Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza Sumptuous (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem nem rég járt le a Telenornál egy előfizu. Havi kb 5900ft-ért volt 10 giga. Szerintem ennek elégnek kell lenni egy hónapban. Nekem sok is volt. Ebbe már fér youtube is. (Még nincs itt az a világ, hogy a netfixet is mobilneten használja az ember. Szóval akinek a 10 gigánál többre van szüksége, annak vezetékest kell bekötnie.)
Ez a díj egy napi munkabér valami minimálnál kicsit jobb helyen. De ebbe ne menjünk bele jobban.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) Konyika válasza Lenry (#97) üzenetére


Konyika
senior tag

:C Bár én sem ma kezdtem :)

[ Szerkesztve ]

(#103) #79335424 válasza xkraiusx (#100) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, de ahhoz kell egy otthoni gyors net, meg egy másik hardver, ami a VPN -t futtatja. Ha az ember ezt nem saját hálózaton, saját gépen teszi, akkor a sávszélessége olyan lesz, mint a kutya vacsorája, mivel a VPN szervert használó, többi felhasználótól függ. Továbbá, adatvédelmileg is aggályos, mivel egy ismeretlen fél rendszerén kell átküldeni az adatforgalmat. Valamint, senki sem tudhatja, hogy ez a lehetőség meddig él. Egyrészt azért, mert valahol a szolgáltató rendszerének a kijátszása, másrészt azért, mert kétlem, hogy ez hatóság által engedélyezett, legális VPN szolgáltatásként működne. Vagy, esetleg tudnál róla számlát adni? Én megértem, hogy szeretnél valami bevételt kreálni az otthoni neted, és hardvered kapacitásának a bérbeadásából, de ennek nem ez a módja.

[ Szerkesztve ]

(#104) goop válasza #79335424 (#103) üzenetére


goop
őstag

300 Ft-os olasz vason futtat vpnt. A sebesség a béka feneke alatt, ennél többet ér a flottás net, akár public ipvel, akkumerítő vpn app futtatása nélkül, és trükközések nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#105) xkraiusx


xkraiusx
tag

Ez csak egy lehetőség, aki szeretne 100megabites netet az menjen természetesen flottásra, nem mindenki engedheti meg maganak hogy havi +4e forintot fizessen. A módszerem olcsó, lehet nem hasít 150megabittel de még például ígyis jobb mint itt a max vezetékes amit betudnak kötni. (Ami sajnos 20 megabit 5555Ftért)
A flottára meg nincs pénzem... szóval így maradok az 40-50 megabit/s-nél havi 890Ft-ért ameddig működik
(már 2013 óta vannak kiskapuk és kiskapuk mindig is lesznek szerintem...)

Ez a módszer leginkább telefonra van mert arra elég szerintem a korlátlan 5 Megabit is.
A szerver amúgy németben volt de épp ma vettem egy másikat magyarban.

Megértem a problémákat amiket feldobtatok (és tisztelem is mert igazak) de ha van ami olcsóbb akkor inkább azt használom, és ajánlom másnak is.

[ Szerkesztve ]

(#106) #79335424 válasza goop (#104) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. A Telenornál ingyenes a publikus IP, csak kérni kell. Eleve így kértem a kártyát a flottakezelőtől. A routert beregeltem DDNS -re, és az FTP -től az SSH -ig működik az összes elérésem kívűlről.

(#107) #79335424 válasza xkraiusx (#105) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel még semmi gond nem lenne. De, amikor egy másik topikban nyomultál vele, akkor rákérdeztem priviben (csak kíváncsiságból, mert a maga a módszer már régóta ismert). Erre kaptam egy linket, egy fizetős szolgáltatásodhoz. Ez sztem nem passzol a PH szakmai topikjainak szellemiségével. Miért nem a net, és hardverigényt, valamint a konfigurációs beállításokat publikálod? Na, innentől kezd bíznisz szagúvá válni a dolog, hiszen ezt tulképp bárki meg tudná csinálni saját magának, ha van otthon gyors nete.

[ Szerkesztve ]

(#108) p2pp


p2pp
őstag

2100-on már simán lehetne 4G-t nyomni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#109) Dave1984


Dave1984
őstag

Jól értem ahol a Telenor elsőként 800mhz en épített ki 4g hálózatot ott nem lesz LTE-A?
Eddig mindig olyan helyen találkoztam csak 4g+al ahol először b3al fedték le.
Tök fura mert kistelepüléseken van 4g+
Max 5000fos tolna, nagyvenyim.
Dunaújváros Szekszárd 800mhz csak.
Kép Nagyvenyim 4g+ sebessegerol.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#110) Sinisi


Sinisi
senior tag

Lehet,h valami nekem nem tiszta de routerek jelenleg max 1Gbps-et tudnak kezelni nem?

(#111) #79335424 válasza Dave1984 (#109) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhoz egy sáv kevés. Két sáv párhuzamos használatával jöhet össze a 300Mb/s (4G+).

(#112) erer1000


erer1000
őstag

ha működik is ez a kijatszas, érdekelne hogy működik, hogyan lehet házilag megoldani. amíg nem tapasztalom meg hogy ez valós, addig nem igen akarom elhinni hogy korlátlan net mert kiskapu

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#113) xkraiusx válasza erer1000 (#112) üzenetére


xkraiusx
tag

ez szolgáltatótól függ hogyan kell megoldani.
az biztos hogy egy vpn szervert kell hosztolnod.

(#114) #79335424 válasza erer1000 (#112) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig, elhiheted. Ha van olyan netes szolgáltatás, amit a szolgáltató nem korlátoz, akkor működik. Tegyük fel, hogy aktív a "korlátlan böngészés, és e-mail" szolgáltatás. A szolgáltató ezt úgy különbözteti meg, hogy a 80 -as (http), és a 443 -as (https) portok forgalmát korlátlanul engedi. Ha valamelyikre rá van ültetve egy VPN szerver, akkor a szolgáltató csak annyit lát, hogy Te az engedélyezett porton kapcsolódsz valahova. A kapcsolódási célt nincs joga ellenőrizni, a VPN kapcsolaton belüli, valós adatfolyamba pedig nem lát bele.

(#115) erer1000 válasza xkraiusx (#113) üzenetére


erer1000
őstag

én nem tudok róla hogy nekem lenne korlátlan böngészés v email a csomagomban, szóval nem is biztos hogy minden telenorosnak elérhető az általad linkelt dolog. nem?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#116) #79335424 válasza erer1000 (#115) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az csak egy példa. Biztos másra is ráültethető (pl. Deezer, vagy hasonló). Tudod, hogy kinél érdeklődhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#117) erer1000 válasza #79335424 (#116) üzenetére


erer1000
őstag

én csak azt vettem észre hogy a speedtest korlátozás után is max sebességű

korlátozva weboldalak, minden halott kb a 32/32 miatt, de speedtest közben is simán mér 50Mbps-eket :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#118) #79335424 válasza erer1000 (#117) üzenetére


#79335424
törölt tag

Naná! Ezt már a Telenor topikban is tárgyaltuk. Én a speedof.me -vel szoktam mérni.

(#119) erer1000 válasza #79335424 (#118) üzenetére


erer1000
őstag

és ezen el lehet indulni? hogy melyik portra kéne a vpn-t ráültetni így?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#120) Sinisi válasza #79335424 (#118) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez nekem is felkeltette az érdeklődésemet, mert olyanról hallottam, hogy ami írtál adatforgalom mérésbe bele nem számolandó forgalomra pl. az FB.

(#121) xkraiusx válasza Sinisi (#120) üzenetére


xkraiusx
tag

ez t-mobilnál már nem műödik, csak a korlátlan e-mail és böngészéssel megy a korlátlan net
de mint mondottam énis, telenornál ha van adatkereted akkor proxyszervert is kell hosztolni és a headerbe a https://www.deezer.com/hu/-t kell írni, mivel ez a weboldal nem generál adathasználatot.

[ Szerkesztve ]

(#122) Sinisi válasza xkraiusx (#121) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, ha jól emlékszem valóban T-stől hallottam a korlátlan FB-t. Azt lehet tudni, hogy miért nem megy már? nagy forgalmat generált a szolgáltatónak?

[ Szerkesztve ]

(#123) #79335424 válasza erer1000 (#119) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elméletet ismerem, és biztosan tudom, hogy működőképes. De, a gyakorlatban nem alkalmaztam. Egyrészt azért, mert az otthoni netem olyan tetű lassú volt, hogy inkább mobilnetre váltottam. Másrészt azért, mert a VPN -ezés hátulütői számomra nem állnak arányban a spórolás mértékével. 4100Ft -os havidíjért tértem át otthon mobilnetre. Ha a telómban levő kártyát is átrakom korlátlanra (társkártya), akkor a kettő összesen 7 rugóba fog kerülni, és ezért megkapom az adott helyen elérhető max. sávszélességet.

(#124) Dave1984 válasza #79335424 (#111) üzenetére


Dave1984
őstag

Ezt tudom, de a cikkből azt vettem ki, hogy ahol jelenleg 800mhzen megy a 4g ott nem lesz LTE-A!?
Ez a kérdésem.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#125) H.Istvan25 válasza joey04 (#52) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Akkor menj el külföldre, és rájössz hogy tényleg így van

Huawei Mate 9

(#126) dchard válasza Dave1984 (#124) üzenetére


dchard
veterán

Ahol csak 800mega van (vidék), ott nem, mert a 4G+ alapvetően több sávot fog össze.

Például jelenleg nagyobb városokban 800+1800-at, később 800+1800+2600-at, illetve ahogy kiürül a 3G, egyszer majd lesz 800+1800+2100+2600 is. Természetesen a 4G+ nem jelent egy konkrét sebességet: minél több sávot, és az egyes sávokban minél szélesebb spektrumot fognak össze a szolgáltatónak, annál nagyobb lesz az elérhető sebesség. Ehhez szükséges a telefonok támogatása is. 2 sávot jellemzően a mai felső közép kategória tud, 3 sávot csak a legdrágábbak...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#127) joey04 válasza H.Istvan25 (#125) üzenetére


joey04
titán

Tehát Európa legszarabb és legdrágább mobilos rendszere Magyarországon van szerinted is?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#128) H.Istvan25 válasza joey04 (#127) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Mire értjük a szart? A csomagokra vagy a minőségre. Csomagoknál valóban talán a legszarabb. A lefedettség és az átlagsebesség nem rossz, de ennek két oka van: kicsi és lapos országot könnyű lefedni, a sebesség meg azért nagy mert itthon nagyon keveset neteznek az emberek a telefonon a drága árak miatt. Így ezt nem is lehet olyan országgal összehasonlítani, ahol normális áron van a net

Huawei Mate 9

(#129) dchard válasza H.Istvan25 (#128) üzenetére


dchard
veterán

Elérhető sebességre, beépített kapacitásra és technológiára, lefedettségre értjük, mi másra? És ebben a kontextusban egyik sem igaz. Hogy az árak milyenek az egy dolog, de aki műszakilag kritizálja ezeket a hálózatokat, az egyszerűen nem ért hozzá. Az egyetlen fájó pont amiben esetleg le vannak maradva az a VoLTE, de hát egy olyan országban, ahol a készülékek csere periódusa és ezáltal a csak 2G/3G képes telók aránya magas, mit lehet tenni?

Az áraknak a szolgáltatás minőségéhez meg semmi köze, pont ugyanennyi spektrum áll bármilyen más nyugati operátor rendelkezésére is, mint nálunk. Amit még nem adtak el (2100-on 15mega duplex), meg kelleni fog a diginek ha valaha értelmes operátorrá akar válni, de itt a vége: minden mást eladtak. Alacsony frekin meg DD2-ig semmi nincs.

Szóval akkor milyen műszaki értelemben szarok a magyar hálózatok?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#130) H.Istvan25 válasza dchard (#129) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem azt mondtam, hanem azt, hogy a relative jó sebesség köszönhető a kevés felhasználónak is. Sokan ezzel jönnek, hogy nálunk mondjuk 1 megabittel gyorsabb a mérések szerinti átlag, mint egy másik országban. Ja, mert máshol 5x annyi netet adnak azonos áron.

Huawei Mate 9

(#131) kchris78 válasza dchard (#129) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem az igazsag valahol a ketto kozott van. Alapvetoen a szolgaltatas jo. Mernoki szemmel. De ha a jo halozatot szetterheljuk olyan modon hogy a csomagok nagy adatforgalmat tartalmaznak alacsony aron, illetve flat-rate-et vezetunk be akkor megvaltozik a userek felhasznalasi szokasa, illetve tobben fognak elofizetni... es ha az alapvetoen jo halozatra X helyett sokX user illetve nagyobb userenkenti adatforgalom jon akkor lehet a user altal tapasztalt minoseg rossz (lassabb sebesseg amit leginkabb minoseggel azonosit egy hozza nem erto ember). Ha a cellak meretet inkabb a domborzat hatarozza meg mert nem kell darabolni a kapcsolodo kliensek nagy szama miatt akkor mindenki jo savszelt fog tapasztalni..

(#132) #79335424 válasza kchris78 (#131) üzenetére


#79335424
törölt tag

Önmagában attól, hogy otthon átálltam korlátlan mobilnetre, még nem változtak meg a felhasználói szokásaim. Nem kezdtem el vadul torrentezni. De, ha a Telenor is elköveti azt a szarvashibát, amit a Voda, hogy a "tisztességes roaming használatot" a hazai, és a roaming adatforgalom arányából következteti, akkor rá fogok kényszerülni a torrentezésre, tök fölöslegesen terhelve ezzel az itthoni hálózatot. Ezt csak példaként írtam arra, hogy miként tudja egy szolgáltató a saját hálózata alatt vágni a fát.

[ Szerkesztve ]

(#133) kchris78 válasza #79335424 (#132) üzenetére


kchris78
veterán

Hat igen, erre nem tudok mit irni csak azt hogy ez van akkor ha valami hozza nem erto ember ("menedzser" :D ) kezdi el tervezgetni a dolgokat egy olyan helyett akinek van nemi lovese arrol hogy minek mi a kovetkezmenye... Csak sajnos felhasznaloi szokasaink szerint mi vagyunk a kisebbseg.

(#134) #79335424 válasza kchris78 (#133) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nem csak szolgáltatói szinten van a hozzánemértés. A roamingmentességről szóló rendelet is alapoz a használati arány vizsgálatára. Az pedig minden szolgáltatóra vonatkozni fog.

(#135) kchris78 válasza #79335424 (#134) üzenetére


kchris78
veterán

Abszolut.... eleg csak azt a legtriviálisabb dolgot nezni hogy itthon az ember irodaban otthon WIFI-t hasznal. Kulfoldon meg nyilvan nincs neki mas csak a telefon alapesetben...

(#136) dchard válasza #79335424 (#134) üzenetére


dchard
veterán

Vajon ez a forgalom megoszlási baromság vonatkozik a normál csomagokra is? Nekem EU GO-m van 2GB adattal, és nagyon is használnám 4-5 hónapig folyamatosan külföldön. Mondjuk ha nem tetszik, nyugodtan szerződést bonthat a Voda a két év hűségemből még úgyis hátra van nem kevés :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#137) #79335424 válasza kchris78 (#135) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan. De, akár említhetnénk a videóstreamelést, ami viszonylag magas adatmennyiséget igényel. Itthon általában van a usereknek otthon valamilyen TV előfizetésük. De, milyen lehetőségei vannak, ha külföldön szeretne Magyar csatornákat nézni? Vigyen magával parabolát, meg beltéri egységet? Nem ésszerűbb egy TVGO, vagy MyTV app? Persze, hivatalosan azok sem működnek külföldön, de ez a korlátozás VPN -nel egyszerűen megkerülhető. De, attól még borítja az adatforgalmi arányt, pedig sztem nagyon is reális igény. Nemzetközi kamionsofőrként nekem legalábbis lenne rá igényem, hogy ha már egy parkolóban kell töltenem a vasárnapomat, akkor legalább egy Forma1 -et meg tudjak nézni.

(#138) #79335424 válasza dchard (#136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint jelenleg nem. Júni 15. -től sokminden fog változni, de nem hiszem, hogy a 2GB -os csomagokkal fognak b..akodni. Ha pedig igen, akkor sem az az eljárás, hogy letiltanak. Egy meghatározott felárat számíthat fel a szolgáltató. De, ez sem úgy működik, hogy kitalálja, közli, és helló. Először küld egy "figyelmeztetést" hogy jogtalan használatot tapasztalt. Ekkor igazolhatod a jogos használatot pl. úgy, hogy kötődést tudsz igazolni az adott országhoz. Ilyen kötődés lehet pl. a külföldi munkahely, kiküldetés vagy a külföldön tanulás. Én egyrészt azért vagyok gondban, mert a korlátlan kártyákra egy kicsit más szabályok vonatkoznak, másrészt azért, mert flottás csomagban vagyok. Én símán tudnám igazolni a külföldi kötődésemet, csakhogy én nem állok szerződésben a szolgáltatóval. Nem tudom, hogy az ilyen szitukat hogy fogják majd kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#139) mikromanus


mikromanus
veterán

Bár kissé megkésve, de azért ráakadtam erre a cikkre meg a topicra. Csak egy kérdés foglalkoztat ezzel kapcsolatban. Mi a franc értelme van mobilon a gyors netnek amikor az összes lehúzós k*cs*g szolgáltató nevetségesen kis adatforgalmat ad csak arcpirítóan magas áron? A mostani 4G is ilyen, a gyorsabb meg nem ad semmit így. 300 Mbit/s is lehet a 4G most? Húdejó. 9-10 perc és eléred a limitet ha használod, aztán jön a beton meg a betárcsázós net sebesség, vagy az újabb sokezer forintnyi pénzlöket egy újabb 5-10 perces vicchez. Forgalmi korlát nélkül lenne értelme, de így csak értelmetlen marketing bullshit kategória kis hazánkban ez.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.