Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csak a fele?

;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Penge_4 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

A másik fele biztos félt, hogy a hatóság tudomására jut, így inkább elhallgatta. :DDD

(#3) bobsys válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


bobsys
addikt

hihetetlen?
mi online radiot vagy a "rendes" radiot (pl: konyhaban) hallgatjuk, az onlie radioknal szinte barmilyen stilusu zenet lehet hallgatni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4) Depression válasza Penge_4 (#2) üzenetére


Depression
veterán

A másik fele nem tudja, hogyan kell, vagy csak nem érdekli.
(letöltés ≠ illegális, mielőtt valaki elkezdené)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) Penge_4 válasza bobsys (#3) üzenetére


Penge_4
veterán

A rendesben állandóan pofáznak mikor zene van akkor is valami nyál, amit naponta 30x ismételnek az online rádió már egy fokkal jobb, de azt sem az mp3-adon útközben sem az autóban nem fogod tudni hallgatni, vagyis csak körülményesen.

Meg filmekről is szó volt. Vagy azokat is a TV-ben nézel 50 reklámmal karikával, csatornalogóval, Győzike bannerrel és ha nagyritkán vetítenek normális filmet még azt is megvágják. :DDD

(#6) P100


P100
senior tag

Úgy bírom amikor valaki nem tudja megmondani, hogy milyen sebességű nete van :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#7) Depression válasza P100 (#6) üzenetére


Depression
veterán

Én meg azokat a srácokat, akiknek gőzük nincs a mosásról. 1:1

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) attila9988


attila9988
őstag

Ehhez kellett egy felmérés.. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) P100 válasza Depression (#7) üzenetére


P100
senior tag

A mosásról? Hát azokat én se :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#10) bobsys válasza Penge_4 (#5) üzenetére


bobsys
addikt

a rendes radio a konyhaban szokott menni, siman megfelel fozes kozben
autoban is radio megy :)
mp3at nem hallgatok, 20 percre lakom a munkahelyemtol, addig elvagyok anelkul is
tv, naigen, khm.. hat amiket felsoroltal azokat nem nezem, tudomanyos, technikai musorokat amik mennek
filmeket, tudom rettentoen hangzik, de moziban szoktam nezni, heti rendszeressegel jarunk

P100 Úgy bírom amikor valaki nem tudja megmondani, hogy milyen sebességű nete van
en sem tudom, nem is erdekel, mukodik, az oldalakat behozza, videot es zenet tudok hallgatni rendes minosegben akadozas nelkul

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11) P100 válasza bobsys (#10) üzenetére


P100
senior tag

bobsys: én ezzel úgy vagyok, hogyha valaki valamit nap, mint nap használ, akkor illik tudni róla legalább a legalapvetőbb dolgokat. Ahogy a piacon a nénikék tudják, hogy 10 tojás fér a tojástartóba, vagy, hogy x liter benzin fér az autóba, úgy azt is illik tudni, hogy milyen sebességű net kapcsolatra fizetsz elő hónapról hónapra.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#12) tkazmer válasza P100 (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

úgy azt is illik tudni, hogy milyen sebességű net kapcsolatra fizetsz elő hónapról hónapra.
öhh, még "illik" is? imádom ezt a szót, annyira meg lehet vele indokolni bármit...
szerinted nem teljesen tök mindegy a netezők többségének, hogy milyen sebességű (mbitben kifejezve) az internete?
igazság szerint én is magasról teszek rá (ettől függetlenül tudom, de cska az érdeklődési köröm miatt), a lényeg, hogy amire használom arra jó legyen.
...meglepő, de mint ahogy sok embert nem érdekel, hogy milyen sebességű a processzora, hány GB-os a merevlemeze, stb stb, úgy az sem fogja érdekelni, hogy milyen sebességű az internetkapcsolata.
bőven elég nekik (és igazából nekem is) az, ha "gyors", úgy általában véve.
...és mielőtt tovább érvelnél, elég sok emberről tudom, hogy garantáltan nem ismeri a benzintankjának méretét, pedig minden nap használja az autóját. én is csak annyit tudok, hogy 70 és 85 liter között valahol.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Depression válasza P100 (#11) üzenetére


Depression
veterán

Én fizetem a netet, 3 szobába van szétosztva, öten használjuk, ebből háromnak gőze sincs, hogy milyen sebességű. Köztük van lift-szerelő is, de neki esze ágában sincs lenézni senkit, hogy nem ismerik a liftet, pedig napi rendszerességgel használják.
Azt hittem, hogy az előző példa elég lett volna, helyette csak az egodat növelted.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Dany007 válasza Depression (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem kb csak ennyit ér az a bizonyos reprezentatív felmérés... :U
Inkább a 3/4-e, az lenne a reálisabb. A fele... pff az nagyon kevés.
Bár attól függ, hogy a rendszeresen és aktívan netezőket számolták bele, vagy volt köztük olyan is, aki csak hébe-hóba ül le a net elé... Mert nagyon nem mind1, ha már a szokásokat akarjuk felmérni.

(#15) P100 válasza tkazmer (#12) üzenetére


P100
senior tag

Na mindegy, ebben úgy látom nem fogunk tudni kiegyezni :)

Mindenesetre én nem tudnék egy olyan világban élni, ahol csak úgy történnek, csak úgy vannak a dolgok körülöttem és én csak úgy vagyok, csinálom azt, amit mondanak, úgy ahogy megmutatják. Én szeretek tudomást venni azokról a dolgokról, amikkel nap, mint nap kapcsolatban vagyok. Például azt is tudom, hogy hányas cipőt hordok, nem csak annyit tudok, hogy nagy lábam van. Azt is tudom, hogy a boltban, ahol vásárolok a kenyér kilója 270 Ft.
Nekem az egy kicsit olyan Esőember-szindrómás, amikor valaki csak használ valamit, de nem tudja, hogy konkrétan mi is az. Olyanról is tudok, hogy valaki bement a boltba, kért az eladótól egy új számítógépet, de amikor megmutatta neki az eladó, hogy hol találja, akkor azon csodálkozott, hogy az övé egyáltalán nem így néz ki. Később kiderül, hogy ő valójában monitort szeretett volna vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#16) Penge_4 válasza bobsys (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

"en sem tudom, nem is erdekel, mukodik, az oldalakat behozza, videot es zenet tudok hallgatni rendes minosegben akadozas nelkul"

Dehogynem tudod te... :D
Egyébként emiatt a hozzáállás miatt tehetetlen sokszor a fogyasztóvédelem is. Vagy fizetnek az emberek kétszer annyit 8/1Mbitért, mint helyette feleannyiért esetleg elérhető lenne a lakhelyükön 80/25 is.

P100: "Mindenesetre én nem tudnék egy olyan világban élni, ahol csak úgy történnek, csak úgy vannak a dolgok körülöttem és én csak úgy vagyok, csinálom azt, amit mondanak, úgy ahogy megmutatják."

Üdvözöllek a 21. században. Itt sajnos egyre több ilyen ember van és lesz. Hogy a pásztor szerepét ki(k) tölti(k) majd be az már jobban izgat... :(

[ Szerkesztve ]

(#17) bobsys válasza P100 (#15) üzenetére


bobsys
addikt

autot is hasznalok, oszt megsem tudom hogy mukodik csak nagyvonalakban

Penge_4
valahol 10-15 megabit kornyeken lehet, de pontosan lovesem sincs, regen bekotottek azota meg mar emeltek nemtudom hanyszor sebesseget, ahogy tkazmer mondta "gyors" es ennyi eleg is nekem
4K-t fizetek a netert havonta, amilyen sebesseget es minoseget nyujt az 4K-t meger, majd ha nem fog mukodni akkor megnezem mit kene tudnia es reklamalok

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18) sbazsi válasza P100 (#15) üzenetére


sbazsi
veterán

Én szeretek tudomást venni azokról a dolgokról, amikkel nap, mint nap kapcsolatban vagyok.
Közlekedsz lifttel? Az milyen sebességgel megy? Vagy megelégszel azzal, hogy gombnyomásra odavisz, ahova akarod?
A fogkrémedről is tudod, hogy működik, milyen alkotóelemei vannak, és azok hogy tisztítják a fogadat? Vagy megelégszel azzal, hogy a fogadat is "tiszticcsa"...

Tényleg úgy gondolod, hogy mielőtt használatba veszel valamit, utána kell nézni, hogy működik?
Egyébként csak halkan kérdezem, mennyire vagy tisztában a dolgokkal?
A 270 Ft-ból mennyi marad a boltban, mennyi lesz a szállítóé, és mennyi megy a pékségnek, valamint az államnak? Mennyi liszt kell a kenyérhez, mennyi áram, mennyi munkaóra, stb.
A cipőd hány grammos, mennyi gumi/bőr/ egyéb anyag kell hozzá, hány cm-es a cipőfűződ?
És még egy fontos kérdés, a lifttel kapcsolatban: hogy vitték fel a legfelső szintre az ajtót, lifttel, gyalog, vagy daruval? És ha már lift, hány csavar kell egy 5 szintes lifthez?

Egész biztos vagyok abban, hogy aki a számítógép és a monitor fogalmával sincs tisztában, biztos tud mutatni Neked olyan dolgot, amiről neked nincs fogalmad sem. Pusztán azért, mert nem érdekel téged. Lehet, hogy a fiának akart gépet venni meglepetésből, sosem tudhatod.

(#19) P100 válasza sbazsi (#18) üzenetére


P100
senior tag

Az, hogy hány csavar van egy liftben már nem az "alap infók" kategóriába tartozik. Viszont az, hogy 2/1-es, vagy 80/25-ös netre fizetsz elő már sokkal égetőbb téma.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó bulvárosra sikerült a cím. Pedig sokkal több érdekesség is van a cikkben.

(#21) sbazsi válasza P100 (#19) üzenetére


sbazsi
veterán

Látom belekötöttél a hsz-em viccnek szánt részébe. ;)
De azért remélem érted a lényeget.

Van akit egyáltalán nem érdekel a / jel előtt és mögött álló szám. Talán még azt sem tudja mire jó. A szomszéd azt mondta, hogy XYZ csomag megfelel neki, mert csak levelezésre/netezésre/youtubera/letöltésre használja, és számára két dolog számít: a számla végösszege, és hogy elégedett, vagy sem.

(#22) P100 válasza sbazsi (#21) üzenetére


P100
senior tag

Na de hogyha tisztában lenne a számokkal, akkor pl. a UPC nem tudná átverni. Pl. itt Szolnokon van UPC és Digi is. UPC errefelé úgy szakad, ahogy csak tud, a Digi pedig elvan a 2-3ms pinggel. UPC TV + internet + telefon kerül ~ 16 ezer Ft-ba, Digi TV + internet + telefon meg ~ 7 ezerbe (2 év hűség esetén 1 éven át csak 3 ezerbe).

Arra akarok kilyukadni, hogyha valaki tájékozott, akkor sokkal jobban jár, mivel havi szinten 10 ezreket spórolhat meg.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#23) Depression válasza P100 (#19) üzenetére


Depression
veterán

Az is alapkövetelmény, hogy egy msn-ező, iwiw-et használó, és bulvárt olvasó középkorú nő tudja, hogy mi a különbség k.../Mb/MB/Mib/MiB/stb. között?

Én nem tudom pontosan mennyi a kenyér, nekem elég, ha tudom, hogy melyik pékségben adnak finomat. Nem tudom, hogy honnan származik a benzinem, sőt még azt sem tudom, hogy pontosan mennyi TV csatornára fizetek elő. És nem várom el senkitől, hogy amit nekem tanítottak, az mindenki alapműveltsége legyen.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) mdraco


mdraco
őstag

Nekem 100 Mbs Fiberlink-es netem van már több mint 2 éve és telefonnal együtt kevesebb mint kb átszámitva 2000 ft, ahhoz képes ahol lakom(Erdély),és ahogy nézem nálatok k@rva drágák a netek.

(#25) D1Rect válasza mdraco (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

"nálatok k@rva drágák a netek."
Sajna tudjuk. :DDD

(#26) P100 válasza mdraco (#24) üzenetére


P100
senior tag

Halál komolyan 28 leit fizetsz 100Mbs-os internetért? A net árakon valami állami támogatás van?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#27) fatal` válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


fatal`
titán

A másik fele megkéri azt a felét aki letölt, hogy töltse le neki. :DDD

(#28) mdraco válasza P100 (#26) üzenetére


mdraco
őstag

Igen és nincs semmi támogatás, ha nem hiszed küldők linket a szolgáltatótól.

(#29) P100 válasza mdraco (#28) üzenetére


P100
senior tag

Hát mondjuk ott is a Digi van, a Digi céget meg egy romániai magyar alapította, szal reménykedem, hogy 2 év múlva már itt is lesz kapható 3000 Ft-ért 100-as net. Jelenleg 80/25 - 4500 Ft

Tényleg, a feltöltési sebesség mennyi?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#30) mdraco


mdraco
őstag

Csináltam egy tesztet:[link].
Az zavar ha 100 mbs-es netem van akkor miért nem mutat annyit a teszten is?
Ez a hivatalos infó [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) P100 válasza mdraco (#30) üzenetére


P100
senior tag

Na már nem is irigykedek annyira, mert ez a net nem, hogy 3000 Ft-ot nem ér, de még 500-t se :DDD
Na most nem piszkálni akarlak (csak a román Digit) :B

Az én 30/20-as netem (3500 Ft): [link]

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#32) mdraco


mdraco
őstag

Szeretném tudni, miért? Igaz nem nagyon értek ezekhez...xD
De akkor legalább tudjam meg milyenem van.

(#33) dabadab válasza mdraco (#30) üzenetére


dabadab
titán

"ha 100 mbs-es netem van akkor miért nem mutat annyit a teszten is?"

Mert az egy dolog, hogy kozted meg az internetszolgatatod kozpontja kozott milyen sebesseg van (ezt viszonylag olcson lehet emelni, ez a 100 mbit), az meg egy masik, hogy a netszolgaltatod meg a vilag tobbi resze kozott mekkora a savszelesseg (ennek a fejlesztese viszont draga dolog - ezt igy latatlanban olyan nehany tiz gigabitre saccolnam, ezen osztozik az osszes elofizetojuk).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) P100 válasza mdraco (#32) üzenetére


P100
senior tag

Azért, mert a 100-as letöltési sebesséből csak 50 jut el hozzád és a feltöltési sebességed annyi, mint itthon a leggagyibb internet szolgáltatóé. A pinged 29 ms, mint láthattad itthon a Digi 3ms pinggel rendelkezik. A ping leginkább online streamnél, játékoknál számít --> minél kisebb, annál jobb.

Szóval ez az 50/2-es net 29ms pinggel, nos... jó, mondjuk a UPC-hez képest bőven jó és 2000 Ft-ért is, de meglepődtem, hogy a Digi ilyen szolgáltatást nyújt Romániában. Persze ez függ az ország technikai felszereltségétől is.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#35) mdraco


mdraco
őstag

Köszönöm nektek!
Na legalább tisztában vagyok hogy van ez..
Amúgy nekem ez elég, nem szoktam feltőlteni,az a lényeg töltsön 10 mb/s-el osszt annyi xD, mert nekem nem nagyon megy fennébb hiába ir a teszt akárhányat xD

(#36) P100 válasza mdraco (#35) üzenetére


P100
senior tag

10MB/s? :Y
Végül is nem fizetsz érte sokat és ha nincs szükséged a nagyobb le/fel sebességre, akkor nem is baj. Csak a romániai Digi kotsog, hogy 100-as netként hirdeti a csomagot :U

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37) mdraco


mdraco
őstag

A gépem nem befolyásolja ?Mert elég régi már.
Megkértem egy ismerőst akinek ugyanez a nete van és jobb gépe van. Neki már 50/10 fel/le-et mutatott a speedtest :D

(#38) P100 válasza mdraco (#37) üzenetére


P100
senior tag

Hát ő.... nem hiszem, hogy olyan régi hálókártya van benne, ami befolyásolná :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#39) mdraco


mdraco
őstag

A gépemet kb 2004-ben vettem és ebben az alaplapban van benne az integrált halózati kártya: [link] .
Vajon ez visszafogja? mert akkor kell vegyek egy új gépet és kell is majd xD

(#40) P100 válasza mdraco (#39) üzenetére


P100
senior tag

Nem, jó ez.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#41) mdraco válasza P100 (#40) üzenetére


mdraco
őstag

Értem és köszönöm!

(#42) bok92 válasza P100 (#31) üzenetére


bok92
addikt

Pff... Nálunk (Szerbiában) 3500 Ft-ért max 1024/128 Kb/s netet kapsz. :(
A leggyorsabb ADSL meg 16384/768 Kb/s ami kb 15000 Ft ( a fix IP címes meg csupán 28000 Ft). *az árak tartalmazzák a 18% adót is, de attól függetlenül szerintem még igen rossz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#43) fricz19 válasza bok92 (#42) üzenetére


fricz19
őstag

digi itt is elég olcsó.
nálunk 80mbit/25mbit 4500ft

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#44) P100 válasza bok92 (#42) üzenetére


P100
senior tag

Hát sajnos láttam, hogy milyen állapotban van a szülővárosom (Újvidék), szóval nem csodálom...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#45) #06658560 válasza P100 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Meg tudod modnani egy dinamikusan változó sávszélességű rendszernél bármikor kapásból, mennyi a neted? Vagy a papírra art számsortól már kurva okos leszel, ha visszaböfögöd valahol? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.