Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Dicséretes. Még a végén használható is lesz valamire. De miért csak a telefonok,táblagépek kameráját javítja? Elkelne a kompakt gépekbe is. :U :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) ROBOTER válasza pusszycat (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Feltételezem, hogy extrém kis pixeleknél jelent előnyt a szigetelés zsugorítása.

(#3) pusszycat válasza ROBOTER (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy úgy. Kompaktokba esetleg növelhetné a Mpixel-t 40-50 re nem lenne rossz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) Necc válasza pusszycat (#3) üzenetére


Necc
addikt

Megis minek novelni?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#5) pusszycat válasza Necc (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy bátran belenagyíthass egy egy érdekesebb résznél, persze úgy lenne értelme ha nem lenne zajosabb a kép a Mpixel növeléséve. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) Necc válasza pusszycat (#5) üzenetére


Necc
addikt

Ehhez nem gigapixelek kellenek...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7) TeeJay válasza pusszycat (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

5forintos objektív amit meg elé raknak a telefonokban meg kompakt gépekben szerinted olyan kis érzékelőre ki is fog rajzolni 40-50MP-t... bőségesen jó lenne ha 5-8 megapixelnél megmaradnának de hát a marketing...
egy Nikon D800E a maga FX 36megapixelével is megérzi hogy milyen objektívet raknak elé
vágod az pedig fullframe nem ilyen kis hangyapiszoknyi érzékelő :Y
amint egy kicsit gyengébb cuccot tekersz rá máris látszik a képeken hogy nem olyan élesek és részletgazdagok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) dtracer válasza Necc (#4) üzenetére


dtracer
tag

Moire effektus

(#9) pusszycat válasza TeeJay (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Látom neked még nem mondták,h nem a méret a lényeg Próbálkozások azért vannak lásd Nokia. Nemrég még egy hdd is hűtőszekrényi volt. De jelen pillanatban még igazad van. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) Necc válasza pusszycat (#9) üzenetére


Necc
addikt

Es igaza is fog maradni. Jelenleg a mobilokban hasznalt paranyi kis lencse a legnagyobb minosegkorlatozo tenyezo, hiaba szeretnel te gigapixeles szenzorokat, ha egyszer a gyufafej meretu optikat lehetetlen olyan pontosan megmunkalni, hogy tokeletesen elhatarolodo savokat/sorokat vetitsen ra a szenzorra.
Ekkora meretben ez fizikai lehetetlenseg (+gyartastechnologiai is, de ez utobbi se tud mar nagyon mit felmutatni), szoval amig a jelen fizika torvenyeit ismerjuk, addig a helyzet aligha fog barmit is valtozni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11) TeeJay válasza pusszycat (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem már 10éve is volt digitális fényképezőgépem amikor "csak" 3MP-t tettek egy 1/1,8"-os érzékelőre
ma meg ettől kisebbre már lassan 20MP kerül... a mai telefonok meg kompakt gépek képe számomra zajtenger hiába trükköznek... telefonban a kamera csak azért jó mert mindig nálunk van de nem látom értelmét a 10-20 megapixelnek olyan kis semmi érzékelőn. inkább maradnának 5MP-en de használható minőségben, oda talán lehet elé rakni olyan "objektívet" ami tud is valamit kezdeni az érzékelővel.

Nikon D90-em van, nem hiába nevetek azon mikor mások telefonnal fotóznak ballagáson esküvőn :D
én inkább viszem a nagy gépet mert abban DX érzékelőn van 12MP és gyönyörű szép zajmentes képeket csinál, az utódaiban pedig még jobb az érzékelő (D7000-D7100)
FX-ről nem is beszélve (Nikon D4)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Bogyó bá' válasza Necc (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Éppen időszerű lenne, ha javulnának a mobilok "fényképezői", mert 99 %-uk siralmas képet produkál jó fényviszonyok között is. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy egy 25 ezer forintos Panasonic kompakt masina minden szempontból jobb képet készít, mint egy 150-200 ezer forintos csúcsmobil kamerája. Kivétel talán a Nokia 808-as, illetve gondolom, hogy az új csúcs-Lumia is hozza a szintjét.

(#11) TeeJay: pontosan erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13) Necc válasza Bogyó bá' (#12) üzenetére


Necc
addikt

Mit hoznak ezek? Semmit. Lesz/van bennuk optikai zoom? :N
A kepminoseg kompakt fenykepezok szintjere valo felhozasa onmagaban edeskeves ahhoz, hogy tenylegesen kivaltsa azokat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14) Szali


Szali
tag

Szóljatok légyszi, ha valaki meghallja, hogy a telefonokban és táblagépekben elkezd DÜBÖRÖGNI ez a chip.

Mostanában tök kiborító ez a nyelvezet a PH cikkeiben, mire végigolvasom az aktuális híreket tisztára rámtör a harci ideg.... :((( Komolyan, figyeljétek meg: "Dübörög" "Száll harcba", "Gyilkos", "Kivégzi".... :W

Tényleg, most csak én vagyok nyelvtannáci, vagy jól érzem, hogy igényesebben is lehetne fogalmazni? Ha egy Bors magazin fogalmazna így, ahol level 100-as a szenzációhajhászási szándék, akkor megértem, mert őket ezért fizetik, na de egy szakportálon? :(

Én majdnem a kezdetektől PH olvasó vagyok, és persze az is maradok, mert tartalmilag sokat ad a portál, de nem lehetne javítani a stíluson... mondjuk a harcimarci tartalomkészítőket szakmailag megalapozottabb kifejezések használatára buzdítani? :) Mert azért amellett hogy idegesítőek is, még nevetségessé is teszik magukat... :(((

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#15) pusszycat válasza Szali (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A helyzet az,h a cikkeket olvassák 8-80 évesek is nehéz dolog mindenkinek megfelelni kinek ez unalmas kinek az. A legokosabb ha mindenki megpróbál kompromisszumot kötni. :U :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16) Necc válasza Szali (#14) üzenetére


Necc
addikt

Nem ertem mi bajod van a cikkel. Marketinganyag, ennyi. Nemigen tudsz mast belole kihozni, csak lekozlod es jonapot.

A szohasonlat kritikaddal se igen ertem mi a gond. Nyilvanvaloan egy chip nem ugy fog duborogni mint egy automotor, de a hasonlat helytallo, hiszen a latvanyvilagot hivatott "felturbozni". Nap mint nap hasznalunk szavakat igy, es ez a hasonlat is helytallo.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#17) Client válasza Necc (#13) üzenetére


Client
tag

Szenzorba optikai zoomot rakni, na arra befizetnék. :)

Ex - WaterLo

(#18) Necc válasza Client (#17) üzenetére


Necc
addikt

Ha hiszed ha nem de mar kiserleteznek azzal is, hogy bar zoomot nem, de az AF funkciot beleintegraljak a szenzorba. Kivancsi vagyok lesz-e belole valami.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.