Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ebből amúgy az MS terméket is szeretne gyártatni, vagy csak koncepció?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Воланд válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Robert07 válasza Воланд (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Az igaz, hogy ez a termek, de ha ugy nezzuk, hogy atlagembernek egyreszt tul draga, masreszt csak SDK-k vannak ra, kesz programok nem, akkor koncepcionak is felfoghato.

Viszont remelem, hogy par even belul mar jobban el lesz terjedve, mert szerintem sok teruleten lehetne hasznat venni, es most nem feltetlenul a szorakoztatoelektronikara gondolok, mert oda egyenlore meg a Vive es az Oculus is draga. Es most nem csak a headset-re gondolok, hanem a PC-re is, ami hajtja.

[ Szerkesztve ]

(#4) cattus válasza Robert07 (#3) üzenetére


cattus
őstag

Volt szerencsém kipróbálni a HoloLens-t és az arra írt Fragments című játékot, illetve egyéb programokat (Pl. HoloTour, Galaxy Map). Szerintem maga az eszköz korszakalkotó, a szoftverek is magas minőségűek voltak. Ráadásul ehhez nem kell semmilyen kiegészítő hardware. Átlagembereknek persze még bőven sok pénzbe kerül, de idővel biztosan lesz ez is olcsóbb. Plusz számomra sokkal meggyőzőbb és több lehetőséget látok benne, mint a VR-ban.

Do the thing!

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Hatalmas potenciál van benne mert az oktatáson keresztül az orvostudományig(anatómia) szinte minden területen bevethető.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) hallador válasza Robert07 (#3) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos nekem van egy olyan megérzésem, mint a többi Microsoft tömegterméknek szánt megoldásaival kapcsolatban, Észak Ameriak/Japan-on kívül nem fog terjedni. Sajnos a Microsoft ebben nem jó most, elég ha csak a Microsoft Surface-re gondolunk, vagy az egzotikusabb Microsoft hardverekre. Ha el is jutnak Észak Amerikán kívül bárhova is, sem értelmes support nincs rá, az hagyján, de a rendszeres akciókból is kimarad az adott ország. Szóval sajnos ha ebből lesz is valami, nem nálunk.

A Microsoft ahhoz képest, hogy a hardver gyártási szakterülete 1982 óta fennáll, az összetettebb eszközei gyakorlatilag az XBOX-on kívül minden szempontból az APPLE 90'-es évekbeli kereskedelmi tevékenységét fémjelezi.

A Telefongyártása is a Win 10 Mibile-al érte utol pl egy Android support szintjét, de még most sem az igazi.

Szóval ebből kiindulva, és nem lennék ebben a dologban semennyire bizakodó, de a remény hal meg utoljára.

Pedig a Microsoft Hardverek kiváló minőségűek ma is, nekem is Microsoft Billentyűzetem van, és szeretem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) VoidXs válasza hallador (#6) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ekkora cégeknél felejtsd el a normális supportot. Egyedül az Apple-nek van értékelhető, de nekik is csak az USA-ban. Bárki mással dolgom volt, egy jó szót se tudok róla mondani. A Microsoftnál pingpongoznak veled a supportosok, és mindegyik bekopipészteli pontosan ugyanazt a kétszáz soros hülyeséget, a Google-nél meg robotok válaszolnak (már ha két óra szenvedés után el tudsz jutni addig, hogy válaszoljanak), embert maximum akkor találsz, ha jogtulajdonosként le akarsz lőni pár videót YouTube-ról.

Van itt a topikban, és amúgy általában is egy, a HoloLens-ről terjedő tévhit. Ez egyrészt nem egy végleges termék, hanem devkit, hiába úgy néz ki a doboza, az anyaghasználata, az összeszerelése, és jár hozzá annyi ajándék. Sőt, nem is az egyetlen holografikus termék, ami Windows Holographic-ot fog futtatni. Jövő nyáron jön update-ként a Holographic Shell asztali gépekre, és egy olcsóbb szemüveggel (sőt, cardboard-ra is biztos ráhákolja majd valaki) ugyanezt az élményt megkaphatod, persze nem kábelmentesen, de valószínűleg a szobaszkennelés is meg lesz oldva, max VR-ként kell átélned a Fragments-et. Persze nem az az élmény, amikor a szobád megtelik vízzel, korallok nőnek a falakra, és kering egy hulla körül a cápa és a teknős, vagy mászik fel egy karakter az ablakpárkányodra ülni (ott csak néztem ki a fejemből, hogy ezt bakker hogyan), de egy Vive-val azonos szinten lesz, főleg ha nem a HoloLens 1 GHz-es Atomja fog mögötte dolgozni az integrált GPU-jával, ami már attól összevizeli magát, ha kiraksz egy teljes képernyőt kitöltő textúrát Unityben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.