tehetnének szert. A Thunderbolt, (függetlenül a hardveres speccektől) ugyanolyan mellékvágánynak tűnik, mint anno a Firewire, meg sok más saját megoldás.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez is szép próbálkozás volt, aztán elhalt

Juteszembe: A TB eredetileg nem optikai cucc lett volna? Gondolom, még ennél is horrorabb áron :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16) tecsu válasza King Unique (#8) üzenetére


tecsu
addikt

A baj nem is az árral van - hiszen lejjebb menne, ha elterjedne - hanem azzal, hogy PC-re még nincs rendes driver!
Pl. az UAD Apollo hangkártyája (sound interface) nem hajlandó működni semmilyen PC-n, hiába a TB, csakis Mac-en, mint pl. az Apogee stb.
Valójában ez a szívás és emiatt is van leginkább Mac stúdiókban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) nemlehet válasza King Unique (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem nem kell magyarázni miért jobb, én még anyámnak is kifizettem a különbözetet a gyorsabb HDD dokkolóért, hogy ne nekem kelljen szívni a másolgatással. De a legtöbb ember már 1-2 ezer forint különbségnél is elgondolkodik. Jó magyar szokás, aztán megy az anyázás, hogy "mé tart eddig"

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) King Unique válasza -=RelakS=- (#13) üzenetére


King Unique
titán

Csak példaként írtam, h annyit is tud, de többfajta profil lesz és 12 V-ot kisebb teljesítményen is tudni fog [link]
3,5" külső vinyók tápegységei is 18-36 W körüliek és 1,5 -2 A elég nekik. Ha ezt lazán hozza a 3.1 a táblázat szerint, az érdekes lesz.
Igen eredetileg a Thunderbolt optikai kábelen ment volna és 100 Gb/s, csal túl drága lett volna, ezért lett végül réz alapú. De állítólag hamarosan jön majd az 50 Gb/s veziója és a 100-ig is eljutnak majd, ha addig még jobban be nem bukik az egész...

(#16) tecsu: igen, driver felől én is hallottam vmit. Bár Thunderboltos külső tárakhoz adnak Windowsra drivert [link] , [link]

(#17) nemlehet: ez igaz, de manapság már egyre kevésbé kell nekik, ha a cikk alapjául is szolgáló külső HDD-t akar venni, mivel pl. Seagate, Lacie is szinte teljesen kisöpörte a 2.0-ás megoldásokat a termékpalettáról. Aki meg azon spórol és utána meg nyavalyog, az magára vessen.

[ Szerkesztve ]

(#19) Xero


Xero
nagyúr

Én használok tb külső racket, mert muszáj. Kicsit olyan ez mint anno az usb - fw páros. Hiába jobb ez utóbbi, ha magasan tartják az árát és csak a pro scene-t célozzák vele.

Ettől függetlenül jó megoldásnak tartom, de sokkal jobban kellene nyomni az alaplapokban, valamint pörgetni a win/linux támogatást.

(#20) Tigerclaw válasza fordfairlane (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kellene...de úgy néz ki, hogy az Apple direkt kereste és továbbra is keresi a zárt technológiákat, mert nekik a rémálmuk a kompatibilitás és az egész PC-s uniformizmus. Ki venne az Apple-tól vasat többszörös áron, ha bármelyik PC-n, notin, ultrabookon elfutna az OSX?

Nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy megjósoljam, ha az Apple elér egy bizonyos szintet a saját fejlesztésű CPU-i terén, akkor lecseréli az intel-es hardvert sajátra, ahol tudja. Szerintem már fejlesztik az OS X és az iOS közös utódját ami csak a saját chipjeiknek fog futni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) King Unique válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


King Unique
titán

Eredetileg Macre USB 3.0 portokat se akartak tenni, úgy tudom S.J. is elzárkózott és az Intelre fogta [link]. Szal USB 3 helyett a Thunderbolt-tól várták a megváltást, h majd az lesz a sikeres szabvány és mki áttér arra, de nem így lett... Végül belátták, h nincs értelme elzárkózni a 3.0 elől. Aki meg olyan Macet vett, amint csak USB 2 + FW800 +TB van, az jól megszívta, mert vehette a feláras külső adattárakat, meg a drága átalakítókat.

(#19) Xero: hogy ennyire magasan tartják az árát, azáltal egyrészt az átlag, kisebb pénzzel bíró (de többségi) fogyasztókhoz nem jut el, másrészt a gyártók sem fogják erőltetni az eszközeiken, mivel nem kifizetődő nekik. A mostani cikk alapján, pontosan ez van a Seagate-nél is... látták, h gyakorlatilag a TB-s eladások alig pörögtek, így nem erőltetik tovább és marad az amúgy is drága, prémium cuccokat gyártó Lacie kiváltsága.

(#22) ibmfan válasza KevinMulder (#7) üzenetére


ibmfan
tag

Nem feltétlenül. Mert aki Macet használ, igenis rászánja a magasabb árú kiegészítőkre magát, miért ne használná ki ezt a piaci előny (is) az Apple... Kezdve a chipes Lightning-kábelektől, ugye...

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#23) King Unique válasza ibmfan (#22) üzenetére


King Unique
titán

"aki Macet használ, igenis rászánja a magasabb árú kiegészítőkre magát" - hááát itt PH!-n, de sokszor ismeretségi körben is hüledeznek sokan, mikor meglátják pl. egy a cikkhez kapcsolódó FW800/ Thunderbolt külső adattár árát és inkább olcsóbb USB 3.0-t venne... Persze, arra is van példa, aki megveszi ezeket, mert (lazán) megengedheti magának.

(#24) ibmfan válasza King Unique (#23) üzenetére


ibmfan
tag

A többség példája a magasabb ár eltűrése tapasztalatom szerint - Ugyanis egy nagyobb költést inkább megenged magának azoknak az embereknek a többsége, akik pld. egy MacBook Pro-t megvásárolnak egy hasonló konfigurációjú notebookhoz képest akár + 100-120 %-ért, vagy többért.

Én is elgondolkoztam, hogy kipróbálok egy MacBook Pro-t sajátnak, de körülnézve a piacon, maradtam a ThinkPadoknál, ennyit nem ér a rendszer :))

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#25) King Unique válasza ibmfan (#24) üzenetére


King Unique
titán

Hát, h ez a többség lenne-e, azt lehet vitatni. Sokan úgy vannak vele, h arra szeret költeni, ami igazán fontos neki, pl. vesz egy Macet, h legyen egy igazán jó gépe, arra hajlandó felárat fizetni. De bizonyos drága kiegészítőkre, már inkább főleg a Mac fanok, v olyanok, akik az adott eszközt igazán értékelik és ezáltal nem sajnálják rá a pénzt.
Külső adattárnál sokaknál max annyi az elvárás, h dizájnban passzoljon a géphez (fehér/ ezüst, fémház), illetve rá lehessen dugni. Ha van a Macbookon USB 3.0 és tud dizájban is hozzá passzoló kütyüt találni, akkor az átlag vásárló vsz nem fog 1,5-2x, v akár 3x+ árat kifizetni egy hasonló Thunderbolt csatis megoldásért.

(#26) ibmfan válasza King Unique (#25) üzenetére


ibmfan
tag

De sok maces mac fan, míg pld. asus, vagy lenovo használók nincsenek annyira odakötődve a gépükhöz, valószínüleg a rendszer és a kínálat szélessége miatt :)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#27) Xero válasza ibmfan (#24) üzenetére


Xero
nagyúr

Akinek normális hidpi kezelés kell, xcode-ot használ, vagy csak sok az Apple eszköze annak nem alternatíva egy Thinkpad.

Én is bőven ellenék gyengébb vason is mobil vonalon, de nagyon megszoktam a hidpi lehetőséget és ha megkergülök is kell az xcode, szóval nincs más. :)

Akinek ezek nem szempontok annak nyilván teljesen más az értékrendje és így a lehetőségei is. :K

(#28) Madwe


Madwe
nagyúr

Szerintem mezei felhasználónak a TB előnye monitornál jön ki - 1 kábel a gépbe, minden vacak monitoron lóg. Monitorokból meg azért van pár TB-s változat. De az átlagusernek ez elég, nem kell neki gyorsabb jobb hangkártya, merevlemez stb, mert az usb3as is megteszi (van akinek a 2 is) uh ez nem meglepő szerintem... Ezekre csak a szakmai pro szinten van szükség, az szűk piac, ezért nem fog elterjedni, nem lesz olcsó.

(#24) ibmfan Hasonló tudású, minőségű gépet nem kapsz fele annyiért, sokkal kisebb az árrés. Főleg ha oprendszert is veszel hozzá (ha usaból szerzel gépet mert jársz arra akkor mégkissebb). Arról nem is beszélve, h sokaknak nincs választása, mert os x kell a munkájához. Van akinek meg csak a win a jó.

[ Szerkesztve ]

(#29) ibmfan válasza Madwe (#28) üzenetére


ibmfan
tag

Ha nagyon szükséges az OSX, rengeteg megoldás van rá. Nem akarom semmiképpen sem negatívan feltüntetni a Mac termékeket, szubjektív természetesen a véleményem, de néha túlzónak érzem az árazást.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#30) Madwe válasza ibmfan (#29) üzenetére


Madwe
nagyúr

Stabil, könnyen frissíthető, LEGÁLIS megoldás? mert a hackintosh minden csak az nem :) Egyébként az árba illik belevenni azt is, h mennyiért tudod majd eladni... Egy 2-3 éves laptopot sokkal nagyobb bukóval tudsz eladni, mint egy macbook prot.

[ Szerkesztve ]

(#31) Xero válasza ibmfan (#29) üzenetére


Xero
nagyúr

Mobil gépnél? Dehogy van.
Desktopon össze lehet úgy legózni, hogy relatív rendben legyen (anno nekem is backupnak épült a pc ha lehasalt volna egyszerre a mp és a mbp is, amiből a gameboypc lett), de egy laptop már nem egészen ilyen.

A MBP kicsivel több mint egy éve bruttó 900 fölött fizettem. Ezért kapok i7-t, 16GB Ram-ot, PCIe SSD-t, dedikált VGA-t, normális üzemidőt, hidpi kijelzőt, és azt kezelni képes rendszert. Ha ezeket nem is veszem figyelembe, akkor is kapok rajta egy OS X-t és Xcode-ot amit nem tudok megkerülni.

Az előző mobil gépem szintén egy MBP volt, mid 2007. Az akkor olyan bruttó 500 körül mozgott és kiszolgált több mint 6 évig, egy ideig elsődleges gépként is.

Ha ezeket számításba veszem, akkor marhára nem olyan nagy kaland az árazásuk.

Amennyiben valaki termelő eszköznek vásárolja, onnantól nem is kérdés a dolog. Ha magán célra kell, akkor pedig egybe kell kötni egy US utazással, racionalizálni kell az opciókat és jónapot.

(#30) Madwe: Azért a Mac-ek sem tartják már úgy az árukat mint 8-15 éve. Még mindig kisebb az értékvesztésük mint a többi hasonló kategóriás gépnek, de nem tudsz kiszállni belőle netto áron 1-2 év után. Mondjuk ezt szerintem kár is vizsgálni. Nem Picasso ez, hogy befektetésnek vásároljuk.

[ Szerkesztve ]

(#32) ibmfan válasza Xero (#31) üzenetére


ibmfan
tag

Laptopnál is van néhány modell, amelyik stimmel, maximum kisebb dolgokat kell hozzá összelegózni, megvannak erre is a szakmai fórumok, ahol vannak megoldások. (Pont tegnap tévedtem oda, egy dell e4300-al kapcsolatos audio-probléma miatt)

Egyébként én eléggé gondként kezelem a nem cserélhető akkumulátort (húzott le már valaki rajtam kívül munkával 14 órát áram nélkül? :D Olyankor a 9 cellás akku is elfogy. Kétszer. Azért van kettő), és a beépített 3G modem hiányát (nagyon utálatos dolog ha az amúgy is kevés usb egyikét lefoglalja a stick, amely egyébként sem tud versenyezni térerőben egy 3×3 antennával)

Egy, nyáron ötödik évébe lépő X201-es Thinkpadot használok. HDD-ről SSD-re váltás és memóriabővítés után a mai napig ütőképes darab, akár videót kell vágnom rendezvényen (mellékes, nem ez a fő munkám), akár komplex rendszerfelügyeletet kell konfigurálnom. Az USB3 hiányzott már picit tavaly, de egy párezres ExpressCard megoldotta ezt a gondot, és így 5 db USB portom van egy 12,5" gépen, ami azért jónak mondható, az egyéb, hasonló gépek csatlakoztathatóságához képest. És a piaci értéke még így sem rossz, főleg a magyar bill/3g modem szempontjából, amúgy meg az eddigi Thinkpadjaim a mai napig működnek, csak el lettek ajándékozva (volt egy X31 és elötte egy 600x - utóbbira valaki még emlékszik? :)) )

Egyébként nem elhanyagolható az sem, hogy gyárilag 3 év (+ kiterjeszthető) garanciával érkezett, míg a Macbookoknál, ha nem csal az emlékezetem 1 év, ami kiterjeszhető, és ha ott valami elkettyen, az elég fájdalmas dolog tud lenni.

Nem állítom, hogy nem jó gép, de egy nagyonpicit még mindig nem érzem az árazást helytállónak, valamint néhány funkció eléggé hiányzó lehet.

(És bevallom azért a retina kijelző tetszik, mert webezni nekem is kellemesebb az irodában a 24"es monitoron :)) )

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#33) Xero válasza ibmfan (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Na igen mások az igények. Nekem pl a modem nem szempont. Van ugyan egy mobil hotspotom, de évente ha egyszer használom. Legtöbbször bőven elég telefonról osztanom. Nyilván abba raknám a hotspot kártyáját, ha lenne de elvagyok bőven nélküle.

Az aksi nekem általában bír 6-8 órát, ami szintén bőven elegendő.

A gari is helytálló, bár nem nagyon makkant meg gépem 15 év Mac-ezés alatt. Volt egy powermac ami lehasalt, de azt intézték visszahívásban, ahogy az előző MBP gpu-ja is beadta a kulcsot, de abban is cserélték a lapot gratis úgy 3-4 évvel a vásárlás után. :K Ha valami megdöglik, az úgyis elpusztul az első évben, ami pedig utána pusztul el az valószínűleg széria probléma és visszahívásban intézik.

De ahogy kezdtem is a mondókát, nyilván mindenki el tudja dönteni, hogy neki kell-e vagy sem és egyáltalán megéri-e neki az árát.

(#34) oraihunter válasza Chrys_ (#1) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"vagyis komolyabb árcédulával már megéri kiszolgálni az Apple eszközeit." Noh igen, ami miatt még drágább lesz végül az Apple eszköze. Bár az ő vásárló rétegük kevésbé árérzékeny.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.