Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem csak a QuickSync kéne egy dedikált, olcsó Intel gpu formájában AMD proci mellé, de ez szerintem álom marad...

(#2) E.Kaufmann válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Ryzen APU esetén a magszám kevés vagy a Radeon bugos?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor úgy látom csak egy álom marad, hogy 2020-ban lesz Ray Tracinges gamer kártyájuk. Pedig arról volt szó ebben az évben minden lesz.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) Fitzgerald válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Csak 2400g-m volt, de még a Navi encoder sem sokkal jobb igazából a Vegánál (most 5700 van a gépben). Streameléshez kell (munka, nem játék), ahhoz meg vagy nvenc, vagy QuickSync.
Intel procit meg nem akarok csak a QuickSync miatt 1.5x -es felárral az AMD hasonló teljesítményű chipjeihez képest (3700x-em van most).
Ahogy az nvidia felárat sem szívesen fizetném meg csak az nvenc miatt (azt hiszem az 1050 Ti a legkisebb kártya ami tudja, 60000 forint körül.)
Kell a sok mag is, és a jó minőségű encoding is.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

és még mindig kérdéses a driver minősége... ezen a téren az intel mindig is a legvégen kullogott

(#6) erer1000 válasza Fitzgerald (#4) üzenetére


erer1000
őstag

te jó ég, 60k körül emlegetni egy 1050Ti-t?

4éves cucc, és 3 éve vettem 49k-ba..
ilyen értékálló ? ;] ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) opr válasza erer1000 (#6) üzenetére


opr
veterán

A kartya ara alig valtozott. A forint erteke valtozott sokat es nem epp kellemes iranyba.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) E.Kaufmann válasza erer1000 (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szvsz a JMF (jómagyarforint) nem értékálló. Én a 2008-as válság előtt fél perccel vettem egy hybrid hw encoderes TV tunert 18ezerért, ami két hónap múlva már 25ezer volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) Fitzgerald válasza erer1000 (#6) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazad van, találtam most egyet árukeresőn ugyanannyiért, amennyiért te vetted 4 éve...

(#10) #00137984 válasza Fitzgerald (#4) üzenetére


#00137984
törölt tag

NVENC teljesitménye a CUDA egységek számával nővelhető, ezért a GTX 1070 Ti videókártya játékra és a videókódolásra egy nagyon jó vétel volt.

(#11) Predatorr


Predatorr
őstag

No de az Intel eddig is CPU-val együtt adta a GPU-t, és az is drága volt.

E.Kaufmann: Nézőpont kérdése. Lehet, hogy a Ft értékálló, csak a többi valuta javul. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) dabadab válasza erer1000 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az a durva, hogy az 1050 annyiba kerül, mint a 1650.
Mármint hogy még mindig.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) E.Kaufmann válasza Predatorr (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk tényleg azzal jött egy szaktárs egy másik fórumon az Euróval szemben a HUF védelmében, hogy a németeknél már negatív kamat van, de ezeknél az elszálló euró árfolyamoknál látni, hogy jobb lenne inkább az euró övezeten belül, mint kívül...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) Duree


Duree
veterán

Ezzel sem fogja megváltani a világot az Intel, ennyire gyenge GPUnak nincs értelme.

duree54

(#15) biscuit


biscuit
aktív tag

Nekem egy 3930 (?) -as celeron és a benne levő igpu kódolja a streamet 2160*1080ban és köszöni jól elvan. Szóval ha másra nemis, erre azért jó az intel igpu... :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#16) E.Kaufmann válasza biscuit (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jaja, még ha nem is sztrímel az emberfia, de pl egy alig fogyasztó GPU a legfrissebb kodekek dekódolásásvel hasznos tud lenni, mert nagyban csökkenti a gép fogyasztását az, ha nem az alulfeszelt/órajelezett/herélt magoknak kell számolnia, hanem a kis fogyasztású GPU-nak vagy annak a dedikált részáramköreinek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Feketelaszlo válasza opr (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A nagykerek fedezik az euró árfolyamát, sokkal inkább arról lehet szó, hogy a járvánnyal kiszámíthatatlanabb lett a kereslet és az ellátási lánc is. Legalábbis az, hogy €-ban is nőtt ~20 €-t az átlagár erre utal.

[ Szerkesztve ]

(#18) apatyas


apatyas
Korrektor

Olcsón, kötelezően, bétaverziós és soha utána nem frissülő driverrel, nem folytatom..
..híg a leve.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19) E.Kaufmann válasza apatyas (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a Skylake generációval kezdődően megjelent iGPU tulajok nem panaszkodhatnak, hogy nem jött új driver. Még a Haswell tulajoknak is dobálgattak valamit 5 évig, más kérdés, hogy abból a GPU-ból hw bug és DDR3 miatt sokat nem lehetett kihozni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) biscuit válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


biscuit
aktív tag

Sok sok éven át elvoltam a 4770es i7-el és a benne lévő igpu-val, csak öregszem és élem a "második gyermekkorom" így újra játszani támadt kedvem. Addig a pillanatig tökéletesen kiszolgált (nem négykáztam, igaz a HDR hiányzott)!!! Ha nem jött volna ez a bolondériám, még mindig az i7 lenne. Köpködhetném a zintelt, hogy milyenmocsok meg drága, de én elégedett voltam vele, sőt akinek eladtam is elégedett a mai napig a teljesítményével... Szóval igenis van helyen az Intelnek a "géming" piacon, ha másnem, ezért.... :K

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#21) Abu85 válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Távol álljon tőlem az elmélkedés, de ebben azért annak elég nagy szerepe lehet, hogy a Cannon Lake nem lett kész soha, az Ice Lake kvázi egy szűk notis rétegre korlátozódik, tehát az Intel által célzott asztali és notebookpiacon még ma is a Skylake-be fejlesztett GPU-architektúra van használva, függetlenül attól, hogy a processzor már a refresh refreshének a refreshe.

Ettől persze igaz, az Intel ránk csaphatta volna az ajtót, ha akarja. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) tasiadam válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


tasiadam
veterán

Emlekszem, amikor GT1 haswell igpu-val cs-go-ztam... Es a 950mhz-bol siman ment 1.5ghz. gt1 haswell... Es meglepoen jo volt. Belegondoltam anno, hogy mi lett volna egy hd4600-al, ha dedikalt memoriat kapott volna, mondjuk 512 vagy 1 gigat, es alapbol tudta volna az is az 1.5ghz-t. Nem lett volna az sem gyenge a maga idejeben.
Ugyan abba a haswell gepbe raktam decemberben egy 4150-et es 8gb ramot... Hat elegge eljart a cerka mellett az ido.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23) Prof


Prof
addikt

Na kivancsi leszek ra. Valoszinu elobb lesz tiszta intel jatekra kepes laptop mint amd , mert tesznek rola a kekek, hogy ne rakjak ertelmes gepbe a ryzen 4000 cpukat.
Bar a nullahoz konvergalo driver supportjukkal nem lesz sok eselyuk.

(#24) #92116480 válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


#92116480
törölt tag

ilyen ez a narancsos logika

(#25) drotsztyuart válasza Predatorr (#11) üzenetére


drotsztyuart
tag

A dollar rohadt eros es nem csak a forinthoz hanem az eurohoz kepest is. (2011 korul 180 volt a dolcsi es 280 korul az euro, most 335 a dollar es 355 az euro)
Az, hogy nehany ember sir miylen draga a proci, a vga, a ps4, vagy a switch nagyjabol lenyegtelen ahhoz kepest mennyi forintra valthato pl. egy eus penz vagy az exportra termelt cucc.
Tetszik erteni?
Nem kell hardvert cserelni evente, ha meg igen akkor az megfizeti az arat. :U

#13 "jobb lenne inkább az euró övezeten belül, mint kívül..." es aztan jol ugy jarni mint gorog vagy spanyol orszag .
Tenyleg fasza lenne. :C

Nem artana mondjuk megnezned par beszelgetest rona peterrel ezzel kapcsolatban.
Mondjuk masoknak sem mert akkor nem dolne az oldalon a baromsag a sok penzugyi szaktekintelytol sokszor...

[ Szerkesztve ]

(#26) tasiadam válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


tasiadam
veterán

Dollár erős, volt erősebb is, mert volt hogy 0.8 volt a 2 aránya, most meg 1.05 és 1.1 között. Erősebb az euro, ez tény. Az árazás nem stimmel. van hogy 1 termék 400 dollár, de 400 euro is. Ez a baj,

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27) E.Kaufmann válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem a szlovákoknak pl bejött. A másik, hogy látszik, hogy az állam se jó gazdája a Forintnak. Belenyúl, amikor nem kellene és nem nyúl, amikor kellene, zavaró nyilatkozatokat ad ki, mint Musk, bár a csávó befüvezve mond néha árfolyamra károsakat, míg a kormány meg a keresztyén magyar családok védelmében... Értem én, az írás eleje alapján, hogy rossz az Európai Központi Bank, de mit szóljunk a miénkhez?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28) arty válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


arty
veterán

görögspanyol?? azokat ki kellett volna vágni az euróövezetből... TÉNY.
ettől még az euró jó (lenne/lehetne)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) dabadab válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


dabadab
titán

aztan jol ugy jarni mint gorog vagy spanyol orszag .

Medián havi jövedelmek, 2018:
Görögország: 7875 EUR
Spanyolország: 14785 EUR

Magyarország: 5444 EUR

Szerintem elég sok magyar szeretne úgy járni, mint a görögök vagy a spanyolok.

DRM is theft

(#30) IGN85 válasza dabadab (#29) üzenetére


IGN85
csendes tag

Itt valami nem stimmel, szerintem ez inkább az éves mediánhoz van közelebb.

(#31) dabadab válasza IGN85 (#30) üzenetére


dabadab
titán

Tényleg, éves adatok ezek.

DRM is theft

(#32) Kansas válasza Prof (#23) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, mire gondoolsz, már ThinkPad T-szériában is van AMD APU-val szerelt változat...
Igaz, hogy még nem a 4xxx, csak a 3xxx széria, de a következő szériában már 4xxx-esek lesznek.
Játékos vonalon meg a velük szerelt ASUS TUF és ROG Zephyrus laposok már itthon is kaphatóak...igaz, javarészt Nvidia dGPU-val mellékelve.

(#31) dabadab:
és gondolom nettó összeg, mert bruttóban a minimálbért alig haladja meg...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) troviko


troviko
senior tag

Én ezt úgy értelmezem, mintegy beismerését annak, hogy képtelenek voltak piacképes VGA-t tervezni. Bukott project, mint az 3D Xpoint, amit le is húztak a budin.
Kb. ez is egy kukázás, csak próbálják menteni a menthetőt.
Nem jött össze. Van ez így. :F

https://www.oldtech.hu/

(#34) Dr. Akula válasza Duree (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már hogyne lenne? 12" notiban sose volt dGPU, 14"-ben is csak ritkán. És nem is igazán van AMD alternatíva, mert az meg kb. ki van tiltva onnan. Vagy az Intel fejleszt az IGP-jén, vagy nem lesz semmi. Ezért aztán örülnénk ha legalább az Intel fejlődne.

(#35) dabadab válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


dabadab
titán

Pont most kezdenek jönni az AMD-s notik, a 4000-es mobil Ryzenekből már teljesen korrekt gépeket építenek

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Dr. Akula válasza dabadab (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lifebookban, Latitudeben, (végszükség esetén) Thinkpadban még nem láttam. De jöhetne szerintem is.

(#37) Kansas válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Kansas
addikt

Az olcsó E-szériás ThinkPadekben már van, a komolyabb szériákban is jön jövő hónapban.
HP Envy-kben, ProBook-okban szintén van, Latitude-okban csak a régebbi(2xxx) szériás Ryzeneket láttam eddig, de ha azokat belerakták, alighanem az újakat is bele fogják, egyelőre az Inspironokba meg a Gaming cuccokba teszik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) Prof válasza Kansas (#37) üzenetére


Prof
addikt

Ja a 14colos 2 in 1-ba raktak ,de a normal 15-17-es alap Inspironokba sehol nincs csak a regi 15w-os...
Arrol ne beszeljunk, hogy a vegre kijott a G5 SE 15-ben a 5600m AMD gpu (igy full amd a laptop), de kepesek voltak egy 3cellas kis akkist tenni bele...es a kepernyot tarto "hinge" egy kalap sz*ar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.