Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pinnacle


pinnacle
nagyúr

55" drágább, mint az LG, Sony?

(#2) adamssss válasza pinnacle (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Alkalmi vétel... ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) sokomst


sokomst
tag

Nem tűnik olyan hihetetlen olcsónak azért a méretet figyelembe véve... főleg a vevők túlnyomúrésze ekkora összegnél nem kísérletezik kevésbé ismert gyártókkal.

A rendszer Android egyébként vagy valami saját?

(#4) raziel01 válasza pinnacle (#1) üzenetére


raziel01
veterán

Az néztem én is. wtf.
Nincs bajom a Hisense-el, vennék is, mert 150 ezres körüli TV-i egész jó ár/érték aránnyal bírnak de ennyiért kicsit érdekes.

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Marha jó, hogy a tavalyi Sony A9G OLED után a Hisense is ilyen típussal adta ki a tévéjét.

[ Szerkesztve ]

(#6) Patrik.Varga válasza #72042496 (#5) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Nem véletlenül... :-D

(#7) Pipó


Pipó
őstag

Megnéztem az első 3 külföldi review-t, mindhárom azt írja, hogy nem 2.1-es a HDMI-k, csak 2.0-k.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8) Cassi válasza sokomst (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Valóban nem olcsóbb, de legalább kínálnak OLED TV-t. A Hisense a világ 4. legnagyobb TV-gyártója volt tavaly. A teljes HDMI 2.1 hiánya nem előny, de VRR, ALLM, 120 Hz van, a legtöbb felhasználónak ez pont elég. Tud HDR 10+-t és DTS-t, tehát kisebb előnyei is vannak az LG C1-gyel szemben.

(#9) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Azért drágább még, mert csak pár hete kapható, míg a többi gyártóé már 4-5 hónapja. ;)
Pl. LG 55C11 nyitóára 04.21. ~630e ft volt.
Ez meg lazán 100e-rel olcsóbb áron nyitott.

(#10) Acélfarkas válasza Pro Koryak (#9) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ja csak aki most szeretne venni 55-ös Oledet, azt nem fogja érdekelni, hogy más márkák TV-i anno milyen áron nyitottak. Ami teljesen érthető. Az árazással a TCL kissé mellényúlt.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11) ricsip válasza Acélfarkas (#10) üzenetére


ricsip
addikt

Pl. LG árak visszamentek augusztusi leárazás óta az eredeti (induláskori) árakra. Nooormális?? :Y

-

(#12) TIT válasza Acélfarkas (#10) üzenetére


TIT
veterán

Ez Hisense,nem TCL,reméljük azoknál azért jobb.

(#13) Jakesz


Jakesz
őstag

Amikor már 55 colos Philips, LG, Sony OLED-et kapni 300-350 ezer forint között, addig nem tudom, hogy kinek jó ezt megvenni 450-ért.
Ez a Hisense pont olyan, mint a telefonoknál a Xiaomi. Nem tökéletes, de kiváló ár/érték arányú telefonokat csinál, de csak a 150 ezer forintos árkategóriáig. Afölött már nem éri meg, mert hasonló áron kiforrottabb telefon kapható más gyártótól.

(#14) Acélfarkas válasza TIT (#12) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Bocsánat Hisensét akartam írni, csak kifutottam az időből, mire észrevettem. Utána meg már nem akartam vele foglalkozni.

Nálam a 2 egy kategóriában van. Jók, de csak bizonyos összeghatárig érdemes őket figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#15) Pro Koryak válasza Acélfarkas (#10) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor az idei Philips is kiesik nálad, mert 1-2 hete kezdték árulni + a Pana JZ1500/2000 széria is.
Mondjuk aki meg jót akar venni, az meg azt nézi mit tud. :B

Az sem mellékes, ez a Hisense oled év végén meg krva nagy akcióban lesz vagyis olcsón. :K

(#16) Joshi válasza Cassi (#8) üzenetére


Joshi
titán

A HDMI 2.1 azért kell, mert 4K@120Hz nincs nélküle. Tehát lehet hogy a HDMI 2.0 mellett van VRR, de az max 1080@120Hz-re lesz elég.

(#17) Acélfarkas válasza Pro Koryak (#15) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Én a jövő év elejére belengetett 42"-es LG Oled TV-re várok. Ha 120Hz-es játékra is alkalmas verzióban jön /aka c1 stílus/ korrekt árazással, az 'best buy' lesz. Sajna a mostani 48"-as C1 is túl nagy nekem.

[Link]

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#18) Karolac válasza Pipó (#7) üzenetére


Karolac
csendes tag

Ott lehet, de hivatalos oldal szerint nem úgy van. Akkor ki hazudik? :U https://hu.hisense.com/termekek/televizio-audio/oled-tv/55a9g/20003980

(#19) Karolac válasza Cassi (#8) üzenetére


Karolac
csendes tag

Nem hiányzik, tehát nincs hátrány :N

(#20) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Jó lesz az majd : 65-ös 500-550 eFt környékén. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#21) Jorgi Kormi válasza Jakesz (#13) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Igaz , de 150eFt felett meg minek telefon , felesleges pénzkidobás. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#22) Pipó válasza Karolac (#18) üzenetére


Pipó
őstag

Nem tudom, most megnéztem a negyedik kidobottat is: "Bemenetek: 4xHDMI (minden v2.0, néhány 2.1 funkcióval)"

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#23) Duree válasza Jakesz (#13) üzenetére


Duree
veterán

Ezt nagyon jól látod, maximálisan igazad van.

duree54

(#24) VTom válasza Jakesz (#13) üzenetére


VTom
veterán

Csak jó árazással tudnak betörni az OLED piacra. Ha opyan rétegnek kínálják a TV-iket, akik egyébként nem vennének OLED-et. Ez pedig még nem az az ár.
Jó lenne róla teaztet olvasni, hogy mit tud a panel, a proci, milyen OS fut rajta, stb.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25) Piftuka válasza VTom (#24) üzenetére


Piftuka
veterán

"Csak jó árazással tudnak betörni az OLED piacra. Ha opyan rétegnek kínálják a TV-iket, akik egyébként nem vennének OLED-et."

Ne haragudj, de nem értem az összefüggést! :F

Az OLED televíziók piaca folyamatosan (bár lassan) bővül. Számos példa mutatja, hogy mindig van újabb gyártóknak, példányoknak hely, illetve lehetőség "venni egy szeletet abból a bizonyos tortából"

Ha egy gyártó az adott szegmensbe pozicionált készülékével tud akár csak egyetlen olyan újítást mutatni, amit a konkurens márkák készülékeiben nem talál meg a vásárló, az már elegendő.

Arról nem is beszélve, hogy a Hisense az elmúlt 10 évben olyan brand-et épített fel magának a legfontosabb piacokon (Kína, Ausztrália, India, USA), hogy nem szükséges drasztikus árcsökkentő módszerekkel operálnia egy új termék megjelenésekor.

Jelen cikk tárgya egyébként az említett piacokon a jellemző árgörbe ellenére is a kifejezetten olcsó OLED készülékek közé tartozik már így is. :K

"Aquila non captat muscas."

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Ez kinek jó ár, a Hisense-nek? :U Ettől még az LG is olcsóbb, és minden bizonnyal (jóval) jobb is, a sok tapasztalat miatt...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) nexplo


nexplo
őstag

Ez rájuk fog rohadni itthon. Ennyiért kutya nem fogja venni :) Kb 280-ért lenne best buy a kis 55-ös. Annyiért szétkapkodnák. 300-ért már van LG kb.... Ilyen híreket kár betenni kb.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) Joshi válasza nexplo (#27) üzenetére


Joshi
titán

Kb 3x volt KB, de KB ja, igazából KB KB KB KB. ;]

(#29) nexplo válasza Joshi (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Kicsit túltoltam, van ilyen :P
Örömmel kezdtem olvasni a cikket, hogy hátha egy jó áru tv-hez jutok és kicsit sokkolt az ár.
:)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) alaves


alaves
addikt

Gyakorlatilag egy belépő szintű 2019-es OLED TV-vel azonos: 2019-es maradék OLED kijelző, korlátozott HDMI 2.1 (nincs 4k120Hz, VRR csak 48-60 Hz között), 26,9 ms input lag, kis kijelző területre vonatkoztatott HDR csúcsfény 602 nit, gyenge mozgásjavítás. Az A1-nél azért jobb TV. 55" méretben 280 eFt-os árkategóriában lesz jelentősége BF-kor vagy jövő tavasszal.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31) VTom válasza Piftuka (#25) üzenetére


VTom
veterán

Erre gondoltam én is.
A brandet is úgy tudta felépíteni a Hisense, hogy olcsóbban kínálta a TV-it, mint más gyártók, de a cikkben szereplő árak egyáltalán nem olcsók. Egy előző éves LG modell akciósan kevesebbe kerül

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32) nexplo válasza VTom (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Most drágán próbálják meg eladni a sz@rt már bocsánat a kifejezésért. Én most vettem egy Philips OLED-et de kéne még pár darab a családba az OLED típusból és ilyenkor jól jönne egy "ismeretlenebb" márka jó árú tv-je. Úgy látszik nálunk az európai nagy brendek tarolnak.. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.