Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddekany


ddekany
veterán

Brit dolgok, Cloud computing, október 11, most meg ez... Mi van itt már, lázadó napok az ITCafe-n? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ttower


ttower
aktív tag

lassan eljutunk oda hogy már egy jót sem lehet titokban fingni. a műhód észrevesz.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Ha egy békát forró vízbe dobunk kiugrik belőlle. De ha hideg vízbe tesszük és lassan melegítjük, végül megfő. Internetes lehallgatás, műholdas megfigyelés, stb...szerintem már melegszik a víz...szép lassan 1984.

(#4) shtml


shtml
őstag

azt válaszolják, hogy „különös gondot fordítanak a magánélet védelmére”, s minden elemében betartják a hatályos törvényeket. [...] Bush elnök pedig kedden aláírta a törvényt, mely a belbiztonsági szerveknek a műholdrendszer gyakorlatilag korlátlan használatát engedélyezi

Így nem nehéz betartani a hatályos törvényeket. :(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) dabadab válasza shtml (#4) üzenetére


dabadab
titán

Bar persze meg igy se mindig sikerul, a Bush kormanyzat alatt az NSA hosszu evekig minndenfele engedely nelkul halgatott le telefonokat, amikor meg kipattant az ugy, akkor a reakcio az volt, hogy megszavaztak egy torvenymodositast, ami az akciohoz lelkesen asszisztalo telcokat vedte meg a polgarjogi kovetkezmenyektol.
Ja, meg mintha azt a Guantanamo nevu cserkesztabort sem sikerult volna teljesen a torvenyeknek megfeleloen mukodtetni.

Ezek utan nyilvan mindenki szamithat az adott szavara.

DRM is theft

(#6) Bici


Bici
félisten

Jövő nyáron a kert hátsó végében egy felemelt középső ujjú ököl formájú virágágyást csinálok. Legalább 10 méterest. Lehet, hogy valami kedves felirat is lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) adalbert1


adalbert1
veterán

Erről a hírről is csak az Enemy of the State című film jut eszembe...
Amúgy volt valaki olyan naiv hogy nem gondolta hogy az ilyen eszközöket használják ilyen célokra is?

(#8) kingi válasza adalbert1 (#7) üzenetére


kingi
tag

nekem erről az juz eszembe, hogy pl.. Terrestrial Trunked Radio Systemet is mire is hastnálják, (ha tudjék) még hmmm okos emberek :C a Sattelit-esek mellet :)) Fú, :DD de rosszindulatú vagxok

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#9) Tüzi válasza adalbert1 (#7) üzenetére

Volt. De hányan... Rengetegen. Menjünk a terroristák ellen harcolni.
Tipikus rémkép kergetés. A tökéletes háború, amit sose lehet megnyerni, mert nincs ellenség. Aztán a "terrorizmus"ra hivatkozva, akármit meg lehet csinálni.

Mondom, egyre inkább kezdem elhinni a Zeitgeist jövőre adott jóslatát. Pedig nem szeretném, nagyon nem...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10) kingi válasza Tüzi (#9) üzenetére


kingi
tag

na meg üzleti célokra..........., de remélem aranyos lánykák :O megfigxelésére, ugye fiúk NEM. Nyugtattasok meg, már hallottam ilysmit...

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#11) anulu


anulu
félisten

nagyon remélem, hogy Obama véget vet ennek a paranoid rendszernek, ami most az USA-ban van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Bici válasza anulu (#11) üzenetére


Bici
félisten

Erre én is gondoltam, de félek, hogy az világot nem az elnökök irányítják... :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) dabadab válasza anulu (#11) üzenetére


dabadab
titán

Nem vennek ra merget, a mar emlitett lehallgatasos ugyben (es az utana megindult torvenykezes kapcsan) szepen hozta ezt a "nemzetbiztonsag uber alles" kamudumat, ami azert eleg durva hideg zuhany volt azoknak, akik elhittek, hogy Obama tenyleg majd valami radikalisan mast fog csinalni.

DRM is theft

(#14) Invoker


Invoker
tag

Az egy dolog, hogy mire használták egyébként is (naivitás lenne feltételezni, hogy amit megtehetnek, azt nem teszik meg), és megint más dolog, hogy ha nyíltan csinálják, még törvényesítik is...

"pontos célokkal nem definiált"-Vagyis akármilyen célokra felhasználhatják majd... teljesen nyilvánvaló a dolog, de annyira agymosott és hülye a nép, hogy nem hördül fel ezen-.- :(

Orwell 1984-e kötelező olvasmány kéne hogy legyen. Látni kéne, hogy ezek a dolgok szép lassan hová vezethetnek... (Hová fognak vezetni, ha hagyjuk.)

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

(#15) Invoker


Invoker
tag

Fél-OFF:
"- Az előbb eléd tartottam az ujjaimat. Öt ujjat láttál. Emlékszel?
- Igen.
O'Brien kinyújtotta bal keze ujjait, a hüvelykujját eldugva.
- Itt van öt ujjam. Öt ujjat látsz?
- Igen. "
[George Orwell - 1984]

(Lejárt az időkorlát, ezt még hozzá akartam fűzni.)

[ Szerkesztve ]

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

1984 feeling. Csak nehogy valaki olyan naiv legyen, hogy azt gondolja, eddig nem használták a távérzékelési technikákat megfigyelésre, és pl. a Hubble-űrtávcsövet is csak és kizárólag tudományos céllal juttatták Föld körüli pályára. Keményen meg vagyunk figyelve.

(#17) bambano válasza ^Clown (#16) üzenetére


bambano
titán

Azokon a területeken, amerre a Hubble néz, kevés amerika ellenség lakik... Nagyon összevissza meg nem lehet forgatni a távcsövet, mert előfordulhat, hogy a napelem táblái nem néznek akkor a nap felé, az antennái meg a föld felé...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) dabadab válasza ^Clown (#16) üzenetére


dabadab
titán

"és pl. a Hubble-űrtávcsövet is csak és kizárólag tudományos céllal juttatták Föld körüli pályára"

Azt konkretan igen.
Egyreszt nem tisztan USA program, hanem NASA - ESA koprodukcio, ami azert eleve nem a suttyombankemkedes tipikus jele, masreszt meg tudosaink egyik legfaszabb muszere, ennek megfeleloen hatalmas figyelem iranyul ra es nagy nyilvanossag elott mukodik: egyreszt mindig pontosan lehet tudni, hogy eppen mit csinal, masreszt meg minden megfigyeles eredmenyet archivaljak es nyilvanossagra hozzak.

Persze, mindig kell nemi paranoia, de azert nem kell tulzasba vinni :)

DRM is theft

(#19) Depression


Depression
veterán

Anno, mikor megválasztották Bush-t, én már rettegtem előre. Az ikertornyoknál sokan azt gondolták, hogy ez egy belső munka volt. Jöttek a háborúk, kémkedések, gazdasági világválság.
És most, hogy ezt leírtam, holnap ki is tiltanak abból az országból!

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) coyote55


coyote55
őstag

Nos, a KH11-es "madárka" képes arra, hogy egy autókkal zsúfolt parkolóban a földre helyezett újság elolvasható a fényképén... A folytatásba mindenki gondoljon bele :(((

Memento Mori!

(#21) dabadab válasza coyote55 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Nos, a KH11-es "madárka" képes arra, hogy egy autókkal zsúfolt parkolóban a földre helyezett újság elolvasható a fényképén..."

Meglepne. Amennyit tudni lehet roluk (vagyis hogy 2,3 meteres tukoruk volt (kb mint a Hubble) es 300-400 km-es magassagban keringtek), az alapjan a best-case felbontasuk ugy 15 centi tajan volt, azzal meg csak az igazan nagy betukkel irt ujsagot lehetne elolvasni.
(Azt mondjuk nem teljesen ertem, hogy a parkolo meg az autok hogy jonnek a temahoz, de mindegy :) )

Mondom, legyen gyanakvo az ember, de ne csak a kormannyal, hanem a mindenfele random infokkal kapcsolatban is ;)

DRM is theft

(#22) ddekany válasza dabadab (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Látom nem néztél még elég filmet... mert akkor tudnád, hogy akármilyen vacak felbontású képből éles csodát lehet utólag csinálni a megfelelő animált programmal, ami előtt a gombokat lehetőleg egy nnigö hacker zseni nyomja... ;) (Kevés kémkedős filmből tudják ezt manapság kihagyni... :W )

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici válasza ddekany (#22) üzenetére


Bici
félisten

:DDD :C

Ezt annak idjén K.I.T.T. is tudta. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) coyote55 válasza dabadab (#21) üzenetére


coyote55
őstag

Láttam ilyen fényképet... ;)
A parkolóban az a poén, hogy csak kb 90 fokos szögben lehet belátni az autók közé

Memento Mori!

(#25) ^Clown válasza dabadab (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Rosszul fogalmaztam, illetve írtam, helyesbítek. A Hubble valóban tudományos célt szolgál. Csak épp nem egy darab Hubble van fent, hanem még jópár darab, a Föld felé irányítva. Nem kell nekem hinni, de nem a levegőbe beszélek, olyan emberektől tudom ezt, akik eléggé tűzközelben vannak, illetve jómagam is olyan helyen tanulok, ahol ilyesmikről - napi szinten - szó van.

(#26) dabadab válasza ^Clown (#25) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted van valaki, aki meg nem hallott a kemmuholdakrol?....

Coyote: hol lehet ilyen kepeket latni? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) coyote55 válasza dabadab (#26) üzenetére


coyote55
őstag

Maradjunk annyiban, hogy nem publikus- jó?
Kár volt beírni...

Memento Mori!

(#28) ^Clown válasza dabadab (#26) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, szerintem van, aki azt hiszi, hogy pusztán tudományos dolgokat szolgálnak a műholdak...

(#29) dabadab válasza ^Clown (#28) üzenetére


dabadab
titán

Hat, biztos olyan is van, aki "azt hitte hogy szűcs az ács, zabszalmát sző a takács", de szerintem azok, akik tudjak, hogy egyaltalan vannak muholdak, elsopro tobbsegukben azzal is tudjak, hogy vannak kemmuholdak is, foleg, hogy ezek a lete nem titok, csak a reszletek.

DRM is theft

(#30) Raymond válasza coyote55 (#27) üzenetére


Raymond
félisten

A csucsszuper amerikai kormany ugynoksegek legendaja egy dolog, a fizika hatarai meg a masik...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) bambano válasza ^Clown (#25) üzenetére


bambano
titán

"Nem kell nekem hinni, de nem a levegőbe beszélek, olyan emberektől tudom ezt, akik eléggé tűzközelben vannak, illetve jómagam is olyan helyen tanulok, ahol ilyesmikről - napi szinten - szó van.": ez olyan igazi helyi menő csávó duma, 0 konkrétum, széles vászon. Engedd meg, hogy leboruljunk előtted...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) ^Clown válasza bambano (#31) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Vegyük úgy, hogy meg sem szólaltam. Konkrétumokat nem árulhatok el, elég, ha mindenki utánanéz a különböző távérzékelési módszereknek, megnézi, hogy a Hubble milyen szerkezeti felépítéssel, milyen felbontással bír.

(#33) dabadab válasza ^Clown (#32) üzenetére


dabadab
titán

A #21-ben pl pont ezt csinaltam.

DRM is theft

(#34) bambano válasza ^Clown (#32) üzenetére


bambano
titán

Nem akarok kötekedni, de miért nem szúrsz be pár linket? Ha tényleg szakértessz hozzá, te hamarabb megtalálod azokat a webes információkat, amelyek publikusak és relevánsak, mint a mezei fórumtárs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) sztikac válasza ^Clown (#25) üzenetére


sztikac
őstag

olyan emberektől tudom ezt, akik eléggé tűzközelben vannak, illetve jómagam is olyan helyen tanulok, ahol ilyesmikről - napi szinten - szó van.
NSA ? :DDD

(#36) dabadab válasza sztikac (#35) üzenetére


dabadab
titán

Inkabb Zrinyi. De ovatosan fagassuk tovabb, mert a vegen meg meg kell olnie minket ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) Raymond


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.