Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) chabusch válasza zack (#36) üzenetére


chabusch
tag

Ezzel kapcsolatban csak egy dolog jutott még eszembe: a környezetemben én számítok geek-nek, és kb. bárki, aki telefont/padot/stb-t akar vásárolni, megkérdez előtte. És mit fogok mondani azoknak, akik smartphone-t akarnak vásárolni: az androidos telefon szép, de nincsen hozzá komplett appstore, egy csomó, alapvető funkció (pl. mp3 csatolmány letöltése email-ből) megteremtéséhez órákat kell túrni az appstore-t, nem biztonságos a böngészője, az alternatív megoldások (ala Opera és társai) nem hozzák azt a szintet, ami egy csúcskészüléktől elvárható, folyamatosan nézni kell, hogy beragad-e egy service, nem konzekvens a "bezár/háttérbe" küld, ami gyors lemerülést okozhat. És nincs rá hivatalos offline navi (a 2.3-ban is csak a google féloffline megoldása). És pocsék a support, így lehet, hogy a fenti problémákra soha nem lesz gyógyír, hiába lehetne. Ergo más oprendszer a javaslatom, mert az egyszerű júzernek az kényelmesebb. Vagy az olcsó androidok, mert ott az ár kompenzálja a "félkészséget". Külföldre járó kísérletezőknek meg a Nexus S. Illetve nagyon sokszor azt mondom, hogy várják meg a hamarosan jövő Meego bejelentést, mert bár az S^3 pocsék lett, a funkciógazdagsága, teljessége és nyíltsága megkérdőjelezhetetlen, és ha ezt viszik át a Meego-ba rendes UX-szel, akkor a Nokia minden olyan versenytársat bedarál, amelyik valamilyen korlátozást alkalmaz ehhez képest, vagy a nyíltságot gányolással engedi (lásd. root, jailbreak, stb.).

A karácsonyi szezonban idáig vagy húszan jöttek kérdezni, többek között a főnököm is a jövő évi cégestelefon-beszerzés kapcsán. Ez azt jelenti, hogy én mint egy darab geek kb. 50 telefonbeszerzést befolyásoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.