Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duck663


Duck663
őstag

Mitől gamer? Van RGB? Niiiincs? :Y Akkor ez tutira nem is gamer!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#2) Kansas válasza Duck663 (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Hát attól, hogy hamar kinyiffan - egy SAMSUNG 1TB 860 EVO ugyanazt a sebességet tudja, viszont ennek a 240-es értékéhez képest az 600TBW tartósságot tud...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) Synthwave válasza Duck663 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezek szerint az idegeiddel játszik.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Duck663 válasza Kansas (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Akkor ez a Balek Gamer Edition! :)

(#3) Synthwave: Az enyémen ugyan nem, én jót mosolygok ezeken a "gamer"-nek nevezett cuccokon. Meg azon, hogy egy kis csillámpor és az emberek mi minden sz@rt képesek megvenni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) Reggie0 válasza Kansas (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem szamit, a jatekokat nem kell olyan surun frissiteni.

(#6) Busterftw válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

3 ev garancia van ra ha jol tudom, az napi 220GB iras.
Az ebedig siman megvan a gamernek, hat kinyiffan nem erted?

[ Szerkesztve ]

(#7) Kansas válasza Busterftw (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, a Kingstonra 3 van... a Samura 5... de ha a garancia le is jár, azért a várható élettartamra erősen utal a dolog.
Egyébként meg a sebesség elméletben ugyanannyi, a kapacitás ugyanannyi, extra gamer feature nem lett említve, szóval ha csak nem jelentősen olcsóbb, nem igazán ajánlott vétel.
A 107 USD az úgy 31e HUF, arra még jön vám, szállítás, kisker árrés meg 27% ÁFA, lesz abból vagy 43-45e HUF, a Samu 860 EVO pedig 47e HUF... ennyi...

(#1)-re még: LED-es SSD throttlingol csak igazán... még be se bootol...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) exedoc


exedoc
senior tag

Nem olyan rossz ez. Nemtom, volt fentebb akinek hiányzott a "gamer". Ezek már azért írnak 6 RGB/s-el. ;]

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Gamer SSD-nek én valami tényleg gyors PCIE Gen4 nvme-t neveznék, de ez én vagyok. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) #72042496


#72042496
törölt tag

"négyszer gyorsabb a hagyományos meghajtóknál"

Nem tudtam, hogyan lehet gyorsabb a hagyományos (nem gamer) SSD-knél, talán IOPS-ban? Pedig a kontextusból látszik, hogy a hagyományos meghajtó a HDD, a honlap is így írja: "4 times faster than a HDD"

[ Szerkesztve ]

(#11) snecy20 válasza #72042496 (#10) üzenetére


snecy20
veterán

4x gyorsabbnak lenni egy HDD-nél...hát, az már nem egy nagy etwas. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) #72042496 válasza snecy20 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Először nem is állt rá az agyam, hogy mit akarnak ezzel. :)

(#13) Kansas
Pedig itt a szekvenciálisra gondoltak.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kansas válasza snecy20 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Attól is függ, melyik paraméterben... párhuzamos I/O-ban tuti nem csak 4x gyorsabb, a szekvenciális írás/olvasási sebesség pedig nem sokat számít, ha csak nem futárnak kell adatszállításra...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) valakky válasza Kansas (#13) üzenetére


valakky
aktív tag

betöltési időben játékoknál az amit hdd-vel szemben tud egy ssd, hogy kb. a negyedére csökkenhet. kivételesen egész korrekt, nem túlzó adatokkal dobálóznak.

(#15) Kansas válasza valakky (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Játékfüggő - van ahol kb. semmi előnyt nem jelent az SSD, mert a betöltési idő kisebb része csak az adat beolvasása háttértárról, a nagyobbik része a kitömörítés/felhasználásra előkészítés - ahol meg töredezetten van tárolva a meghajtón egy kevéssé feldolgozandó adathalom, ott akár többet is jelenthet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) zetor2000 válasza Kansas (#15) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért egy SSD-nél az adat rendelkezésre állása kábé kiszámítható, és nagyjából konstans. Megcímzed, és megkapod az adatot.
Egy merevlemezt megszólítasz, a sávra helyezi a fejet, az megvárja, hogy a korong odaérjen, ahol az adat van, elolvassa, kiolvasod. De ha sok egymástól eltérő helyen van az adat, akkor ez a ceremónia nagyon le tud lassulni. Hogy ehhez még némi számolásból eredő lassulás is lehet, az már csak hab a tortán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17) zetor2000 válasza snecy20 (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, valami olyasmire gondoltam én is, nem egy sokéves technológiára, ami lassan kikopik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) Kansas válasza zetor2000 (#16) üzenetére


Kansas
addikt

És én ehhez képest mit írtam?
.
.
.
Na ugye... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Sanya192


Sanya192
csendes tag

Most jönnek ki az új konzolok 5GB/s SSD-vel, egy SATA-s SSD-t ennek fényében lehet nem hívnék gamernek.

(#20) Busterftw válasza Sanya192 (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Ehhez kepest a Halo Infinite az eloadason 2percig "toltott" a hatterben amig ment a bevezeto video.
Majd meglatjuk kesobb mennyire gyors az a gyors. Ugye ezzel volt reklamozva, hogy az open-world jatekok ugy betoltenek mint a pinty.

(#21) Piftuka válasza snecy20 (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

Így igaz. :K A minap én is letettem egy HDD-t magam mellé a földre, és nekiiramodtam négy alkalommal is...

Büszkén mondhatom, hogy én voltam a gyorsabb mind a négyszer. :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#22) zetor2000 válasza Kansas (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Játékfüggő - van ahol kb. semmi előnyt nem jelent az SSD, mert a betöltési idő kisebb része csak az adat beolvasása háttértárról"
Azért betölteni SSDről csak gyorsabb...
De mindegy :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) Kansas válasza zetor2000 (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Azt - ha nem két egymás melletti gépről egyszerre indítod őket - rohadtul nem veszed észre, hogy pl a Far Cry New Dawn 16, 18 vagy 21 másodpercet tölt... de ja, tényleg gyorsabb...
A másik véglet abban a tesztben a Kingdom Come, ahol meg 9x az eltérés(6,4s vs 6,7s vs 60s).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) valakky válasza Kansas (#23) üzenetére


valakky
aktív tag

vagyis találtál egy db játékot a sokból, ahol nincs szignifikáns különbség hdd és sdd között, és most ebből ezt hozod ki, hogy ugyanmár nem mindig gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kansas válasza valakky (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, leírtam rendesen, mit miért gondolok, az az egy darab játék pedig abból a hatból egy, ami jó eséllyel(nem 100%) illusztrálja, amit előtte mondtam - de igazából mind a 6 játék együttesen is. Ha megnéznéd másik 100 játék esetében, valószínűleg lennének még anomáliák, mindkét irányba.
Egyszerű logika egyébként: ott tud a legtöbbet gyorsulni az SSD-től, ahol a leginkább visszafogta a töltés sebességét a HDD. Olyan ez, mint hogy a GT1030 mellé hiába raksz i5 helyett i9-et, nem fog jelentősen nőni az fps, mert eleve nem a proci a szűk keresztmetszet...

Nem minden játékfejlesztő hülye, amelyik alkalmazott valami jó trükköt, hogy csökkentse a háttértár sebességére utaltságot, ott eleve nem volt olyan lassú a betöltés, nem volt akkora a bottleneck, tehát nem is tudott annyit gyorsulni az SSD-re váltástól...

Az meg mindennek a teteje, hogy sehol nem írtam olyat, hogy nem mindig gyorsabb - azt írtam, hogy nem mindig annyival gyorsabb, hogy észrevehető legyen.

De persze kötözködni egyszerűbb, mint gondolkodni vagy szöveget értelmezni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) valakky válasza Kansas (#25) üzenetére


valakky
aktív tag

ha már kötözködés, engemre tökre nem érdekel hogyan vergődsz rajta még órákig, mint a véres rongyot felhozva a techblablához, hogy háháhá, nem mindig van előnye az ssd-nek játékbetöltőtésnél, meg nem egyből értelemszerű.
jót tesz a játékoknak az esetek döntő többségében az ssd, akár negyedére is csökkentheti. vagyis a legtöbb mainstream játéknál. pont.
az hogy ma mit áldozol még az okos voltam a PH fórumon oltárodon, meg rádbízom.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kansas válasza valakky (#26) üzenetére


Kansas
addikt

Magadról állítod ki a bizonyítványt ezzel :C
Ha nem érdekel, akkor fogd be a szád és szállj le rólam!
Vannak mások, akiknek fontosabb a valóság, mint az hogy egy mondatban summázni lehessen.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#28) valakky válasza Kansas (#27) üzenetére


valakky
aktív tag

írtam hogy csökkentheti. a feltételes mód megvan? te meg kényszert éreztél, hogy magyarázzál tovább a kb. semmiről. megjegyzem, másnak se tetszett.
én csak szóltam, hogy szerintem már csak itt áriázol magadnak, mert mások már meguntak, többek közt én is.
tipikus ph fórum.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kansas válasza valakky (#28) üzenetére


Kansas
addikt

Látom, a #15-öt nem olvastad, vagy nem tudtad értelmezni, aztán most vergődsz itt
Jó szórakozást hozzá, egyszer megpróbáltam a szádba rágni, többször nem fogom...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) zetor2000 válasza Kansas (#29) üzenetére


zetor2000
senior tag

Peace, love, and unity...
Ne essetek egy képzelt fszság miatt egymás torkának. Mindenki tudja, hogy az SSD az karaj, a merevlemez meg olcsó. Legalábbis 4-6 tera magasságáig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) exedoc


exedoc
senior tag

Legjobb példa SSD kihasználtságra játék téren a PS5 Unreal motorral. Ezt a részletességget, és magas triangle count-ot pont a villámgyors SSD miatt képesek elérni. Igaz a PS5 teljesen máshogyan működik, vagyis fog működni mint a mostani PC-k, és tudom, hogy hülye példa, de ott pont ezen van a hangsúly. PC-n nagyon nincs jól kihasználva még az NVMe sem. Sokat számít az biztos, de még gyerekcipőben van.

(#32) tasiadam


tasiadam
veterán

Egyszeru megoldani.
Kell egy mezei sata ssd online jatekoknak, es kell egy hdd a singlenek.
Nekem 3db ssdm van, ebbol egy 512es nvme birkozik a multikkal, mig a HDD a singlekkel. Ez a szokasom csak azert van, mert van ahol microlaggot okoz a hdd, tapasztalataim szerint a pubg lite es a cs:go is.
Bf1 csak uri huncutsagbol van fent. World of tanksban az elso 3 ember kozott vagyok mindig, de az sem erdekelne, ha az utolsoknal lennek. Csak hamarabb volt 3 ssd-m mint a hdd.

Ha lett volna 20e ft környékén 1TB SSD, akkor azt vettem volna, ha van benne cache ha nincs, mintsem a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#33) Synthwave válasza tasiadam (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A HDD az archívumhoz kell, nem executable fájlokat indítani róla.

Attól őszült és hullott már haj korábban elég.


:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) tasiadam válasza Synthwave (#33) üzenetére


tasiadam
veterán

A 840 evo a system, az 512 961a az játékoknak, a 110 micron a cuccaomnak, a wd purple meg a többi cuccomnak. Nem vágok eret, ha egy singleplayer esetében várok, de ha multi, ott azért na, van baj. 1tb ssd jobb lenne, de puszulat drága. És nem a sebesség miatt volt/van 3, hanem a hangja miatt. utálom ha hangos a gép.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#35) Piftuka válasza Synthwave (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

Na, azért ~húsz-harminc éve örültünk neki. :)

Amikor az "Amiga 500" számítógépek mellett a floppy kiváltására megjelentek az első, megfizethető, 20-40 MB-os merevlemezek.

Aztán a '90-es évek derekán, vége felé a már sok tíz GB-os, egészen használható 7.200 RPM-es HDD-k.

A korábbi "kezdetleges" példányokhoz képest szinte "fénysebességű" adatmozgatást és programfuttatást tettek lehetővé.

Ezek SATA változatai, még nagyobb kapacitással, még fokozni is tudták mindezt.

Persze, az "olcsó" SSD-k megjelenésével a célra eljárt felettük az idő. Ám azért nem kellene feledni, honnan indultunk. És tény, hogy addig egy gyors HDD nagyon is használható volt. :K

"Aquila non captat muscas."

(#36) snecy20 válasza Piftuka (#35) üzenetére


snecy20
veterán

2000 körül még egy olyan 600MB-os HDD-n használtam a Win98-at, hogy egy nagyon pici hely felszabadításához már a rendszerfájlok közül kellett volna törölni. ;]
Az oprendszeren kívül talán 1-2 ilyen 40-60MB környéki játék fért rá fel - vagy úgy, ha a játék fájljainak a zöme CD-ről volt beolvasva.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) Synthwave válasza Piftuka (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem feledtem el. Pont ezért nem kívánom vissza. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

n+1-edik SATA SSD. Itt is csak a marketinggel próbálják eladni a terméket.

2020-ban HDD-ről tölteni bármilyen játékot pedig nálam kimeríti a mazochizmus fogalmát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.