Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gliskard


gliskard
senior tag

Az irány nem rossz... Pláne, ha támogatná a több eszköz együttes vezérlését is. A relatív kis méret miatt 2-3 darabbal lényegesen jobb bevilágítás és fényviszony lenne elérhető. Ilyen esetben viszont jó lenne együtt vezérelni őket.

[ Szerkesztve ]

(#2) Duck663


Duck663
őstag

A logitech b+, az elmúlt években kritikán aluliak lettek a termékeik, mindegy hogy az billentyűzet, egér, valami hangcucc vagy bármi. Inkább a minőség felé kellene nyitniuk.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

26000 forint egy REFLEKTORÉRT????

már nem azért... kb ennek a tizedéből össze lehet rakni egyet ami ugyanezt tudja, ugyanúgy számítógépes vezérléssel. sőt, ha az alaplapon van RGB vezérlő, ami ugye már kötelező kellék, némi manuális birizgálással simán lehet hasonlót építeni még kevesebből ami a RGB headert használja ugyanerre. én terveztem is egy hasonlót, 3 fehér LED szalag, különböző színhőmérsékletű, RGB headerre passzol, csak egy megfeleltetési táblázat kell.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Csandi válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Elgato ugyanezért 60-70 ezret kér, ahhoz képest jó ár :)

[ Szerkesztve ]

(#5) fatpingvin válasza Csandi (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

ahhoz képest meg hogy mit tud brutálisan túl van árazva.

könyörgöm, ez egy lámpa. nem több. a többi csak körítés, és egy fényerőszabályozás azért nem az a feladat ami indokol egy ilyen árat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Csandi válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Én értem, de ugye eddig 1 ilyen streamereknek célzott termék volt, ennek az árnak a 3x-osáért, ezzel talán megkezdődhet az árverseny az ilyen termékek között is, mivel eddig kb. monopol pozícióban volt az Elgato és mindent sokkal többért adott mint amennyit érnek.

[ Szerkesztve ]

(#7) fatpingvin válasza Csandi (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

tényleg ilyen kiegészítőket kéne építenem piacon megvehető alkatrészekből, még ha háromszoros árréssel adom is el, bőven többszörösen alávágnék vele ezeknek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Csandi válasza fatpingvin (#7) üzenetére


Csandi
őstag

Ha kell üzleti és marketinges partner szólj, szakmai részéhez nem konyítok, hobbistaként vagyok ezen az oldalon :D

(#9) siposz válasza Duck663 (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

2 éve vettem egy logi egeret. Legközelebb talán majd akkor ha a fórumokon dícshimnuszokat zengenek róla, hogy a logitech faszább minőséget ad, mint az elmúlt 30 évben bárki.

(#10) dabadab válasza fatpingvin (#3) üzenetére


dabadab
titán

kb ennek a tizedéből össze lehet rakni egyet ami ugyanezt tudja, ugyanúgy számítógépes vezérléssel

Mármint nulla munkaóra befektetéssel? De egyébként is megnézném, ahogy ezt összerakod 2600 forintból, mert már pl. a 93-as CRI-s LED-ek egyáltalán nem olcsóak, állítható színhőmérséklet, derítő, felfogatás...

Persze össze lehet barkácsolni valami elfekvő LED szalagból valamit, de az tudásban meg praktikumban messze nem lesz itt.

DRM is theft

(#11) fatpingvin válasza dabadab (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

félreértesz. azt állítottam hogy kb 3k-ból össze lehet rakni egy olyan konstrukciót ami funkcionalitásban nagyjából ugyanitt van, főleg egy olyan kamerához amit streamingre szoktak használni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) .mf válasza Csandi (#4) üzenetére


.mf
veterán

Aki megveszi, meg is érdemli...

Hasonló méretben Ulanzi VL49RGB-ket használok pár éve, eredetileg kis videólámpa, de fotózáshoz szoktam használni. Beépített akkus, USB-C-n tölthető, állítható színhőmérséklet egyik módban, állítható szín másik módban, CRI 95 - 20 EUR alatt vettem darabját Alin...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) fatpingvin válasza .mf (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, fotózáshoz. egy ilyen kis röhej optikás webkamerához ami 5000-es ISO-val dolgozik hogy jöjjön ki belőle valami jel, szerinted indokolt?

tudom hogy nem csak ilyen képalkotóval lehet live felvételt készíteni, de valamiért az az érzésem hogy a legtöbb ilyen összeállításnál első körben inkább a kamerából kéne kiindulni mielőtt valaki ezekre a fényekre kezd költeni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) .mf válasza fatpingvin (#13) üzenetére


.mf
veterán

Mint a neve is mutatja, a fényképezés alapja a fény. Ha van elég fény, egy kis szenzorral is lehet jó képeket készíteni; ha nincs fény, akkor egy nagy szenzorral is szenvedés van. Videónál sincs ez másképp.
Arról nem is beszélve, hogy a fény helyzete, iránya, minősége, a fény-árnyék játék alaposan fel tudja dobni a képet. Dramatikus portrék, film-jelenetek mind a fényről szólnak.
Ez pedig egy kis beruházás, egy ilyen Ulanzi pár ezres, míg egy komolyabb webcam vagy vlog-kamera több tízezertől illetve pár százezertől kezdődik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) GoldhandRent válasza .mf (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

aki tényleg képes volt megvenni az elgato-t vagy képes lesz megvenni ezt a logit, az általad is említett ulanzi helyett, az kretén :D
kismillió hasonló cucc van alin, vagy egy random fotós boltban is akár pár ezerért... :K
én még az obiban vett akkus LED munkalámpát használtam egy papírral előtte. tökéletes az is

-

(#16) Timer


Timer
veterán

GODOX is árul hasonlót, inkább tőlük vennék, ha már...

(#17) Duree


Duree
veterán

Kicsit elgurult a gyógyszer mikor ezt a kis sz... beárazták.

duree54

(#18) NandoXXL válasza gliskard (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kicsit elferdült ez az irány, mert f...van. De legyen ízlés dolga :DDD Volt pár ismerős, ha nekik szánják és prémium divatos/trendi érzetet kelt, a köreikben sikert is arathat.

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin válasza GoldhandRent (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

a másik topikkal szöges ellentétben, itt teljesen egyetértek veled. ez így egyszerűen f*szság.

én egy ugyancsak obis ilyen csipeszes asztali lámpára hajtogattam papírból fényvetőt meg diffúzort, ahhoz a webkamera kategóriához amire nekem van pénzem ahhoz tökéletes. meg még a kettővel felette lévő árkategóriához is az lenne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Skynet258 válasza NandoXXL (#18) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezt a képet néztem pár másodpercig, most frankón egy travi van a képen nem? :U Mármint pont nem érdekel ki mijét hova lógatja, csak jó tisztában lenni vele épp hol tartunk így marketing szinten, mi elfogadott, mit mernek bevállalni, ilyenek. :DDD

https://geekpulse.hu

(#21) fatpingvin válasza Skynet258 (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég röhejesnek tartom hogy ezen akadtok fenn... :))

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) Perillustris válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Perillustris
senior tag

Abba a hibába esel, hogy "magadat veszed alapul", pedig még az itt kommentelők között is kisebbségben vagy azzal a tudással, ami ehhez szükséges (s itt már az érdeklődőbbek vannak). A Logitech és az Elgato vásárlói zömét azok alkotják, akik az out of box megoldásokat szeretik, megfelelő támogatással, garanciával, stb. Pl. én is vesződhettem volna a zöld háttér megtervezésével és kivitelezésével, de inkább vettem egy Elgato Screen MT-t 40 ezer forintért.

A lámpák már más ügy, de azért nem várható el a a többségtől, hogy magic armokkal és mindenféle satukkal és teleszkópos keresztrudakkal vértezze fel magát. :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#23) Bishop1 válasza fatpingvin (#21) üzenetére


Bishop1
tag

#21 És azon, hogy körözött bűnöző? Bevállalós marketing.
#3 Az remélem megvan, hogy ez egy hobbieszköz, annak megfelelő árazással.
Sok-sok ilyen srácot láttam már elbukni az összekuporgatott pénzét, amikor kitalálták, hogy majd ők megreformálják a piacot és betegre keresik magukat összekukázott alkatrészekből épült ezzel azzal. Szép és jó amíg a tákolmány a monitorod felé kerül, de fizetni a kutya nem fog érte.
Akik meg értenek hozzá, nem fogják az idejüket erre pocsékolni, azt inkább pénzkeresésre fordítják és megveszik boltban amire szükség van. Hobbiból építeni meg megint más kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.