Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Az E1 Micro-6200T-vel szerelt HP Pavilion 10z-nél már csak jobb. Ez legalább már kevesebbet eszik és gyorsabb mint az A6-1450, ennek fényében egész élhető lehet. De még hiányolom Az A10- Micro-6700T-s modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer válasza stratova (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott a pont, az lenne ténylegesen gyorsabb az egész mezőnynél. Ha az alapmodell 200$/€, egy 6700T-sért megadnék 300-at.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) t72killer válasza t72killer (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve jó lesz az a 6400T is, ha egy masszív, 10"-os hagyományos netbookházba költöztetik, szintén 200€-ért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) DopeBob


DopeBob
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz az áruk... 200$ -> 200€ * világbajnok ÁFA + haszon 85e minimum... HDD hiánya miatt nekem nem kéne.

múlt héten vettünk egy Acer notit, két év gari, i3, 4gb RAM, 500Gb HDD... 99e Ft volt...

Micsoda fejlődés :(

MZ/X

(#5) halkow


halkow
őstag

32GB mire elég? Egy notinál?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#6) berVi válasza halkow (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Megsugom, hogy ezeket nem bluray ripek toltogetesere veszik.

(#7) Kalandor válasza halkow (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

32GB mire elég? Egy notinál?
Tiszta időben nem sokra, de ilyen felhős időben bármire sok mindenre (feleségem gépében egy 60GB-os SSD van és a fele üres).

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza Kalandor (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem gond ilyenkor egy-egy nagyobb SP telepítése? A 32gigából talán 10et hagy szabadon a 64bites 8.1...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) MongolZ válasza stratova (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Az AMD-nek nagyon jó felhozatala van most a belépő szinten, ide értve az AM1-et is. A 6700T viszont nekem is hiányzik.

(#10) stratova válasza MongolZ (#9) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem egyenesen vicces (vagy szomorú, kinek mi), hogy AMD-nek most éppen ezek a tökmagok sikerültek igen jóra :]
Mondjuk HP hozhatná már a felső házat is akár Beema/Temash akár Kaveri (a tesztgépeken túl sehol egy tesztoldal által készített termékelemzés [akkuidő egyebek] "csak" felhasználói mérés[ek] ).

[ Szerkesztve ]

(#11) azbest válasza DopeBob (#4) üzenetére


azbest
félisten

Ha úgy árazzák, mint a chromebookokat, akkor itthon 90-100 eft körül lesz ez is. Jó is az amikor dupla az ár amcsi bruttó árakhoz képest is. Valahogy itthon nem akarnak 80eft alatti eszközöket árulni és ezért duplázzák az árakat olyan szintre, mint a normál notebookok. Érdekes módon normál 100eft kategóriás notebook árában nincs ilyen különbség.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza MongolZ (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jók a procik (ez a vonal SzVSz mindigis jó volt), csak kéne pár masszívházas, 10"-os megoldás rájuk! A seashell eeePC-mben egy n450-es atom duruzsol, ennél nagyobb (5.5W) fogyasztással, ergo simán csinálhatnának ekkora netbookot belőle. Az ASUS nem akar rákattanni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Lewzke


Lewzke
őstag

ezzel az APU-val mennyire lehet játszani (casual és régebbi játékok) ?

(#14) stratova válasza Lewzke (#13) üzenetére


stratova
veterán

Egy kicsit jobb lehet mint az A6-1450:

"Éppen a játszhatóság határán lévő sebességet kaptunk a Sinper Elite V2-ben (640x480 low – 28 fps), Far Cry 2-ben (1024x600 low – 34 fps), Starcraft 2-ben (1366x769 low – 23 fps) és a Grid 2-ben (1024x600 ultralow – 28 fps), igaz, a Far Cry 3-ban például sehogy sem sikerült 20 fps fölé jutni."

(#15) t72killer válasza Lewzke (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az APU valszleg gond nélkül bírja, kérdés a melegedés és a miatta bekövetkező downclock. Ha jó a cuccos hűtése, akkor SzVSz simán kéne vinnie még egy Starcraft 2-t is alapon/ esetenként mediumon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

nem egeszen ertem. olcso es jo, hol itt a hiba? hol a kompromisszum, mivel lesz szivas?

-

(#17) t72killer válasza Sir Ny (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy. Ilyen cpu/igp erőben én egy 10"-os, 1kilós eszközt várnék. Tudom miről beszélek: a párom kicsi táskájában elég komolyan több helyet foglal/súlyt nyom a pavilion dm1-4010ez (kb másfél kiló, 11.1"), mint a 10"-os, kilós eeePC. Ja, és nem tabletet, kell a teljes billentyűzet. Ja, és nem 800€-ért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Armagedown válasza t72killer (#17) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem ez pont idealis meret.Nekem is ekkora notim van,sokkal jobb mint egy tucat 15.6os

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) t72killer válasza Armagedown (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felhasználó/használat kérdése. Elég sokat utazok géppel, sokszor úgy, hogy egy kicsi hátizsákba kell 2-3napi cuccnak+laptopnak+némi kajának elférnie. Így már nagyon nem mind1, hogy 26 vagy 36 centi a lapos átmérője - ill a picinek a töltője is kisebb szokott lenni. A súly nekem másodlagos - a páromnak viszont ez is szempont. Ezért maradt még a családban a pillekönnyű eee, és nagyon várom már az utódját. (ami picivel se legyen nagyobb, nehezebb).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) stratova válasza t72killer (#19) üzenetére


stratova
veterán

Méretben és súlyban nektek a Samsung ATIV Book 9 lite lehetett volna még jó (bár lehet kicsit nagy), bár sajnos a Samu kivonul a piacról. Acer árult még régen pöttöm Aspire One 522-t. Ma 10.1"-os méretben inkább tablet és hibrid gépeket kapni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sir Ny válasza t72killer (#17) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Ez nem hatrany, csak masra valo, mınt neked kell.

-

(#22) t72killer válasza stratova (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 522 utódának családilag örülnénk mindenesetre. Semmi mást nem kéne csinálniuk, csak a jóöreg házba beleflexelni egy 6400T-vel cuccolt alaplapot - ha tabletben elfér, akkor netbookházba pláne. Ráadásul jobban hűthető.

#21: ez igaz. sőt, a 17"-os brazos notiknak is van létjogosultsága, ha valaki filmnézős gépet akar olcsón és nemigen mozdítja.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Sir Ny válasza t72killer (#22) üzenetére


Sir Ny
senior tag

akınek van 14 ınches szelesvasznu notıja, az megtenne, hogy lefenykepezı, mondjuk egy A4-es lappal alatta, lehessen latnı hogy mekkora egy ılyen?

PC != fılmnezos gep

[ Szerkesztve ]

-

(#24) t72killer válasza Sir Ny (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Saját nincs, egy példát (Latitude E6440) ha nézünk:
Noti: 338 x 232.6 mm, A4: 297 x 210 mm, ergo az a4 kisebb 3x2 centivel - ergo ha a lapot a noti alá teszed elvész:))

10"-os eeePC: 262x178 mm, azaz 3x3 centivel kisebb az a4-nél is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) azbest válasza Sir Ny (#23) üzenetére


azbest
félisten

16:10-es képarányú 14.1" kijelzős T61 billentyűzetén így fér el az a4 lap: [link]

(#26) Prof válasza azbest (#25) üzenetére


Prof
addikt

De szep is lenne ha lehetne meg kapni rendes uj 16:10-es kijelzos notikat :O

(#27) Sir Ny válasza Prof (#26) üzenetére


Sir Ny
senior tag

mi a baj a 7 eves, 16:10 keparanyu notikkal? azok se rosszak.

-

(#28) Pferi


Pferi
senior tag

Egy olyan 10"-os netbooknak nagyon örülnék ami hd felbontást, lényegesen erősebb procit, és 4 gbyte memóriát kezel. Szeretem az Msi Wind u100-amat de azért már lassú szegénykém, viszont méretben nem akarok nagyobbat.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#29) stratova válasza Pferi (#28) üzenetére


stratova
veterán

Nem dívik ez a méret netbookban átvette a tablet/hibrid. Maradt legkisebbnek a 11.6" Acer, Asus, HP, Lenovo és MSI is gyárt még ekkora gépeket.

(#30) t72killer válasza stratova (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pavilion dm1-4010ez, amiről fentebb beszéltem nemrég hullott szét - vékonyka képernyőhátlap, sérülékeny zsanér, úgyhogy kösz, nem kérek HP terméket a célra. És igen, komoly súly éa helyigény-különbség van még egy 11.6 és egy 10"-os jószág között is.

Ha minden kötél szakad, akkor nézek egy használhatóbb hibridet, csak ezek méregdrágák a netbookokhoz képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Végre egy gép, amibe nem a tetű hagyományos hdd-t, hanem egy ssd-t tesznek alapból!!!
A 199 dollár az, ha jól számolom 199x240x1,27=>60-65 ezer Ft lesz.
Szerintem nagyon erősen best buy a kategóriájában.
Ezek a gépek arra valók, hogy nagyi a kertben tudjon facebookozni nyáron, vagy olyan irodában, ahol a munkák nagy többsége nem mutat túl a céges levelezés megválaszolásában és receptek letöltésében.
Nagyon tetszik, még több ilyet!!

(#32) fornettisuti válasza Krugszvele (#31) üzenetére


fornettisuti
veterán

olyan irodában, ahol a munkák nagy többsége nem mutat túl a céges levelezés megválaszolásában és receptek letöltésében.

you made my day :K

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33) t72killer válasza Krugszvele (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyinak a kertbe, pasziánszozni, stb tényleg szuper -ezt a szegmenst sztem kb akármi (=egymagos Atom elég RAM-mal) kiszolgálja. Tudom, van n450 -es gépecskénk 2GB-tal.

SSD/HDD: tényleg dícséretes, de elvárnék min 64gigát a modern windowsok mellett. RAM-ból is szűkös lesz az a 2GB, ha 1 picit továbbnyúlunk a firefox-pasziánsz-word hármason.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.