Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ryoo


Ryoo
senior tag

Ez hátulról egy az egyben lumia 535 ;] De szép lesz ez, ha tényleg ilyen lesz.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#2) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Tovabbra sem orulok a hatlapi ujjlenyomat olvasonak, sokkal praktikusabb elol, egy home-gomb szerusegen ahogy az apple vagy a samsung csinalja. Tudom, Google szerint pfuj fizikai gombok, igy eselytelen, de en meg mindig a samsung fele gombsort tartom az etalonnak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) batai15


batai15
félisten

Annyira nem rosz a renderrel ellenbe de azt az ujlenyomat olvasot mashova is rakhattak volna.

(#4) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tetszik külsőre.

(#5) twollah1976 válasza Cathulhu (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

En se szeretem ha a kijelzobol csipnek le helyet az androidos gomboknak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) utomi válasza Cathulhu (#2) üzenetére


utomi
senior tag

Mint volt Atrix 4G tulaj mondom nem rossz az hátul sem. Ami engem jobban zavar az az, hogy ez is ugyanabból a kaptafából épít mint a iPhone 6/6 Plus S6/S6 Edge/Edge+/Note stb. Mint ha más design nem is lehetne. Vagy csak nekem tűnik ez fel?

(#7) Cathulhu válasza utomi (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kijelzo feloldashoz szerintem nem idealis, de NFC-s fizeteshez sem, nem tudok olyan kenyelmes fogast kitalalni, hogy a kepernyot is lassa az ember, az ujjlenyomatat is scannelje es meg a terminalhoz is odatartsa. Pedig pont ez lenne az uj android egyik legfontosabb ujitasa.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) vicze válasza Cathulhu (#7) üzenetére


vicze
félisten

Ha ujjlenyomattal feloldottad a kijelzőt mi a jó fenének szkennelgesse megint fizetéskor? Felesleges.
A NFC-s fizetés működjön pontosan ugyan úgy mint kártyával. Odatartom, akár fullosan kikapcsolva, és fizettem, könyörgök ez az egész legnagyobb előnye, hogy nem kell pinnel szenvedni, és pillanatok alatt megvagyok. A paranoiások meg szkenneljenek, ha nekik ez ennyire jó.

"Pedig pont ez lenne az uj android egyik legfontosabb ujitasa."
Mert még nincs 1db ujjlenyomat olvasós Androidos teló se? Az hogy lesz alapból API egy dolog.

(#9) csongi


csongi
veterán

Most mar biztos, jovore az 5" keszulekek hatterbe kerulnek. Remelem emiatt nem lesznek nagyobbak a keszulekek. Varjuk a megjelenest, es az M ujdonsagait.

(#10) akooos válasza Cathulhu (#2) üzenetére


akooos
veterán

Használtál már olyan telefont, aminek hátul van az ujjlenyomat olvasója? Én igen (Huawei Mate 7) és sokkal jobbnak tartom, mint az S6 megoldását. Ez persze a saját véleményem és teljesen szubjektív.

(#11) Matada2.3 válasza utomi (#6) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is másfél év Atrix 4G után a hatlapos ujjlenyomat olvasot tamogatom, lehet azert mert ugy szoktam meg, de ott teljesen kenyelmes volt :K

Finn the human

(#12) Cathulhu válasza vicze (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha működjön ugyanúgy mint kártyával, akkor mi a fenének telefon? Ott a kártya. Vagy a matrica a telefon hátlapjába, így teljesen felesleges.
Ujjlenyomat olvasás fizetéskor meg mondjuk váltsa ki a pint, ami 5k fölött kell.
Attól, hogy API lesz, pont attól fog tudni elterjedni. Egyedül a Samsung volt eddig elég nagy, hogy az apple payjel vetekedjen, mostmár bárki, aki ezt használja.

#10 Nem, nem használtam, mert nem cserélek hetente telefont, de hagy tudjam már, hogy magam részéről mit tartok jónak.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) aelod


aelod
veterán

Nem tetszik. Kicsit sem.
Minek a kitüremkedő kamera? Lassan minden telefonon az lesz...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) akooos válasza Cathulhu (#12) üzenetére


akooos
veterán

Nem is kell hozzá telefont venni hetente, de egy érdeklődő kérdést tettem fel aminek a végére odaírtam, hogy saját, szubjektív véleményt osztottam meg és nem téríteni akarok :U

(#15) Cathulhu válasza akooos (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Én se akarok téríteni ;) G2-m van két éve, előtte S2 volt még tovább, a következő is legalább ennyi időt lesz, és olyat szeretnék amilyent elképzelek, nincs lehetőségem végig próbálgatni mindent ;)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szerintem elég jól néz ki, messze szebb, mint az LG nexus szivárogtatásai. Merít innen onnan, elölről elég motorolás, de beleillik a Huawei designjába. A fém keret szerintem elég valószínű, vagy akár az egész hátlap.

(#17) #16820480 válasza Cathulhu (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig nem nehéz, ha megfogod a telefont egy kézben, akkro a mutató ujjad nagyjából pont az érzékelőn fog pihenni, ahogy a hátlapot támasztja.

(#18) MartOOn válasza #16820480 (#17) üzenetére


MartOOn
addikt

Hat nem tudom, en ha fogom a telomat minden ujjam a szelen van. Qrva kényelmetlen pl a mutatoujjamat a kamera ala helyezni, ahol nekem pl a pulzusmero van. Nem. Akarhogy probalom nem esik kezre. Nem beszelve a tobbi ujjamrol. Mi van ha a mutatoujjamat elvagtam es le van ragasztva ugyan told mar oda pl a huvelykujjad... :DDD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19) akooos válasza MartOOn (#18) üzenetére


akooos
veterán

Azért egy G2 után szerintem nem túl bonyolult megszokni, hiszen annak az összes gombja ott van a kamera alatt. Amúgy meg miért kéne ott tartani végig az ujjat? :D Elég egyszer, ha fel akarod oldani / fizetni akarsz.

(#20) sefan67 válasza #16820480 (#17) üzenetére


sefan67
aktív tag

Ez attól is függ hogy kinek mekkora a praclija. Nekem pl majd 6'os telefonnak a kameráját tapizom a mutató ujjammal, esélytelen hogy - behajlítva az ujjamat - ne nyomjam ki magát a telefont a kezemből...

Az érintésmentes fizetésről meg annyit, hogy amíg csak root+moddolással lehet megoldani hogy az NFC kikapcsolt képernyőnél is működjön, addig a paypass marad a nyerő az emberek 90%-nál.
Amúgy volt S6-om 3 napig, ritka szar lötyögős home gombja van (200ezres telefon, no comment :( ) de az ujjlenyomat olvasója nekem sokkal praktikusabb volt mintha a hátlapon lett volna.

(#21) MartOOn válasza akooos (#19) üzenetére


MartOOn
addikt

Nem akarom en ott tartani de egyszer oda rakni es kenyelmetlen illetve marhara nem esik kezemre. Huvelykujjas problémára megoldas? ;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#22) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nekem jobban tetszik most "élőben", mint az eddigi képek, videók alapján, de a hátlapi ujjlenyomat olvasó nekem sem jön be :(

#10 akooos: Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért jobb a hátlapi leolvasó az előlapinál praktikum szempontjából. Értem én, hogy neked jobban bejön, meg az új Nexusokon kellett a hely a +1 hangszórónak... de mitől praktikusabb a hátlapon??

Szerk.: Természetesen nem kötözködni akarok, csak meglátni valami olyat, amit magamtól nem tudtam eddig. :R

[ Szerkesztve ]

(#23) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ez a hátlapi ujjlenyomat is annyit ér mint vászongatyán a lakat :F

(#24) #16820480 válasza MartOOn (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem meg nem kényelmetlen. Mondjuk más kérdés, hogy összességében nem látom értelmét az ujjlenyomatos módszernek, nem hiányzik egyáltalán. Az előlapinál is megvan az a gond, hogy ha elvágtad a hüvelykujjad, akkor elég nehézkes odatenni egy másikat, ha egy kézzel használod a telefont. Ha meg két kézbe kell fogni, akkor meg tök mindegy hol az érzékelő.

(#25) MartOOn válasza #16820480 (#24) üzenetére


MartOOn
addikt

Meg mindig eletszerubb a mutatojjamat az elolapi erzekelohoz erintenem mint a huvelykujjam a hatlapihoz :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#26) SybenX válasza TTTotya (#22) üzenetére


SybenX
őstag

Szerintem a méret miatt praktikusabb a hátlapon elhelyezni az ujjlenyomat olvasót,mert ha az előlapon lenne akkor nehéz/nehezebb lenne a hüvelykujjal megérinteni a telefon alsó részét.Bár szerintem mindegy lenne,mert egy kézzel nem hiszem,hogy sokan tudnának használni egy 5,7"-os telefont.
De a huawei nexus nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#27) #16820480 válasza MartOOn (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy az átlag embernek 5 ujja van egy kézen, szőval még mindig odateheted a középsőt, vagy akármelyik másiakt, ami akár még el is érheti az érzékelőt fogásváltás nélkül... Előlapinál erre esélyed sincs.

(#28) MartOOn válasza SybenX (#26) üzenetére


MartOOn
addikt

Itt a pont, egykezes hasznalat kilove. Akkor viszont pont az elolapi erzekelo az idealisabb, hisz akkor kb minden ujjaddal meg tudod tapicskolni mig a hatra csak es kizarolag a mutatoujj esik kezre. Szerintem. De igazabol mindegy. Hiszen már hatra kerultek. Par honap mulva nyilatkozom. Kov telom egy Oneplus 2 aztan johet az uj lg nexus. Latni fogom a kulonbseget ;)

Fogasvaltas nelkul 5.7"-on odaer a középsőujjad? Zongorista lehetsz... Nekem mar s5on se er oda illetve max ha a tenyeremrw fektetem a telot de mocsok kenyelmetlen es pl menet kozben nem is tul biztonsagos.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#29) akooos válasza TTTotya (#22) üzenetére


akooos
veterán

Nekem azért kényelmesebb, mert egy kézzel használom a telefonokat. A jelenlegi G2-met is egy kézzel használom, de párom Mate 7-je amikor a kezem ügyébe kerül, szintén egy kézzel használom leginkább, főleg feloldáshoz. Nem készülök rá úgy, hogy két kézbe veszem és az egyik kezemet csak az ujjlenyomat olvasóra használom. Én személy szerint mikor a kezembe fogom, a mutatóujjammal támasztom a hátulját a kisujjammal pedig az alját, a maradék két ujjamon fekszik, a hüvelykujjammal pedig navigálok a kijelzőn. A G2-n a hátlapi gombokat használom így, a Mate 7-en pedig az azonosítót. Az S6-on viszont számomra kényelmetlen az ujjlenyomatos feloldás, ha egy kézzel használom. Hogy rendesen odaérjen a hüvelykujjam (az előbb említett használattal) ahhoz feljebb kell tolni a telefont a tenyeremben.

Nekem ezért kényelmesebb a hátlapi érzékelő. Ja és persze azért, mert sokkal jobban tetszik egy készülék fizikai gomb nélkül, hiszen nem kell túlságosan nagy előlap a gomb + kijelző miatt.

(#30) SybenX válasza akooos (#29) üzenetére


SybenX
őstag

Én is így gondolom.Ha meg az előlapon lenne akkor meg az lenne a gond,hogy olyan mint egy samsung...

(#31) laci_csk


laci_csk
senior tag

Na vegre van nexus iphone is.

Xperia XZ3

(#32) Wapmester válasza MartOOn (#28) üzenetére


Wapmester
senior tag

Én is az előlapi ujjlenyomatolvasót tartom a legjobbnak ,sokszor nem akarom felvenni az asztalról a telefont, a feloldáshoz így csak rányomok a home gombra és már fel is oldható bármelyik ujjammal amit beállítottam, de ha a hátlapon van, akkor az asztali feloldás kilőve, mert mindig kézbe kell venni a telefont minden feloldásnál és emiatt a hátlapi gombok is kényelmetlenek.

(#33) MartOOn válasza Wapmester (#32) üzenetére


MartOOn
addikt

Bizony. Bizonyos esetekben tuti kezreesik a hatlapi gomb/érzékelő kombo viszont szerintem tobb a hatranya mint az elonye.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#34) akooos válasza MartOOn (#33) üzenetére


akooos
veterán

Mondjuk én most pont olyan dologról "vitázok", ami hidegen hagy :D Nem fogok mobillal fizetni még egy jó ideig, soha egy telefonomon sem volt extra zár, csak sima képernyőzár. A G2-t pedig az asztalon is fel tudom oldani a dupla koppal :)

De persze, kinek a pap - kinek a papné, én ujjlenyomatos telefonból a hátlapon lévő érzékelősre szavazok.

(#35) vicze válasza Cathulhu (#12) üzenetére


vicze
félisten

És az API-val mi a lókutya fülét érsz, ha a bankodnak nincs szerződése a Google-lel? Sőt mi van ha az adott készülék nem Android Pay, hanem Samsung Pay-es, és nincs szintén szerződése a bankoddal?
Na pont ennyit ér az API, semmit. Most megsúgom, hogy nem fog senki semmivel vetekedni. Eddig is használhatott volna bárki Google Walet-et még se tette senki. Nem az ujjlenyomat API-tól lesz csoda.

Ujjlenyomat olvasó elhelyezés szempontjából eddig a Sony kiszivárgott lehetséges megoldása a legszimpatikusabb, az nem megy a méret rovására és még hülye helyen sincs hanem pont a hüvelykujj "természetes" helyén.

"mi a fenének telefon?"
Rossz a kérdés. Mi a fenének pénztárca? :) Nem akarok se kártyát se matricás se semmit, felrakom az SW-t és egyszerűen működik.

(#20) sefan67: "NFC kikapcsolt képernyőnél is működjön" Mért ne működne? Még kikapcsolt készüléknél is működik, így fizetek Mobiltárcával már pár hónapja, messze a legjobb funkciója. Csipp és csá. :P

[ Szerkesztve ]

(#36) Wapmester válasza MartOOn (#33) üzenetére


Wapmester
senior tag

persze vannak esetek, maikor a hátlapi esik kézre,de a legtöbb esetben szerintem az előlapi esik kézre :)

(#37) fornettisuti


fornettisuti
veterán

gyonyoru nexus 5-t miert kell lejaratni ezzel mostani moslek dizajnnal, tuzzel kell elpusztitani, meg azt is aki jovahagyta, hogy gyartasba menjen.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#38) Narxis válasza fornettisuti (#37) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ejnye azért ennyire nem rossz.

Thanos was right.

(#39) dpinyo válasza vicze (#35) üzenetére


dpinyo
csendes tag

"Ujjlenyomat olvasó elhelyezés szempontjából eddig a Sony kiszivárgott lehetséges megoldása a legszimpatikusabb, az nem megy a méret rovására és még hülye helyen sincs hanem pont a hüvelykujj "természetes" helyén."

Ebbe kötnék bele kicsit, próbáld meg bal kézzel odatenni a hüvelyk újad :)
A középen levőket lehet ilyen szempontból kétkezesnek nevezni.

(#40) Fejvadi válasza akooos (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem is jobban tetszett amikor hátul van.

(#41) Kékes525 válasza Cathulhu (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Miért került a hátlapra? Így egy kicsit kényelmetlen a használata.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Matada2.3 válasza fornettisuti (#37) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hidd el, az idő múlásával szebb lesz az :D

Finn the human

(#43) Wapmester


Wapmester
senior tag

az új android pedig 6.0 Marshmallow lesz, amire én is gondoltam :D

(#44) gerii


gerii
addikt

De szépen fog ez billegni az asztalon - a fejlesztők legnagyobb örömére :U

(#45) vicze válasza dpinyo (#39) üzenetére


vicze
félisten

Hát valamelyik ujjad bal kézzel is ott van csak nem a hüvelyk valóban. :)

(#46) SybenX válasza Wapmester (#43) üzenetére


SybenX
őstag

Pedig hogy állította mindenki az 5.2-t...

(#47) Wapmester válasza SybenX (#46) üzenetére


Wapmester
senior tag

gyorsan szabadulnak az 5-ös számozástól, mert nem lett valami hibamentes ezért szépen át is lépték :D

(#48) Matada2.3 válasza Wapmester (#47) üzenetére


Matada2.3
veterán

Olyan lesz a végére mint a firefox.. :D Android 40.1.33 :C

Finn the human

(#49) Wapmester válasza Matada2.3 (#48) üzenetére


Wapmester
senior tag

ha ilyen gyorsan haladnak, akkor biztosan, a gyártók lassan két frissítést is átugranak, mert mire elkészülnének egy frissítéssel, addigra a harmadikat jelenti be a google :D

(#50) MartOOn válasza SybenX (#46) üzenetére


MartOOn
addikt

kivancsi leszek hoz-e annyi valtozast, fejlodest (nem a tomenytelen hiba javitasara gondolok) hogy indokolt legyen ekkora verzioszam ugras. de ok tudjak. nekem mindegy hogy hivjak csak jo legyen.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.