Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) raskolnikoff válasza ollie (#150) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nincs benne semmi erős. Az ízlés felett max az vitatkozik akinek problémái vannak a felfogásával. Én is mondhatnám hogy a Portal simán megnyerhette volna az egyebet, de vki úgyis belekötne hogy én biztos vmi öreg szar vagy egy 12 éves mindentmegkapó vérpistike vagyok - ez persze attól függ, melyik játék hatott rám leginkább. Na ez a nonszensz...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#152) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hol lehetett szavazni? És mikor? Én láttam semmit :(
Jó kis munka lehetett mögötte, mikor megláttam a címet, azt hittem az idei év játékai, aztán olvastam, hogy a PH tagok szavaztak, mondtam magamban, akkor biztos lesz benne pár 2-3 éves játék is. De csak ezután jött a kellemes meglepetés :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#153) Sirandrish válasza Ateszzero (#139) üzenetére


Sirandrish
legenda

2..rajtad kívűl még egy ember szavazott rá :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#154) Sirandrish válasza VIC20 (#147) üzenetére


Sirandrish
legenda

ment privát

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#155) luw2win válasza Sirandrish (#154) üzenetére


luw2win
őstag

dobj már nekem is egy privit.
Köszi :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#156) VIC20 válasza Sirandrish (#154) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi, megkaptam!

(#157) Sirandrish válasza luw2win (#155) üzenetére


Sirandrish
legenda

és mit írjak bele?:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#158) CsiguszMaxim válasza raskolnikoff (#151) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

"Az ízlés felett max az vitatkozik akinek problémái vannak a felfogásával"

Ebben az egy sorban benne van a lényeg. Ennyi erővel azért is beszólhatnánk egymásnak, hogy valaki mekkora egy szánalom mert kipöcköli a mazsolát a túróbuktából.

Amúgy meg érdekes a fentebbi hozzászólás mert az illető kikéri magának, hogy ne ítéljék meg aztán pedig le egyszerű lelkezi a szavazókat. Hát kisbarátom közlöm veled, hogy akkor te se ítéljél látatlanban! :((( :((( :((( . Kösz

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#159) Ateszzero válasza Sirandrish (#153) üzenetére


Ateszzero
őstag

Köszönöm.
Szegény játék :(((
Jobbat érdemelt volna.Mindegy, majd legközelebb.

(#160) - = Zk = - válasza katt777 (#137) üzenetére


- = Zk = -
félisten

te szavaztál amúgy?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#161) Silenzio


Silenzio
addikt

Egyébben vezet a Plants vs. Zombies, de a Braid még a listába sem került bele? Szánalmas.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#162) Sirandrish válasza - = Zk = - (#160) üzenetére


Sirandrish
legenda

nem..ő nem szavazott

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#163) Sirandrish válasza Silenzio (#161) üzenetére


Sirandrish
legenda

:DDD

Beszarok rajtad is esküszöm...talán a P vs Z ismertebb..lehet azt 10emberből 6 játszotta a Braidet meg nem..ennyi...
még hogy szánalmas..hihetetlen emberek vannak..komolyan :DDD

Nem gondolod hogy te vagy a szánalmas?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#164) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

érdekes, hogy a listának, és magának a szavazati rendszernek csak egy baja van.
az, hogy az "idősebb" PH-sok értékelik (PH-n eltöltött időt, évet,napot értem ez alatt).....
de hogy egy ifjú reg-gel megáldott "titán" lehurrogjon egy sokéves tagot. engem kiborít. pláne a munkáját rombolja. hatalmas szerencséje van pár embernek(?) itt a fórumon azzal a, hogy arc és név nélküli regeléssel bárki bejöhet.
lehet mindenkinek véleménye, de nem mind1, hogy hogy adja elő. de sztem ez már elhangzott feljebb......

ha jól olvastam eddigi kritikákat, katt777 ősPH-s volt az, aki a szokásos stílusában lerendezte az adott témát. ezen nem is lepődtem meg. mivel a logáutomban ezt már kifejtette....CF-es "véleményéről" meg no komment. inkább. volt CF-esrendszerem. sőt. ismerősőmnek is van CFX-e.... vitába nem szállok. értelmetlen.
az meg, hoyg le "igénytelen"-ezni egy Embert, aki szavazott arra, amit Ő jónak tart. ezen nem térek napirendre. bár, nekem elég az, ha látom, ki írja az adott HSZ-t. régóta vagyok PH-s, bevált technika:U...

~250 fórumozó "véleményét" páran kellemesen porig alázták. ez a nem semmi... :))
szek: igaz én sem szavaztam, de úgyérzem hsz-eimmel se nem fényeztem, se nem romboltam a topikon. ellenben más "szavazati jogukkal NEM élő" fórumtásrakkal...

162: köszönöm, nincs több kérdésem!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#165) Sirandrish válasza - = Zk = - (#164) üzenetére


Sirandrish
legenda

igen..sejttettem hogy nem visszük tovább a mondókát :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#166) fekeandras válasza - = Zk = - (#164) üzenetére


fekeandras
őstag

,,hatalmas szerencséje van pár embernek(?) itt a fórumon azzal a, hogy arc és név nélküli regeléssel bárki bejöhet."

Erről ennyi jut az eszembe:

,,Az internetben az a jó, hogy akárki szabadon név nélkül elmondhatja a véleményét. Az internetben az a rossz, hogy akárki szabadon név nélkül elmondhatja a véleményét"

(#167) - = Zk = - válasza fekeandras (#166) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..köszönöm. így van.
ezt a pár sort kerestem a fejemben, de hiányos volt. illetve erősen módosított.

#165: ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#168) Sirandrish válasza - = Zk = - (#167) üzenetére


Sirandrish
legenda

pedig de jó lett volna még ezt alaposan kitárgyalni ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#169) - = Zk = - válasza Sirandrish (#168) üzenetére


- = Zk = -
félisten

itt és most?...ááá, nem lehet.:))
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#170) Sirandrish válasza - = Zk = - (#169) üzenetére


Sirandrish
legenda

nem is...hagyjuk inkább azt amit lehet :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#171) - = Zk = - válasza Sirandrish (#170) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tartok a Mikulástól... Is...! ;) ...
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#172) InVino86 válasza Nowhereman (#130) üzenetére


InVino86
aktív tag

Tudod te egyáltalán miért indult el ez a szavazás ?
Nem azért mert hasra ütöttünk és legyen, hanem volt előzménye egy 200as lista, amit NEM MI készítettünk. Nem kevés ellenszenvet mutatott a lista, mert miért ne pofázni mindenki tud ( mint te ), és ebből jött az h a ph tagok, nem feltétlenül mindenki, csak az aki vette a fáradtságot és szavazott ( megvan mindenki neve hogy ki szavazott ) milyen játékot részesítenek előnyben. De látszik, hogy kritizálni modortalanul azt tudsz, normálisan meg nem. Én csak a szavazatokat összesítettem egy progival, és nem mi találtuk ki a szavazatokat, hanem a ph tagok ( pontosan megvan ki melyik játékra szavazott ), ha neked nem tetszik h mi mit BAROMKODTUNK össze akkor légyszives FOGD BE és menjél más topikba irkálni.

(#173) InVino86 válasza Ateszzero (#139) üzenetére


InVino86
aktív tag

The Last Remnant : Rebell, Ateszzero

szóval 2 szavazat, de énis ismerem csak nem fért be a keretembe :)

[ Szerkesztve ]

(#174) InVino86 válasza Silenzio (#161) üzenetére


InVino86
aktív tag

Plants vs Zombies [PC]: 24 szavazat ( "Equinoxe" "qad" "Timyyy" "(Darkwood)" "Sundesz" "D.Orion" "Muton" "ollie" "kócos" "rumkola" "Zsoccc" "Blazkowicz" "Dj Polc" "Ghoosty" "Ice!?" "a2d2" "danilla" "Teszla_" "luw2win" "Departed" "Shim" "ProEvoFan" "divrapier" "eXodus" )

Braid [PC]: 2 szavazat ( "legendary", "Neovenator" )

szóval 2 szavazat --> ennyi

Ha jól látom te meg nem is szavaztál, ugyh NoComment.

[ Szerkesztve ]

(#175) InVino86 válasza - = Zk = - (#164) üzenetére


InVino86
aktív tag

ugyanúgy szavaztak Újoncok,Lelkes Újoncok,Őstagok,Addiktok, stb.
viszont lasd Nowhereman mit lemuvel itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#176) - = Zk = - válasza InVino86 (#175) üzenetére


- = Zk = -
félisten

aláírom...

de akik "kifogásolják" a munkátokat, azok többsége "újonc"..
de én, mint írtam, nem a rangra értettem ezt, hanem a PH-n megélt napok számára....

szerk: lehetetlen volt simán elmenni mellette :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#177) InVino86


InVino86
aktív tag

Esetleg más fika a helyezett játékokról ? Mondom ki mire szavazott és ki mire nem.

(#178) Zigur


Zigur
senior tag

"Szar a lista meg szánalmas, mert nincs rajta a Transzvesztita Böllér Bosszúja, pedig az a legjobb program szerintem, a Béla szerint is, sőt a szomszéd Ödönke szerint jó kis game !!!

Vér István
s.k."

(#179) Nowhereman válasza InVino86 (#172) üzenetére


Nowhereman
őstag

A jó modor érték. Nem szoktam pocsékolni olyan helyen, ahol nem kaphatok belőle vissza.

Nézzük például Sirandish 163-as gyöngyszemét, melyben egy fórumtárs szerint kérdéses a legjobb lista lévén nem a jobb kerül előrébb.

":DDD

Beszarok rajtad is esküszöm...talán a P vs Z ismertebb..lehet azt 10emberből 6 játszotta a Braidet meg nem..ennyi...
még hogy szánalmas..hihetetlen emberek vannak..komolyan :DDD

Nem gondolod hogy te vagy a szánalmas?"

elemezzük "talán a P vs Z ismertebb" - most egy legjobb listában, nincs helye az ismertségi tényezőnek. Lényegében bevallotta, hogy ez egy ismertség x tetszésindex = népszerűség lista. De azért még küldött egy lehülyézést.

És ezt a stílus már a szavazásgyűjtéskor vastagon ment, főleg olyanokkal szemben akik a kategóriakiírást úgy értelmezték, ahogy meg volt szövegezve.

És lenne egy kérdésem - mikor vádoltak én titeket szavazathamisítással? Két dolgot jegyeztem meg. A lista népszerűségi, nem pedig jósági alapokon nyugszik, a másik a számozás hibája.

"ha neked nem tetszik h mi mit BAROMKODTUNK össze akkor légyszives FOGD BE és menjél más topikba irkálni." - nem kell kiabálni, már kifejtettem, hogy tisztában vagyok, hogy :R , :C -k sokaságáért epedeztek, miközben nem akarjátok elfogadni, hogy a színpadon füttykoncertet is lehet kapni.

Viszont jónéhányan vannak, akik viszonylag színvonalas írás után is begyűjtenek tojást és paradicsomot, mégis bámulatosan civilizáltan veszik. Ha a "művetek" kritikáját személyes támadásnak veszitek, inkább ne foglalkozzatok ilyesmivel...

Utánam a kondenzcsik!

(#180) Nowhereman válasza - = Zk = - (#176) üzenetére


Nowhereman
őstag

Most ezt mire alapozod? Egy gyors végigsasolás alapján a Pro és a Kontra csoport PHkor szerinti korrelációja valahol a zérus közelében lehet...

Utánam a kondenzcsik!

(#181) HaaS


HaaS
addikt

- Mi ez a sz@r? Überostobák!
- Eméész te a...
- A jó modor érték!

Asszem én ezzel álomba is röhögöm magam:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#182) Sirandrish válasza Nowhereman (#179) üzenetére


Sirandrish
legenda

és ki dönti el hogy mi a jobb játék? Teeee?
Vagy één?
24 ember szerint jobb a Plants vs Zombies...és szerintem is..mert nekünk jobban tetszik...
innentől kezdve ha xy játékot 100Mszer több ember veszi meg nekem akkor is jobb a P vs Z..

és "Legjobb játékok a PH közösség szerint"
a ph közösség ugyanis a P vs Z-re szavazott és nem a Braidre...ennyire egyszerü a történet..
Neked jobban tetszik a Braid? hát na istenem..másnak nem...nehogymár azért legyen valami jobb mert te azt mondod...ugyanmáár

Mellesleg amit te csinálsz az minden csak nem Kritika..te szimplán leszarozod a munkánkat ahogy leszarozod 244 ember véleményét is csak azért mert neked épp így tartja kedved..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#183) Sirandrish válasza Nowhereman (#179) üzenetére


Sirandrish
legenda

Illetve szerinted akármelyik "legjobbak" címen futó lista hogy készül el?
Mond már el hogy szerinted mi alapján döntik el hogy mi a legjobb ...

én úgy gondolom hogy felhívnak téged és te megmondod..de lehet rosszul gondolom..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#184) Barthezz2 válasza Sirandrish (#183) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

én úgy gondolom hogy felhívnak téged és te megmondod..de lehet rosszul gondolom.. :D

Nekem tettszik a lista, ugyan nem vagyok nagy "géjmer", így van amit nem is ismerek, de a kedvenceim azért ott vannak a top-on :)
Sajnos a szavazásról lecsúsztam :( majd legközelebb :K

Everybody lies.

(#185) Sirandrish válasza Barthezz2 (#184) üzenetére


Sirandrish
legenda

Örülök hogy te azok táborát gyarapítod akik meg vannak elégedve :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#186) whiz válasza Nowhereman (#179) üzenetére


whiz
aktív tag

""ha neked nem tetszik h mi mit BAROMKODTUNK össze akkor légyszives FOGD BE és menjél más topikba irkálni." - nem kell kiabálni, már kifejtettem, hogy tisztában vagyok, hogy , :R -k sokaságáért epedeztek, miközben nem akarjátok elfogadni, hogy a színpadon füttykoncertet is lehet kapni."

Te egyszerűen hülye vagy. Bár ez a szó nem az igazi, de a magyarban nincs erre jobb kifejezés. Tudod ez egy közösség. Tudod, valakinek eszébe jutott, hogy mi lenne, ha készítenének egy ilyen listát. Mindenki szavazhat. És sokan szavaztunk. Igen, saját ízlés alapon, és nem aszerint, hogy az ilyen mocskosul okos megmondóemberek, mint te, mit gondolnak egy adott játékról. A lista elkészült közel 250 ember szavazata alapján, majd az a két ember összesítette, és kiírta ide. Kurvára nem a tapsikoló szmájlikról van itt szó, hanem arról, hogy történt valami, ami mindenki számára legalábbis érdekes.
Két ember fogta ezt össze a háttérben, de megnyugodhatsz, biztosan nem azért, hogy minden hsz :R :R :R -el legyen tele utána. De az ilyen fikagép úgyse fogja fel, mert ahhoz kellene egy kis intelligencia is. Nem mellesleg te pofázol jó modorról, csak épp elfelejtettél azzal kezdeni, és még neked áll feljebb, hogy nem kapsz belőle. Az ilyet jobb helyeken kivágják (ezt most nem PH! kritikának céloztam), vagy pofán verik irl.

Na megszegtem a fogadalmam, de az ilyen felidegesít. Jöhet figyelmeztetés, ban, akármi.
Ollie: na ez talán kemény, de az előző nem volt az. :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#187) moha21


moha21
addikt

A listán világosan látszik, hogy a "fiatalabb" korosztály tette le nagyobb részt a voksát.
DE! Ettől függetlenül így is felkerult pl az NFS porsche, a starcfraft (szerintem tarolt volna ha nem lett volna brood war külön.:( ).
Nincs mit rágódni szavazni kell. Pl : Nekem se a kedvencem a COD 4, de azért nagyon jó játéknak találom és nem csodálkozom sokan szavaztak rá én is majdnem.:)
A szervezőket meg nem kell szapulni, nekik ebből semmilyen pénz nem folyik be...
Aki akar csinálhat listát...Nem kell programozni hozzá van excel:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#188) Sirandrish válasza moha21 (#187) üzenetére


Sirandrish
legenda

épp a milliókat számolgatjuk te miről beszélsz? ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#189) moha21 válasza Sirandrish (#188) üzenetére


moha21
addikt

És abból is lesz statisztika ? ;] kinek mennyi megy? :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#190) Sirandrish válasza moha21 (#189) üzenetére


Sirandrish
legenda

szavazásra bocsájtjuk hogy szerintetek ki mennyit kapjon :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#191) katt777 válasza TazLeacher (#140) üzenetére


katt777
félisten

"ki is határozza meg, hogy mi a legjobb?" - a kérdés nagyon jó, a válaszod viszont halvány fogalmad sincs az emberi pszichéről és a marketingről. Hogy mi a "neked legjobb", azt a gyártók határozzák meg, véletlenül sem azok, akik azt hiszik, hogy maguktól hoznak döntéseket. :P A legjobb példa erre az NFS sorozat, amely valaha tényleg nagy név volt (1-5), de már évek óta intenzív marketinggel magyarázzák meg Neked, és a hozzád hasonlóknak, hogy, ezek milyen remek programok. Autós programok virítanak a listán pl. belső nézet nélkül!!! :Y :C Sajnos az ilyen "legjobb" listák egyszerű ingyenreklámok a programozás helyett marketingre költő cégek számára, így a kevés, vérbeli játékfejlesztőnek lesz nehezebb a dolga (hiszen mindenki a hájpolt játékokat veszi majd meg).
A Grid-et meg nézzük meg egyrészt fizika szempontjából, másrészt csalások tekintetében, és máris látható, hogy véletlenül sem lehet jónak nevezni. Ha valaki ezt nem veszi észre, az nyilván nem ismeri a valóságot, így nem is tudja megítélni valamiről, hogy jó, vagy sem (megmondják neki, mi a trendi, aztán az "jó" lesz :DDD , főleg, hogy így nem kell gondolkodni). Az ilyeneket nem is sajnálom, amikor egy valódi autóba beülve felcsavarodnak a lámpavasra. :P :DDD
Minden mondatoddal, sajnos, éppen azt bizonyítod, hogy tévesen ítéled meg a "legjobb" fogalmát; a legjobbról ugyanis nem kell megmagyarázni, hogy miért, meg mitől függően az. Nem bántó szándékkal írtam a fentieket, hanem megpróbáltam logikusan megindokolni, mire gondolok a legjobb alatt. Tehát számomra továbbra is csak mint "legnépszerűbbek" fogadható el a lista (egy szóval nem írtam, hogy elfogadhatatlan lenne), "legjobbak"-nak semmiképpen, törődj ebbe bele. :R (Mindemellett eszembe nem jutna kétségbe vonni a munkátokat, csak a cím rossz.)
Természetesen szavaztam, és olyan játékokra, amelyek objektív szempontok alapján is jónak minősíthetőek, van is köztük nem egy a listákban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#192) PhoenixK válasza katt777 (#191) üzenetére


PhoenixK
őstag

Attól, hogy magadnak körbemagyarázod, még szimpla rosszindulatú fikázás amit itt műveltek te troll!
Nekem speciel az a legjobb játék, ami leköt, érdekel és számomra élvezetes. A játék az játék - ha van benne belső nézet, ha nincs! Autós program vazze! Verseny! A szimulátor külön kategória.

"Természetesen szavaztam, és olyan játékokra, amelyek objektív szempontok alapján is jónak minősíthetőek, van is köztük nem egy a listákban."

Mellesleg valamiért itt nem találom a szavazatodat...
@Sirandrish és InVino86: Esetleg ha megerősítenétek vagy cáfolnátok...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#193) Sirandrish válasza PhoenixK (#192) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem szavazott..legalábbis erre a listára egész biztosan nem..
Mellesleg én sem értem hogy gondolja hogy mindenki csak azért szavaz valamire mert jó a reklám de ő bezzeg csak arra szavaz ami valóban jó játék..
Komolyan nem értem..azért ezt neki valami nem tetszik akkor már másnak sem jöhet be?
áá mindegy...Trollok voltak, vannak és lesznek..ennyi

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#194) bwoay


bwoay
nagyúr

Azoknak, akik lemaradtak volna a történet kezdetéről: még novemberben jelent meg egy írás A világ 200 legjobb játéka címmel. Ez a Gameinformer átfogó listája, ami nagy indulatokat keltett, bár Zsocc már az elején igyekezett felvezetni, hogy ő sem maradéktalanul elégedett vele, szvsz ezzel próbálva kvázi elejét venni az ilyenkor sajnálatos módon várható flame-áradatnak. Hogy mit gondolok a jelenségről, azt már ott/akkor kifejtettem egy röpke postban, és már ott felvetődött (részemről csak maró gúny formájában), hogy készüljön egy olyan lista, ami a PH fórumozóinak ízlését tükrözi, hiszen azzal nyilván mindenki maradéktalanul elégedett lesz. Sirandrish (aki szemmel láthatóan jóindulatúbb ember nálam) azonban ténylegesen vette a fáradságot, és leszervezte a szavazást - neki utólag is jár a hálás köszönet. Az eredmény egy saját PH-s lista, amire teljes joggal lehetünk büszkék, miután a miénk, tök mindegy, hogy milyen. Amire viszont a legkevésbé sem vagyok büszke, az ez a topic, illetve a topicon belül bizonyos alakok tevékenysége. Nyilván rendkívül nehéz azt megemészteni, hogy bár ezzel valakinek sok munkája volt, attól még nem az életműve, csupán egy szavazás eredménye, és mint ilyen, nehéz számonkérni a "minőségét" vagy objektivitását. Ez a lista nektek, fórumozóknak készült, és olyan, amilyenné a szavazataitok tették, ezen épeszű ember nem tud mit kifogásolni. Miután azonban erre mégis többen kísérletet tesznek, fogom magam és meghúzom a vonalat (B)ITT(/B). Mostantól kezdve a flame-keltő/troll postok törlésre kerülnek, az elkövetőiknek pedig kilátásba helyezek egy kései, és nem túl kellemes karácsonyi ajándékot. Félreértés ne essék: nem arról van szó, hogy berekesztem a vitát, és mindenki fogja be. Csak sajnálatos módon úgy tűnik, hogy a diskurzus kultúrált mederbe történő tereléséhez külső segítségre van szüksége, azon pedig ne múljék.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#195) raskolnikoff válasza bwoay (#194) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ezen épeszű ember nem tud mit kifogásolni

Csak azok akiknél a "jó modor" helyettesíti az ép eszet :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#196) InVino86 válasza moha21 (#187) üzenetére


InVino86
aktív tag

programozo leven egy prognyelvet tobbre tartok mint az excelt, igaz mondjuk abban is lehetett volna fuggvenyeket irogatni :)

(#197) TazLeacher válasza katt777 (#191) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már megbocsájts, de komoly buktatók vannak mondandódban:

1. Szerinted hülye, aki szerint az NFS a legjobb (tömören).
Szíved joga, szerintem sem az a legjobb, de veled ellentétben el tudom fogani, hogy valakinek teszik. Ha nekem foggalmam sincs az emberi pszichéről és a marketingről, akkor hogy a fenébe lehet, hogy nekem mégsem tetszik mondjuk a Shift...vagy itt csődőt mondtott az elméleted?

2. Autós programok virítanak a listán pl. belső nézet nélkül!!!
Itt a következő buktató. Soha életemben nem játszottam autós játékot belső nézetből. Miért? Nem tudom, nekem így tetszik. Furcsa? Lehet. Én dolgom? Igen. Bár biztos nehéz lehet elfogadni, hogy vannak más vélemények, mint a tied, de nekem ez jön be. Nem szeretek autószimulátorozni, én az arcade játékokat szeretem. Nekem sosem fogod tudni megmagyarázni, hogy miért is olyan szar a GRID. Nekem az a legjobb. És ne próbáld meg sem a fizikát, sem a csalást idekeverni, mert mind2-re sz@rok. Egy a fontos: hogy ÉN hogy gondolom. Miért? Mert az ÉN véleményem. Neked is lehet sajátod, aminek a szavazatod leadásával hangot is adhattál.

3. legjobbról ugyanis nem kell megmagyarázni, hogy miért, meg mitől függően az
És ismét a saját buktatód. Ugyanis senki nem magyarázta, hogy miért is jó a GRID. Te akarod egyfolytában bebizonyítani, hogy nem jó. Te akarod egyfolytában megmagyarázni, hogy márpedig a többség szerint nem is jó, csak meg lettek etetve. Ha szerinted olyan sz@r játék, akkor miért is kell megmagyarázni, hogy szar? Vagy csak a jó játékról látszik egyértelműen, hogy jó, a rossz játék először jónak álcázza magát, és csak bizonyos beavatottaknak mutatja meg, hogy mennyire is szar, mint például Te? Ha igen, avass be minket... :R

4. megpróbáltam logikusan megindokolni, mire gondolok a legjobb alatt
Látod, megint engem igazolsz. Hogy TE mit gondolsz legjobb alatt. Ezzel csak az a gond, hogy ez nem felétlen az, amit az emberek többsége a legjobbnak gondol. Ismét felhívnám a figyelmed, hogy nem 1 vélemény van a világon.

Végezetül, ha megengedsz egy kissé vicces, remélem nem sértű megjegyzést:
Óvatosan a szex-el. Bizonyos esetekben nem mindig az a legjobb valakinek, amit Te gondolsz. Próbáld meg elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák. :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#198) CsiguszMaxim válasza katt777 (#191) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

A marketing és a tudatbefolyásolás valóban húzós téma és megdöbbentő, hogy egy egy cégnél mekkora csoport dolgozik a tudat és értékrend befolyásolásán. DE

Ha ezekkel a dolgokkal tisztában vagy ami dicséretes mert manapság a vásárlási döntések tetemes százaléka impulzus alapon történik akkor viszont valahol annak is kellett szerepelni a tanulmányokban hogy mi is a jóság. Általában bármilyen ilyen jellegű iromány kitért arra, hogy ezt konkrétan elég nehézkes megfogalmazni. Jóságon az ember egy bizonyos hasznosságot szokott általában érteni ami a terméket úgymond alkalmassá teszi az igénye/szükséglete kielégítésére. A mai vevőközpontú marketing ezt az igény igyekszik formálni. Másrészről pedig a vevőnek általában van egy elvárása a termék/szolgáltatás minőségéről (jóságáról) és kap ugye valamit a pénzéért aminek a tényleges jellemzőit összeveti a saját értékrendjével és ezután alakítja ki a szubjektív véleményét arról hogy számára az igénykielégítés megtörtént, nem történt meg, vagy túl lett teljesítve.

Lényeg amire ki szeretnék lyukadni az, hogy valami a legjobb azt miden ember saját maga fogja eldönteni az értékrendjére, tapasztalataira, ismereteire hagyatkozva illetve arra, hogy az adott termék megfelel e az igénye kielégítésnek.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#199) bwoay válasza TazLeacher (#197) üzenetére


bwoay
nagyúr

mondjuk a GRID-en én is felkaptam a fejem, mert egy árkád játéknál kissé morbid dolog számonkérni a kevésbé reális fizikát, pont azt, ami megkülönbözteti egy szimulátortól.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#200) fekeandras


fekeandras
őstag

200

Át kell írni a címet legjobbról legnépszerűbbre. Ennyi. Aki azután is értetlenkedik az keresse fel az orvosát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.