Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

Biztos én nem értek hozzá, de egy Amerikában bejegyzett, Amerikában adózó céget mégis hogy bírnának adózásra itt? Ezt nem csak akkor lehetne, ha lenne itt bejegyzett leányvállalata? Márpedig ha jól tudom, nem létezik olyan hogy "Facebook Hungary kft" vagy "Twitter Magyarország (z/ny)RT", stb, egyedül a Googlenek van mo-i leánya.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) Kaiku


Kaiku
senior tag

Nagyon helyes, ezt már korábban is megléphették volna. Lett volna itt korábban is pénz, ha nem "csak" a melósok fizették volna a nagyobb hányadot.

(#1) nubreed

Ha nem fizet itt akkor nem is reklámoz. Én amúgy is utálom a kötelező reklám nézegetést.

[ Szerkesztve ]

(#3) Plazmacucci válasza nubreed (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd adózunk mi helyettük. Egyel több adó már nem oszt nem szoroz :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) aizen92 válasza nubreed (#1) üzenetére


aizen92
addikt

Pontosan. Nem értem az egészet. Nincs jogi alapjuk egy Usa-ba bejegyzett céget megadóztatni. Nemzetközi jogot ezek se tanultak? Vagy hogy gondolták?

Lehet, hogy aki hirdetést rak fel az fizet majd be adót? :F

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5) Parson válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


Parson
addikt

Ez még viccnek is rossz.

Amúgy remélem pofára esnek majd ezzel az ötlettel. A politikusok háza táján kéne rendet tenni először, és egyből helyrebillene a költségvetés - de ha nem is teljesen, részben biztos.

Az pedig kimondottan gáz, hogy az itteni cikkek közé is beférközik a politika ilyen mélysége. Pfej. :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6) ROBOTER válasza nubreed (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Viszont ha magyar cégek hirdetései jelennek meg rajta, az technikailag megfogható (pl. amikor le szeretnéd írni költségként a reklámkiadásodat)

(#7) gghrtz


gghrtz
őstag

Én politikus adót és "indokolatlanul sok pénze van" adót szeretnék már végre látni...

(#8) Rive


Rive
veterán

Hümm.

- erősen hasonlít ez az internetes szerencsejáték 'nagysikerű' szabályozásához
- azokat meg, amelyikek nem adóznak le rendesen, majd le kell tiltaniuk a szolgáltatóknak, nemde?

Ui.: az ADBlock felhasználók jogi helyzetével kapcsolatos alkotmánybírósági állásfoglalásra is kíváncsi leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) zseko


zseko
veterán

Wtf, április elseje van? :F

HR24.hu

(#10) gghrtz válasza zseko (#9) üzenetére


gghrtz
őstag

Magyarországon minden nap április elseje van! :D

(#11) MageRG válasza Kaiku (#2) üzenetére


MageRG
addikt

"Lett volna itt korábban is pénz, ha nem "csak" a melósok fizették volna a nagyobb hányadot."
Mivel itt minden kétes sz@rra van (köz)pénz, ezért eléggé kétkedve fogadom a kijelentésedet...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nagyon helyes. Kellene még egy-két futballstadion, meg magyarságtudat-kutató intézet. A nagyszabású vadászatokról nem is beszélve, úgy elmennék már én is egyre többmillió honfitársammal egyetemben.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#13) gghrtz válasza hülyegyerek (#12) üzenetére


gghrtz
őstag

Jaj ne is mond! Én is úgy szeretnék már egyet ide a falu tövébe, csak pechemre egyik királyunk se innen származik. :(

(#14) Lomha 8V válasza gghrtz (#10) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Pontosan. :DDD

(#15) dabadab válasza Rive (#8) üzenetére


dabadab
titán

"erősen hasonlít ez az internetes szerencsejáték 'nagysikerű' szabályozásához"

A cikkbol: "az online szerencsejáték problémánál látták azt, hogy ez a kérdés kezelhető [mondta L Simon]"

DRM is theft

(#16) Rive válasza dabadab (#15) üzenetére


Rive
veterán

Innye', efölött elsiklottam... :B

Ha szerintük ez a kérdéskör 'kezelhető' (ezt én hajlamos vagyok úgy érteni, hogy a szabályozás sikeres volt), akkor valszeg némileg eltérő kritériumrendszer alapján értékeljük a sikerességet :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) saelin


saelin
veterán

Na ezt megnézem!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) bloomberg


bloomberg
tag

Na, szóval ha fácse nem fizet reklámadót, akkor blokkolják az oldal elérhetőségét.

Meg a google-t is.....

És már itt is van Kína....

Nem baj, lesz saját weibo, már a nevét is tudom: Konnektor

Úgyis megszüntetik a barátok köztet, felszabadul a név

[ Szerkesztve ]

(#19) Béééla


Béééla
őstag

Szívleli-nem szívleli az ember az aktuális rezsimet, valamennyire igazuk van.
Nálunk szolgáltat (reklámot). Helyi szabályozásnak illik megfelelni, például ha tilos dohányterméket árulni, akkor ne lehetssen netes cigireklám.

Kicsit a "szomszéd tehene is dögöljön meg" megközelítés, de ha az óriásplakátokra vonatkozik, akkor a netes bannerekre is vonatkozhatna.

És abszolút méret-animáció-hang függvényében adóztatnék. Kis szöveges reklám oldalt, kis pénz. Egész képernyőt elfoglaló színes villogó átugorhatatkab hangos szar? Fizess!

Viszont a megvalósításbeli gondok abszolút adottak.
És az indok sem szép, de hát miért lenne szép hogy üres a kassza. Sose volt tele Mátyás óta.

Bélabá

(#20) Móci


Móci
addikt

Értem én ezt, csak ott lesz a bibi, hogy a lehúzott cégek ezt gyönyörűen rá fogják tolni a fogyasztóra ilyen-olyan címszóval.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

mondjuk ehhez sok sikert. fantázia mondjuk van, szóval akár még sikerülhet is :D

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22) gghrtz válasza Béééla (#19) üzenetére


gghrtz
őstag

Inkább ne kívánd vissza a Mátyás korabeli adózást! :DDD

(#23) MageRG válasza Béééla (#19) üzenetére


MageRG
addikt

"Kis szöveges reklám oldalt, kis pénz. Egész képernyőt elfoglaló színes villogó átugorhatatkab hangos szar? Fizess!"
Most akkor reklámszabályozást szeretnél? Csak úgy mondom, erre van az NMHH, és a világ civilizáltabb felén nem mindent adórendszerrel oldanak meg.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#24) dajkopali


dajkopali
addikt

az megvan, hogy honnan jön az ötlet?

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) Béééla válasza MageRG (#23) üzenetére


Béééla
őstag

Mivel NEM azt adóztatnák, hogy van, hanem a reklámbevételt, ezért a cím kicsit hiányos.

@ gghrtz:
NEM akarok politizálni, de Mátyás gazdasági szabadságharca azért kicsit durvább volt :DDD

Bélabá

(#26) CloZee


CloZee
aktív tag

Kezdem úgy érezni, hogy a politikus tényleg egy külön tenyésztett faj.

(#27) gghrtz válasza CloZee (#26) üzenetére


gghrtz
őstag

Már nevük is van állítólag. Pszichopaták.

(#28) doc


doc
nagyúr

ez kb olyan mint amikor a II. vilaghaboruban hadat uzentunk az USA-nak
csak most nem fizikai haborut inditunk, hanem kozli a magyar kormany az amerikai cegekkel hogy 'fizess adot' azok meg majd vakarjak a fejuket hogy ez meg ki es mit akar? :F
raadasul pl. egy Facebook amerikai ceg, amerikai servereken fut, tehat azt is eleg nehez lenne rafogni hogy Magyarorszagon szolgaltat reklamot (ilyen erovel ha kiallok a hatarra es tavcsovel nezem az osztrak hirdetotablakat, akkor ok is fizessenek reklamadot?)
esetleg abba lehetne valahogy belekotni hogy ha kimondottan magyar IP vagy bejelolt tartozkodasi hely alapjan szolgaltatnak reklamot, de erre meg megrantja a vallat az illetekes azzal, hogy akkor nem kapnak celzott reklamot a magyarok es kesz

(#29) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hogy megreformálták a médiát is, mi? Érdekes módon a tengeren túlról sugárzott Viasat-ra nem vonatkozik a médiatörvény. Éljenek a műholdak!

Kíváncsi vagyok, hogyan fogják megvalósítani a célzott reklámokat. Az értékhatárokat tekintve ez nagyjából szűkíthető a tévékre, google-re, Apple-re és Facebook-ra. A multireklámos, óriásplakátos, plázaplazmás cégek szépen felbomlanak üzletágakra, hogy 500M alá essen a forgalmuk.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#30) kacsyx


kacsyx
aktív tag

A TV csatornák már 15 perces adásszünettel tiltakoznak (élükön a két díszpéldány RTL-el és TV2-vel...). Úgy érzem, nem elég kegyetlen velük a törvény, a 15 perc szünet túl rövid lesz. Lehetne úgy szigorítani, hogy mondjuk örökre elsötétüljenek?
Bár úgy sincs TV-m már évek óta...

(#31) aizen92 válasza kacsyx (#30) üzenetére


aizen92
addikt

A lényeget sikerült megragadni úgy látom. Ülj le egyes.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#32) kacsyx válasza aizen92 (#31) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Eddig is ültem professzor úr!

(#33) MCGaiwer válasza doc (#28) üzenetére


MCGaiwer
addikt

amíg csak magyar (meg francia) próbálkozás valószínűleg ez lesz a szitu. Ha meg esetleg a jövőben uniós szintre emelkedik akkor már valóban fájhat a fejük. egyelőre nevetséges próbálkozás, ami könnyen el is halhat, de ha nem kezdi el senki akkor biztos 0ft (euro) bevétel fog innen jönni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#34) doc válasza MCGaiwer (#33) üzenetére


doc
nagyúr

Miert fajna? Egy amerikaban bejegyzett cegre miert vonatkoznanak az europaban hozott torvenyek? A szerverek az USAban uzemelnek, ottani a ceg, meirt foglalkoznanak azzal hogy milyen torvenyeket hoznak Kelet-Europaban? Nyilvan mas lenne a helyzet ha pl a FB Magyarorszagon is be lenne jegyezve, vagy Magyarorszagon mukodnenek a servereik, de amennyire tudom, ilyesmi nincs.

(#35) aizen92 válasza doc (#34) üzenetére


aizen92
addikt

És a google szervereivel mi van? Van itthon bejegyzett leányvállalat?
Én nem tudom, azért kérdezem, mert nem csak a facebook, hanem google hirdetéseket is nagyban érinti szerintem

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#36) MCGaiwer válasza doc (#34) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mert a termékét ide exportálja.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#37) doc válasza aizen92 (#35) üzenetére


doc
nagyúr

ugy tudom a Google-nek van magyar leanyvallalata - de szerintem az a legkevesebb, hogy a reklamokkal foglalkozo reszleg az NE legyen Magyarorszagon bejegyezve :D

MCGaiwer: es mi lenne az a 'termek' amit exportal? Az interneten keresztul repkedo bitek? Illetve honnan tudod hogy azt Magyarorszagra 'exportalja'? Ha en facebookozok, es kozben reklamot latok, akkor az Magyarorszagra exportalasnak minosul? Hint: jelenleg kulfoldon vagyok. Es ha hazamegyek? Es ha otthonrol facebookozok, de kulfoldi proxyn keresztul? Es ha kulfoldrol magyar proxyn keresztul? Sot, jelenleg pl. bizonyos okokbol a bongeszom egy Nemetorszagbol Magyarorszagon keresztul Nemetorszagba visszevezeto tunnelen keresztul elert amerikai proxyval kapcsolodik. Na ilyenkor mi van? :D

Ennek az egesz nevetseges hisztinek a vegen meg az lesz az eredmenye hogy Cukkerek blokkoljak az egesz magyar IP-tartomanyt, es problema megoldva :D

[ Szerkesztve ]

(#38) MCGaiwer válasza doc (#37) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a bevételük a megjelenített reklámok száma / kattintások alapján keletkezik. Nekik a megjelenítés / kattintás a termékük. Akár hol megjelenik, rákattintottak, ők oda már exportáltak.

Ha uniós szintre emelkedne, képzeld el a google igazgatót, aki a reklámot megvásárlóval tárgyal, és azt mondja: Ne aggódjon, nem baj hogy nem jeleníthetünk meg reklámot ~500millió jómódú embernek (akiknek a reklámok szólnának), még mindig ott van a világ csóró fele, ugyan úgy nézegethetik, kattintgathatnak a reklámjaitokra. vegyétek, vigyétek.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#39) doc válasza MCGaiwer (#38) üzenetére


doc
nagyúr

Mi az hogy 'nem jelenithetunk meg'? Mar miert ne tehetnek? :)

Jo lenne ha valami jogban jartas forumozo jarna erre (dabadab pl ha jol emlekszem?), mert ez az 'a kattintas/megjelenites az mar export' mar eleve igencsak santit nekem :)

lasd amit korabban irtam: "ilyen erovel ha kiallok a hatarra es tavcsovel nezem az osztrak hirdetotablakat, akkor ok is fizessenek reklamadot?"

(#40) MCGaiwer válasza doc (#39) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mert az eu azt mondja, hogy vagy kifizeted, vagy nem jelennek meg a reklámok (vagy az egész oldal).
Az fbnek, googlenak (az ott reklámot vásárlóknak) elemi érdeke az európai piac, inkább kifizetnének az itt beszedett bevétel bizonyos százalékát, minthogy elvesszék az egészet.

kiemelném: eus szintről beszélek, ez vagy létrejön, vagy nem. amíg csak magyar és francia eset lesz, azt azért túlélik (a magyart röhögve, a francia meg kicsit más eset)

Szerk: a megjelenés / kattintás és az európai piac szempontjából érdekes videó (most képzeld el a reklámot vásárlót, aki tudja, hogy az euban biztosan nem ér célba. Megveszi a terméket?)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41) buherton


buherton
őstag

A Prohardver-t is meg fogják adóztatni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42) bambano


bambano
titán

szerintem is tök jó ötlet a reklámadó, ezzel majd jól magunkra húzunk egy átfogó reklámügyi eu-s ellenőrzést, ahol az első kérdés az lesz: a nemzeti dohányboltok mára elszaporodott reklámjai mennyiben felelnek meg a dohánytermékek reklámozását tiltó jogszabálynak?
a többi már csak apróság lesz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) foka


foka
aktív tag

Remélem ezt a politikus bagázst egyszer valaki jól megsz...ja. A hogy a régi munkahelyemen mondtuk a kollegákkal: "Szo...jál lovat, vagy sz...jál sünt!"

Üdv: Fóka

(#44) eventus


eventus
veterán

Kell a pénz, mert 'élni és élni hagyni' - csak itt aki él és akit élni hagyni (tömni pénzzel) az egy és ugyanaz :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#45) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Alapvetően jó ötlet, ha itteni tevékenysége (Mo-on) után realizál bevételt, akkor ide fizesse az adót, a kérdés inkább a megvalósítás/megvalósíthatóság mikéntje lesz, és itt bizony párhuzamot vélek felfedezni a "szlovák" webshopok példájával. Azok is Magyarországon történő értékesítéssel realizálnak bevételt, az ÁFÁ-t mégsem lehet rajtuk behajtani. Na ebből könnyen ugyanez lehet pepitában...

Annyi stratégiai előnye van a kormánynak, hogy a jól bejáratott márkaneveket (google/facebook etc) nem fogják mégcsak lokálisan sem feladni egy piszricsálé ország kedvéért illetve méretükből, presztizsükből adódóan egy komoly szabályozás elől nem tudnak könnyedén elbújni (e.g. évente újraalapított Kft), a kormánynak pedig ott a kezében az atomfegyver: ha a multi nem fizet, kötelezi a szolgáltatót az IP-k blokkolására. Kérdés, hogy be mernék-e vetni ezt a fegyvert, mert ugye abból lenne csak hatalmas nemzetközi peráradat meg lakósági felháborodás..

A másik kérdéses pont meg ugye annak a mérése, hogy ezek a multik mekkora reklám-forgalmat realizálnak Magyarországon. Na ez sem triviális és könnyen kivitelezhető.

Az ötletet maximálisan támogatom, a kérdés csupán a megvalósítás...

J.

[ Szerkesztve ]

(#46) bambano válasza joysefke (#45) üzenetére


bambano
titán

oké, és akkor a magyar vállalatok amerikai tevékenysége után meg ott fizessünk adót?
miután a külkereskedelmi egyenlegünk erősen pozitív, vagyis sokkal több a kivitel, mint a behozatal, így ha teljesen tisztán és egységes megítélés alapján szeretnénk játszani, akkorát fogunk sz..ni, mint ide nagykáta.

és akkor még nem firtattuk, hogy a kettős adóztatásról szóló egyezményt mennyiben rúgjuk fenéken egy ilyen döntéssel.

jól látható, hogy az egész kóceráj gazdasági haszna kb. az a szint lesz, mint egy-két korábbi adónemmel, hogy frankó kis adónem, csak 3x annyiba került beszedni, mint amennyit hozott. az is jól látható, hogy egy facebook méretű amcsi vállalat magasról tenni fog rá, hogy egy row pattog, mint a nikkelbolha. lehet, hogy kiadnak egy-két udvariassági közleményt, de ennyi a max.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) 3.Aragorn válasza gghrtz (#10) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#48) joysefke válasza bambano (#46) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

miután a külkereskedelmi egyenlegünk erősen pozitív, vagyis sokkal több a kivitel, mint a behozatal, így ha teljesen tisztán és egységes megítélés alapján szeretnénk játszani, akkorát fogunk sz..ni, mint ide nagykáta.

és akkor még nem firtattuk, hogy a kettős adóztatásról szóló egyezményt mennyiben rúgjuk fenéken egy ilyen döntéssel.

Nem vagyok se gazdasági szakértő, se gazdasági diplomata, ezeket a kérdéseket a "felelős elitünknek" :)) kell kiértékelni. Abban igazad van, hogy nincs értelme fejjel menni a falnak illetve sorbanállni egy pofonért, ha tényleg kivitelezhetetlen a dolog.

magyar vállalatok amerikai tevékenysége után meg ott fizessünk adót

Mondj kérlek példát, hogy milyen vállalat milyen tevékenysége után, mert ezt nehéz így megfogni, nehéz érdemben vitatkozni róla...

A reklámbevétel nyilván nem kiskereskedelem, tehát a példa sántít, de ha Amerikában eladok egy igazi magyar "Cottage Cheese Rudolfot.R", akkor legjobb tudomásom szerint az ÁFÁ-t az amcsi szabályok szerint kell megfizetni az USA számára.

J.

(#49) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A kormány a hugyozást is megadóztatná ha tudná..mi ebben az újdonság?
Engem az az egy dolog lep meg hogy még nem gyújtották fel a parlamentet amikor telt ház volt...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50) gghrtz


gghrtz
őstag

Innen is lehet látni, hogy ezek szart se értenek a munkájukhoz, és ostobák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.