Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Uh... Elég érdekes ez az adat....

Kb ilyen az a statisztika is, hogy az átlagkereset Magyarországon 200 eFt fölött van... Játék a számokkal...

(#2) ArchElf válasza atike (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Érdekes - mondjuk nálam a tabon a böngésző (Miren) iPad user agenttel megy :D
Amúgy a kiválasztható UA lehetőségek:
- Alap
- Chrome
- iPhone 3
- iPhone 4
- iPad

Desktop persze nincs...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) NLZ


NLZ
tag

Azért van ebbe a felmérésben igazság, mert ha valaki vesz egy Szifont, akkor már általában telik egy rendes mobilos előfizetésre is, míg androidos készüléket fillérekért is lehet venni, azt meg az is vesz, akinek nincs nagy mobilos netezésre kerete.
Mondjuk nem gondoltam volna ekkora eltérésre.

(#4) Telomanikus válasza NLZ (#3) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Hát tényleg elég nagy az eltérés. De látszik, hogy Decemberre megugrott. :)

(#5) atike válasza NLZ (#3) üzenetére


atike
nagyúr

Hááát.... Ez elég érdekes gondolatmenet.

Nekem az összes androidos ismerősnek van mobilnetje... :/ És mindenki aktívan használja...

Androidos telót is szerintem csak nettel együtt érdemes használni. Nem ismerek olyat, aki a nélkül vette volna... Mondjuk attól még tuti van... :)

(#6) lgb


lgb
tag

Ezt nem tudom hogy is mertek. Ha kulonbozo site-ok latogatottsaga alapjan (user agent http header-t stb figyelve), akkor nem csupan arrol van szo (vagy nem arrol van szo), hogy androidosok kozott van aki soha nem netezik (bar biztos van olyan is), hanem arrol, hogy mindenesetre kevesebbet neteznek atlagosan, mint az iPhone tulajdonosok. Ez azert nem ugyanaz.

(#7) petisan


petisan
csendes tag

Erdekes statisztika, mindenesetre az Xperia X10em a telepitett bongeszotol fuggoen igen gyakran iphoneos user agentet jelentett.

(#8) danih


danih
addikt

Jópár andrós browser iOs-ként jelentkezik be valóban...
Mystery solved.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy akinek telik valami iOS eszközre annak nagyobb eséllyel jut mobilnetre is, mint a tömegnek akik olcsó androidos mobil cuccot vettek. Én éppen azért nem vettem okostelefont, mert netes mobilelőfizetés híján az okostelefon nem sokat ér.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Psych0


Psych0
őstag

Mindig is kíváncsi voltam, hogy készülnek ezek a "mérések".

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#11) Telomanikus válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Jó de nem minden androidos teló olcsó... ;]

(#12) domerator válasza NLZ (#3) üzenetére


domerator
veterán

+1

Ez így van sajnos... (én sem XL-lel mobilnetezek...)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#13) Sofian


Sofian
őstag

Magyaroszágon alázva van az iOS.. :)
http://www.rankings.hu/hu/rankings/operating-systems.html

[ Szerkesztve ]

(#14) edward2


edward2
addikt

Statistics sponsored by anonymous tech company.

near Cupertino, California

(#15) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ez a hír nem meglepő. Gyakorlatilag még nem is találkoztam olyan iPhone userrel, aki gyári független modellt vett, és nem havidíjas előfizetése van nettel...
Eleve csomagban vette, így nem meglepő, hogy használják is a csomagban foglalt netet.

Ezzel ellentétben rengeteg feltöltőkártyás, net nélküli android modellel futottam már össze.
Párom is androidos, én is. Ő feltöltőkártyával, net nélkül vette, míg én gyári függetlenül, de volt már netem, és előfizetést is váltottam, hogy nagyobb legyen a netcsomag az alapdíjba foglalva. (de ezzel nem sokan vannak így, sokszor látok androidos modellt, ahol kinn van az adatforgalom tiltva ikon, mert max wifivel neteznek)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16) Sofian válasza mrlujoak (#15) üzenetére


Sofian
őstag

Ennek ellenére is vezet nálunk a droid... :)

(#17) mrlujoak válasza Sofian (#16) üzenetére


mrlujoak
veterán

Persze, csak hazai modellre lebontva más a helyzet. Ez meg ugyebár a bérezésünkkel kapcsolatos...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#18) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Szerintem ez a hír nem mérvadó, sőt meg merem kockáztatni, hogy erősen hibás a mérés is. Azt nem kétlem, hogy iOS felhasználó közül lényegesen több használ aktívan mobilnetet, de itt alapvetően a böngészést nézték. Vegyünk egy példát, engem: ha valaki engem figyelne és belátna a DolphinHD Desktop user agentje mögé, akkor is kb. annyit látna, hogy Androidról böngészek átlagosan három naponta fél órára, talán 50 MB forgalmat generálva. Pedig egy 500 MB-ot leforgalmazok egy hónapban. Nem tudni például a YouTube klienseket figyelembe vették-e (a mobilnet megosztást viszont nem is lehet, nálam az visz el sokat, vagyis a notebookom, amikor havonta kétszer a telefonomra csatlakozok vele), akárcsak az alkalmazásboltokat, egyéb klienseket, mint a Skype például, vagy csak a böngészők alapján készült-e a statisztika, mert utóbbi esetben minden adat fals. Azonban mivel böngészésről és nem forgalomról van szó, erős a gyanúm, hogy csak a böngészőhasználat van benne, abból sem tudni, hogy az átállított user agenteket minek vették - például tableteken nyilván desktopra állítják az emberek (egy része), hisz kézenfekvő a nem mobilos internetet böngészni egy akkora kijelzőn már.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#19) Telomanikus válasza edward2 (#14) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Vajon ki lehetett az? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) essexboy válasza Sofian (#13) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nem baj hogy az asztali operációs rendszereket is belevették abba a kimutatásba? :U

essexboy

(#21) Sofian válasza essexboy (#20) üzenetére


Sofian
őstag

...ettől még összehasonlíthatóak a százalékok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.