Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pakriksz


pakriksz
őstag

majd beszól az intel a gyártóknak, hogy vegyenek vissza az amdzésből különben intel kedvezmény stop, ahogy szokták :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#2) arn


arn
félisten

szarnyalasrol nem akkor lenne szo, ha piacot hoditanak? :F tudtommal csokkent az amd reszesedese. ezen a reszesedesen belul meg hogy alakulna mashogy az arany, ha nem is gyartanak mast lassan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) #95590400


#95590400
törölt tag

mire fel ez fene nagy hurráoptimizmus, hogyaszongya szárnyal... valami párhuzamos dimenzióba kerültem, vagy megvolt a régóta ígért dimenzióváltás? bár végül is a repülőhal is repül, meg van szárnya. meg a pingvin is madár.
ha ezt a djíkemberr klubban elmesélem...

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza pakriksz (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

APU-ban verhetetlen az AMD, ez tény, jó ötlet volt az ATi megvásárlós biznisz, de még sajnos a számok nem jó irányba tendálnak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Bici


Bici
félisten

A Steamroller és a Haswell várható teljesítményéről mik a legújabb infók?
tudtommal mindkettő a magonkénti gyorsulást ígér, de nem találtam infót arról, hogy melyiktől mennyit lehet várni.
Illetve mik az AMD kilátásai az energiahatékonyabb működésre? Jelenleg nagyon csúnya a lemaradása.
GF mikor kapja össze magát?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Oliverda válasza arn (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem csak a címig jutottál volna, akkor talán fel sem tetted volna a kérdést, de segítek: A hír arról szól, hogy házon belülről milyen százalékban kerülnek értékesítésre az egyes sorozatok/modellek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) atti_2010 válasza Bici (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát ha figyelembe vesszük a teljesítmény/fogyasztás mutatót akkor az Intel kellene összekapja magát, és most nem arra gondolok hogy külön CPU vagy IGP hanem úgy egybe.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) Prof


Prof
addikt

És ha tudnák hogyha nem lenne a brazos mennyivel több profitjuk lenne, mert a 17 colos notikba gagyi akksikkal nem brazost tennének a gyártók, lejáratva az AMD-t.
Míg a konkurens i3-i7-eseket enged csak belerakni. :W

(#9) fordfairlane válasza #95590400 (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

mire fel ez fene nagy hurráoptimizmus, hogyaszongya szárnyal...

Hát tényleg elég furcsa következtetések vannak a cikkben. Egyértelműen látszik a tendencia, negyedévről negyedévre csökkenő értékesítési volumen. Én semmi rossznak nem vagyok az elrontója, de szerintem így el fog fogyni a pénz. Na mindegy, örüljünk az APU-knak, biztos nagyon jók.

x gon' give it to ya

(#10) Bici válasza atti_2010 (#7) üzenetére


Bici
félisten

Ez igaz, de amíg az átlag programok nem használják ki a GPU-t, addig nem látom értelmét az egészet egyben nézni.
Lehet, hogy hamarosan eljön ennek is az ideje, de még mindig nem elég elterjedt a GPU használat sajnos.

Ha kiszámolod, hogy egy 32nm -> 22nm átálással kb fele akkora lehetne a lapka, mint most, akkor az látszik, hogy a GF a szük keresztmetszet pl. az AMD FX procik teljesítményével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Löncsi


Löncsi
őstag

Gondolom rengeteg bevétele lehet ebből.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) Graphics válasza Bici (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehetne, de a tranzisztorszámot meg úgy is növelik, szóval marad kb akkora...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) pakriksz válasza Graphics (#4) üzenetére


pakriksz
őstag

a vásárlókat ez többségében nem érdekli/tesz róla a másik hogy ne érdekelje :) volt ám egy idő amikor cpu-ban is verhetlen volt, azzal sem ért sokat. Sajnos nem úgy van mint a mesében hogy a jobb nyer.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#14) Graphics válasza pakriksz (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen volt, a régi szép időkben, de sose tudni mikor változik a dolog, nem minden mese habbal :D

De én azért egy APU-s gépre vágyok, főképp hogy Faternak lenne :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) atti_2010 válasza Graphics (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De én azért egy APU-s gépre vágyok, főképp hogy Faternak lenne

Egy FM1 konfigot már nagyon olcsón megkapsz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) W.Wilson válasza Oliverda (#6) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

A táblázat adatai alapján Q2-ről Q3-ra csökkentek az apu eladások mobilon és desktopon is, ehhez képest nőttek a desktop cpu eladások. Tehát szárnyalásról még így sem beszélhetünk.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#17) Graphics válasza atti_2010 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, az lesz a cél, kb egy szinten mozog a G530/G620-as Intelek árával, de amennyivel gyengébb a proci / ami nem gond / annyival jobb a iGPU

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Oliverda válasza W.Wilson (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a Q2-Q3 viszonyára utal a cím, hanem erre a grafikonra.

Btw a klasszikus procik számát tekintve nem látható komoly változás. Az eltérés marginális.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) fordfairlane válasza W.Wilson (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez alapján minden szegmensben esett az eladás. Desktop, szerver és mobil is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nem úgy van, hogy az FM2-es alaplapokon nincs integrált grafikus processzor? Ebben az esetben APU nélkül csak diszkrét kártyával megy a gép, tehát nem lenne sok értelme grafika nélkülit venni.

[ Szerkesztve ]

(#21) atti_2010 válasza FlekkeN (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Már rég nem az alaplapon van az IGP hanem a prociban, vagyis az FM1 óta.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) vinibali válasza Bici (#10) üzenetére


vinibali
őstag

minden relatív. nincs nagy baj a GF-zal, csupán a mérce erős :)
azért is estek szerintem az AMD mutatói, mert az APU gyakorlatilag megölheti a (házon belüli) CPU és GPU piacot!

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) Narasim


Narasim
aktív tag

bárcsak az eladási mutatókról lehetne ilyen szépeket mondani! kezdem félteni az amd-t. mi lesz így az árversennyel?? :(

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#24) csongi


csongi
veterán

Ez várható volt. Ez a tervek szerint alakult. A gond az hogy globálisan esett vissza a kereslet a AMD cuccok iránt. De ez más gyártókra is érvényes. Szóval a jelen gazdasági helyzet nem kedvez egyik gyártónak sem szerintem. A jövő továbbra is az integráció, csak kérdés ki éli túl ezt az időszakot és hogyan?

(#25) W.Wilson válasza fordfairlane (#19) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Igen, de ha a desktopból kiveszed az apukat, akkor a maradék (tehát a sima cpu-k) nőtt egy keveset.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#26) Bici válasza vinibali (#22) üzenetére


Bici
félisten

A kapitalizmusban elég nagy baj, ha valaki egy egész generációval le van maradva.
22nm-en versenyképes lenne a bulldozer architektúra az azonos tranyószámú szintén 22nm-es intel lapkákkal.
Ez elég komoly marketing erővel bírna, ráadásul a gyartás is olcsóbb lenne. Eza kettő máris javít a pénzügyi mutatókon. Igaz, az OEM-ek nem biztos hogy ettől még építenének több AMD-s gépet, de az esélye szerintem nagyobb lenne, mint most.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) lenox


lenox
veterán

Nem tudom, csokkentek az apu eladasok, es jovore meg tovabbi csokkenest jeleznek, ez alapjan a szarnyal eleg fura kifejezes. Azt tuti nem fejezi ki, hogy eleg komoly a gond, sot, szerintem inkabb felrevezet. Mindenesetre az amd eppen azt mereti fel, hogy milyen modszerrel tudna penzugyeit rendbe tenni, cegeladassal, vagy szabadalmak eladasaval, ennyit a szarnyalasrol...

(#28) atti_2010 válasza lenox (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Cégeladásról egyelőre szó sincs az APU-k eladásai meg nem csökkenek hanem nőnek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) vinibali válasza Bici (#26) üzenetére


vinibali
őstag

olcsóbb azért nem lenne. tudod te is, hogy kifejleszteni is kell a gyártástechnológiát, ami közvetkve az árakra is hatással van. azért ez nem egészen helyes ebben a formában. de a 22nm tényleg jó dolog lenne!

(#27) lenox: te is félreértetted. a szárnyalás az APU-kra vonatkozik :)

(#28) atti_2010: ebben én is reménykedem, de a pletykák általában igazak szoktak lenni. nagyon sajnálom az elküldött embereket is, így is kicsik az Intel/nVidiához képest, nem hogy most!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30) Rebourne válasza Oliverda (#18) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Nem kell rögtön defenzívnek lenni, aki követi a Prohardvert az ismeri a trendeket. A fenti hírt lehozzátok, de emezt a szintén aktuális hírt meg nem. Így megy ez általában néhány kiválasztott márkával, csak nem értem miért tagadjátok :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Oliverda válasza Rebourne (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

A cégek belső gazdasági helyzetével a PH! hír vagy cikk szintjén nem foglalkozik. Aki követi a lapcsaládot és a trendeket, az ezt jól tudja.

A lusta vagy funkcionális analfabéta olvasókkal pedig sajnos továbbra sem tudunk mit kezdeni.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) lenox válasza atti_2010 (#28) üzenetére


lenox
veterán

En se azt irtam, hogy mar adjak el, hanem hogy felmereti az opcioit, konkretan a J,P. Morgan-nel, es a hir hallatara esett is a reszvenyek ara olyan 20%-ot (ami egyebkent azota visszajott). De te nyilvan jobban tudod, nem igaz?
Q2-ben 13 millio, Q3-ban 11, az novekedes amd-s szemmel ezek szerint? Vagy akkor rosszul adtam ossze?

#29: Lehet, de nem csodalom, ha valaki felreerti, minthogy pont azt mondom, hogy felreertheto...

#30: Meg szerintem ezt sem hoztak meg le valamiert...

(#33) Oliverda válasza lenox (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Parancsolj: [link]

Egyúttal pedig engedd meg, hogy szíves figyelmedbe ajánljam lapcsaládunk egy másik tagját, mely többek között a trendekkel, információtechnológiával, valamint az egyes cégek üzleti és gazdasági helyzetével foglalkozik: IT Café

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) antikomcsi válasza atti_2010 (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem ezt mondja.

Csak azt, hogy ha valaki FM2 deszkát vesz, mi a francnak venne bele CPU-t, APU helyett?

Tehát kicsit durvábban fogalmazva, aki x4 740-et vesz bele jelenleg azzal valami nincs rendben.

(#36) atti_2010 válasza antikomcsi (#35) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem úgy van, hogy az FM2-es alaplapokon nincs integrált grafikus processzor?

Ennek azért más értelme van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) MaUser válasza atti_2010 (#28) üzenetére


MaUser
addikt

Cégeladásról nem kell, hogy szó legyen, ha akarsz te is nyílt ajánlatot tehetsz a részvényekre, amit a többségi intézményi befektetők örömmel írnának alá bármikor. :U A legnagyobb befektetők közül három (Columbia, Platinum, Putnam) meg is vált 6-7%-nyi részvényétől, azaz a részvényeik kétharmadától...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) antikomcsi válasza atti_2010 (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nincs más értelme.

Pontosan az az értelme, amit mond.

Így van, nincs igp a lapon, tehát ha nem akar diszkrét vga-t, nincs más lehetőség, csak egy APU.

(#39) Prof válasza Bici (#26) üzenetére


Prof
addikt

A kapitalizmust nem érdekli nagyon a gyártástechnológia. A többség azt se tudja mi az, hogy CPU.
Nézd meg mennyi Atom procit adnak el a mai napig.
A Sandy-val (32nm) szerinted versenyképes volt a Buldozer ár/teljesítméány fogyasztást tekintve?

(#42) arn válasza Oliverda (#6) üzenetére


arn
félisten

neked is el kellett volna jutni a masodik mondatomig :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Oliverda válasza arn (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Megvolt. Mennyiben szépít a második mondat az azt megelőzőn? Nézzük:

"tudtommal csokkent az amd reszesedese."

Nem állítottuk sehol az ellenkezőjét .

"ezen a reszesedesen belul meg hogy alakulna mashogy az arany,"

Úgy ahogy a hírben van.

"ha nem is gyartanak mast lassan."

Jelenleg gyártanak (pontosabban forgalmaznak), és még fognak is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) arn válasza Oliverda (#43) üzenetére


arn
félisten

hat annyiban, hogy arra reflektaltam, amit irtal... az apuk reszesedese szinte nem is tud mast, csak novekedni, mivel hogy ezzel valtjak le a regi termekeiket. az intelnel is szarnyal(ni fog) az ib :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Simid válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Simid
senior tag

Ezzel azért nem értek egyet. Ha valaki játékra szeretne amd cput venni dVGA mellé az minek vegyen AM3-as procit? Drágább és az L3 cache játék alatt nem sokat számít ahogy látom, a FM2 pedig később akár fejleszthető is. Szerintem pont a két modulos Vishera prociknak nincs sok értelme ezen az áron. Ha valakinek kell a teljesítmény mondjuk munkához akkor vesz FX6xxx-t szinte ugyan annyiért vagy négy modulost nem sokkal drágábban.

----

A címben szereplő szárnyalást nekem sem sikerült hova tennem, hiába olvastam át kétszer is a cikket, pedig nem tartom magam "funkcionális analfabétának"...
Mindemellett remélem hogy beindul az AMD szekere és bejön nekik, hogy marketing helyett inkább a fejlesztőknek tolják a pénzt, mert ár/teljesítményben akár hogy is nézem általában jobbak mint az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#46) Oliverda válasza arn (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól, hogy ez számodra látszólag mindennél kézenfekvőbb, még akad itt pár száz vagy épp ezer olvasó, akiknek nem. Nézd el nekünk, hogy olykor őket is megszólítjuk néhány hírrel! ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Rebourne válasza Oliverda (#31) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Ehm, a linkelt írás semmit sem cáfol, amit én írtam, bár valóban nem olvasom az ITcafét olyan rendszeresen mint a Prohardvert.

Nyilván nem számítottam könnyes beismerő vallomásra, de attól még vehetitek őszinte olvasói visszajelzésnek, hogy érezhető a húzás, még ha nincs is (szándékosan) úgy. Minden trollkodás nélkül mondom.

(#48) Oliverda válasza Rebourne (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem foglalkozunk az általad hiányolt gazdasági és üzleti részekkel. Ez sosem tartozott a Prohardver repertoárjába. Valószínűleg ezen szándékosan nem is fogunk változtatni, hisz az ilyenekre van egy dedikált site a lapcsaládon belül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) vinibali válasza Simid (#45) üzenetére


vinibali
őstag

volt akinek én is "herélt" APU-t ajánlottam, mert kevesellte az iGP teljesítményét és szerintem a DualGraphics nem alternatíva. Az árkülönbségen vehet egy erősebb dVGA-t és akkor ígyis egy K10.5-nél fejlettebb architektúrájú procija van. a kétmodulos Vishera meg valószínűleg a hibás darabokból áll, bár nem tudom hogy alakul a kihozatal, lehet hogy néha 3-4 modulosakat is lebutítanak.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#50) antikomcsi válasza Simid (#45) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Igazából itt nincs mivel nem egyet értened, max ha vitatkozni szeretnél a semmin.

Nincs diszkrét vga, felejtsd el. Csak proci kell és lap. Vehet mást az illető APU-n kívül????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.