Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Fel kéne már fogni, hogy aki PCn akar játszani annak illik fejlesztenie a gépet is.

Amúgy meg érdekes, hogy a felmérésnek köszönhetöen gyorsan optimalizálják a játékot.
Nem így kellett volna kezdeni?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Mukorka


Mukorka
addikt

Ezek ajánlottak ahogy le van írva többször is , nem minimum. Kinek nincs meg az ajánlott az is fog tudni játszani csak nem az általuk ajánlott szinten.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#3) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Milyen nagy ügyet csinálnak már a játék gépigényéből pedig a Crysis és a Metro is hasonló minimumot követelt meg és nem is biztos, hogy rendelkeznek olyan grafikával mint a Battlefield 3.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#4) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

"nincs kizárva az ajánlott követelmény csökkentése" Magyarán jó kis marketing fogás az egész. Vegyél gyorsan gtx 560 kártyát még megjelenés előtt és utána már ajánlottnak egy gtx260 is megfelel

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#5) Wolverine válasza banhammer (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

De igen, pontosan. Okosabb dolog előre felmérni a lehetséges piacot és hozzájuk belőni, mit szeretnénk, mint utólag faragni...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Archer válasza banhammer (#1) üzenetére


Archer
őstag

Ott a gond, hogy egyre kevesebb normális cím jelenik meg pc-re, egy erős gépet meg azért az évi pár játékért elég drága mulatság fenntartani. Mondjuk mik az igények ugye. Egy GTX460 szintű kártyával, 4 giga rammal meg egy négymagos procival szerintem bőven játszható lesz némi kompromisszummal, akinek meg FullHD kell, az költsön a gépre.

#7: Kis túlzással havonta szórják ki az új VGA-kat, a játékok meg annyival nem lesznek szebbek mint amennyivel jobb gépet követelnek. Régen is voltak gépigényes játékok de egy Giants, egy Far Cry, egy Half Life 2 grafikája legalább arányban volt a gépigénnyel, sőt.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Azért rendesen belassult a fejlodés és a hardverkovetelmény. A négy éves, kétmagos gépem a mai napig visz minden új játékot medium-high fokozaton. Anno a Crysist is high-on toltam multiban és nem volt vele semmi gond.
Emlékszem 8-10 éve mi volt. Ha nem fejlesztettél évente akkor egy ido után el sem indultak a cuccok.

(#8) kovsol


kovsol
titán

aztán nem mindenki akar játszani ilyen új gamekkel, nekem négy gépemen is fut a steam és egyik se viszi a BF3 -t, de mégis van 107 játékom a steam fikókon és ezekkel vígan játszok
nem egy ismerősöm van akinek steam fiokja abból áll, hogy CS, vagy TF2 vagy esetleg L4D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Steam felhasználók tetemes hányadának kell gépet fejlesztenie, ha játszani akarnak a játékkal.

A Steam felhasználóknak egyáltalán nem kell gépet fejleszteni Battlefield 3-hoz...

Azt az Origin felhasználóknak kell...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) mrhitoshi válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ott a pont! :DDD

PS4

(#11) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

kamu diagram, hogy vegyel hardvert

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12) LW válasza atidzsiforc (#11) üzenetére


LW
őstag

Abból is nvidiát! ;)

(#13) peti_s


peti_s
addikt

Ez az egész arról szól, hogy új hardvert vegyen a nép. Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy itt is vmi teljesen felesleges dolgot számoltatnak a CPU-val, meg a GPU-val, hogy erősebb konfig kelljen a játékhoz.

(#14) Mártógyurma válasza Archer (#6) üzenetére


Mártógyurma
tag

"Kis túlzással havonta szórják ki az új VGA-kat, a játékok meg annyival nem lesznek szebbek mint amennyivel jobb gépet követelnek."

Pont ez fogalmazódott meg bennem is. Az utóbbi 3 évben kijőtt mindkét oldalról vagy
3 generáció a videókarikból, de arányaiban akkora mértékű grafikai fejlődés egyátalán nem következett be, mint amekkora elvárható lenne. Kb volt egy crysis, egy metro ami mondjuk
(más most nem jut eszembe)mutatott valami fejlődést, ezek viszont aránytalanúl hardverigényesek voltak ahhoz képest amit nyújtottak..
Viszont élmény olvasni, amikor kiadják a gépigényét egy új játéknak (pl.: a címben szereplőét) és már x,y írja is, hogy neki megvan az ajánlott, nem lesz gond stb.
Ki a szart érdekel. Azt se tudom kicsoda az illető, hogy legalább megtapsoljam. :U
Barmok... Az ilyenek miatt lehet azt megtenni, amit manapság a játékipar megenged magának.

"nVidia videokártyagyártó cég is segédkezett,"
Ez meg már alapból mindent elárul a gépigényt illetően..

[ Szerkesztve ]

(#15) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Nem igaz, hogy az nvidiának benne van a keze ebben is.

Olvastam egy másik cikket abban egy nvidia fejes vagy ki azt mondja "erős gép kell majd a BF3 nak" aha igen itt meg ajánljuk hozzá a GTX 560 at....hmm értem.

Egyébként ismerőseim és én is lassan kezdünk felháborodni milyen alapon kell nekem elviselnem egy másik gyártó által krealt alkalmazást.Physix re gondolok az rendben van ,hogy mint lehetőség van bent bekapcsolható ,kikapcsolható akinek olyan kártyája van, de az hogy egy játékot nem enged telepíteni amíg az nincs fent ez már idegesítő.ATI-m van és semmi közöm az nvidiához nem is akarom hogy közöm legyen. :(((

Most már ez vicc amit művelnek.

Szerk: Gondolom itt is az ATI kártyák majd 15-20% os hátrányban lesznek a Geforce-hoz képest.Köszönjük Nvidia , észre kellene venni már a vereséget és fel kellene ismerni végre a piaci részesedések melyik gyártónál lettek magasabbak.Nem pedig ilyen kicsit pénzelek ,szponzorálok egy játékfejlesztő céget meg kicsit belenyúlok ebbe abba ezzel ki "erőszakolva" előnyt magamnak.Mocskos módszer :(((

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#16) Xaels


Xaels
félisten

Miért érzem úgy, hogy ebben erősen benne van az nVidia keze??? :U

Mondjuk nekem kicsit fura a cikk, tudtommal még mindig Gaming Evolved-es lesz a játék és az AMD az aki az új technológiák implementálásában segít. Mondjuk a hátamon felállt a szőr amikor az nVidia-t és a DX11-et egy mondatban láttam ;]

Aki meg ezzel a játékkal akar játszani az már rég elkezdte a kötelező gépújítást illetve a BC2-nél nem lesz annyival nagyobb a gépigény, hogy azoknak gondja legyen vele akiknek a BC2 jól futott.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) Shing


Shing
őstag

2009 óta 40nm-es eljárással készülnek a videókártyák, így az utóbbi időben nem volt nagy fejlődés... BF3 miatt majd sokan megveszik a mostani videókártyákat, közben fél év múlva jön a 28nm-es, így mindenki azokat akarja majd a megugrott teljesítmény miatt.... ha nem is direkt csinálták, jól járnak a gyártók.
Egyébként nincs is szükség tápos gépekre, Crysis2-nek is mesterségesen kellett gépigényt kreálni, nehogymá' az egyik legszebb játékhoz se kelljen tápos gép.

(#18) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Szerintem nem csak a gazdagok kiváltsága egy olyan gépet venni, ami az ajánlott gépigény felett van.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#19) nemethati


nemethati
senior tag

Szerencsére nem játszok háborús FPS-ekkel...
De ha Skyrim-hez írnák ezt....akkor vennék erősebb gépet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt szerintem nem azt kellett volna felmérni, hogy hány százaléknak nincs meg a megfelelő gépe a játékra, hanem azt, hogy ki fogja megvenni, vagy máshonnan beszerezni. ;]
Mert akinek úgy sem lesz rá megfelelő gépe, nem fog venni újat, sem erkóba sem veszi meg, hanem máshonnan szerzi be. :D (nekem nem lesz meg a játék, a bc2 sem jött be :( )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) Kassadin válasza kovsol (#8) üzenetére


Kassadin
addikt

Jaja, például én. Semmit sem veszek steamen(mivel dobozos játékokat gyűjtök), source is azért van meg digitálisan, mert 1000 HUF volt anno. TF2 meg ingyenes már egy ideje, igazán nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#22) atidzsiforc válasza Xaels (#16) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Miért érzem úgy, hogy ebben erősen benne van az nVidia keze???
mert zold a diagram.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#23) Mártógyurma válasza Shing (#17) üzenetére


Mártógyurma
tag

"ha nem is direkt csinálták"
Ezt te se gondolod komolyan..

A grafikai fejlődés -szerintem- olyan szinten lehetne már, ha valóban ki használnák a hardvereket erejét ami már nagyon valóságközli lenne. Ezt az ipar nyílván tudja, viszont a
hardvergyártók továbbra is meg szeretnének élni, úgyhogy a i fejlődés mesterségesen van lassítva, ráadásúl a jelen generációs konzolokat is el kell adni..
Szerintem ez egy rendkívűl jól , módszeresen felépített dolog. Sajnos a hülyék miatt működik is ....

(#24) maszi99


maszi99
őstag

Én is a kézzel fogható játékokat szeretem, a pc-t fejleszteni kell időnként, és nem kerül sokba.
Fent kell tartani tudni 1 szintet, akkor nem lehet gond, persze a fullos dolgokhoz, fullos gép is kell, ez már az igények kérdése.
1 biztos, ha ilyen magasra tették a mércét, akkor nagyon szuper lesz a játék grafja, és ezen csak nyer a játékos :K :C :))

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#25) Roxbury


Roxbury
őstag

Az szép...

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#26) mrhitoshi válasza peti_s (#13) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Á a dice nem ennyire elvetemült. :DD Csak hazug banda.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#27) WongFeiHong válasza banhammer (#1) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Igen csak sokan "fullon" nyomják a Crysist meg a Metrot 8400gs-n és kiröhögnek mert mersz nekik szólni hogy az azért hülyeség. Minek fejlesszen ha neki minden fullon megy? :F

(#28) iMaverick


iMaverick
addikt

Igen-igen, eléggé gusztustalan a VGA gyártók oldaláról, ez a "megjelenünk a játékfejlesztők főhadiszállásán egy vastag kofferral és 10-20 db az éppen aktuális csúcs VGA-nkal, mondván, hogy ugyan már gyerekek, erre fejlesszetek!" Persze hogy az aktuális játékok csak azon gyártó kártyáin fognak normálisan futni!

Annó ezt már láttam előre, most meg nem mondom melyik játéknál, amikor elindítottam és bejött az a "NVidia means the way" logó. Na akkor és ott elkönyveltem, hogy lassan kétfajta VGA-t kell idehaza tartani és mindíg azt betenni a gépbe, amivel éppen jobban megy az aktuális játék!

Erre szép példa: valamelyik Splinter Cell résznél volt, hogy a Shader Model 1.0 és 1.3 között lehetett variálni, és mit ad Isten, az Ati akkoriban csak az 1.0-t és az 1.2-öt tudta, az NVidia már az 1.3-at is. Csak annyi volt a baj, hogy teszt képekkel igazolták, hogy 1.0-n ocsmányabbul nézett ki a játék, nem is kicsit...

A másik ilyen hirtelen eszembe jutó eset az egyik kolléga által említett Crysis 2... Ati kártyán kiszámoltatta a város alatti óceánt (amit ugye nem látunk, mert a szárazföldön rohangál a karakter), míg ugyanez NVidia kártyán meg lett oldva, hogy NE számolja...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#29) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ez egyáltalán nem megrendezett dolog, bármikor megnézed a steames adatokat, ugyanezt fogod kapni, a full hd felbontás is éppenhogy elterjedtebb lett az utóbbi időkben, mint az 1280x1024.
A bf3 gépigényes hírében is írta egy srác hogy az ajánlott vidkarik tulajdonosa mindössze 2% steam alapján, de lesz olyan újgazdag is aki ez miatt vesz vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#30) Def26


Def26
félisten

Ennyit arról, hogy az ATI nyomja a BF3 -at. :DDD Most megint nem tudom melyik gyártó kártyáját vegyem.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31) maszi99 válasza Def26 (#30) üzenetére


maszi99
őstag

Nem mondod, hogy ez a legnagyobb problémád :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#32) bitblueduck válasza iMaverick (#28) üzenetére


bitblueduck
senior tag

A másik ilyen hirtelen eszembe jutó eset az egyik kolléga által említett Crysis 2... Ati kártyán kiszámoltatta a város alatti óceánt (amit ugye nem látunk, mert a szárazföldön rohangál a karakter), míg ugyanez NVidia kártyán meg lett oldva, hogy NE számolja...
ATI-n es nV-n is kiszámolja tudtommal, csak nV esetén ez nem jelentkezik szűk keresztmetszetként.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#33) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Oké, de ez az ajánlott gépigényre vonatkozik. Tehát bárki, aki ez alatt van, be lett sorolva azok közé, akiknek "szar" a gépük, pedig a minimum és az ajánlott között elég nagy szakadék van és a játékosok nagy többsége így fogja végigjátszani, valószínűleg nem is olyan nagy kompromisszumokkal. Ennek a grafikonnak így semmi értelme..

(#34) Xaels


Xaels
félisten

Gyerekek mindent tisztázni kéne.

A Frostbite Engine és a legutóbbi Battlefield játékok (BC2, BC2:Vietnam, P4F) mind az AMD égisze alatt készültek, most miért lenne ez másképp. Persze az nVidia is besegített, hisz kell az FXAA, a 3D Vision és az SLi támogatás miatt, de itt közel sem arról van szó mint a C2 esetében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#35) cbr688


cbr688
senior tag

azt hiszem majd a 7xxx-es radeonokkal együtt fogom ezt megvenni...

(#36) nanorambo


nanorambo
őstag

Nekem van egy phenom 2 x4 955 Black Edition, HD5850 1GB, 4GB Kingston hyperx ddr3 ram -al felszerelt gépem. Nem érdekel, hogyan fog futni a bf3 én nem vagyok hajlandó most gépet újítani.

(#37) Shing válasza Mártógyurma (#23) üzenetére


Shing
őstag

Szerintem azért egy mai hardver ahhoz nem elég. Egyszerűen ilyen 40nm-eknél már nem olyan könnyű lejjebb vinni a gyártósort, a TSMC vacakol is állandóan. Bár ha sokkal könnyebben menne és most pl. 40nm-ről 1-re tudnának ugrani, biztos beleszólnának, hogy hé ez már túl gyors, 10 év és nincs hova fejlődni.... :DDD
Abban viszont 100% igazad van, hogy DirectX miatt nincs kihasználva egyik hardver sem, amit pont a Microsoft fejleszt. Azt eltudom képzelni, hogy microsoft lassít azért, hogy az Xbox konzol tovább maradjon meg.

[ Szerkesztve ]

(#38) nanorambo válasza Shing (#37) üzenetére


nanorambo
őstag

Már-már összeesküvés elmélet, de sajnos lehet benne igazság. Amúgy infón pont arrol beszéltünk a tanárral, hogy régen ugye az volt a "szabály" hogy mindennek évente duplázódik a számítási teljesítménye. (ha jól emlékszem) Nah mára ez már nem igaz. Kissé lelassult a folyamat. Volt egy érdekes cikk, egy oldalon, hogy milyen "ravaszak" a vga gyártó cégek. Az egyik matektanár a suliban programozó volt. Mondta, hogy direktbe olyan programozómérnököket vesznek fel akik megnézik, hogy hol és mit kell elrontani egy adott algoritmusban, hogy ne használja ki a program az adott hardver erejét. Presze vannak brutálisabb dolgok Pl nvidia és crysis 2 esete.

(#39) Prof válasza Archer (#6) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem a steam userek sokkal nagyobb százaléka meg nem is fogja megvenni a battlefield 3-at :P

Archer:
jaja a Far Cry miatt vettem anno első felső kategóriás videokarit (9700pro)
Egy felső kategóriás vga-val simán ellehet lenni 3-5évig minden progiban high-al.

Kiváncsi leszek rá 4ghz-es c2-vel mennyire fog akadni 6970-el.

(#40) Góliát


Góliát
senior tag

Ez a hír nem rám vonatkozik.. :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#41) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Amúgy ennyit a Dice-ről is meg a BF 3 PC exkluzivitásáról is. Katt
:W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#42) Archer válasza nanorambo (#36) üzenetére


Archer
őstag

Miért kéne azt újítani, mert most azt mondták? Az egy teljesen korrekt konfig.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43) D.Orion


D.Orion
veterán

Baromira kíváncsi vagyok, hogy a felmérésben részt vettek-e azok akik AMD VGA-val rendelkeznek! :((( NV megint kavarja itt a szart...

(#44) Akos96 válasza mrhitoshi (#41) üzenetére


Akos96
senior tag

Az előrendelőknek ingyen jár ez a DLC, szóval emiatt nem fog összedőlni a világ.

"BF 3 PC exkluzivitásáról"
Ezt kifejtenéd?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#45) mrhitoshi válasza Akos96 (#44) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Orrba szájba ezt reklámozták. Az meg, hogy az előrendelőknek mi jár, az kiváltság. Egy ilyen lépés példaértékű nem ?
Sokat elárul a cég üzletpolitikájáról. :U
Mindegy nem másnak kell bizonygatnom az én álláspontomat, csak megjegyeztem.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#46) #10949376


#10949376
törölt tag

aki xp-t használ az meg is érdemli hogy kimarad belőle.

(#47) Xaels válasza mrhitoshi (#45) üzenetére


Xaels
félisten

A PC exkluzivitásról szó nem volt. Arról volt szó, hogy a PC-re fejlesztenek elsődlegesen. A 2 nem egy és ugyanaz. Az meg, hogy 1 héttel előbb aktiválják a Karkand kiegészítőt a PSN-en senkinek sem fog fájni. A Karkand meg nem az előrendelőknek jár, hanem azoknak akik LE-t vesznek...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) #10949376 válasza Xaels (#47) üzenetére


#10949376
törölt tag

sztem ez is egy konzol port lesz,hiába pc így-úgy.

(#49) Tomcat


Tomcat
őstag

Ezt az egészet én sem értem. Mi az hogy a Valve és a nVidia egy témában van említve? Ez annyira furcsán és szokatlanul hangzik, és akárhányszor olvasom át hitetlenkedve csóválom a fejem, mert tudom hogy a Valve emberemlékezet óta ATI/AMD párti. :F

Az OK hogy mostanra már az nVidia kártyák is rendelkeznek tisztességes (szabályos) DX11-es HW-el, de ez a két cég együttes említése egy hírben olyannyira sántít nekem mintha azt olvasnám hogy mondjuk Bill Gates egy Apple konferencián az almás gépek használhatóságáról tartana kimerítően dícsérő és magasztaló előadást.

Tomcat

(#50) mrhitoshi válasza Xaels (#47) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Most komolyan.... PC-re fejlesztenek elsődlegesen, tudod ki veszi be ezt a maszlagot ezek után, átb@szás az egész, akárhonnan nézem. ;)
És megint ott vagyunk, hogy le se sz@rják a PC-s játékosokat. Mint a Crytek esetében.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.