Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Minden csak a játékokon és az árazáson múlik.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) shaddam


shaddam
aktív tag

Hát a múltheti halo bemutató után szerintem dörzsölik a kezüket

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3) 3L1T3 válasza shaddam (#2) üzenetére


3L1T3
addikt

Elképesztő vélemény. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#4) #81556480


#81556480
törölt tag

na ez hír

(#5) Kendek válasza shaddam (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem ez a kedvencem:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
:DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#6) shaddam válasza 3L1T3 (#3) üzenetére


shaddam
aktív tag

Hát figyelj. Hónapokig ment ezerrel a marketing hogy 12 teraflops, a világ legerősebb konzolja, semmi sem szab határt a kreativitásnak. Erre itt van ez a fej :C Neten mindenki tudta hogy ez lesz mert még a 7 éves xboxra is jönnek a játékok

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Mondjuk ezzel a külsővel még mindig nem tudom, hová fogom elrejteni a nappaliban... lehet megvárom a Slim változatot...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) SindaNarmo válasza shaddam (#6) üzenetére


SindaNarmo
tag

Már nem azért de mit vártál? Még egyik konzol részéről sem láttál igazán next gen játékot.
Max az új konzolra érkezők picit szebbek lesznek.

(#9) GodGamer5 válasza SindaNarmo (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az új Flight Simulator és a Horizon 2 már igazi nextgen játék...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Én ugyan nem használok és nem is volt soha konzolom mivel PC-n játszok, de ha most döntenem kellene a kettő közt, biztos a Xboxot választanám. Jobban mutat, valószínűleg olcsóbban jön és sok játék kompatibilis lesz vele az előző genről. Ha az online játékot tényleg ingyenessé teszik, ahogy pletykálják, akkor szerintem el is dőlt.

A Last of Us és a God of War miatt mondjuk egy kicsit irigy vagyok.

(#11) btf válasza Kendek (#5) üzenetére


btf
aktív tag

Basszus kiköptem a rágómat a röhögéstől.

Ami azért érdekes mert már vagy 15 éve nem rágózom. :Y

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#12) RudY válasza Lacee1986 (#10) üzenetére


RudY
addikt

Lesz Európában is PS Now a Microsoft Azure szerverein. ;)

(#13) #16820480 válasza Lacee1986 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

A PS5 is visszafelé kompatibilis lesz PS4-hez, árban meg nem hiszem, hogy számottevő eltérés lenne a kettő között, ahogy most sincs nagyon a jelenlegi generációnál.
Az ingyenes online játék lehet érdekes, ha valaki használja.

(#14) atok666 válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


atok666
őstag

Meg a jatekok arazasan :) $60-rol $70-re kusznak az AAA cimek (bar nem hinnem, hogy ez lesz a donto az eladasokban - a fanok ugyis megveszik az n+1-ik nba/fifa/nfl stb. jatekot meg ha 100-er adnak, akkor is)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#15) Polllen


Polllen
nagyúr

Nyilván kellenek a grandiózus tervek, mert ennek örül mindenki, de ehhez az xbox-t még jobban le kellene nyomni, amire kicsi az esély.

Persze ha sűrűbben hoznak ki ráncfelvarrást, akkor simán meg tudják pörgetni az eladásokat. Csak kell egy slim, meg egy slim 2.0, meg egy erősebb slim pro és slim pro plus

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) Sanyi.mTs válasza AxBattler (#7) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én is majd csak a slimet fogom megvenni. Kiforrottabb és kisebb lesz. És remélhetőleg más kinézetű.
Meg még van egy csomó kijátszatlan játékom ps4-re az online fiókomban.

(#17) Juhaszatti válasza #16820480 (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg a gamepass. Ha most kéne konzolt választanom, elég sokat nyomna a latba. Pedig designra a PS jobban bejön, és a PS exek is érdekelnek. De azok most a boxnál is, az új Fablenek már a létezése is felcsigázott.
Nem egyszerű a dolog, de ez legyen a legnagyobb problémája az embernek. :)

(#18) Tentalus


Tentalus
tag

Vajon hogyan jöhetett ki ekkora szám egy minden eddiginél drágább konzolra, minden eddiginél drágább játékokkal egy eléggé zsúfolt piacon? A PS4 sikereit egy gyenge XBOX és szinte nem létező Nintendo mellett érte el, ez most minha nem úgy lenne...

(#19) #16820480 válasza Juhaszatti (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az is igaz. Bár én most a PS+-t is lemondtam egy ideje, elég önmagában az alap konzol :K Mivel van egy rakás játékom PS4-re, így viszont logikus, hogy azon a vonalon mozgok majd tovább. De igazából ha nagyon kell valakinek, akkor 1-2 éven belül megveheti a másikat is még úgy is olcsóbb, mint egy PC. De ha meg PC-n játszol már, akkor felesleges a Box.

Tentalus: Az a nem létező Nintendo többet adott el jóval, mint a MS. Illetve ha kijön minden Xbox játék PC-re is, akkor miért is vegyen valaki konzolt...? Ennek szerintem akkor lenne értelme, ha teljesen egybevonnák a platformokat, és a Boxot egy kompakt gaming PC-ként árulnák.

(#20) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

A konzol eladásokat számolgatni most már nincs értelme, és nem értem, miért boldogabb valaki, ha az ő gépéből többet adnak el. A Sony mindennél több PS5-öt fog eladni, hiszen ez elemi érdeke, erre épül az egész PlayStation üzletág. A Nintendo nem közvetlen konkurencia, mert más közönséget szólít meg (hordozható konzol + fiatalabb korosztály), a Microsoft sem konkurencia, mert az Xbox üzleti modellje nem a konzolra, hanem a Game Pass-ra és a Live szolgáltatásra épül. Vagyis a Microsoftnak nem első számú érdeke konzolt eladni, a marketingje is más. Nem is fog annyit, mint a Sony (messze nem), de a játékosok száma meg lesz így is. Mivel a három cég nem közvetlen versenytársa egymásnak, így az egységeladások sem sokat számítanak már.

A játéknak soha nincs vége.

(#21) jeni


jeni
félisten

Ha PS5 optikai verziós konzol kedvező áron lesz akkor majd az Xbox One X gépem mellé bezsákolom a Sony-t

(#22) Kendek válasza dreampage (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért csak önmagában is számítanak az eladások, mert ez győzi meg a játékkészítőket arról, hogy készítsenek játékokat az adott platformra. Minél nagyobb a potenciális vásárlóbázis, annál nagyobb haszon várható. Ez jó nekem is ha veszek PS5-öt, mert játszani akarok majd rajta amihez pedig játékok kellenek.

<-ƘƘ->

(#23) Jacek válasza #16820480 (#19) üzenetére


Jacek
veterán

Te tudod az árát? Mert én nem, ez a minden eddiginél drágább nagy eséllyel dollárban ugyan annyi lesz mint eddig, többit vikitől kérdezd meg :D

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na már megy a találgatás. :D Itt egy tőlem is. Amikor megjelenik új Nintendo konzol pár év múlva, lekörözi mindegyik másikat majd eladásokban. ;]

Live-Die-Respawn

(#25) Jacek válasza oriic (#24) üzenetére


Jacek
veterán

:D ilyet én is tudok jövendölni , PS6 gyorsabb lesz mint a PS5 :D

(#26) GeryFlash válasza SindaNarmo (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja csak éppen ez az egyik exkluzív húzócímük ami most elvileg az utolsó rész lesz a szériábólm, aztán úgy néz ki mint egy hajnali 3 órakor egy angol turista által hagyott csomag a Király utca valamelyik sarkában :DDD De persze ez alpha build, jön a réjtrészing még rá és rögtön pofás lesz ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) Kendek válasza SindaNarmo (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a Halo-t vesszük alapul, akkor én már láttam és játszottam is. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#28) #00137984


#00137984
törölt tag

PS5 konzolt több ok miatt tarthatják már most ennyire sikeresnek, ahogyan a készletek felhalmozásának is jó okai lehetnek. Gamer PC hardverek egyre drágábbak, miközben a játékok grafikában és játékmenetben többekben csalódást váltanak ki. Amig a PC játékok technikailag fejlődnek, ezeket a forradalmi újitásokat alig látjuk viszont a játékokban vagy korlátozva vannak a hardveres erőforrások miatt. Miközben a hardverek gyártása egyre bonyolultabb és gyorsabb ütemben váltják egymást a hardver generációk. Sok játékosnak ezért a PC belépőszint marad vagy a konzolra vált át. Ez a következő konzol generáció (PS5 és az XBOX Series X) hardveresen sem lesz annyira lemaradva az átlagos Gamer PC-hez képest, viszont a játékfejlesztőknek több lehetőségük van olyan grafikai szinvonalat elérni a játékokban, amire csak a legjobb Gamer PC konfigok képesek. Ezek a konzolok sikeresek lesznek, de ehez a PC hardvergyártóknak és a PC játékfejlesztőknek a közremüködéséhez volt szükség. Mostanában több topikban megjegyeztem, ha nem mindig a legerősebb hardvereket szeretnék felhasználni, hogy müködésre birjanak egy játékot, hanem a hardveres erőforrásokat okosabban is fel lehetne használni. Igy a játékosnak a hardverek beszerzése nem jelentene akkora gondot és több játékot tudna eredetiben beszerezni. Számomra a megfizethetőbb árú PS5 konzol és a jó Next Gen játékok 70$ ára még mindig járhatóbb útnak számit, mint a Gamer PC-be tovább lapátolni ezt a sok pénzt. Az olyan játékfejlesztőket pénzelem tovább, akik a továbbiakban majd rendes játékot adnak ki... Minden másra még megmarad a PC.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Eleg csunya is lenne ha a Sony vagy a Sony gyartopartnerei ennek az ellenkezojet kommunikalnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) #54625216 válasza #00137984 (#28) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szvsz az első pár évben a PS5 játékok minőségre meg fogják előzni a PC-seket a PS5 SSD-je és az azt ki is használó architektúra miatt. PC-nél a pci-e 4.0 SSD-t még jó darabig nem lehet minimálkonfignak elvárni és akkor még nem beszéltünk az egyéb botleneckekről, amikkel konzolon nem kell számolni. A PS5 életciklusa vége felé már - szerencsés esetben - fel fog zárkózni a PC, de szerintem már eljutott az iparág arra a szintre, hogy a következő években konzolra szebb és jobb játékok fognak megjelenni, mint PC-re.

(#31) Duree válasza #00137984 (#28) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van egy jobb nvidia kártya árából veszek egy Ps-t és egy Xboxot, és még marad pénzem egy alap pcre.

duree54

(#32) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Ha tudni fogja a 120/144Hz 1080p-t a 4K 60 mellett és natívan támogatja a bill egér kombót gyakorlatilag megölhet sok PC multi címet...Cod, BF, PUBF, Valorant stb stb mindtől venne el játékosokat.

Ha ez a két tényező bekerülne a PS5-be eldobnám az agyam :)

YNWA

(#33) #72042496 válasza BoC1ka (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Technikailag a 2160p@120 is támogatott lesz, billentyűzet+egeret pedig a PS4 is kezelt, szerintem a PS5 is fog. Így csak a játékokon múlik majd, hog milyen grafikát céloznak, és hogy implementálják-e beléjük a billentyűzet+egeres irányítást.

(#34) dabadab válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Az új Flight Simulator és a Horizon 2 már igazi nextgen játék...

Annyira nextgenek, hogy az FS konkrétan Xbox One-ra jelenik meg először :DDD és a Horizon 5 is jön XO-ra.

DRM is theft

(#35) #16820480 válasza #72042496 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg azon, hogy hol találsz olyan tévét, ami natív 120Hz-et tud, mert azért az sem feltétlen olyan egyszerű/olcsó dolog.

dabadab: Szerintem a Horizon: Forbidden West-re gondolt, nem a Forzára.

[ Szerkesztve ]

(#36) dabadab válasza #16820480 (#35) üzenetére


dabadab
titán

Ja, tényleg, az mondjuk biztosan nem lesz XO-ra :)

DRM is theft

(#37) #72042496 válasza #16820480 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egy más jellegű kérdés, én inkább a dolog technikai oldalára szorítkoztam. Ha technikai oldal, akkor számomra érdekesebb, hogy a monitorok ezúttal valószínűleg hátrányba kerülnek: jellemzően DP-n tudnak 120 Hz-et, és ehhez átalakítózni kell. Ami ha működik is, a VRR/FreeSync szinte biztos, hogy elveszik.

Az eddigiek alapján ezt szűrtem le. Remélem, tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#40) BoC1ka válasza #72042496 (#33) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Jatekfuggo ps4-en igen. Azonban annak orulnek, ha en valaszthatnek minden egyes jateknal. A 120 pedig szukseges az FPS jatekoknal, jelenleg kb ez az egyeten hatrany a pc hez kepest.

YNWA

(#41) #72042496 válasza BoC1ka (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyetértek, hogy jó lenne, igen. Majd kiderül, hogyan hozzák össze.

(#42) #16820480 válasza #72042496 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

A monitorok már a méretüknél fogva hátrányban lesznek igazából, 50+" monitor nem nagyon létezik. Mondjuk tévében meg a Freesync nem annyira elterjedt, amennyire láttam (de lehet csak rossz helyen nézegettem).

morgyi: Na igen, a híres, hírhedt Steam summer sale, most nyáron ránéztem, ha már annyira tukmálta magát, hát csalódás. A PS store heti akciói legalább ilyen jók, és az egész évben megy. Ha meg van PS+ valakinek, akkor még több kedvezmény van. És még mondják, hogy a konzolos játékok drágák.

(#43) Tigerclaw válasza #16820480 (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahol mar 120Hz-es panel van a TV-ben mar elofordulhat Freesync tamogatas is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) #72042496 válasza #16820480 (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Többen asztalhoz ülve játszanak konzolról is. Nekik oda nem is kell akkora nagy monitor, viszont érdekes lehet, hogyan viselkedik a PS5.

A Samsung tévék FreeSync-et támogatnak, gyakorlatilag az összes többi pedig HDMI VRR-t. Későbbi firmware frissítésekkel változhat a helyzet. Az LG pl. év végére ígért FreeSync támogatást is az idei OLED-ekhez. A PS5 mindkettőt tudja majd, ha nem tévedek.

Viszont ha valaki erősítőn vezetné át a jelet, akkor a FreeSync szopó. Azt tudtommal nem támogatják az első HDMI 2.1-es erősítők.

[ Szerkesztve ]

(#45) Carlos Padre válasza RudY (#12) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#46) mike1334


mike1334
veterán

Szerintem 2021-ben növelni tudja majd a ps5 eladását a sony, sokkal többet fognak eladni belőle, mint 2020-ban, és összehasonlíthatatlanul többet, mint 2019-ben, illetve összességében a sony ps5 eladásai megfogják haladni az ms és nintendo kombinált ps5 eladási számait...

@Kendek

a Microsoft sem konkurencia, mert az Xbox üzleti modellje nem a konzolra, hanem a Game Pass-ra és a Live szolgáltatásra épül.=még az okos pirítóssütőn is fog futni az xcloud, ha van kijelzője vs. Azért csak önmagában is számítanak az eladások, mert ez győzi meg a játékkészítőket arról, hogy készítsenek játékokat az adott platformra.

HA(!) tényleg működni fog a megálmodott formájában az xcloud, akkor kb az összes telefon a világon potenciális MS konzollá válik. Én fejlesztenék így rá....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#47) RudY válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


RudY
addikt

Akkor miért bútoroztak össze, valami stream-féleség lesz Sonynál is?

(#48) #00137984


#00137984
törölt tag

Duree és kpbendeguz
PS5 megjelenését követő időszakban kevés nagy játékcím fogja a Next Gen grafika szintjét elérni. 2-3 éve megkezdett már alapjaiban a PS5 konzolra fejlesztett játékok érkeznek nyitócímnek. Látványos és jó játékok lesznek ezek, de amik ezután jőhetnek azokra a PC évekig képtelen lesz frappáns választ találni. Nincsenek most a PC-ben olyan nagyszabású, a Crysis ősszetettségét túlszárnyaló játékok. A játékfejlesztők sem látnak nagy lehetőségeket, mert PC-re a sokadik évről-évre át skinezett részeket adják ki és kifáradtak az egyhangú játékok sorozatgyártásában. Mi játékosok meg főleg... :)
Tényleg nagyon jó kérdés, hogy mennyi játékos fog egyből a konzolokra váltani, hogy ez a konzol eladásoknak és a 4K kijelző üzletágnak még nagyobb lőkést adhat. Van pénz a játékban és megoldják a 4K/120Hz képfrissitést és a csatlakozásokat, ha megéri fejleszteni és profitálni tudnak. Van az a pénz és a SONY is lehetőséget lát a PS5 konzolban.

[ Szerkesztve ]

(#49) drotsztyuart válasza Tentalus (#18) üzenetére


drotsztyuart
tag

Azt mindenki elfelejti , hogy a jelenlegi generáció alatt tört be igazán kínába a konzolpiac és a mostani 400 dollár körül indult ez meg lesz vagy 7-800.
Totális dilettantizmus vagy fizetett marketing bármit jósolni.

#30 kösz.
Ezt a dumát már ismerjük.
Hallottuk a ps4 előtt is.
"Oszt" jól nem is jött be.
#33.
Ja kezelte.(jó szarul amúgy)
A fortnite kivételével a játékok meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#50) drotsztyuart válasza #00137984 (#48) üzenetére


drotsztyuart
tag

(lejárt az idő)
Te mióta nem jöttél ki a napfényre?
Pár éve elkezdett cuccok azok kb a mostami max pc szintet ha megütik majd.
Azt a 800 dolláros konzolt kb jövőre kb nem sokkal többől dollárból összerakod pc-ból.
Multiplatform címek akkor is lesznek.
A konzol ex címek meg még ritkábbak lesznek mert még több pénzbe kerülnek még hosszabb lesz a fejlesztési idő.
A mostani racsniparty ex címek számát kb oszd kettővel.
Kb erre számíthatsz.
Pc-t meg már most olyat össze lehet rittyenteni 1000 dollárból mint az a konzol lesz 7-800-ból.
És nyilván a gyártók ölbetett kézzel nézik majd az egészet.
Nem vagy te egészen képben szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.