Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bossvico


bossvico
senior tag

Mondjuk inkább semmi akadálya nem lehet.
Hacsak nem a ledvillano hiánya.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

"Egyelőre tehát nem tudni, hogy a Samsung Galaxy S számára elérhető lesz-e az Android 2.3 Gingerbread frissítését, de valószínűleg sok akadálya nem lehet."

Csak egy...maga a Samsung, ha inkább a Nexus S eladásait fogják elsőnek tekinteni. :U

(#3) 8zabi válasza Nordic (#2) üzenetére


8zabi
őstag

ha mégsem adná ki a samsung, akkor meg pár okos ember átportolja órák alatt a nexus-ról

(#4) Brutális eb válasza 8zabi (#3) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 hardverileg nem sok akadálya lehet.
Kicsit lehúzásnak tünik számomra a friss samu.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

"sok akadálya nem lehet."
dehogynem. a marketing reszleg, es a vezetes.

(#6) roti86


roti86
őstag

Nem baj, majd a lelkes userek portolják rá ;]

(#7) hülyegyerek válasza roti86 (#6) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Erre számítunk mi is :K

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#8) ATM_automata válasza hülyegyerek (#7) üzenetére


ATM_automata
őstag

Vicces, az egész, hogy lesz-e 2.3, amikor egyelőre még hivatalos 2.2 sincs ebben a régióban, csak warezolni lehet rá 2.2-őt odinnal, ami a leírások alapján még mindig nem tökéletes....

What else?

(#9) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Utálom a Samsungot... undorító egy hozzáállása van, most olvasom, hogy az Lg, meg minden sz@rra kiadja a 2.3-at...

Bezzeg a Samsung még a csúcsmodellre sem, inkább kihoz egy másikat, és megpróbálja még egyszer lenyomni mindenki torkán ugyan azt a hardvert...

Persze a lehető legjobbtól tanul, desire és nexus one... :S

Ezek a nexus cuccok láthatóan a lehúzlak termékcsoportba tartoznak :)

na mind1, igen mérges vagyok, ha jobban állnék anyagilag hozzáb@sznám a Galaxy S-t valamelyik samsung nagy fejeshez, úgyis megszoktak fordulni karácsony táján a Saturnokban , Media Marktokban...

(#10) keIdor válasza Nordic (#2) üzenetére


keIdor
titán

De a Nexus S az a Google telefonja, semmi köze a Samsunghoz, ők csak gyártják.
Samsung India már be is jelentette tegnap, hogy Galaxy S-re jön a 2.3.
A kérdéses a Galaxy 3... nem tudni, hogy elég erős-e rá. (szerintem az)

ATM_automata: 2.2 helyett egyébként a 2.2.1-et kéne kiadniuk. Eddigi legjobb rom Galaxy S-re. Bivaly gyors vele.

ilyen_85: Te, én nem vágom miről beszélsz... GT540-re pl. még 2.2 sincs, de éljen az LG. :U Amire Te gondolsz az az Optimus One, azon kívül nincs is más telefonjuk... (tudom 1-2 kisebb modell még van)
Egyébként meg lesz Galaxy S-re 2.3, az utód csak tavasszal jön egyébként is. A Nexus S meg még mindig a Google telefonja, Samsungtól független.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) crey válasza ilyen_85 (#9) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát nemtudom. . .

Azért a Nexus után melyik készülék kapta meg elsőként a 2.2 frissítést? A Desire. . .
A Galaxy még sehol nem volt a gyári 2.2-vel, mikor én már az OTA-n frissítettem.

Még a Nexus sem kapta meg a 2.3-at szóval addig nem óbégatok a Desire miatt.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12) Luser2000


Luser2000
addikt

Remélem a Galaxy Tab is belefér a frissítési "hullámba"...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13) chabusch


chabusch
tag

Az eredeti hír sajnos sokkal pesszimistább volt. Volt is nagy felháborodás az amcsi konkurens oldal honlapján. Gyakorlatilag minden második hozzászóló úgy reagált, hogy soha többet nem vesz Samut. Konkrétan én is így gondolom, ha a 2.2-t nem kapja meg hivatalosan a telefonom még idén, és az ezt követő Android verziókra is hónapokat kell várni annak ellenére, hogy a teló hardware-je simán elbírja, akkor az SGS volt az utolsó Samsungom.

Illetve az egyetlen lehetőség, hogy Samsungom legyen: ha a Google a következő Nexus-t is velük gyártatja.

(#14) crey válasza chabusch (#13) üzenetére


crey
MODERÁTOR

jah, hogy még gyári 2.2 sincs? lol.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15) ΞΔGLΞ válasza crey (#14) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elméletileg december, gyakorlatilag senki nem fogana rá :D :W

(#16) Sofian válasza crey (#14) üzenetére


Sofian
őstag

Itt nincs. Marokkóban már van.. :)) :W

(#17) Cyberpunk válasza ilyen_85 (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát a Motorolánál meg az SE-nél nem rosszabb az tuti ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) Gengi válasza chabusch (#13) üzenetére


Gengi
senior tag

Az eredeti hír. Megkérdeztek egy Samsung Insider Britet ,aki a betanult sablon szöveget mondta el. Csak a hír szerzője már messzemenő következtetéseket vont le. "Magyar népmese effekt"

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#19) ilyen_85 válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Végül mégis megcsinaltak, nem siettek el igaz, de lett 2.1 majd ha jol tudom 2.2 is, bar az SE-t a P1i-nel utaltam meg, akkor megfogadtam soha többet SE. Haragtartó vagyok ;]

Annyira nem akarok Applet, de lassan tenyleg nem lesz mas valasztas, az android nekem kezd túl izgalmas lenni. A fenebe is alig par honapos csucsmodel es mar azon megy a vita, hogy lesz-e tamogatas vagy sem:(

Azon gondolkozom, hogy eladom a fenebe es behodolok megveszem azt a nexus s-t. Ha minden jol megy talan megkapja majd a 3.0-t.

#10 Keldor papa

Arra gondoltam, hogy az Lg kepes megtenni, hogy tamogatja az eppen aktualis telojat, a Samsung is igazan megtehetne ezt:(

[ Szerkesztve ]

(#20) hodostamas válasza ΞΔGLΞ (#15) üzenetére


hodostamas
addikt

Az fasza.. gondolkodok egy galaxy3-ban, de a froyo miatt gondolkodtam el igazán, olvasva régi hozzászólásokat szeptember környékéről hogy mindjárt kiadják, akkor látom azóta is adják... :((( :DDD

(#21) keIdor válasza ilyen_85 (#19) üzenetére


keIdor
titán

Windows Phone 7 még egy másik alternatíva Android helyett. Meg ott a Symbian^3, a Nokia hosszú support időt ígér, a Microsoft szintén gyártó és szolgáltatómentes frissítést ígér.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Sofian válasza keIdor (#21) üzenetére


Sofian
őstag

Na a Nokiának is annyira hihetsz mint a Samsungnak meg a SE-nak. Azt is megígérték, hogy alaposan átírják a Symbiant...erre kidobták a Symbian 3-at ami..hát..izé..

(#23) k. válasza Cyberpunk (#17) üzenetére


k.
őstag

X10et használok. Nagyon jó kis rendszer lett, föleg az SE UX felületével. Desginos, gyors stb. Nekem nem hiányzik a 2.2-bár lesz rá..-, sokkal inkább hiányozna ez a felület, és design. Szerintem az SE sokkal jobban belenyúlt a rendszerbe a samsungéknál, igy nem meglepő a késés. Az is tény mondjuk, hogy szerintem a TW 3 messze nem annyira túrkál a rendszer mélyén, igy nehezen érthető ,hogy a samsung mit tököl ennyit az update-ken.

(Egyébként azért vettem SE-t a samsung(i8910) után, mert a samsung szart a frissitésre...

[ Szerkesztve ]

(#24) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#19) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Lejart a szerkesztesi ido, es sikeresen kihagytam amondat felet:S
Tehat azt akartam irni, hogy "bar az Se hireket mar nem kovetem, meg valamikor a P1i-nel utaltam meg az Se-t"

Keldor papa:

A WP7-el az a gondom, hogy szinten egy uj rendszer, ismet vegig kell szenvedni, mig lesz hozza rendes mennyisegu es minosegu szoftver. A masik az a bizonyos "minimalista" menurendszer ami most a WP7-et jellemzi... Egyszeruen undorito.

A symbian pedig egy sullyedo hajo, maga a UI meg a WP7-nel is csunyabb, raadasul a hardver is eleg gyenge. Errol megint az jut eszembe, hogy megdobbentem mikor megvettem a meregdraga SE P1i-t, es olyan lassu, elavult hardver volt benne, ami szegyen volt, optimalizalas sem volt akkoriban divat... Bar, ha azt nezzuk nem is volt olyan lassu ahoz kepest, hogy min futott;)

Nem akarok ismet kemeny penzekert venni egy retro telot. Mennyi is most egy N8-as?:)

Ne haragudjatok az ekezetek miatt, de egyelore nem tudok fizetos appokat vasarolni, igy ekezetes billentyuzet sincs az SGSen, a hosszan nyomkodos modszerrel meg reggelre se leszek kesz a hozzaszolassal:S

(#25) Peat;)


Peat;)
veterán

Szóval most vizsgálja a Samsung? Ezek szerint számukra is olyan szupertitkos volt ez a 2.3 mint nekünk és semmi előzmény infot nem kaptak amit lehetett volna vizsgálni? De közben gyártanak már 2.3-as készüléket? Hmm. Felértek a csúcsra nem vitás.

(#26) Gengi válasza Peat;) (#25) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem ,ha kijön egy hivatalos frissítés az androidra ők egyből elkezdik vizsgálni ,hogy minden komponens drivere és az eszköz hardware megfelel-e majd a következő rendszernek. Ha igen frissítenek ,ha nem szarnak rá. Ez egy sablon procedúra.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#27) keIdor válasza ilyen_85 (#24) üzenetére


keIdor
titán

Tré-nél kb. 100k, de rabsággal.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) chabusch válasza Gengi (#18) üzenetére


chabusch
tag

Ismerem az eredeti szöveget, és az alapján egyáltalán nem volt messzemenő az a következtetés. Pl. olyan szempontoktól tették függővé a frissítést, mint "the overall effect of such Update to Samsung products".

Ami gáz. Ugyanis egy flagship esetében az egyetlen elfogadható válasz ez lenne: megnézzük, hogy a teló hardware-re elbírja-e az új verziót és ha igen, akkor természetesen megkapja a 2.3-at. De még ez a válasz is sántítana, hiszen a Nexus S kb. azonos az SGS-sel és már vagy hónapok óta ismerik a 2.3 rendszerkövetelményeit, mer együtt dolgoztak a Google-lel, úgyhogy az egyetlen elfogadható válasz ez lett volna: megkapja.

De azok után, ahogy otthagyták a sz*rban a Galaxy-t, nem adtak hozzá MT-t, pedig képes volt rá, stb., abból egyáltalán nem volt megalapozatlan az a félelem, hogy a Samu magasról tesz majd az SGS tulajokra. Hiába köztudott pl. a böngészőnek a sebezhetősége a 2.3 előtti verziókban.

Nem mellesleg az indiai Samsung reakciója volt megfelelő.

(#29) -B- válasza hodostamas (#20) üzenetére


-B-
senior tag

Hol olvastál ilyet?
A samfirmware-n volt egy táblázat, amiben szerepelt, hogy lesz a g3-ra froyo... de a samu még nem nyilatkozott hivatalosan arról, hogy ez mikorra várható.
A magyarországi samu meg azt se tudja, hogy lesz-e egyáltalán, pedig az említett oldalon már elérhető néhány tesztverzió.

(#30) Cyberpunk válasza k. (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja talán lesz rá 2.2 elég lassan adagolja az SE a rendszereket kifelé :U
A Motorolánál meg hát igen csak hasonló a helyzet. Milestone-om van már jó ideje csak ígérgetnek. Most azt írják a Facebook-on hogy még mindig tesztelik a Froyot. Az érdekes csak az hogy Droid-ra már kint van vagy két hónapja. Na mindegy 2010 Q4-ből átcsúszunk 2011 Q1-be. De legalább lesz nem úgy mint az XT720-ra ami még fél éve sem jött ki.

Egyenlőre maradok az android mellet mivel most legalább 1 évig nem szeretnék készüléket cserélni aztán ki tudja :DDD
Alternatívák meg hát igen van az tény. IOS felejtős utálom az Apple-e, WP7 annak még ki kell forrni adjunk neki legalább 1 évet. Bár nekem a jelenlegi formájában nem szimpatikus.
Meego-ban bízok még de az meg még csak készül. Minden esetre én nem írom le remélem jó rendszer lesz bízok az Intel-ben :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) cousin333 válasza ilyen_85 (#24) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem ismerkedj meg a T9 szótárral, hasznos tud lenni hasonló esetekben...

"We spared no expense"

(#32) zack válasza chabusch (#13) üzenetére


zack
nagyúr

Dettó az a helyet mint a Bada-val... 1.2 már 1,5 hónapja kint van külföldön, csak nincs hozzá magyar CSC. Elvileg még idénre volt várható az 1.2 a mi régiónkra, de ebből lehet hogy semmi sem lesz, ráadásul nem is lesz benne forradalmi újítás, inkább ráncfelvarrás.

Sokszor filozofálunk, melyik rendszer és tipus lesz a legéletképesebb... De egyre inkább úgy néznek ki a dolgok, hogy az lesz a befutó, rendszertől függetlenül, amelyiknél jobb a support. Android is hiába jó rendszer, gyorsan leáldozhat a csillaga a rövid és lehúzós support időintervallum miatt, és onnan nehéz lesz felállni.
Nem véletlenül gondolom úgy hogy a support miatt az iOS és a WP7 marad meg hosszú távon, és a többi csak kis szeleteket fog harapni a tortából. A Bada-t is ide sorolom, mert nem láttam az elmúlt 6 hónapban hogy a Samu nagyon teperne azért, hogy megtartsák a bizalamat megelőlegező Bada felhasználókat. :U A Google is hátradőlt, mert népszerű, és jelenleg jövedelmező az Android..De semmi sem tart örökké, főleg ha átveszik egymástól a gyártók a "lehúzós no support" filozófiát. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33) pampika válasza ilyen_85 (#19) üzenetére


pampika
őstag

a 3-4 hónapja aktuális volt gt540-et is olyan jól támogatja a kedves lg, hogy ihaj! frissítés 2.1-re csúszott 2 hónapot és most sem mindenkinek elérhető és hasonlók. szóval sztem ne az lg-vel példálózzunk support terén :(((

(#34) Pompi válasza zack (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Első blikkre egyetértek. Viszont jobban belegondolva nem biztos, hogy ennyire egyszerű a képlet. Egy szakmai fórumon vagyunk, itt a többség tudatosan vásárol telefont. Jó kérdés, hogy ez hány százaléka a teljes eladásoknak. Gondolok arra, hogy a többség lehet, hogy azt se tudja, hogy pontosan mi az Android, azt se tudja, hogy figyelnie kell ilyesmire, hogy mi frissíthető mi nem, vagy egyáltalán pont nem érdekli, csak látja a TV-ben, plakátokon, hogy juj Android, meg zöld robot, meg de szép a telefon, biztos okos is és megveszi.

Én (is) azt gondolom, vagyis inkább bízom benne, hogy hosszú távon ki fog bukni, hogy a mostani, a gyártókra bízott frissíthetőség nem jó és a Google be fogja ezt szabályozni, de amig napi 300 ezer új Androidot aktiválnak, addig nem biztos, hogy tenni fog bármit is.

A gyártóknak még új ez a szitu, hogy nem biztos, hogy fél évente ki tudnak jönni egy új csúcsmodellel, azzal a politikával, hogy az előzőt nem frissítik. Remélhetőleg hosszú távon változni fog ez, ha a vásárlók elpártolnak - bár lásd az első bekezdést, illetve azt, hogy a fórumokon olvashatóan mennyien pártolnak el pl. a Motorolától a nyár, illetve a mostani bejelentések óta (bár ennek még nem érezhető a hatása semmilyen szinten) és gyakorlatilag magasról tesznek rá. Szóval lehet a vásárlói magatartás nem fogja megváltoztatni ezt a mentalitást.

Aztán lehet lesz olyan gyártó, aki ezt ki tudja használni és ő attól fog a többiek fölé emelkedni (de lehet csak ilyen geek szinten), hogy kiadja a frissítéseket a minden modelljére - de ilyen egyelőre nincs. Vagyis hát vannak a Nexus modellek, legalábbis én abban bízok, hogy azok, mint kvázi referencia modellek lesznek a piacon és elérhető lesz rájuk mindig az aktuális verzió. Lehetőleg nem csak az épp aktuális Nexus-ra lesz ez igaz, hanem az előzőekre is - amig a hardver nem gátol.

Feel Good Inc.

(#35) Gengi válasza chabusch (#28) üzenetére


Gengi
senior tag

Ez náluk is gondolom egy hivatalos eljárás. Protokoll. Minden egyes szoftverfrissítésnél így kell eljárniuk. Van egy "chek" listájuk végigmennek majd mondják ,hogy "OK" mehet tovább.

(Persze lehet ,hogy van egy olyan fül ,hogy "kifutó generációt nem kéne támogatny by CEO".)

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#36) zack válasza Pompi (#34) üzenetére


zack
nagyúr

Ezzel részben én is egyetértek, de ha jobban belegondolsz, a felhasználói szokások is változni fognak, és bár mi mint geek-ek még viszonylag kevesen vagyunk, de ahogy egyre inkább teret nyer az okostelók piaca, a normál mezei júzerek is alkalmazkodni ill. okosodni fognak. Gondolok itt arra, ha egyik júzer meghallja a másiktól hogy frissítheti az Androidos telóját egyszerűen, nagy valószínűséggel meg fogja csinálni, ami egy idő után akár szokássá is válhat. Csak azt a példát tudom felhozni, hogy a Porsche-t is inkább azok veszik, akik jól bánnak a lóerőkkel, és sportosan élnek ill. vezetnek, tehát egyfajta mentalitás, életszemlélet ha valaki ilyen autót vesz. Persze lesz olyan is akinek apuci veszi meg hogy menőzni tudjon a gyerek, lesz olyan aki nem elég képzett hozzá, és túl erősnek, kezelhetetlennek fogja érezni, majd el is adja, vagy össze fogja törni rövid idő alatt. Telefonoknál is ez a helyzet. Az egy dolog hogy mi geek-ek tudjuk, ha elakadunk, akkor itt a PH ahol 100% megkapjuk a kérdéseinkre a választ a megfelelő topikokban, de azok, akik csak bemennek és megveszik a zöld robotos telefont, nem biztos hogy tudni fogják hova forduljanak segítségért. Majd mennek a szolgáltatóhoz, ahol az idióták majd jól megmondják a frankót, vagy nem is fogják tudni a választ. Eredmény júzer részről? Csalódottság, és eladás, majd valami egyszerűbb és nem okosteló vétele.
Szóval változás biztos hogy lesz gyártói részről, csak lesz aki időben kapcsol, és lesz aki lemarad, mint pl. a SE. Annyira elvitte őket a júzer ikszpériensz kialakítása és az Android módosítása, hogy elcsúsztak a frissítésekkel, tehát valószínű több felhasználót buknak így, mintha hozzá se nyúltak volna az Androidhoz. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37) chabusch válasza zack (#36) üzenetére


chabusch
tag

Ezzel kapcsolatban csak egy dolog jutott még eszembe: a környezetemben én számítok geek-nek, és kb. bárki, aki telefont/padot/stb-t akar vásárolni, megkérdez előtte. És mit fogok mondani azoknak, akik smartphone-t akarnak vásárolni: az androidos telefon szép, de nincsen hozzá komplett appstore, egy csomó, alapvető funkció (pl. mp3 csatolmány letöltése email-ből) megteremtéséhez órákat kell túrni az appstore-t, nem biztonságos a böngészője, az alternatív megoldások (ala Opera és társai) nem hozzák azt a szintet, ami egy csúcskészüléktől elvárható, folyamatosan nézni kell, hogy beragad-e egy service, nem konzekvens a "bezár/háttérbe" küld, ami gyors lemerülést okozhat. És nincs rá hivatalos offline navi (a 2.3-ban is csak a google féloffline megoldása). És pocsék a support, így lehet, hogy a fenti problémákra soha nem lesz gyógyír, hiába lehetne. Ergo más oprendszer a javaslatom, mert az egyszerű júzernek az kényelmesebb. Vagy az olcsó androidok, mert ott az ár kompenzálja a "félkészséget". Külföldre járó kísérletezőknek meg a Nexus S. Illetve nagyon sokszor azt mondom, hogy várják meg a hamarosan jövő Meego bejelentést, mert bár az S^3 pocsék lett, a funkciógazdagsága, teljessége és nyíltsága megkérdőjelezhetetlen, és ha ezt viszik át a Meego-ba rendes UX-szel, akkor a Nokia minden olyan versenytársat bedarál, amelyik valamilyen korlátozást alkalmaz ehhez képest, vagy a nyíltságot gányolással engedi (lásd. root, jailbreak, stb.).

A karácsonyi szezonban idáig vagy húszan jöttek kérdezni, többek között a főnököm is a jövő évi cégestelefon-beszerzés kapcsán. Ez azt jelenti, hogy én mint egy darab geek kb. 50 telefonbeszerzést befolyásoltam.

(#38) Pompi válasza chabusch (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hú, hát sokmindent leírtál a rendszerről ami szerintem nem úgy van, ahogy mondod, de nem szeretnék itt egy off vitát elindítani.

Feel Good Inc.

(#39) zack válasza Pompi (#38) üzenetére


zack
nagyúr

A lényegét tekintve teljesen igaza van. Én is sok embert befolyásolok a javaslatommal.
Ha összeadjuk hogy a PH-ról hány geek van befolyással a környezetére...A szám megdöbbentően sok lenne. Akik pedig dönteni tudnak önállóan, de rohadtul nem érdekli őket milyen a telefon amit vesznek, ill. van egy saját elképzelésük (pl. a csajom akinek X10 Mini-t vettünk mert szép, és lesz@rta hogy milyen rendszer fut alatta, mert nem ez volt számára a döntő), megveszik, és 1-2-3 évig használják. Szerintem nem ezekből a felhasználókból élnek a gyártók.
Tehát a gondolatmenet jó volt, bár az Android hibái tényleg kissé sarkítva lettek. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#40) chabusch válasza Pompi (#38) üzenetére


chabusch
tag

Valóban felesleges volna a vita, mert nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy pl. egy 30MB méretű fájl letöltésének megkísérlése esetén nem "Requested entity too large" hibaüzenetet dob ki a gyári böngésző. És így tovább, a rendszer valamennyi, általam felsorolt (és még egy csomó más) hibáját és hiányosságát személyesen megtapasztaltam, kikutattam, bütyköltem, majd 90%-ban megoldottam/áthidaltam, mert imádok tökölni cuccaimmal, ez a barkácsösztönöm modern megélése nálam. De ez egy egységsugarú júzertől nem várható el, és valljuk be, ha valaki kiad egy telóra 130E Ft-ot, akkor álltában kész megoldást vár.

(#41) Gengi válasza chabusch (#40) üzenetére


Gengi
senior tag

Hát ,ha tőlem valaki tanácsot kér akkor azért teszi ,mert fingja nincs róla ,hogy mit tud egy teló. Nem feltétlen fog abba a hibába belekerülni ,amit te észrevettél ,mert azt se tudja ,hogy lehet ilyet egy telefonnal.
Mert az egyszerű júzer fogalma sem az ,hogy hót hülye ,ha az akkor azok a dolgok ,amik téged zavarnak őt nem fogják. Ha az egyszerű user fogalma pedig ezen egy kicsit túlmutat. Nem igazán hiszem ,hogy probléma volna neki a marketről leszedni egy programot. :S

Integra: Mivel te tudod pontosan ,hogy minden driver támogatja az A 2.3-at és egész biztos vagy benne ,hogy a Nexus S 100%-ig megegyezik a Galaxy S-el. Neked semmit :) ,de ez egy kisarkosított protokoll szöveg volt ,amit el kellett mondania ,mert ez a bevált folyamat.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#42) Integra


Integra
titán

mit kell ezen vizsgálni? legalább annyi kurázsi lenne ezekben is, hogy azt mondják, hogy nem akarjuk rárakni, ha kell a 2.3, akkor vegyél újat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) hülyegyerek válasza Integra (#42) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ezt nem várhatod egy ilyen eladásokat produkáló készülék gyártójától :N A harakiri még Koreában is harakiri.....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44) Pompi válasza chabusch (#40) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én már "kinőttem" abból, hogy bárkit meggyőzzek itt a fórumon bármiről. Gengi nagyjából leírta, hogy mire gondolok és zack utolsó mondatával is egyet értek (a hozzászólása többi részével is, de azzal eddig egyet értettem). Pl. olyat kijelenteni, hogy nincs offline navigáció Androidra már a tőled kérdezők megtévesztésének egy formája, a többibe már bele se megyek tényleg.

Feel Good Inc.

(#45) chabusch válasza Pompi (#44) üzenetére


chabusch
tag

Igen, az offline navi kapcsán igazat kell, hogy adjak. Nem néztem utána rendesen, mea cupla. Viszont a többit fenntartom.

(#46) killer2


killer2
tag

Jó kis hír ez, most már én se tudom, hogy milyen telefont vegyek. Eddig Nexus One-om volt, de az meghalt, gari nincs, az országban senki nem tudja javítani, az angol szervizbe meg majd csak tavasszal tudom kiküldeni, addig gondoltam kerítek használtan valamit. Milestone már régi, Milestone 2 még nagyon drága, várhatóan rossz supportja lesz, Galaxy Snek szintén szar a supportja, X10nek szintén kegyetlen support gondjai vannak, Nexus S meg kegyetlen drága és annak szerintem akárcsak elődjének, szintén nem lesz rendes szervize és alkatrészellátása.
Na most akkor ha én nem akarok valami lassabb modellt venni, hanem egy erős androidot akarok, akkor mi a fenét lehet venni?
Galaxy S-re most összességében van hivatalosan flash? Mert a 2.x felett a lényeges funkciók már mennek, a flash hiánya viszont nagyon fájna.

[ Szerkesztve ]

(#47) lcee79


lcee79
őstag

A cikkben azt írják, hogy ikertestvér..
Ha az lenne nem tetszene a Nexus S. de esetleg belülről hasonlít, mert kívülről nem...
És vaku nélkül telefont sosem vennék, ha már egyszer ráerőltettek egy 8 Mpixeles kamerát.
Nem tudom ez miért nem zavar senkit...

Na de a lényeg, hogy Nexus S jól néz ki, vaku is van rajt. Meg 2.3-as android is, persze majd ha megjelenik, mert még élőben nem láttam...

A Galaxy S-re meg mindenképp lesz 2.3-as ha máshol nem akkor a szokásos helyeken...:)

HTC HD2-mre se ad ki a HTC hetente egy új androidot (Windowsos telefon révén :) ) Mégis van rá mindig új :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#48) lcee79 válasza chabusch (#37) üzenetére


lcee79
őstag

"És nincs rá hivatalos offline navi (a 2.3-ban is csak a google féloffline megoldása)."

Hát ezt nem értem, én konkrétan iGO-t használok Android alatt
teljesen jól működik, és offline...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#49) chabusch válasza lcee79 (#48) üzenetére


chabusch
tag

Igen, írtam, hogy benéztem. Egyébként engem többek között pont az iGo vezetett meg ezen a téren, mert hivatalosan, utólag nem kapható androidra, csak gyári telepítéssel.

(#50) lcee79 válasza chabusch (#49) üzenetére


lcee79
őstag

Jó...
Mint írtam én meg HTC HD2-n használom :)

Erre sem hiszem, hogy kapható androidos igo :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.