Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) derive


derive
senior tag

Tamogatom az otletet! Inkabb a ventilator, mint az egesz oldalas felugro/beuszo/elsotetito hirdetesek, meg az automatikusan indulo videok.

[ Szerkesztve ]

(#2) joelke HU válasza derive (#1) üzenetére


joelke HU
senior tag

Mondjuk úgy lett volna korrekt, ha előre szólnak és nem a lebukás után magyarázkodnak.

Motorola G51

(#3) mpierre


mpierre
veterán

Meglep, hogy csak most jutottak el ide...

Az oldal üzemeltetői meg hogy fogják szeretni a 16+ szálas procival, sli-vel, vagy cf-fel megspékelt gépeket. :DDD "Maradjá' még itt nálunk egy olyan 365 napot. Lécci, lécci, lécci..."

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Vaaagy a bányászat mellett megmaradnak a hirdetések is. Úgy több pénzt tudnak zsebre vágni.

Redmi Note 9 Pro

(#5) derive válasza BE4GLE (#4) üzenetére


derive
senior tag

Haat a bongeszok elkezdtek szepen lassan alapertelmezette tenni az adblockingot (hogy ok szedhessek a vedelmi penzt). Ideje uj beveteli forras utan nezni, mondjuk korrektebb lett volna ha szolnak...

(#6) Romvr válasza BE4GLE (#4) üzenetére


Romvr
őstag

Adblock mellé most már a No-Script-et is telepíteni kell... hurrá! :(

Amelyik oldal meg nem hajlandó megjelenni ezek mellett az megy a router-en a tiltólistára hogy még véletlen se tévedjek arra. Sajnos lassan de biztosan növekszik ez a lista.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#7) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ez csak pc-n van így?
vagy mobilon is?

(#8) BE4GLE válasza derive (#5) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Pontosan. A kisebb bevételt kompenzálják egy új dologgal. De nem fogják leváltani. ;)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#9) elithun


elithun
őstag

Egyszerre ijesztő és érdekes megoldás.
Igazából inkább adnám a számítókapacitásának egy részét böngészéskor, mintsem, hogy minden kattintásra először egy új lap nyíljon meg reklámmal.
Ha a kettő együtt fog működni, akkor viszont adblock lesz a vége.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) junpet válasza Romvr (#6) üzenetére


junpet
tag

+1

Várom az első MinerBlocker addon-t. :)

(#11) Zotya84


Zotya84
őstag

Azta... PH-hoz tartozó oldalon javasolnak reklámblokkolót, meg NoScriptet - na, ez számomra hihetetlen. Még akkor is, ha nem saját kútfőből, hanem biztonsági cég ajánlásaként is került fel. Az meg, hogy még link is van rá, kész csoda. ;]

Amúgy, igen, a pofátlan (méretű, mennyiségű) reklámok miatt az emberek elkezdtek védekezni. Ez még erőszakosabb reklámformákat hozott elő, de az emberek azok ellen is megtalálták a módszert, hogy megszabaduljanak tőle. Most meg már a weboldal akar olyan csinálni, amit már túlzóan pofátlannak tart az egész világ. Na, vajon mikor alakul ki végre valami, mindenki számára elfogadható, végleges megoldás erre az elég komoly problémára.

A NoScript szerintem a legjobb blokkoló akármelyik adblockerrel, ha az ember nem akar hosts-ban túrkálni, proxyt konfigolni, routerbe belenyúlni. Igaz, a megfelelő működéshez mindkettőt meg kell tanítani, és akkor még az is előfordulhat, hogy anti-adblockerrel ellátott weboldalt is megnézhetővé tehetnek.

#09) elithun: Tehát te a villanyszámládon fizetsz szívesen a weboldal használatáért. Értem. Én ott sem óhajtok. Igaz, az említett weboldalon nem jártam még idén - ha jól emlékszem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) elithun válasza Zotya84 (#11) üzenetére


elithun
őstag

Már most is a villanyszámlámmal fizetek az oldal és annak reklámainak megtekintéséért. Ezután max a figyelmemmel meg az elkattintásra szánt időmmel nem kell.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#13) aprokaroka87 válasza Zotya84 (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ugyebár hirdetések közt is sokszor óriási a különbség.

Nagyon sok hirdetés eleve olyan dolgot ajánl, ami valójában kamu, vagy arra megy hogy lehuzza az oda látogatót, esetleg még valami kártékony kódot futtason le.

Gondolok itt pl a "virusos lett a telefonod" vagy a "Gratulálok nyertél otp bank játékán" jellegű adware-re.

(#14) sh4d0w válasza junpet (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A neve NoScript.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) junpet válasza sh4d0w (#14) üzenetére


junpet
tag

A NoScript mindent blokkol vagy egyesével kell mazsolázni minden oldal esetében. A MinerBlocker az Adblocker-re hajazna, csak a bányászó scripteket blokkolná. Nem tudom ez mennyire lehetséges, webprogzamozás nem az én asztalom, de valahogy csak fel lehet ismerni (majd) ezeket az áramzabálókat.

(#16) cami][us válasza junpet (#10) üzenetére


cami][us
senior tag

Már van. Reklámblokkolónak hívják.

(#17) twollah1976


twollah1976
őstag

IMHO a PH! is berakhatna egy ilyen scriptet az oldalaira.

Bányásznának egy kis pénzt amíg a tagok fórumoznak, amiből bevételt generálnak amit az oldal fenntartására fordítanának.
Bevétel, kevesebb reklám, a fórumozó örül, a PH! örül, öröm boldogság, "Legyen tánc meg zárcsökkentés!".

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

NoScript? Jó régen használtam utoljára. Most uMatrix fut, jobban bejön! ;)

(#19) dtracer válasza elithun (#9) üzenetére


dtracer
tag

Te gondolom desktop géppel dolgozol. Akkor is ezt mondanád, ha egy feltöltéssel a notebookodon ezentúl nem 8 órát, hanem csak 2-őt tudnál böngészni?

(#20) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Írjatok ki egy szavazást, a Mining vs Adds témában - vagy döntsétek felőle magatok.
Fel lehet ajánlani a népnek, hogy vagy reklám, vagy prémium, vagy héttörpézik a Hóphehérke, míg itt lógunk.

Én speciel sokkal szívesebben adnám a masina teljesítményének 15-25 százalékát PH! olvasgatás közben egy - talán összességében jövedelmezőbb (?) -, háttérben futó bányász-scriptnek, mintsem hajamat leordító hirdetések falják be azt, többszörös mértékben és piszkosul zavaró módon. :K

...elmúlik...

(#21) elithun válasza dtracer (#19) üzenetére


elithun
őstag

Erre ettől függetlenül is figyelni kell.
Akit eddig is zavart, hogy felesleges tartalom (reklám, főleg pl. automatikusan induló videó formájában) húzza az akksiját az ezután is ugyanazzal a módszerrel tud védekezni ellene.

De mondom, ijesztő és érdekes megoldás ez a bányásszkript. Egész jó tud lenni, ha jól van kezelve, és szörnyen bosszantó, ha rosszul. De ez a reklámokra is igaz.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) tomazin válasza Argos (#20) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem sokan vannak ezzel így. Csak ugye a kommunikáció...
De sajnos ezzel eljön nagyon rövid időben belül az az időszak, hogy default legyen a noscript, mert mostantól mindenki kirakja, hogyha itt vagy akkor bányászol..

(#23) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mai kérdésünk: Ön mivel fizet az az internetes tartalmakért?

A: az előfizetési díjjal
B: a reklámok megtekintésével
C: a gépe számítási kapacitásával
D: a személyes adataival
E: a józan eszével

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Akula válasza tomazin (#22) üzenetére


Akula
őstag

Vagy a weblap betöltésekor automatikusan egy message fogad, hogy bányászat történik. És csak egy tudomásul vettem gomb lesz ott. Hasonlóan a sütiket használ felirathoz. Vagy elfogadod, vagy elfogadod.
Uhh, ez borzasztó :O

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) cami][us válasza lezso6 (#23) üzenetére


cami][us
senior tag

A közönség segítségét kérem.

(#26) dtracer válasza lezso6 (#23) üzenetére


dtracer
tag

Érdekesség: A implikálja D-t.

(#27) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En probaltam whitelistre tenni a PH! -t de ra kellett jonnom ,hogy kibaszottul zavarnak a szines keretek a forumtema korul. Szoval ment a levesbe...

A kedvezmenyes tagsagra (5+ evre elore fizetve meg nem erkezett valasz)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) twollah1976 válasza Snoop-y (#27) üzenetére


twollah1976
őstag

UBlock Origin az összes böngészőre oszt dzsavesz.

Inkább bányásszon a böngészőmben a PH! lapcsalád, mint hogy üvöltsön, villogjon, figyelmet elterelő tartalmat jelenítsen meg az oldal.

A prémium tagság meg nem ad annyi pluszt, hogy újra előfizessek, letiltás esetén meg ugrik a befizetett összeg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Én nem értek hozzá.

De azt meglehetne oldani hogy a felhasználó szabályozzon bizonyos dolgokat realtime?

pl mondjuk a cpu 10-50% közötti használatát lehetne változtatni.

Vagy mondjuk pl meghatározni hogy ha hálozatról megy csak akkor menjen.

Itt főleg a mobileszközök lennének a kérdéses dolgok.

(#30) htc07 válasza twollah1976 (#17) üzenetére


htc07
addikt

ja, aztán a céges tűzfalak 80%-án blokkolva lenne a ph. :DDD mivel rengetegen melóból is fórumoznak, kétlem hogy ez a rendszergazdáknak tetszene.

(#31) Jinxb1rd válasza Snoop-y (#27) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Senki nem tehet arról, hogy egyesek ingerszegénységre buknak. :DDD

Egyébként nem szép lépés ez a PirateBay-től, hogy mindenféle bejelentés nélkül csak így berakta. Mondjuk azokat se értem, akik órákig nyitva hagyják a piratebay oldalait.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#32) Snoop-y válasza Jinxb1rd (#31) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy szoveg korul engem zavarnak a mosolygo/oltonyos emberek illetve muszaki cikkek kepei.

Mondjuk en gyorsolvasok fenykepszeruen latom a szavakat es lehet ezert zavar mert probalom azt is feldolgozni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33) bkercso válasza Romvr (#6) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ctrl+A a weboldalon, majd a cikket szövegként beillesztem wördbe. Így még a képek sem zavarnak (munkahelyen kifejezetten jól tud jönni). :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) Franklin válasza bkercso (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Amúgy jó ötlet! :)

(#35) sh4d0w válasza Franklin (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen erotikus kép... b.ssza a szememet.

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Az hogy nem szép még finom fogalmazás.
Senkit nem érdekel a sok reklám. Tehát ezzel próbálkoznak.
Erre is lesz ellen szer.

(#37) bzolika10 válasza junpet (#10) üzenetére


bzolika10
aktív tag

A háttérben az is bányászni fog ;]

(#38) tatararpad válasza aprokaroka87 (#29) üzenetére


tatararpad
őstag

Anno a hirdetésekkel sem volt probléma, csak elkezdtek a weboldalak átesni a ló túloldalára. Itt is ez lenne szvsz. Ma 30%, holnap 50%, holnapután meg már szólj a húgodnak is.

(#39) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Értem a problémát, de azért bújkál bennem a kérdés: egy adott filera vadászva ki tölt 3 percnél többet a kalózoknál? Addig meg nem ki lehet bírni.
Elvtelen az eljárásuk amúgy, de az se adja, hogy már megint mindent ingyen akarnak a népek.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#40) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Mi az a felhorgadás :F

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41) SunyaMacs válasza twollah1976 (#17) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Meg reszponzivitás ;]

(#42) Slack


Slack
tag

Kellene valami elfogadható kompromisszum. Nyilván a weboldal üzemeltetőknek (és a tartalom gyártóknak) is meg kell élni valamiből, ugyanakkor a felhasználók idegeit sem kellene idióta reklámokkal szétb****ni.

(#43) Taranti


Taranti
senior tag

Mondjuk engem az jobban érdekelne, hogy az adott weboldal elhagyása után is fut-e a szkript. Sőt, ha kilépek a böngészőből, akkor mi történik?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#44) aprokaroka87 válasza Taranti (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

beomlik a bánya...

(#45) htc07 válasza Taranti (#43) üzenetére


htc07
addikt

örökre futni fog a szkript, ha kikapcsolod a gépet, akkor is. :N

(#46) gergospy


gergospy
csendes tag

ma láttam, a 10minutemail com is bányászik valamit

(#47) Fecogame válasza gergospy (#46) üzenetére


Fecogame
veterán

Szuper. Még jó, hogy már áttértem másik eldobhatós email cím szolgáltatóra :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#48) Dark Archon válasza Fecogame (#47) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szuper, ja, és az ilyen "eldobhatós" cégek sosem fogják az illegalitás határát súrolni. Pl. a yahoo-nak is van ilyen "egyszer használatos címek" szolgáltatása, felesleges valami ismeretlen szarral szórakozni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#49) Fecogame válasza Dark Archon (#48) üzenetére


Fecogame
veterán

Illegális lenne az eldobhatós email cím? Meg tudod indokolni, hogy miért? Csupán kiváncsi vagyok :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50) Dark Archon válasza Fecogame (#49) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ki írt ilyet? Eldobhatós cégekről írtam, akik a cím mögött is állnak. Vagy szerinted miből fedezik a működést? Pontosan az ilyen bányászáshoz hasonló ügyeskedésekből.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.