Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szondar


Szondar
csendes tag

Remélhetőleg az árak csökkenésében is segíteni fog a gyártási költség csökkenése.

A DDR3 elterjedéséhez ez a kulcs

(#2) Jorus válasza Szondar (#1) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van egy pesszimista verzió is: változatlan DDR3 áram mellett, ahogy állnak át a gyártósorok a DDR3 chipekre, úgy emelik a DDR2 modulok árát. Ha már nem sokkal lesz drágább a DDR3, a felhasználók nagyobb része váltani fog.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3) Dassler válasza Szondar (#1) üzenetére


Dassler
őstag

Igaz lassan, de azért mérséklődik az áruk,ez meg mint írtad remélhetőleg ezek is rásegítenek a fennti összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#4) Dassler válasza Jorus (#2) üzenetére


Dassler
őstag

Azért vannak itt nagy tételben vásárló vevők is, akik komoly hatással vannak az árakra.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) #72042496 válasza Jorus (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel csak tovább gyengítenék a szebb napokat is látott piacot - nem hiszem, hogy meglépik.

(#6) Jorus válasza #72042496 (#5) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen valószínűtlen opció szerencsére.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv. E hírrel kapcsolatban felhasználom az alkalmat, hogy biztosabb legyen a tudásom. A cikk olykor a "memorialapka" szót használja ugyanarra, máskor a "chip" szót. Nem régóta homályos, mi a kbség a chip és a memória között, zavaró itten (és máshol is) a szóhasználat: chip, lapka, memória, meórialapka...
Köszönöm, aki kisegít.
:DD

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#8) Peet


Peet
senior tag

Most megzavarodtam kicsit. Mi is az az RDIMM?
A DIMM modulok általában a DDR SD és társai asztali gépekbe.
A SO-DIMM ugyanez csak laptopba.
Az RDIMM a Rambus lenne?

Tegyen helyre valaki pls!

Jah igen és még egy kérdés.
A 64bit-es oprendszer 128GB memóriát támogat ha jól tudom. Ha mostantól gyártható 32GB-os memória csík akkor a szokásos 4 foglalattal már meg is van a 128GB?
Válthatunk 128bit-es oprendszerre?

[ Szerkesztve ]

(#9) Peter13 válasza Athanáz9 (#7) üzenetére


Peter13
senior tag

Szia, nem értem mi lehet a kavar tárgya: ez esetben a lapka=chip. Sok kis memórialapkából (vagy chipből) készül az általad is használd memóriapanel (vagy modul), amit az alaplapba pattintasz. És a hírnek azért örülünk, mert ezzel a technológiával kevesebb chip is elég ugyanakkora kapacitású modulok építésehez. Szerintem ennyi.
Ha félreértettelek, bocs, akkor valaki majd jól helyretesz (engem), és felvilágosít (téged)
:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) glutamin válasza Peet (#8) üzenetére


glutamin
őstag

a 64 bites OS elméletben 2^64-ig tud címezni. Ez messze több a 128GB-nál.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11) Athanáz9 válasza Peter13 (#9) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kösz. Pontosan erre voltam kiváncsi. Én a "memória" szón komputerrel kapcsolatban eddig mindig csak a "memoriamodult" értettem, ami beledugok a gépembe. Most valamivel többet értek. És ha tovább olvasgatom a társalgást, majd tán mégtöbbet.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#12) Peter13 válasza Peet (#8) üzenetére


Peter13
senior tag

A gugli azt mondja, hogy Registered Dual Inline Memory Module, és szerverekben szeretik használni. De majd jön valaki okosabb, aki megszakérti.
Az oprendszer pedig szerintem maradhat még egy "kicsit" 64 bites, és ha váltani is kell majd, akkor azt nem a memória szűkössége miatt fogjuk tenni szerintem (Arról nem beszélve, hogy a 32 megás panelek sehol sincsenek (csak a lehetőség van meg rá, hogy a közeli jövőben tudnak majd ilyet is nagyüzemben is csinálni), az őket támogató alaplapok/BIOS-ok meg mégannyira se, az igényekről meg ne is beszéljünk...:) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) ngabor2 válasza Peet (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az rdimm az registered dimm, általában szerverekben használják.

a kezelhető memóriahatár meg kicsit arrébb van, de a pontosabb dolgokat kérdezzétek szakértőtől :D én azt tudom (személyes tapasztalatból), hogy 32-bites oprendszerrel 8GB memória is gond nélkül kezelhető.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Romano válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És hogyan?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) azbest válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


azbest
félisten

windows server vagy linux (unix, osx...) operációs rendszer a titka :D

wow... rdimm-re akkor felpakolnak 64 darabot (+ecc 4 vagy 8 db) a chipkeből, hogy meglegyen a 32GB :Y

(32GB / 0.5 GB = 64 db)

[ Szerkesztve ]

(#16) Khan13 válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


Khan13
senior tag

A server oprendszerek nem cellánként, hanem blokkonként címzik a memóriát, és így 4GB fölé is mehetnek. Az egy programhoz rendelt mennyiségről nem tudok nyilatkozni hogy mennyiben változik vagy nem változik.

(#17) azbest válasza azbest (#15) üzenetére


azbest
félisten

RDIMMek


Pl ez egy 8GB-os


16 gigás :Y

És ezeknek mind a két oldala így tele van :C

[ Szerkesztve ]

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Azért ez elméleti szinten gyönyörű...tudom, most szidnom kőő a DDR3 at mert drága, és valóban az, de vmikor csak megéri váltanunk és addigra tényleg olyanra cseréljünk aminek van is értelme... :B

...

(#19) #65675776 válasza Khan13 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek semmi köze a dologhoz (emellett hülyeség is). Csak és kizárólag a PAE teljes értékű használata szükséges hozzá. PAE-vel meg 36 bitesek a memóriacímeg, így 64GiB címezhető meg 32 bites OS-rel simán PAE-vel. Az asztali Win-ek esetén egy szándékos mesterséges korlát a 4GiB.

A Win XP és a Server 2003 teljesen azonosan címez, utóbbi DCE verziója mégis képes akár 128GiB-ot megcímezni (SP1 és R2 verziók).

(#20) #06658560


#06658560
törölt tag

Hat darab 32GiB-os modullal mar gondolom nem swappolna egy OS sem. Valaki tud elkepzelni desktop felhasznalast, ahol ez is keves lehet?

(#21) Gonosz15 válasza #65675776 (#19) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

És XP alatt nem lehet valahogy kiütni ezt a "szándékos mesterséges korlátot"? :F
Sejtem a választ: "Álmodj király lány..." :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#22) #65675776 válasza Gonosz15 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

De ki lehet . XP alól elindítasz egy Server 2003 EE vagy DCE telepítést.

(#23) bozont


bozont
veterán

Remélem hamarosan hozzá lehet majd jutni legalább 2x4gigás kitekhez, mindezt valami emberi áron. Ejj de szép álom. :U

(#24) Gyuri27 válasza #65675776 (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na ezt lehetne bövebben mester? :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) #65675776 válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mire gondolsz?
EE - Enterprise Edition
DCE - Datacenter Edition.

A probléma pedig úgy oldódik meg, hogy az XP alatt elindított telepítés végén lesz egy Server 2003 EE vagy DCE a gépeden, ami képes jó sok RAM-ot megcímezni 32 bites verzióban is. Az XP-t meg nem kell utána használni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gyuri27 válasza #65675776 (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

LOL pont ez lett volna a lényeg, hogy xp marad. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) #65675776 válasza Gyuri27 (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maradhat, csak nem azt kell utána használni.

(#28) Overlocker


Overlocker
veterán

Én már annak is örülnék ha megjelennének a 4GB-os stick-ek, mert ezek nélkül a mostani chipsetek maximális ramtámogatását se lehet kihasználni :S (X58 - 24GB, X48 - 16GB, ennek jelen esetben csak a felét lehet teljesiteni)

(#29) #65675776 válasza Overlocker (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az X58-nak semmi köze a memóriatámogatáshoz, lévén nincs benne MC.

Egyébként jelenleg is léteznek 8GiB-os modulok, de csak RDIMM kivitelben. [link]

(#30) Overlocker válasza #65675776 (#29) üzenetére


Overlocker
veterán

Már hogyne lenne, olyan értelemben hogy 6 memória slot van,amiben 4GB-os modulok esetén elérhető a 24GB, de mivel nemigen van a piacon, ezért most csak 6 x 2GB rendszer épithető!!

A memory "controller" és a memory "support" fogalma nemugyanaz.

(#31) #65675776 válasza Overlocker (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs köze, mivel nincs benne memóriavezérlő (azaz MC)! Az a processzorban van, ergo az IMC képességei határozzák meg, hogy mennyi RAM-ot támogat a rendszer.

Attól, hogy a lapon vannak a DIMM-ek, azok még a procihoz csatlakoznak, nem a chipsethez.

(#32) Overlocker válasza #65675776 (#31) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezzel én is tisztában vagyok..látom nem érted mit akartam az egésszel mondani.

"Az a processzorban van, ergo az IMC képességei határozzák meg, hogy mennyi RAM-ot támogat a rendszer."

Valóságban, a piacot figyelembe véve, az határozza meg, hogy mennyi memóriaslot van egy alaplap-on, és mekkora méretű memóriát tudsz belerakni.

Ez X58 esetében 6 (memóriasin) x 2 GB méretű modulok, tehát 12GB RAM. Na most hol van akkor az IMC-d? Holografikusan beletol neked még 12GB ramot?

(#33) #65675776 válasza Overlocker (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

De miért hivatkozol megint az X58-ra, ha egyszer nem az dönti el, hogy mennyit rakhatsz bele? X58-as lapot is lehet egy slottal építeni, ahogy akár 12-vel is. Előbbi esetén nem tudod a teljes mennyiséget kihasználni, utóbbi esetben viszont a használható modulok kialakítása, illetve azok kapacitásának kihasználhatósága korlátozott. (A rank-ek száma nem változik, továbbra is 12 lesz, ergo ha 12 kétoldalas - más néven dual rank - modult pakolsz be, akkor azok kapacitásának csak a felét tudod használni.) Volt már ilyen korábban, az nF1/2 MC-je is csak 6 rank-et támogatott, ezért volt az ilyen lapokon csak három slot. Voltak négy slotos nF2 lapok is, de ezek is csak hat rankkel tudtak mit kezdeni. A K8/K10 IMC viszont 16 rank-et támogat, az asztali lapokon mégis csak 3-4 DIMM volt. Szerver lapokon viszont előfordul procinként 8 DIMM. Az ok egyértelműen a költségcsökkentés asztali fronton.

7. oldal - System Memory Interface Ott a 24GiB és 6 DIMM. Sehol egy szó az X58-ról vagy a deszkáról...

[ Szerkesztve ]

(#34) Overlocker válasza #65675776 (#33) üzenetére


Overlocker
veterán

Mert te kezdtél el rá hivatkozni. Mondhatnám az X48-at is vagy valamelyik AMD-s lapot, amibe elméletileg 16GB ram tehető, de mégse tudsz csak 8-at, mert nincsenek 4GB-s stick-ek, melyek 4 memóriaslot-ot feltöltve kiadnák a 16GB-t.

(#35) #65675776 válasza Overlocker (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az előbb linkeltem egy 8GiB-ost...

De ha nem létezik szerinted 4GiB-os modul, akkor ez mi? Vagy ez.

Az, hogy az esetleges kedvenc márkád nem gyárt ilyesmit, nem jelent semmit. DDR3-ból is vannak már 4-8GiB-os modulok.

[ Szerkesztve ]

(#36) ngabor2 válasza #65675776 (#35) üzenetére


ngabor2
nagyúr

még én se láttam árlistán se 4GB-os ddr3 asztali modult. ddr2-t, meg szerverbe való reg ecc-s darabot már igen.

(#37) Overlocker válasza #65675776 (#35) üzenetére


Overlocker
veterán

Ok, akkor fogalmazzunk úgy hogy nem nagyon kapni itthon..

Ha tudtok 4gb-s ddr2-t hol lehet kapni illetve inkább ddr3-at, szivesen várok priviket!

(#38) rootkiller


rootkiller
őstag

6x8 az 48. Nah ilyen kéne egy X68as R.O.G deszkába 32nm 5GHz körül járatott 6magos csúcs XE szériás procival vezérelve, 2400mHz-n hajtva 7-8-7-20 időzítések mellett, és persze szigorúan passzívan a Corsairtól vagy az OCZ-től. Jah, és a 2 db vízhűtéses 32nm GTX390 és a GTX380 PhysX kártya, meg a 4x4TB Raid 10 ultra high speed SATA 3 Intel SSD, meg a 2 kilovattos vízhűtéses Silverstone tápom nehogy lemaradjon, természetesen fullos radiátor meg szivattyú mellett, hogy a fluoreszkáló csöveket ne is említsük. Jah, és egy 30" 3840×2400 0,1ms OLED monitor is dukál melléje. Nah jól van, kussoltam.
:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Artengo TR 990 Pro

(#39) ngabor2 válasza Overlocker (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ebay, newegg?

(#40) keIdor válasza rootkiller (#38) üzenetére


keIdor
titán

Az a 2KW táp elég lehangoló volt.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) Hulk24 válasza rootkiller (#38) üzenetére


Hulk24
aktív tag

beteg vagy te testvérem:DD:DD

(#42) venember83 válasza rootkiller (#38) üzenetére


venember83
nagyúr

2400 mHz az 2,4 Hz, tuti jó lesz? :U

(#43) #72042496 válasza venember83 (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nomeg 30"-on akkora felbontás mellett ki fogja a betűket bogarászni? :)

(#44) rootkiller válasza venember83 (#42) üzenetére


rootkiller
őstag

Akkor nagy MMMMMMM. Vagy nem értetted? :D

Artengo TR 990 Pro

(#45) rootkiller válasza #72042496 (#43) üzenetére


rootkiller
őstag

A betűk ugyanakkorák lehetnek, csak még szebb képe lenne. Amit írtam, az az 1920x1200nak a duplája mind2 irányban, és ilyen felbontású panel van 17" notebookokban, szal sima ügy.

Artengo TR 990 Pro

(#46) #72042496 válasza rootkiller (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem lesznek ugyanakkorák a betűk, a különböző programok menüsoraiban legalábbis biztos nem. Az ottani ikonok is úgy összemennének, hogy igyekezzen az ember, nehogy mellékattintson. :)

30"-on sokaknál már a 2560x1600 is határeset (nálam is), pedig az még félúton sincs az 1920 és az általad írt 3840-as felbontás között. Tudom, sokszor jól jön / jöhet az a nagy felbontás, de nem érdemes átesni a ló túloldalára. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) rootkiller válasza #72042496 (#46) üzenetére


rootkiller
őstag

Pedig a 2560x1600 30" az 4db 1280x800 15" panelnek felel meg, ami talán ma a legnépszerűbb notebook felbontás, és sokan használják. Továbbá meg lehet azt csinálni, hogy elég nagyok legyenek az ikonok, és ne kattints mellé, simán minden akkora lehet, mint a mostani 2560x1600 lcd paneleken, csak sokkal élesebb a kép. Amúgy az én notebookom 1400x1050, és imádom azt a felbontást, ott legalább jobban elférek, mint asztalin 1280x1024en.

Artengo TR 990 Pro

(#48) lenox válasza #65675776 (#22) üzenetére


lenox
veterán

Ezt mar lattad? Ugye ok azt hazudjak, hogy tudnak 32 bites xp alatt 4 giganal tobb ramot kezelni valahogy.

(#49) #72042496 válasza rootkiller (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazad van, de számításba kell venni azt is, hogy egy akkora kijelzőt messzebbről néz az ember, mint egy notebook-ot, mert közelről nem látná át.

Hagyjuk szerintem, mert szubjektív dolgokról beszélgetünk, ráadásul off is. Az ikonméret-növelést hogyan lehet megoldani? Hogy teszem azt a Word eszköztárának ikonjai nagyobbak legyenek... erre nem ismerek megoldást.

(#50) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szóval egy chipen 500MB adat fér el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.