Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

tegnap este postolták gearék az fb oldalukon, majd leestem az ágyról, azóta is ráz a röhögés ;]

(#2) Balinov


Balinov
félisten

huh.. anno a Gef4 MX440-re vettem valami hasonlo Titan hutest, ez qrva hasonlo, csak egyel nagyobb meretben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

A mai napom se ment kárba a képeket látván... :C

Mit is kéne ide írni?

(#4) Bopez


Bopez
tag

Réz mosógép dob...
Brutális ez a cucc...mondjuk ez már tényleg szétmarja az alaplapot...
Amúgy szerintem piszok jól nézne ki egy gépben...
Mondjuk megcsinálnám, hogy hátlapi 12, előlapi 12 vagy 14 es ventik meg a procira ez középen és paff...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#5) Normi™


Normi™
őstag

Már láttam sokkal régebben is ilyet vagy ehhez hasonlót,nekem valamiért tetszik,egyedi...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6) ViiiiktorOC válasza #56573440 (#1) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Én is ott láttam, de azt hittem réz a röhögés. ;)

De amúgy nekem nagyon bejön ez a kerek forma!!! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#7) Angel1981


Angel1981
veterán

Azta! :Y
Szép darab, nekem bejövős!

(#8) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Na ezt se tenném fel, az tuti.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Némi papirszűrővel lehet autólégszűrőnek is alakalmezni alternativ felhasználásra. Jol számolom 31 ezerért adják? :DDD

(#10) szab.tam


szab.tam
nagyúr

" Felépítését tekintve a nyolcszögletű talapzatot két, szintén réz hővezető cső fonja át,..."

kettő? nem négy? :F

számomra értheteteln, hogy a középső hatalmas, üres területre miért nem raktak bele "x" formában további 2 db. "U" alakra hajtott csövet, némi kis, négyzetes lamellával. a függőleges átszellőzés attól még megmaradt volna. 20 dekával lenne nehezebb, de 20-30W-tal megnövelhették volna a hűtési teljesítményt.

értem én: akkor a mosógép dob kinézetnek lőttek volna.
megint az észt felülírta a marketing vezérlésű dizájn elődlegessége...

az meg hogy réz: semmivel nem lesz jobb hűtési teljesítmény. csak kicsit drágább lesz.
ugyanaz a helyezet, mint a ninja vs ninja copper. (volt / van mindkettő.)
a hővezetés kicsit jobb. ezért is teszik a talpakba. de tudomásom szerint a végső hőleadásnál, ami a disszipálást illeti, egyáltalán nem jobb az alunál. (sőt...)
de cserébe a réz idővel baromira elcsúnyul az oxidáció miatt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) mghltm


mghltm
addikt

par teszt a nikkelezett verziorol:

hexus

overclock3d

hardwarelook

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) #21346560 válasza szab.tam (#10) üzenetére


#21346560
törölt tag

Bizony! Szakértő szem rögtön észreveszi a hibát :DDD

Nekem egyébként tetszik! A tetejére egy venti 600 RPM-en, csak talán nem a lapra kéne fújnia a meleget, hanem szívnia kéne :F

(#11) tiborandras húbazze, a képeket megnéztem.. ez ekkora? :Y

[ Szerkesztve ]

(#13) Kov1024 válasza szab.tam (#10) üzenetére


Kov1024
tag

És valóban, a közelebbi képen látszik, hogy nem egyik oldalon be, másik oldalon ki :) javítva :)

[ Szerkesztve ]

(#14) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A Nofan mókuskerékre hajazó processzorhűtője
Már látom is a modding lehetőségét benne. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) Malachi


Malachi
addikt

kicsit félteném a húzott négymagosított procimat tőle, de egy plexi lapos vagy valami durva dizájnkonfigba ez lenne az első választásom. állati jól néz ki.

kérdés, milyen lapra menne rá, mert azért ez a 18 centis átmérő körben...lehet, hogy nem is a lap, hanem pár esetben a ház lenne a szük keresztmetszet, felső tápnál például, vagy ilyesmi...

Runo - na erről beszéltem, ez marha nagy darab.

[ Szerkesztve ]

(#16) kiskaktusz válasza #21346560 (#12) üzenetére


kiskaktusz
addikt

ez ekkora?

Mégis mire számítottál fullpasszív kivitel hallatán? :F

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17) szab.tam válasza macilaci78 (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

modding?
kerti törpe helyett pc mókus? :DDD

(#13) Kov1024 :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18) #21346560 válasza kiskaktusz (#16) üzenetére


#21346560
törölt tag

őőőőőő......

Hát 1 picit kisebbre :DDD

(#19) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Amikor elsőre olvastam a nevét "CR-95C", arra asszociáltam, hogy azért 95C mert 95C° -on tartja a processzort. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mekkora egy dög :) Ha egy komolyabb ,húzott procim lenne, én nem merném rábízni...

(#21) szab.tam válasza #21346560 (#18) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én most párhuzamosan 3 passzív procihűtő koncepción dolgozom, (ill az egyiket csak tervezem), és egyik sem lesz kisebb.... :D

habár reményeim szeknt a 2 db. 35-40 centi magas óriás mellett, (amit emiatt csak fekvő lapra lehet madj felszerelni), lesz egy 2x12 csöves, (azaz "U" alaku 2x2x6), ami a 17-18 cm magasságon belüli, tehát kompatibilis lesz a mostani házakhoz is.

ez nem titkos project. rövid időn belül elkészülhet. az anyag is nemsokára meglesz hozzá. (nem kell sok érintetlen hőcső...). mert meglévő, azaz érkező 2 db. noneme hűtő egymásba gyógyításából alakul ki, újrallamellázással.
ha kész lesz, úgyis publikálom. :))

igen érdekes formáció lesz, leginkább a Thermalright Sentinel-re, az egyetlen átgondolt, (ezért sosem gyártott) :(( :((( passzív hűtőre fog emlékeztetni
csak nem 20 db, hanem 24 db. tüskéje lesz a sün-, azaz vaddisznónak... :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) banhammer


banhammer
veterán

Ezt egyszer berakja az ember a gépébe és után a memória cserét egy időre elfelejtheti.
Gyakorlatilag szét kell szedni az egész gépet a memória cserénél.

A tisztítása külön élmény lehet.
Ecsettel, porszívóval.
Sűrített levegős flakonnal nem is érdemes neki kezdeni, mert egy flakon biztos elmegy a műveletre.

Így a képek alapján nem lehet pontosan belőni mekkora a hűtőrács körjének a belső átmérője, ha van elég hely akkor bele lehet rakni egy lassan forgó 80mm-es ventilátort amivel lehet növelni a hűtés hatékonságát és a CPU körül levő alkatrészek is örülnek a plusz légáramnak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) €uro


€uro
őstag

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Passzív számítógépet szeretnék építeni. Csak a tápegység ventilátora szellőztetné a házat. Passzív hűtésű videokártyát és ilyen passzív CPU hűtőt szeretnék. Merevlemez nem lesz a gépben csak egy SSD.

Kérdésem: Teljesítményben meddig mehetek el a CPU-t és a VGA kártyát illetően, amit még elbír a tápegység ventije?

(#24) macilaci78 válasza szab.tam (#17) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És már gondolkodtam, hogyan lehetne forgó mozgásra bírni a proci körül? Sehogy... Akkor az alaplapot? Á, a kábelek... :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) Silentfrog válasza €uro (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szinte semmi szellőzéssel a legkisebb processzor és videokártya sem bir dolgozni alacsony hőmérsékleten,hisz a termelt hőt el kell szállitani valahogy a gépházból és a friss levegőt semmi nem szolgáltzatja csak ami bejut a szellőzőkön. Egy biztos ezt egy passziv 7750 sem tolerálná. A megoldás egy ventillátor szabályzó és pár 12 centis venti. Hang semmi,viszont van légszállitás.

[ Szerkesztve ]

(#26) lapa


lapa
veterán

szerintem ennek nincsenek lamellái, csak pici rézrudacskák.

erre amúgy nagyon jó lenne egy kémény középre ikea papírlámpából. erre a pet palack már kevés átmérőben. nem mintha szükség lenne nagyobbra.

ennél egyszerűbben tisztítható hűtő nemigen van.

[ Szerkesztve ]

(#27) lapa válasza lapa (#26) üzenetére


lapa
veterán

azt még jó lenne tisztáznia a gyártónak magában, hogy nofan vagy nofen. merthogy összevissza van írva a hűtőn magán is.

[ Szerkesztve ]

(#28) Ringman válasza banhammer (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem hinném, hogy a felhasználók nagy része sűrűbben cserélne memóriát, mint processzort.
minek? 2x4gb ram aztán kész. átlag felhasználásra meg nem kell több, valószínű 2 év múlva sem nagyon.
kb 10 év alatt meg 1 hibás rammal sem találkoztam.

(#29) szab.tam válasza Silentfrog (#25) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezt a véleményedet százszor is leírhatod, de akkor én 101-x fogom leírni, hogy ez nem igaz.

pl. ezért:

a nagy gépem már unalmas, ezért be sem linkelem. és nem igazán kompakt. de a többi passzív konfigom már házon belül maradt. és köszöni veti nélkül elvan az 5750, ami többet fogyaszt az általad említett 7750-nél...

2. htpc, sok felvonásban. utolsó stációk...
-1.
-2.
-3.
-4....

3. eyefinity minimal konfig....
-1.
-2. (hsz. 2. fele....)
-3. hsz első része: hdd halkítás...

nemsokára tervezek egy 4-5 részes logoutos cikksorozatot a témában.

(#24) macilaci78
van már forgó, mozgó cpu hűtő, de most nem találom. elég nagy baromság, de megcsinálták. :K :D

(#23) €uro
angyon nem midnegy, hogy mik a teljesítmény béli elvárásaid.
10-20w-okon múlhat a hűthetőség. azaz, ha ennyivel nagyobb hővel kell megbirkózni, drasztikus átalakítások lehetnek szükségesek. jó példa a htpc-m. többször neki kellett szaladnom, mire elértem a végső, már működő állapotot. az n+1 átalakítás során többször is fel kellett adnom, és ventit visszaraknom...
ma már látom, hogy érdemes leválogatott, alulfeszelhető éldányokkal próbálkozni, és arra építeni a hűtést, mint valami forrófejű vackokkal szenvedni. megint csak jó péld a htpc nb + 9300 igp-je. valami veszett módon melegedő szemét, nagyon megszenvedtem vele...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30) lapa válasza szab.tam (#29) üzenetére


lapa
veterán

nem pontosan értem mi a baj a posztjával. ő valszeg abból indult ki, hogy aki ilyet kérdez annak nem az lesz az első dolga, hogy szitát csináljon a házból, hanem hogy egy kész atx-be rakja. ott meg simán megfő minden, mert nem arra vannak tervezve a nyílások.

[ Szerkesztve ]

(#31) €uro válasza Silentfrog (#25) üzenetére


€uro
őstag

A "hang semmi" jól hangzik, de nem tudom, hogy mennyire vehetem komolyan. Én még a merevlemezt is azért cserélem le SSD-re, hogy még kisebb legyen a számítógép hangja.

Egyébként jelenleg is csak a tápegység ventije szellőzteti a házamat. Mondjuk most vízhűtéssel hűtöm a VGA-t és a CPU-t. De hamarosan költözködöm és a vízhűtést ebben a formában nem tudom magammal vinni. Egyszerűbbnek tűnik egy minél csendesebb passzív-közeli gép építése.

(#32) €uro válasza szab.tam (#29) üzenetére


€uro
őstag

"nemsokára tervezek egy 4-5 részes logoutos cikksorozatot a témában"

Örömmel várom!

(#33) Silentfrog válasza szab.tam (#29) üzenetére


Silentfrog
veterán

Gondolom,ő nem egy házilag barkálcsolt gépet akar összerakni,értem én,hogy te szereted és /jol is csinálod/ a gépedben a passziv hűtést.
Viszont ha egy átlag ember aki vesz egy házat ,rak bele egy passziv vid,kártyát és egy passziv cpu hűtőt egy 95Wattos processzorra akkor az egyetlen táp ventillátora nem lesz elég.
Egy x 4 phennom mini ninjával és egy 7750 passziv kártyával szerelt konfig egy átlag házban egyetlenegy tápventivel nagyon magas hőfokokkal fog menni.
Te a nagy felületű barkácsolt hűtökkel lehet ,hogy el tudod érni a kivánt hőfokokat de kizártnak tartom,hogy egy most elsőnek passziv gépet összerakó emberke ezt meg tudja csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#34) szab.tam válasza Silentfrog (#33) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. de itt az ellenpélda, de errőlé már beszéltünk, ugye... gyári cuccokból is szépen meg lehet építeni venti nélkül. a témában már összeakadtunk, akkor sem igazán győztük meg egymást....

boltban kapható cuccok, semki nem fő meg sehol, és egy passzív vga sem fog megfőni bennne. borítéklom.

az mindig más kérdés, hogy hol van méretben és költségben az ésszerűség határa. csak nagyon unom a "nem lehet"-eket, és a kőmíves kelemen féle "asszony kell a házhoz" pc-s, "mindenképp venti kell a házhoz" verzióját...

"Egy x 4 phennom mini ninjával és egy 7750 passziv kártyával szerelt konfig egy átlag házban egyetlenegy tápventivel nagyon magas hőfokokkal fog menni."
najó. hát ez persze, hogy így van. ez a konfigja? (mert az adatlapján nincs semmi...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) Silentfrog válasza szab.tam (#34) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én a forumtárs szavaiból azt vettem ki,hogy valami ilyesmi gépet akar összarakni,és azt kérdezte mi a legnagyobb konfog amit még elvinne passzivba egy tápventivel.
Te inkább az extrém nagyságú és sulyú passziv hütésre gondolsz ha meghallod a passziv szót én meg az olcsobb passziv alaktrészekből összerakható gépet mondom passziv gépnek.
Most néztem nálam 550-700 között forognak a 12 centis ventik,és igy nulla hangja a rendszernek./tényleg nincs hangja/ Egyszer hangosnak találtam a tápban lévő ventitit szétkaptam a tápot és kikötöttem azt is szabályzóra.
Hisz hiába teljesen passziv minden a házba ha a tápventillátor egy hangforrás,ergó hiába költ ez ember egy rakás pénzt passziv hűtésre,ha a táp hangja elveszi az értelmét.

+boltban kapható cuccok, semki nem fő meg sehol, és egy passzív vga sem fog megfőni bennne. borítéklom." nekem sikerült a nagy passzivizálásba egyszer elfüstölnöm egy passziv 4850-et. Probálgattam mennyire kevés fordulat kell a ventiknek,hogy még lehűtse a vid. kártyát. Kevés volt. :DDD

(#36) lapa válasza szab.tam (#34) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk én ebben nem látok még se gpu-t, se terhelt hőfokokat zárt oldafallal. mindenesetre kíváncsi lennék rájuk, mert ez így szerintem megfő terhelés alatt.

(#37) Silentfrog válasza lapa (#36) üzenetére


Silentfrog
veterán

Integráltat van csak benne...

(#38) €uro.: Azért ugy egész más a leányzó fekvése.Egy alacsony fogyasztású processzor egy nagy felülettel rendelkező proc.hűtővel persze nem ég szét semmi.

[ Szerkesztve ]

(#38) €uro válasza szab.tam (#34) üzenetére


€uro
őstag

"itt az ellenpélda"

Ilyesmire gondoltam. Köszi. Nem mellékesen nekem is elég lesz az integrált GPU miután játékok nem fognak futni a gépen.

(#39) €uro válasza Silentfrog (#37) üzenetére


€uro
őstag

Erre irányult az eredeti kérdésem, hogy még meddig mehetek el biztonságosan a hardver teljesítményét illetően.

Az eddigi kommentekből nagyjából megkaptam a választ. Sőt, úgy látom, hogy még passzív tápegységben is gondolkodhatom...

(#40) Silentfrog válasza €uro (#39) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért a passziv táp már tényleg érdekes lenne....Semmi ventillátor?

(#41) szab.tam válasza €uro (#39) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ne figyelj az ellenpropagandára... :N

a passzív tápnál van pár aranyszabály.
nem lehet álló, felső tápos helyre tenni, ráccsa lefelé. ott sül meg helyben. (hacsak ki nem vágod a ház tetejét, és ráccsal fölfelé berakod.

alsó tápos ház kell, és a táp ráccsal fölfelé fordítása. de ez nem elég. lehetőleg alul is nyitni kell valamit a házon, oldalt, a táp mellett. ha a gép tetjén is rácsozat van, (és pedig passzív gépnél kötelező a felül nyitás), a felsszáló meleg légáram tápon keresztül szívja be a friss levegőt. (ilyenkor szoktak jönni a porfóbiások, de ne foglakozz velük.)
ha nincs meg a tápba való friss levegő beömlésének az útja, akkor fődöd. jó eseten állíndóan lekapcsola hővédelem, rossz esetben kinyírod. de az élettartam drasztikusan csökken.
fsp zen300 rev1-et nem szabad venni. csak rev2-t, vagy 400-asat.
vagy a jóval drágább seasonic x400-460. (nekem mindkettőből van, jó tápok.)

a helyes pozíció itt látható. a 2 ninja keltette meleg kéményhatást indít be, és szívj a táp felől a levegőt.
és hát a kötelező rácsozás....

még 1. széria passazív vga. mivel az emberek nagytöbbsége nem fabrikál. álló házban mindneképpen olyan modellt kell venni, aminél a vga nyákján a hűtő rácsozata minél jobban lelóg, és nem tömör, hanem lamellás szerkezetű. azaz a függőleges légáram valamennyii részt átjárjon.
a képeken látható 5750-re szerelt mini ninja-s vga-t azért forgattam be a riser kábellel, hogy a lemezek függőlegesen álljanak, és így átszellőzzenek.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#42) #16939776 válasza szab.tam (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jártam a kollégánál, meg is jegyeztem hogy maximalista, bár csak kívülről láttam meg (nem) hallottam a konfigját.

Felületre ez sem rossz, az a jó benne hogy mindegy neki hogy áll vagy fekszik, gondolom ezét likas a közepe is :U
Nem érzem túlárazottnak :)

[ Szerkesztve ]

(#43) szab.tam válasza szab.tam (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

passzív vga kieg:

igazi megoldás nem az, hogy aranyárban veszünk egy gyári passzív vga-t.

inkább megvesszük az olcsó referencia modellt. középkategóriánál ez valszeg aránylag rövid nyákos lesz. és nézük valami bazi nagy méretű, passzív üzemre is alkalmas szériahűtőt. ami a hosszánál fogva túllóg a nyákon, az átszellőzést biztosítva. öntapadós fet és ramsünik, (50-70 w-nál elég), egy 10-15 perces szerelés, árban kb. ugyanott vagyunk, sokkal jobb hatékonysággal...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) sto1911 válasza szab.tam (#41) üzenetére


sto1911
veterán

Kicsit off, de ugy latom benne vagy a passzivtapos temaban, tudnal nekem ajanlani egy relative olcso, itthon kaphato passziv tapot? Privatban is lehet, koszontem!

(#45) €uro válasza szab.tam (#41) üzenetére


€uro
őstag

Köszi szépen! Ezek értékes tanácsok a számomra.

Passív táp esetén Seasonic-ot fogok venni. Egy ZEN-nel már próbálkoztam anno vízhűtés mellé, de sajnos nem sokáig bírta. Utána inkább kompromisszumot kötöttem magammal és vettem egy ventilátoros tápot.

Olyan gyári házat lehet kapni, ami már megfelelően lyukas-hálós egy passzív gép számára?

(#46) €uro


€uro
őstag

(#47) lapa válasza szab.tam (#41) üzenetére


lapa
veterán

biztos ellenpropaganda, de szerintem semmilyen kéményhatást nem keltenek a ninják, mert hiszen nincs kémény. ehelyett csupa luk hátul (slotok), a levegő meg olyan hogy a legkisebb nyomáskülönbséget szereti. jelenleg a ninják meg a táp egymástól elég függetlenül hűl valamerre felfelé.

még az sem nagyon mondható, hogy a tápnál magánál valami konkrét áramlási irány lenne, de innen nem látom a hátuját. az más kérdés, hogy ettől függetlenül működik, de az a gravitáció, nem pedig a kémény miatt.

kémény akkor lenne, ha leszednéd a tápról a rácsot, hátul a tápon minimálnád a beömlő nyomásveszteségét, belül meg beraknád a tápot meg a két hűtőt egy olyan függőleges (közeli) csőbe, ami csak a táp hátulján keresztül kapna levegőt, és felfelé nyitott.

(#48) #21795072


#21795072
törölt tag

kéne egy aranyozott verzió is méretes kereszttel, RAJ Tezsvííreknek bejövős lenne.

(#49) szab.tam válasza lapa (#47) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem bonyolítom, részben igazad van. a kéményhatás is a gravitáción alapul. egybeömlesztve szoktam fogalmazni... (röidebb leírni...) :D

egy éve csak ezt a témt buzerálom.
nagyon sokszor enyhén nedves kézzel közelítettem a gépeimen különböző helyeket, a réseket. innen tudoma tapasztalatból, hogy hol és mekkora légáram van.

a táp ha melegszik, ünmagában beindít légáramot. feltéve, ha jó pozícióban van, (ráccsal fölfelé), és az oldalrácsoknál nincs a beömlés eltorlaszolva.

a seaconic x400-460 ezért is jobb, mert ritkább a rácsozata.

a nagy gépen, amikor a működés közben az említett nedves kézzel a tápot körbejárom, sazbályosan érzem a huzatot. oldalt és hátul is.

x460 képgaléria, itt láthatod a hátsó rácsot is. be tud ott húzni kintről a hideg...
q9550 + gtx480, magas priorítású furmark + linx, konnektorból mért 437w fogyasztás mellett langyos ha volt a táp rácsa...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#50) lapa válasza szab.tam (#49) üzenetére


lapa
veterán

értelek pontosan. nem vitatom, hogy működik és persze a kémény is gravitáció, de attól még a két ninja által elmelegített levegő elsődlegesen a pcie slot réseken fog beáramlani, nem a dupla rácsos tápon. persze a táphoz a táp hátából is. ez egyébként nem baj, mert itt nem kell filozofálni, hogy hogyan hatnak egymásra az egymás feletti cuccok az adott légáramban.

passzív gép témában eljutottam odáig, hogy még a legszolídabb (nem-gémer-póver) konfig sem volt elég takarékos. kisebb vargabetű után megtértem, megtaláltam a pc-k szent grálját, az x200s thinkpadet. na az néma mozgó ventivel is. nem csendes, csont néma. persze eltartott egy ideig mire összeállt a kép, de azóta boldogság van. belekeztem már én is egy logout eposzba, de nagyon lassan és körülményesen haladok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.