Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ez a hír részben jó is meg nem is mivel sajnos nyílt formátum ezért vannak benne még hiányosságok és olyan dolgok amik nem biztos hogy minden esetben biztonságossá teszi.
A hír másrészről jó mert nem enged egyen uramat egy szoftvercégnek és ezzel monopól helyzetbe kerülni ami általában magas költségeket is eredményez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) bambano válasza zsolt501 (#1) üzenetére


bambano
titán

"sajnos nyílt formátum ezért vannak benne még hiányosságok" marhaság.
ha hiányosság van benne, annak nem a nyíltság az oka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) localhost válasza zsolt501 (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azért ez az áttérés erősen nem zökkenőmentes!
Ha egy szervezet ma még Office 2003-at használ rendszeresített programként, az hogyan fog áttérni egyik napról a másikra az ODF-formátumra? [többszáz userével!]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Remélem igaz a hír, és nem csak 2 hónapot késett...

(#5) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A németek ezt pár éve meglépték, és feladták, tavaly visszatértek a MS rendszerre, mert annyi baj volt a nyílt forráskódú programokkal, de mi inkább a magunk kárán tanulunk. Mi f@sza gyerekek vagyunk, mi a saját kárunkon tanulunk.

[link]

[link]

Egy a sok cikk közül.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#6) Zolás válasza localhost (#3) üzenetére


Zolás
addikt

Office 2003?? Az valami felsővezető gépe lesz, az elterjedt az jóval régebbi :DDD
Járkáltam be minisztériumba, honvédséghez, ide-oda, még win98 is akadt :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7) localhost válasza Zolás (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez egy JÓL MENŐ állami szervezet, a nevében is benne van, hogy ÁLLAMI, itt bizony 2003-ak futnak mindenhol.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) Lenry válasza localhost (#3) üzenetére


Lenry
félisten

feltelepítenek egy pont ugyanúgy kinéző és ugyanúgy használandó OpenOffice/LibreOffice-t és probléma letudva?

vagy nem higgyem, hogy ez ilyen egyszerű?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) localhost válasza Lenry (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De ez csak a mesében van így! :)
Meg azoknál akik szóköz-szóköz-szóköz, tab-tab-enter-enter-rel formázzák a szöveget, de ahol stílusokat, sablonokat, tartalomjegyzéket, futó fej-lábléceket is használnak és sokszáz oldalas dokumentumokat is képeznek de még az Arculati kézikönyv szerint is erősen definiált, hogy egy dokumentum pontosan hogyan kell, hogy kinézzen, ott már nem. Ráadásul tényleg rászabadítanál egy többszáz fős felhasználógárdát az Open(Libre)Office-ra átképzés, betanítás, oktatás nélkül ???

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) Lenry válasza localhost (#9) üzenetére


Lenry
félisten

akkor oktassanak is, de valahogy meg kell oldani...
vagy vegyenek föl külön egy konvertáló embert, aki napi 8 órában dokumentumokat konvertál :)

egyébként azt nem értem, hogy miért kell mindig szerkeszthető formátumokat használni? a legtöbb doksit egyszer megírják, és kész. miért nem pdf? abba azt hiszem, hogy még a 2003 is tud menteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) WonderCSabo válasza Lenry (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hogyan mented el a pdf-et, ha nincs meg a sablonod a megfelelő formátumban?

(#12) localhost válasza Lenry (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Persze #3-ban ezt írtam:
"hogyan fog áttérni egyik napról a másikra?"

Te mennyi idő alatt oktatsz / képzel át 600 usert az ország egész területéről?
Te hogy biztosítod közben a napi ügymenetet és a vegyes MS/Libre környezetben a működést?
Mennyi idő alatt konvertálod át egy országos szervezet dokumentumtárát, de úgy, hogy a végeredmény úgy is nézzen ki, ahogyan kell ? (mert a mostani konverzióval nem olyan :()

Én is azt mondom, hogy át kellene térni, de nagyon-nagyon gondos előkészítés, és áttérési terv alapján!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) D.Orion válasza Lenry (#10) üzenetére


D.Orion
veterán

PDF :((( Mekkora jó is mikor egy pdf-ben lévő táblázatot kell átrakni office2007-be. Maga a mennyország. :((

(#14) Lenry válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


Lenry
félisten

szóval az én felvetésem, hogy ne odf-et kérjenek be az állami szervek alapként az olyan dokumentumokhoz, amik úgyse lennének soha szerkesztve.
ez csak ilyen plusz elgondolás volt, természetesen a kitöltendők esetében továbbra is kell valami szerkeszthető formátum.
bár akkor meg már minek kettő. jól van, beláttam, hogy értelmetlen lenne két formátum. :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) ftc válasza localhost (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

A megoldás az lenne, hogy 1-2 évig átmeneti időszak lenne...s pl 2014-től csak ODF. ebben a 2 évben kitapasztalhatná mindenki amit kell. s elkezdhetnék iskolában is oktatni párhuzamosan

(#16) localhost válasza ftc (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És szerinted ez így lesz vagy úgy, hogy [például] július 1-től mindenkinek kötelező! :R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) anulu


anulu
félisten

valamint az egész megfejelve egy csoportmunkára kihegyezett rendszerrel... mondjuk MOSS 2007. ahol rendes verziókövetés van, többen dolgoznak egy dokumentumon, stb.

várom a hírt arról, hogy fülüket behúzva veszik meg az új licenszeket

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) sipostamas


sipostamas
csendes tag

Úgy is az lesz a vége, hogy az MS helyett, "support" címen az új korrupció biztos közbeszerzésen legalább annyi pénzt visznek majd ki a haveroknak!
Így legalább már nem licence-re költik a pénzt!

(#19) cousin333 válasza Sztlaci (#5) üzenetére


cousin333
addikt

Itt "szövegszerkesztőről" (persze nem csak arról, de hasonlókról) van szó, nem az operációs rendszerről. Egyébként stimmel...

"We spared no expense"

(#20) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

egyébként az office-val is lehet szívni rendesen, docx > doc > docx konverziókkal az átlag hivatalnok öléggé megkínlódik.

a legjobb nekik, hogy vannak sablonszövegek, ezt kitöltik az aktuális adatokkal, aztán print a fejléces koronás címeres levélpapírra.

nem lesz az odf miatt probléma, a főnöknek és az informatikus rendszerszervezőnek meg úgyis lesz microsoftja a notiján.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#21) bambano válasza anulu (#17) üzenetére


bambano
titán

A licensz díjak tárgyalása olyan, mint egy pókerparti, időnként lehet blöffölni is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ennek a kormánynak egy jelmondata van, változtassunk meg mindent ami eddig volt, magasról köpve arra, hogy jobb lesz e tőle valami vagy sem....

(#23) WonderCSabo válasza =Mentor= (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ahogy elnézem a topikot, a kormány a hírt illetően a van sapka/nincs sapka helyzetében van...

(#24) localhost válasza =Mentor= (#22) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én azt mondom, hogy ugyan nem vagyok meggyőződve ezen lépés szükségességéről, de legyen! Nem vagyok abban a helyzetben, hogy megítéljem jobb/vagy rosszabb lesz. Még akár lehet, hogy jobban jövünk ki a dologból, de könyörgöm NE ÚGY vezessék be, ahogy ezidáig minden döntést meghoztak! Csütörtökön benyújtom, hétfőn megtárgyaljuk, kedd reggeltől már hatályos. Nem egyeztetve a szakmával és a szakmai kompetencia nélkül: izomból, erőből, AZONNAL :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) anulu válasza localhost (#24) üzenetére


anulu
félisten

Viktoriános korszakban élünk, szokjunk hozzá. :((( tudod kétharmad, meg felhatalmazás. ja nem. mindegy, ne menjünk el politikai irányba

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) localhost válasza anulu (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Legalább küldjön egy vonalkódos, névreszóló kérdőívet : Nemzeti Inzultáció! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) Debians


Debians
tag

Na végre! :) :)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#28) moonman válasza WonderCSabo (#23) üzenetére


moonman
titán

bírom, amikor egy-másfél évvel választások után mindenki, de mindenki szidja a kormányt. valaki viszont csak megszavazta nekik azt a kétharmadot... :U

(#29) Debians válasza =Mentor= (#22) üzenetére


Debians
tag

Tévedsz nem akarnak 25 milliárdot kifizetni a mikroszoftnak. És igazuk is van. + Voltál mostanában egészségügyi intézményben? Menj el, s látni fogod, hogy jobb helye lenne a pénznek ott mint Kapuk Vilmosnál...

[ Szerkesztve ]

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#30) moonman válasza Debians (#29) üzenetére


moonman
titán

ha azt hiszed, hogy a "nyílt forrásra" meg a "zódéeffre" való átállással olyan hűde sokat fognak spórolni, egyszerűen naív vagy.

(#31) Alg


Alg
veterán

Nálunk már az office2003->2007 átállást is mindig megvétózzák, pedig néha kevés az a cirka 65K sor, meg nagyok a fájlok... el sem tudom képzelni mi szervezésbe és melóba kerül akkor egy ilyen mértékű váltás... :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32) Gusztáv válasza localhost (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

Inkább a többi döntést ne hozták volna meg ebben a stílusban :( . Nem hinném, hogy Magyarország legnagyobb problémája az hogy milyen formátumban mentenek. Hogy on-topic is legyek, nem vagyok meggyőződve arról, hogy a közigazgatásban annyira jellemző lenne a profin szerkesztett / formázott dokumentum. Az átállás meg nem lehet nehezebb mint Office 2003-ról mondjuk 2010-re (nálunk a cégnél idén lesz ez, már előre rettegek :DD ).

Laci

(#33) ftc válasza localhost (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Előző kérdésedre... az első megoldás az ideális...de ahogy ismerem a kormányokat a 2. fog megvalósulni...sőt ahogy MO áll mostanság visszamenőleg 4 évre is azt kell használni...

(#34) localhost válasza Gusztáv (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem hiszem, hogy ez szimplán annak a kérdése, hogy milyen formában mentenek.
Tudod Te mennyi egy Office Version Upgrade GOV licensz ára - sokezer gépre ?
Ez azért keményen (!) pénzkérdés is.
Megnyugtatlak, az általam hozott példa valós!
Profin szerkesztett dokumentumokról beszélek, ráadásul egy téma záródokumentuma lehet hogy 10 megyében és a központban 3 osztály 12 munkatársának a gépén + notebookján is szerkesztődik (párhuzamosan, részenként, fejezetenként) és úgy szerkesztődik véglegesen egybe. A Téma mellékleteinek száma (excel táblák, ábrák satöbbi) is számottevő.

És igen, 2003-ról áttérni LibreOffice-re legalább ugyanakkora macera, mint MS2010-re, de mennyivel olcsóbb!!! :))

_________________________________________
ftc: "visszamenőleg 4 évre " - ez nagyon találó, megnevettettél, őszintén, de aztán belegondoltam : :Y

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) KAMI/ACEMCP válasza Alg (#31) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

A LibreOffice is mentes az ilyen korláttól...

KAMI

(#36) doktordrog


doktordrog
aktív tag

http://www.windowsreference.com/ms-office/how-to-open-odt-files-in-microsoft-word-20072003/

Én támogatom. Az egész csak abban az esetben kérdéses, ahol nem telepíthető a plugin.

(#37) KAMI/ACEMCP válasza moonman (#30) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Miért az ellentettje igaz? Ne MS támogatott jelentést citálj :oD

KAMI

(#38) sh4d0w válasza Sztlaci (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A franciák meg nem tértek vissza. A finneknél még zajlik a migráció, de randa összegeket spórolnak euróban.

Alg #31: 65K sort már nem illik dokumentumban tárolni, erre találták ki az adatbázisokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#39) bambano válasza Sztlaci (#5) üzenetére


bambano
titán

sőt, olyan is volt már, hogy hazudoztak a windowsra való visszatérésről
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) moonman válasza bambano (#39) üzenetére


moonman
titán

hány éve is szenvednek vele? és hány milliárdból?

[ Szerkesztve ]

(#41) moonman válasza doktordrog (#36) üzenetére


moonman
titán

nem is az MS Office ODF kezelésével szokott lenni a baj, hanem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#42) betonfelhő


betonfelhő
tag

Áttérnek az ODF formátumra, de továbbra is windows me-s gépeken word 97-ben pötyögnek.

(#43) bambano válasza moonman (#40) üzenetére


bambano
titán

nem hiszem, hogy ez egy értelmes kérdés volt.
az értelmes kérdés az, hogy a projekt tervhez képest hol tartanak időben és költségben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) julius666


julius666
addikt

A döntés abszolút támogatandó. Jelezném hogy ez nem egyenlő azzal hogy akkor mindenhol holnaptól azonnal LibreOffice-ra állnak át, nagyon nem. Itt csupán a formátumról van szó, az odf-et pedig az MS szoftvercsomagja elég jól kezeli (az újabbak legalábbis, a 2007 előttieket nem tudom). Ez igazából lehetőséget nyújt azon szervezeti egységeknek ahol van hajlandóság nyílt forráskódú megoldásokra való áttérésnél a normális váltásra. Eddig ez szopó lett volna más egységekkel való kommunikáció esetén, ugyanis a LO-nak/OO-nak azért komoly problémái tudnak lenni a MS házi szabványával, megkockáztatom ez akár lehetetlenné tette volna sok esetben az értelmes munkát.

Amúgy egy mod elkélne a topicba, lassan kezdem úgy érezni magam a sok nevetséges fröcsögéstől mintha valami indexes fórumba keveredtem volna. :(((

(#45) moonman válasza julius666 (#44) üzenetére


moonman
titán

"MS házi szabványával"

ISO/IEC 29500 :U

(#46) Akybron


Akybron
aktív tag

A cég, ahol dolgozom, áttért. még anno 1-es OOO-ra.
Szép, meg jó, csak a külső partnek trükkösebb formázású doksijait nem ette meg.
Nálunk van egy labor is (cukormérőt és vizeletmérőt gyárt a cég, ehhez kapcsolódó labor), ahol egy csomó brutál matekos makróval ellátott excel táblát használtak mérés kiértékelésre. Ezeket konvertálgatni OOO-ra (mikor még MS terméken belül maradva sem tökéletes az új verzióra állás). Aztán jött a 2-es OOO, meg a 3-as. A régebbi makrók itt sem kompatibilisek az újjal.
Jött a döntés, vissza az MS Office. (De hogy "értelmesek" legyünk, nem a 2010-esre, hogy évekig tuti jó legyen, hanem 2003-ra. Csak a közelebbi szívás miatt)

Ezt eljátszottuk Visual Studio vs QT (a Nokia rendszere) relációban is. QT ingyenes, Linuxra is jó, stb, Írjuk ebben a gyártási SW-ket, nem kell azokra a gépekre WIN.

Egy évig fejlesztgettek benne csomó szívással. Főleg soros port terén, ami iparban alap. Ja, ritka a QT szakember, mint a fehér holló. A fórumokkal nem sokra mentünk, ipari felhasználásra nem sokan használták. Majd jöttek a hírek a Nokia-MS dolgokkal. Így QT kuka, legyen VS C#. (Persze itt sem az új, hanem a régebbi) 1 év fejlesztés kuka, amiből fél év csak szívás volt. A szopós fél év mérnökórájának árából a komplett gyártás összes gépére lett volna WIN, meg több vadi új VS-re is futotta volna, és kész lennének a rendszerek. Most átállás után valahogy meglódult a fejlődés. Visual Studio-hoz értő programozót bármelyik sarkon találsz.

73&DX HA5OJN

(#47) doktordrog válasza moonman (#41) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy szerintem még az ms office marad használatban.

(#48) rootkiller


rootkiller
őstag

Múltkorában egyszer megkértek valahol, hogy csináljak meg valamit. Én meg majdnem rosszul lettem, mikor nem találtam meg az OpenOfficeban a tabulátort.

Amúgy meg nem vagyok hajlandó régi elrendezésű Office programot használni, mióta kinn a 2007es. (Tényleg az OpenOffice még mindig régi elrendezésű?)

Artengo TR 990 Pro

(#49) JamesHun válasza rootkiller (#48) üzenetére


JamesHun
addikt

engem pisztollyal se vennének már rá, hogy újra ooo-t használjak
végre újra visszatérhetem office 2010 re :)
100 oldal feletti doc nál volt +-5-10 oldal eltérés office és ooo között
képeket hagyott ki, amik office ba ott voltak, ooo ba nem
dettó powerpoint is ilyen volt

SeriesX: JamesSHun

(#50) floatr válasza moonman (#41) üzenetére


floatr
veterán

Kb annyira tudja kezelni a mso az odf-et, mint a lo/ooo a doc-ot/docx-et. A különbség annyi, hogy mindenki mso formátumokban fosta eddig a milliárdokat érő tanulmányokat, ezért feltűnőbb volt a lo/ooo hiányossága.
Most majd elkezdik használni a mso-t a nagy odf konverterével, aztán majd jöhetnek a kommentek, hogy mennyire szar a mso, mert így-úgy összeb...a a doksit. Ja, gondolom akkor meg majd az odf lesz a szar...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.