Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Воланд válasza t72killer (#48) üzenetére


Воланд
titán

Es megis mennyire elterjedt os az ubuntu?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52) Lacccca87 válasza Воланд (#51) üzenetére


Lacccca87
őstag

hát 2017 a linux éve lesz majd most :D

Sorry kihagyhatatlan volt.

(#53) Воланд válasza Lacccca87 (#52) üzenetére


Воланд
titán

Igen, ehhez is az kellett, hogy a wsl bekeruljon a windows 10-be. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54) #09819904 válasza Lacccca87 (#42) üzenetére


#09819904
törölt tag

A hozzászólásodban két dolog is elárulta, hogy nagyon értelmes megmozdulást nem!
De, ha elolvasod amit írtál, hamar rá fogsz jönni!

(#55) Lacccca87 válasza #09819904 (#54) üzenetére


Lacccca87
őstag

Mivel továbbra sincs semmilyen információt mit csináltam így felesleg célozgatni meg személyeskedni.

Képzeld megnéztem mi fut mi eszi a procit meg gpu-t, alattomos módon rendszer alkalmazásnak álcázta magát. Megnéztem a feladatütemezőt mert mindig csak bizonyos idő után csinálta ahol láttam hasonló nevű feladatot és olyan helyről indította az alkalmazást ami nem rendszer mappa. Töröltem a feladatot, resi után törölni tudtam a miner-t is, Kész.

Szóval értelmes megmozdulás volt.
Persze lehet mondani hogy az általatok említett programok észrevették volna, de sanszos hogy nem mivel az erre kitalált bányász kergető sem találta.

Lehet okoskodni, csak nem kellene ha fogalmad sincs a helyzetről.

Feti megoldás meg nem 1-2 embernek segített amikor a 470/480 topikban erre panaszkodtak pedig ők is használtak mindenféle kergetőt meg toolt.

Témához visszakanyarodva pedig nem sírdogálnia kellene a KIS nek meg egyből rinyálni, hanem felkeresni az MS-t és rákérdezni hogy mi a gond? Lehet hogy a saját házuk táján kellene rendet tenni és nem egyből más portájára .......

[ Szerkesztve ]

(#56) #09819904 válasza Lacccca87 (#55) üzenetére


#09819904
törölt tag

"miner"... :U
Konkrétan még mindig nem írtál egy szakmai dolgot ami körültekintésre utalna!
Például alap, hogy regedit elérési út... Sehol nem nézted!
SVI megnézése? Ja ezt sem...
SC megnézése? Na, hát ezt sem...
Konkrétan írtál valami felületes dolgot, amit egy PC World oldalról majdnem paste alapon toltál ide!

De azért köszi a sok sok információt!

(#57) Joci10 válasza anulu (#46) üzenetére


Joci10
őstag

Arra nem emlékszem, hogy mennyi ideig volt kötelező, de azóta újra él az a helyzet, ezért emlegették fel. Mellesleg ez inkább csak mellékkérdés, csak meg lett említve, hogy bár korábban a MS le lett b@szva emiatt, de most újra ugyanez van.

De, a felemlegetett gond pont abból jön, hogy ha más vírusirtót használsz, akkor ott lesz rendszeresen sárgával lesz jelezve (időnként felugró ablakkal), hogy a Defender nem aktív (vagyis hogy veszélyben lehet a géped) - ha meg bekapcsolod, akkor nem a már korábban felrakott egyéb megoldás mellett fog működni, hanem helyette (vagyis azt kérdés nélkül leszedi), és úgy jelzi, hogy teljes biztonságban vagy. Vagyis nem Te döntöd el az indításnál/telepítésnél, hogy mi legyen fent; hanem a MS.

Az XP-t SP2-SP3 környékétől használom (még SP2-es volt a telepítő, amit megvettem, de rövid időn belül kijött az SP3 is), így nem ismerem az általad említett gondot. Ezzel nem azt mondom, hogy nem is volt, csak azt, hogy én átugrottan az esetleges ilyen jellegű dolgokat. És igen, az előtt a Windows-ban nem volt semmi normális megoldás, mégis tudta mindenki, hogy "1. rendszer (plusz frissítések), 2. tűzfal és vírusirtó, 3. minden más".

Egyébként aki szerint a Defender milyen jó, két megbízható oldal tesztje:
AV-Test
AV-Comparatives
Az első linken nagyon jól látni, hogy bár használhatóságban az elsők között van, de védelemben és teljesítményben is az utolsók között található.
A második linken pedig azt látni, hogy sok-sok teszt közül egyedül a "removal" teszten sikerült 2 csillagot elérnie a 3-ból, de a "detection" teszten már csillag nélkül maradt (vagyis tulajdonképpen semmire nem jó); és a többin is csak 1 csillagot sikerült elérnie.
Innentől már csak a hit maradt, mint védőbástya, mert a tények ellene szólnak. :)

(#58) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Én is Kasperskyt használtam eddig.

A Windows Storeból semmilyen alkalmazást vagy játékot nem tudtam telepíteni, a következő hibakód miatt: 0x80240437

Szinte az összes neten fellelhető módszert kipróbáltam, amit ennek megoldására javasolnak, de nem sikerült megoldani, ezért már újratelepítettem az egész gépet, de az sem oldotta meg. Egy másik gépen is kipróbáltam, azon se megy. Megpróbáltam úgy, hogy kikapcsolom a Kaspersky Total Security tűzfalát, hátha az okozza, de ez se oldotta meg.

Végül már teljes reménytelenségemben felvettem a kapcsolatot a Microsoft magyar ügyfélszolgálatával telefonon (ha már eredeti dobozos Windowst vettem a Storeból, dolgozzanak meg a pénzemért :DDD ), ahol azt javasolták, hogy töröljem le a Kasperskyt, és nézzük meg úgy, mert volt már rá panasz, hogy különböző 3rd party vírusirtók problémákat okoznak Windows 10-nél. A hölgy kedvesen elmondta, hogy a Microsoft a Defender használatát javasolja. :)

Láss csodát, a Store újra működik. Nem rémlik, hogy régen is ez lett volna a gond, szerintem valamelyik Windows update ronthatta el, ami időközben jött. Szóval az én példám alapján is lehet van némi igazság a panaszaikban. :U

[ Szerkesztve ]

(#59) Воланд válasza Sidorovich (#58) üzenetére


Воланд
titán

Aha, szoval tobben jeleztek mar a hibat, a Kaspersky nem javitotta, ergo a Microsoft a hibas. Igen, szerintem is teljesen logikus.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) Sidorovich válasza Воланд (#59) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Egy szóval nem mondtam, hogy ki a hibás. :R

Ennél a hibánál egyformán szidtam mindkét vállalatot :D , talán a Kasperskyt egy kicsit jobban, miután kiderült a hiba oka. Nem vagyok fejlesztő náluk, nem tudom, hogy tényleg hagy-e elég időt az MS mielőtt félévente a fél OS-t megváltoztató nagy frissítéseit kiadja.

[ Szerkesztve ]

(#61) Воланд válasza Sidorovich (#60) üzenetére


Воланд
titán

Hat ha lustak letolteni a kb kethetente megjeleno teszteloi buildeket, akkor ne csodalkozzanak, hogy nem mukodik a szarjuk. Szerintem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#62) #09819904 válasza Воланд (#61) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egyetértek!
Pláne úgy, hogy nekik ugye Zero Dayt is nézni kell(ene)... :U Ebből ítélve mégsem néznek? :U
Amúgy nem az Insider, hanem nekik a Canary ág van kitalálva. Nekem amikor Gov-os kiadáson dolgozom, a Microsoft felajánlotta, hogy élhetek vele. Nyilván kellett is, mivel nem egy belbiztonsági gép megy Win 10-el, amire igen erősen oda kell figyelni!
Viszont, ha ezt a lehetőség nem ismertette, pláne nem biztosította a Kasperskynek a Microsoft, akkor hamar kapni fognak.

(#63) mbalint987 válasza Воланд (#59) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Valahogy a korábbi Windows-oknál közel sem volt ennyi kinlódás. :U Akár hiszed, akár nem, a 10-es sok mindenen változtatott, és ezek a változtatások egy része közel sem volt előnyös.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#64) Воланд válasza mbalint987 (#63) üzenetére


Воланд
titán

Jah, mert a korabbi Windows-oknal a megjelenest koveto x evben nem valtozott olyan rohamosan az it, mint az elmult par evben. Az miert van, hogy en nyomon tudom kovetni a Windows 10, Windows Server, Office 365, stb valtozasokat, napra kesz vagyok ezekbol a termekekbol? Jah, varj, azert, mert ez a munkam. Ha egy sw fejleszto nagyvallalat, jelen esetben a Kaspersky azert sir, mert nincs eleg ideje ket Win10 verzio kozott tesztelesre, akkor arra csak azt tudom mondani, hogy inkompetensek. Ennyi. Ertem en, hogy nem tokeletes az MS, naponta talalkozok nehany elcseszett megoldasukkal, de ez a "nem volt eleg idonk a fejlesztesre" egy nagy bs, semmi tobb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65) arnyekxxx válasza Joci10 (#57) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha más vírusirtót használsz, akkor ott lesz rendszeresen sárgával lesz jelezve (időnként felugró ablakkal),

w10et használok, más vírusirtóval de még soha nem láttam felugró ablakot ami a defendert hiányolná

(#66) #09819904 válasza mbalint987 (#63) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ellenben mennyi plusz dolog került bele? Illetve anno nem egy rendszer volt a konzoltól az asztali gépig...
Komolyan mondom, hogy a felhasználók egy jó nagy részét ki kellene lőni a Marsra!
Legyen ez is benne, az is benne, aztán megy a rinya, hogy most akkor ez túl sok, meg nehezen érthető... Utána, ha tapisra csinálja meg a Microsoft, hogy tényleg majdnem 100 %-ig csak ikonok vannak, az sem jó! :U
Megy az igény a hivataloktól is, hogy mit várnak el... Szóval van a Microsoftnak bőven dolga!

Az emberek nem akarnak lépést tartani a korral, de kellene az, ami majd 10 év múlva fog megjelenni!
Ugyanezt nyomják a mobil piacon is! Értelmes igény már nem sok van! De azért kell az új készülék...

(#67) mbalint987 válasza Воланд (#64) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igazad lehet abban, hogy a Kaspersky háza táján is szét lehetne nézni, ettől függetlenül viszont azt gondolom, hogy jogosan vannak azért felháborodva, hogy a rendszerük erőszakosan tolja a saját megoldását.

(#66) pszichiáter: Őszinte leszek, nem érdekel, hogy mennyi plusz dolog került bele, és elárulom neked, hogy alapvetően a vállalatok 99%-át sem érdeklik az újítások többsége. Annyit várok (és várnak) el, hogy ha bekapcsolják a számítógépet, akkor meglepetés és különféle kérdések nélkül tegyék a dolgukat.

Rendszeresen használok Windows 10-et, és nem érzem azt, hogy meg tudnék benne bízni. Lehet maradi vagyok, de nem szeretem, ha a rendszerem magától telepíti az általa javasolt alkalmazásokat, ha automatikusan frissít (majd én mondom meg mikor frissít, és nem a rendszer), és zavar, hogy a böngészőváltásnál 6x megkérdezi a Windows, hogy biztos, hogy nem a saját böngészőjüket használom.

Csak a saját példámat tudom emlegetni: Windows 8.1-et használok, a frissítések telepítését én engedélyezem, a rendszer nem indul újra magától semmi esetre sem, nem telepít felesleges alkalmazásokat, és az alapértelmezett alkalmazásokat a saját programjaik menedzselhetik. Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#68) #09819904 válasza mbalint987 (#67) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem nem egy verziójú Win 10-est kell meglovagolnom. Érdekes módon abban nem változott semmit a rendszer, hogy konfigurálni kell! Egy W10 Enterprise esetében valóban odapakol egy adag cuccot ami nem kell. De ezeket kidobni maximum 2 perc! Ettől jóval több időt emésztett fel az XP-n driverezni. De az amúgy jó kis Win 7-en is több időt töltöttem.
Frissítések terén oké, hogy felpakolja a kis dög, de ebben szerintem nincs semmi rossz! A Microsoftnak gyanítom, hogy tele volt már a fasza azzal, hogy a sok barom küldte a hibajelentést orrba-szájba, mindenféle értelmetlen dologgal, aztán kiderült, hogy nem frissítettek... :U A Defender valóban egy hulladék, de indokolt volt, hogy legyen állandó védelem a gépen, hiszen amiatt is mentek a reklamációk! Nyilván annak az elvárásnak, hogy legyen állandóan friss az online kapcsolattal rendelkező rendszer, illetve legyen állandó védelem, annak tökéletesen megfelel a mostani rendszer.
Sokan reklamálnak, hogy hiába telepítettek más víruskergetőt, a Defender nem akar elmenni melegebb éghajlatra. Ez ugye amiatt van, mert önvédelmi modulos maga az OS. Ezen lenne valóban mit reszelni!
Viszont alapjaiban olyan hibákba nem botlottam, mint anno a Win 7 esetében! Persze ettől függetlenül, ha nem Education, Enterprise illetve Enterprise G verzión kellene élnem, húznék vissza a klasszikus Win 7-re. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.