Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #75376384


#75376384
törölt tag

egesz jo ok, hogy tobbet ne hasznaljam. amugy is agyfsz kategoria, hogy ossze-vissza vannak rajta filmek, nem beszelve arrol, amikor egy szeria random reszei vannak fent (lasd pl mission impossible filmek).

(#2) #72688384


#72688384
törölt tag

azt fogják ezzel elérni hogy az emberek előfizetnek inkább a három konkurens streamre és még úgyis olcsóbban jönnek ki mint az egy netflixel. nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#3) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Na ja, most kezdik el seggbed.gni saját magukat. :C
Amúgy nem k mindegy nekik, a prémium előfizetés 4 fiókját a másik szobában vagy 3 utcával arrébb nézik? A havi díj így is, úgy is ugyan annyi és ki is van fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#4) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Chile, Costa Rica és Peru nem merték nagyobb országgal kezdeni, gondolom akkora lesz a felháborodás, hogy majd visszavonják. HBO-nál ugye nincs ilyen megosztási tilalom?

[ Szerkesztve ]

(#5) #72688384 válasza pinnacle (#4) üzenetére


#72688384
törölt tag

nincs. de ha lenne is ki nem szarja le?

(#6) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

De ezt most hogy kell elképzelni? Honnan tudják, hogy nem én használom, csak máshol? És ha elköltözöm idő közben, akkor mi van?

Sic Parvis Magna

(#7) benedekco válasza 30z.Samu (#6) üzenetére


benedekco
addikt

Azért ez elég egyértelműen lekövethető akár csak IP alapján is.

Amúgy meg szerintem ez egy tökre megérthető lépés. Népszerűek nem lesznek, az biztos, de érthető.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8) Farkassacred válasza 30z.Samu (#6) üzenetére


Farkassacred
őstag

Lehetetlen ezt kivitelezni (jelenleg legalábbis), felesleges ezen parázni. :K

(#9) 30z.Samu válasza Farkassacred (#8) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem parázok, csak hosszútávon nem tudom mennyire lesz ez járható út. :B

Sic Parvis Magna

(#10) #72688384 válasza Farkassacred (#8) üzenetére


#72688384
törölt tag

lol miért lenne kivitelezhetetlen? régen a foskóron szerinted hogy csinálták?
elég az ip-ket feljegyezni egy időintervallum alatt és az alapján világosan látszik h megosztják-e az accountot vagy sem. és olyankor lehet felszólitgatni meg korlátozni amig le nem mondják az előfizetést.

(#11) Farkassacred válasza 30z.Samu (#9) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az első magasabb árcédulás levonás után úgy is kiderül. :DD
jasso: Családtagoknál már nem ilyen egyszerű, plusz ott vannak a kolisok stb..
Van ennek még egy jó oldala ám.. Több lesz az együtt összedobott előfizető, mert már legálisan is csinálhatják az üzletet kicsit többért cserébe. :C

[ Szerkesztve ]

(#12) 30z.Samu válasza Farkassacred (#11) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, de ha mondjuk én használom, csak máshol, akkor mi van? :D Jelentsem be nekik, hogy helló, én voltam, csak éppen nem otthon vagyok? :D

Sic Parvis Magna

(#13) Victoryus94 válasza 30z.Samu (#12) üzenetére


Victoryus94
őstag

A Spotify is ezt csinálta a családi csomaggal. Azóta nem vagyok előfizető.
(Pedig akkor még a lakcímkártyánk is egyezett a húgommal, mert az albérletbe nem jelentkezhetett át).

Itt nem arról van szó, hogy elmész a nagyihoz a hétvégére, hanem hogy érzékelik, a TV rendszeresen Bp-i IP címről csatlakozik, a laptopod meg Nyíregyházáról (ha meg egyidőben van egy 3. eszközöd Pécsett is, az már kifejezetten gyanús lehet).

Ha tudod igazolni, hogy Nyíregyházán jársz kollégiumba, de amúgy Pesten laksz, akkor talán nem tiltják a fiókot.

(#14) 30z.Samu válasza Victoryus94 (#13) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát de az anyjuk 3.14csáját, ha már ennyit fizetek, had ne igazoljam már, hogy tényleg én használtam. :D Talán ha látják, hogy nem egyszerre vagyok bejelentkezve itthon meg máshol ahol éppen vagyok, akkor csak nem csesztetnek.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#15) benedekco válasza 30z.Samu (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Nyilván nem fekete és fehér minden, nyilván ők is adnak rugalmasságot. Ha elköltözöl akkor egyszerre megint csak egy helyen leszel, hozamosabb ideig.
Ha épp utazol a család meg otthonról nézi, akkor is egyértelműen látni fogják bejelentkezés és IP alapján is, hogy ez nem más mint egy utazás. Totál nyomon követhető.
Ha meg hónapokig távol vagy akkor meg elképzelhető, hogy megkérdezik, hogy ez tényleg te vagy-e, neked meg csak válaszolni kell, hogy igen, nekik meg el kell hinniük. Ha csak és kizárólag IP alapján követnek.
Hidd el, elég pontosan be lehet határozni valakit, azt is pl hogy másod reg vagy nem, mondom ezt hardverapródos tapasztalatból.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#16) swayze


swayze
tag

Nekem az egészbe az kiváltó ok ami felháborító! Nem növekszik nagy ütembe az előfizetők száma és akkor mivan dolgozzanak a jelenlegivel, készítessenek olyan sorozatokat amik kimagaslók, csinálják meg olyanra az alkalmazást, hogy mindenki saját előfizut akarjon stb, stb. Egyszóval nem a jelenlegi felhasználókról kell lehúzni még több bőrt hanem hanem az újakat kell érdekelté tenni benne!

(#17) #72688384 válasza swayze (#16) üzenetére


#72688384
törölt tag

az az apple tv. legjobb sorozatokat szállitja jelenleg.

(#18) 30z.Samu válasza swayze (#16) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van benne valami.

Sic Parvis Magna

(#19) #75376384 válasza swayze (#16) üzenetére


#75376384
törölt tag

hat nezd, ha ugy vesszuk ezzel a lepessel valszeg lesz par uj elofizeto. :D a kerdes mar csak az, hogy mennyi es ezzel szembe mennyi fogja lemondani. illetve mennyi lesz az emeles? mert 1-2 euro meg mindig jobban megeri, mint egy komplett elofizu dij. mondjuk a szinvonalon nem hiszem, hogy emelni fog. ha eddig is csak elenyeszo mennyisegben voltak kepesek normalisat nyujtani, akkor nem ez fogja megdobni azt.

[ Szerkesztve ]

(#20) swayze válasza #75376384 (#19) üzenetére


swayze
tag

Na én ezért nem fizetném be a +1 vagy 2 euro-jukat, mert nem támogatok olyan céget még jobban aki fejlesztés cím szó alatt az ár növelését és a szolgáltatás korlátozását érti.

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

És ha házasságszédelgő vagyok, és két családom van? :B

#11 Farkassacred
Pontosan. A +$3 USD-t szétdobjuk háromfelé, köszike. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) Farkassacred válasza AxBattler (#21) üzenetére


Farkassacred
őstag

3 sör ára, fejenként az meg máris csak 1. :DDD

(#23) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

namost én 2-3 helyről (2-3 különböző IP címről, és akár 4-5 készülékről is) nézem. Hogy fogják kiszűrni, hogy nem a szomszéd nézi-e? Ha korlátozni fogják, akkor én meg korlátozom az előfizetésem. Amazon + HBO kijön az árából.

(#24) travix


travix
aktív tag

Vicces hogy sajnálnak érte havi 3500 forintot az emberek de a rendelt ebéd ugyanannyiért heti 3x rendben van :D

(#25) 30z.Samu válasza travix (#24) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondjuk ha választani kéne, én is a kajára voksolnék. :D Szerencsére nem kell.

Sic Parvis Magna

(#26) swayze


swayze
tag

Szerintem amúgy ez olyan lesz mint a Spotynak a duo-ja, annyiba kimerült a dolog, hogy ugyan azt kellett megadni lakcímnek!

Mondjuk így tovább gondolva a dolgot behozhatják azt is ami ott van, hogy egyszerre csak 1 eszközön tudod hallgatni, ha másikon elindítod akkor az első megáll.

u.i: Szerintem ezt az ötletet most levédetem 😅

[ Szerkesztve ]

(#27) #72688384 válasza travix (#24) üzenetére


#72688384
törölt tag

4500*

(#28) Tschubi


Tschubi
tag

Bevallom én nem igazán értek hozzá, ezért kérdezem: tableten/telefonon is csak otthon lehet nézni? Vagy azt vihetem bárhová (pl. nyaralni) és nézhetem ugyan úgy?

(#29) #72688384 válasza Tschubi (#28) üzenetére


#72688384
törölt tag

bárhova viheted most is. ez az egész hirverés csak egy bőrlehúzási kisérlet a netflix részéről ami csúfos kudarccal fog végződni.

mi jelenleg anyámékkal és anyósomékkal plusz egy ismerősömmel osztozunk a 4500-as csomagon. szülők nem adnak bele semmit, az ismerős meg 2ezret havonta.
igy megéri mindenkinek.
viszont teljes árat biztos nem adnék érte, ahhoz higfos a kinálata a netflixnek.

(#30) beyruth82


beyruth82
veterán

Tulajdonképpen itt arról van szó, hogy akkor csak és kizárólag otthonról fogom tudni nézni 4 eszközről egyszerre? Ez szerintem hatalmas baromság. Én nézem otthon, munkahelyen és kb 3 havonta el szoktunk utazni 2-3 napra gyógyfűrdőzni az országon belül, ilyenkor is netflixezünk esténként valamilyen eszközről.Akkor a premium előfizummal kitörölhetem mert nem tudom majd nézni csak otthon? Evvel tulajdonképpen egy natur kábel tv szolgáltató szintjére degradálják magukat. Sőt még az alá, ugyanis még a diginek is van digi online szolgáltatása, amit bárhol tudok nézni az egész világon. Én tuti lemondom akkor mert így a lényegét veszti el. Remélem más streaming szolgáltatóknál nincs ilyen korlát

(#31) #72688384 válasza beyruth82 (#30) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem, nem erről van szó.

(#32) beyruth82 válasza #72688384 (#31) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor miről?Hogyan igazolom, hogy a munkahelyen éjszaka én vagy a velem egy háztartásban élő személy nézi és nem gipsz jakab kollégám? Elutazáskor hogyan igazolom, hogy én nézem mondjuk a vonat vagy szálloda netjén keresztül és nem random béla akinek csak úgy odaadtam a fiókjelszavam,

(#33) Callisto válasza #72688384 (#2) üzenetére


Callisto
őstag

Hogy jött ki ez neked? :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#34) Callisto


Callisto
őstag

Egyébként az 2-3 USD nagyon nem sok. Tulajdonképpen rendes és ügyfélbarát megoldás lenne. Tiltogatás stb. helyett legálisan olcsón lehetőséget adnak rá és nem azt várják, hogy majd mindenki teljes áron előfizet. Nem sok helyen látni ilyent.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#35) #72688384 válasza beyruth82 (#32) üzenetére


#72688384
törölt tag

a józan ész főként. a munkahelyed nem változik naponta ahogy a lakhelyed sem vagy az azon jelenlevő eszközök száma sem, a public transport és szállás AP-knál meg nyilvánvaló h utazol vagy megszállsz.

azért csilében meg a többi putriban tesztelik mert gondolom ott egy accot 20 ember vagy az egész utca használja nem pedig 1-2 személy mint a világban mindenhol.

(#36) beyruth82 válasza #72688384 (#35) üzenetére


beyruth82
veterán

Ok de ha változik a munkahelyem akkor be kell majd jelentenem a netflixnél?Ha mobilneten nézem akkor egy készülékcsere esetén mindig jelentenem kell majd a netflixnek?Életszerűtlen az egész. Egyébként is van korlát. Egyszerre 4 eszközön lehet nézni max tehát nem nézheti egy előfizuval egy fél falu.

(#37) #72688384 válasza beyruth82 (#36) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha változik a munkahelyed akkor azt fogják látni h arról az ip-ről már nem jelentkezel be egy ideje de azzal párhuzamosan egy új ip-ről elkezdtél belogolgatni ugyanazzal a géppel.

az az életszerütlen h ezt még nem vezették be.

(#38) benedekco válasza beyruth82 (#36) üzenetére


benedekco
addikt

Én is írtam, hogy miként működik. Csak beböfögés helyett el kellett volna olvasni a hozzászólásokat.
Nem fekete és fehér minden. Nem olyan mint a piros lámpa, hogy akkor nem mehetsz ha zöld akkor igen. Bááár ha úgy vesszük akkor nagyon sokan bele szoktak még férni a sárgába, ahol már elvileg nem indulhatnál el. Az meg kb ez a kategória.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39) aprokaroka87 válasza Pro Koryak (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezzel csak az a probléma, hogy nem tudhatod, hogy akikkel megosztod, amúgy hajlandóak lennének-e fizetni érte, ha nem lenne a megosztás opció.

(#40) #72688384 válasza aprokaroka87 (#39) üzenetére


#72688384
törölt tag

hogyne tudnánk? azért osztjuk meg velük mert nem hajlandóak sajátot fizetni :D

(#41) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Az oké, hogy tesztelik pár országban, de ha emiatt sokan le fogják mondani az előfizetésüket (és inkább át- vagy visszatérnek a torrenthez), akkor a Netflixnél biztos elállnak majd ettől az ötlettől.
Akkor már inkább az ingyenes account, de csökkentett könyvtárral és reklám megszakításokkal.

#39 aprokaroka87 Pár országban, pl. a lengyeleknél törölték az ingyenes hőnap lehetőségét is. Ugyanis sokan annak lejárata után új accountot hoztak létre, és minden ment tovább a régiben.

#21 AxBattler Van egy (színdarab alapján készült) lengyel film, Mayday, ami pont erről szól: egy pasinak két felesége van, akikkel felváltva él házas életet. Fenn van jelenleg Netflixen, de azt nem tudom, hogy Magyarországról is nézhető-e.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#42) aprokaroka87 válasza #72688384 (#40) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ezt most családon belül lehet cinkesebb elmondani.

Igazából itt nincs jó megoldás, mert ha van 4 ügyfél, és ebből csak 1 fizet, annak meg semmi értelme, mert 3 meg lényegében ingyen nézi.
De itt nehéz jó megoldást találni.

(#43) benedekco válasza Necroman_Mk2 (#41) üzenetére


benedekco
addikt

Nem feltétlenül megy vissza torrentre.
Nem csak feljövő országokról van szó, vagy ne magyarországból indulj ki hanem pl usa, uk, canada, egyéb nyugati országok.
Így az emberek nagy többsége nem tudja mi az a torrent. Aztán nem is érzi komfortosnak lopni, torrentezni.
Sokkal egyszerűbb nekik lenyelni a békát vagy csak csak nem megosztani másokkal az előfizetést de fizetni ugyanúgy mint eddig. Az én köreimben csak megosszák egymással a kódot, de nem dobják szét a lóvét. Valaki előfizet, az fizeti az egészet és jófejségből átadják a kódot (UK).

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44) #72688384 válasza benedekco (#43) üzenetére


#72688384
törölt tag

csak a bolondok fizetnek teljes árat ennyi tartalomért. max ha nem lenne korlátozva a régiókban a tartalom akkor esetleg megérné az árát.
de amig a többi platformnak jobbak a sorozatai és szinte feleannyiba kerülnek mint a netflix addig nem értem utóbbi mit izmozik megint valami hülyeséggel a legutóbbi emelés után.

a torrent pedig durván jön vissza.

[ Szerkesztve ]

(#45) tasiadam válasza #72688384 (#2) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat a HBO MAX pl mar jobb. Es van is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#46) Callisto válasza #72688384 (#44) üzenetére


Callisto
őstag

Ekkora ökörséget rég hallottam már 4 sorban. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#47) hemaka


hemaka
nagyúr

Amúgy se szeretem, elég gagyi filmek meg sorik vannak rajta. Nekem is van acc/passom ismerőstől, de nem léptem be vagy fél éve...

(#48) AxBattler válasza #72688384 (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Mit gondolsz, tőlünk egy határral nyugatabbra kinek okoz gondot kipengetni ezt a pénzt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) Callisto válasza hemaka (#47) üzenetére


Callisto
őstag

:D :D :D
Rengeteg gagyi, átlagos van, de rengeteg sok díjat nyert, kritikailag (is) elismert elsőosztályú van. Ahogy a többi streaming szolgáltatónál. Nincs különbség.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az ilyen húzások mindig csak az ingyenes megoldások felé terelik az embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.