Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza CptAdamica (#45) üzenetére


dabadab
titán

És végre nagyon ideje volt, hogy ezért valakit jól megbuntessenek.

Nem "valakit" kell jól megbüntetni (nem érdekes, hogy az a "valaki" valahogy mindig az Alza?), hanem mindenkit, aki ilyet csinál.

Addig, amíg egyvalakit büntetnek csak ilyen miatt, felmerül a gyanú, hogy itt valójában egyáltalán nem azért kapja a büntetést, mint ami a hivatalos indoklásban szerepel.

DRM is theft

(#52) hallador válasza Tetsuo (#50) üzenetére


hallador
addikt

Igen persze. Véletlenül sem azért van mert a multik jellemzően nem vágják át az embert. Hányszor hallottál olyat, hogy egy Medimarkt nem vett vissza valamit ha jogos volt? Visszaveszi a terméket ha vissza kell stb. Ha itt tartunk az Alza micsoda? A Digi? A T Mobile? Ezek magyar cégek?
Pont hogy a magyar seftes cégeket nem büntetik jellemzően.

Te hallottál olyat hogy lölöke valamelyik kuplerája büntit kapott volna mert kirúgott a nagy honvédő haver 800 embert, miközben azért kapott penzt, hogy munkahelyeket "védjen" meg? Vagy hallottál olyat, hogy vizsgálnak az kamulost vagy a forádzsit.

Ilyenkor szokott jönni a standard duma, na de ezek magyar cégek, meg mindenki ezt csinálja meg a blabla. Meg én vagyok a nagy honellenes meg a többi... mert amúgy nem az a cél hogy rend legyen és az emberek jól jàrjanak, hanem az, hogy a haverok zsebe teljen és ez mind a nagy nemzeti öntudat nevében... 💩

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Vagy igen? 🥺

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) Tetsuo válasza hallador (#52) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A NÉBIH élelmiszerláncokkal foglalkozik, nehezen bírságolna Mediamarktot. :U

(#54) ceia


ceia
őstag

Nagyon jó webshop, egy szándékosan idegesítő kinézetű és hangú reklámfigurával. (megjegyzem, Csőre Gábornak lehetett volna annyi tartása, hogy ezt még pénzért se..) A gyakori black friday-ezésük valami szörnyen ostoba dolog, a vásárlók teljesen hülyének nézése. Ezek nem csak november végén, de még tavasszal is black friday akciókat hirdettek. Ez egyértelműen a vásárlók megtévesztésére, becsapására való törekvés, nem egyszerűen reklám. De az emag sem jobb, akik egész évben, minden héten készletkisöprést hirdetnek. Tudják ezek egyáltalán, hogy mi az? Ha ennyit kisöpörnék a készletet, már tönkrementek volna. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#55) abéla válasza ceia (#54) üzenetére


abéla
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, gyakran előfordul, hogy ilyenkor biza' a konkurenseik ára alá mennek sok (tíz)százalékkal.
Szerintem itt van a kutya elásva, egyszerűen b*ssza a csőrét a "többieknek" ,hogy elhappolják előlük a vásárlókat.

Így gondolom megy a vesztesek részéről a jelentgetés ezerrel, meg mondjuk vlmi kormányközeli gazd-i csoport tyúkszemére is rálépnek, esetleg a megbüntetettek nem osztanak vissza úgy ahogy itthon szokás...

---> éés máris jön vlmi sóhivatali törtető csinovnyik, akinek meg nyilván repiből jól jön egy ilyen: mert hát ugye nyalhat felfelé + bizonyítandó, hogy van értelme fenntartani a vízfejű apparátot: puff kész is az intézkedés, mindenki boldog... ja nem.

Mondjuk lassan a kádári időket idézve, többen vannak benne a sz*rkavarásban, mint nem, így akár látszolagosan még a mutyi-land-i tömeghatás is működhet;
na de azért azt ne feledjük, a "jól működő" gazdaság ismérve volt ez mindéég is . :U

Bár ha neadja-az-úristen, de esetleg tiszta lappal játszanának és egyfajta védővámként aposztrofálnák ezeket a döntéseket,
(nyilván komoly indokkal, átláthatóan) az erre fogékony közeg még haraphatna is erre (felkészül: Digi), sőt okosan simán pol-ai tőkét kovácsolnálhatnának ebből (Csíki sör, ugye).
Bár a lényegen ez nem biztos, hogy sokat változtatna (jobban mondva M.o-on biztos, hogy nem)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#56) szekera válasza kymera (#40) üzenetére


szekera
csendes tag

Árbevétel
1 123 454 000 Ft (2018)
[link]
[link]
[link]

(#57) Hi!King


Hi!King
őstag

Minden Alzával kapcsolatos topikban emlegetik ezt az idegesítő reklámot, lehet egyszer rászánom magamat, és megnézem.

(#58) abéla válasza szekera (#56) üzenetére


abéla
senior tag

Mondjuk ennek ismeretében: konkrétan hidegre akarják tenni őket.
Persze nyilván az egész cégcsoport ennél nagyságrenddel nagyobb bevétellel bír, de az arány azért nem semmi.
Főleg a korábbi kötekedés (kiírja hogy mennyi érdeklődő/db van stb) fényében dúrva ez: ezek szerint vlmiért ki akarják lőni őket, hát tesznek is érte. (és mint látjuk, tudnak is)

Félrértés elkerülése végett: nem a GVH tevékenysége zavar, (már ha valóban a dolgukat végzik), sokkal inkább e hivatali eljárásrendek fel(ki)használási metódusa ... és itt nem feltétlenül csak a konkrét GVH-s esetre gondolok.

szerk: hát tényleg, az a k*rva reklám, az aztán nagyon fontos eleme ennek az egésznek :U

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#59) tserrof77 válasza ceia (#54) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egyetértek, Kártmen-nek ezerszer jobb volt :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#61) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ez mondjuk szep osszeg, de sajnos keves ceget lehetne talalni aki nem erdemelne meg valamennyi buntit. Az altalanos moral az egekben a vilagon. Mondjuk objektiven nezve azt sem lehet konnyu meghatarozni, hogy hol is van a 'normalis' reklamozas hatarvonala.

Son of a Bit

(#62) abéla válasza #32839680 (#60) üzenetére


abéla
senior tag

:DDD nna az lehet látod; nemzethy ufó-nyomit a magyarnak... vagy legalább ne vonyítson
(persze nyilván mindettől függetlenül én is legszívesebben beledobnám valami fekete lyukba (off/off: ohh pardon, ezt még lehet mondani vagy száműzetett már ez is? és a fehér törpével mi lesz? ;] ))

hootka!

(#63) Hieronymus válasza Radeon_5 (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mondjuk objektiven nezve azt sem lehet konnyu meghatarozni, hogy hol is van a 'normalis' reklamozas hatarvonala."

Meg lehet határozni.
1. A reklámozott termékből legyen készleten legalább annyi, hogy 2 óra hosszáig vásárolható legyen. Ha hálózat hirdet, egységenként minimum 5-10 darab. Az olcsóbból a több. Nem létező termékre, nem lehet árkedvezményt adni.
.2. A reklámnak a kedvezményes termékekről kell szólnia. Az nem jó, ha az egerekre adnak 50% kedvezményt, de a reklámban notebook és monitor látszik.
3. A reklámban nem lehet kamu hivatkozás az árkedvezmény mértékére.
Például egy héttel az akció előtt 20-30% áremelést hajtanak végre, majd 20% árengedményt adnak.
4. Az árkedvezmény mértékét nem lehet más forgalmazó árához képest megadni. Egy ideig az Amazonon lehetett órát 98% árkedvezménnyel kapni. Az ár így is 5 euróval volt magasabb, mint a többi kereskedő átlagára.
5. Nem lehet tartós az árkedvezmény. Ha éveken keresztül 20% az árkedvezmény, akkor az az ár. A 20% megtévesztés.

Valamit bizonyosan kihagytam, de az látszik, hogy eléggé behatárolható, mit kell betartani az akciókban.

A vásárlóknak is lenne tanulni valójuk, de ez egy másik történet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) Tetsuo válasza Radeon_5 (#61) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Reméljük, sorban jön az összes. :)

(#65) abéla válasza Hieronymus (#63) üzenetére


abéla
senior tag

De azért azt te sem gondolod komolyan, hogy most hirtelen a fejükhöz kaptak a t. hivatali rágcsálók, hogyaszongya:
- Úristen, hát mi van itt, mi van itt??? Azonnali, mondom azonnaaali megrendszabályozást k-ö-v-e-t-e-l-e-k!!
:DDD
Nem-nem, van itt pár nagyvad akire pályáznak a tisztelt n.társak és feltehetően ezen klub tagsága gyarapodás elé néz.
Persze korán van még a konteo-gyártáshoz, majd meglátjuk hova fut ki ez az egész, de tuti nem sima "bírság mert butus volt a kereskedő" kategória most ez.

Ettől függetlenül persze, lehet volt valami káderváltás GVH-éknál, azt' az új seprű meg akarja mutatni, hogy szorgalmas szolga.
Bár arról kétséged ne legyen, hogy nem nekünk, felhasználóknak, adófizetőknek teszi a szépet.

Tetsuo: azért csak sikerült megidézni a 10 millió házmester országának szellemét :C

De végül is tapsolj csak ehhez az egészhez, gyakorold.

Mert ha így haladunk, egy idő után úgy is kötelező lesz

...megint :(

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#66) Tetsuo válasza abéla (#65) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Előbb azon lamentálsz, hogy csak pár nagyvad a célpont, aztán belekötsz az egyforma kezelés igényébe. :C

(#67) abéla válasza Tetsuo (#66) üzenetére


abéla
senior tag

Megbocsáss, amennyiben a "Reméljük, sorban jön az összes" megjegyzésed alatt azt érted, hogy valóban, érdemi, politikától -jobban mondva, bizonyos kiterjesztett hatáskörrel bíró érdekcsoportoktól- független gazdaságvédelmi intézkedések jönnének, azzal az égvilágon nincs semmi baj.
Mint ahogy említettem én is feljebb: "Félrértés elkerülése végett: nem a GVH tevékenysége zavar, (már ha valóban a dolgukat végzik)".

De ebben a kontextusban/esettel kapcsolatban a fent idézett megjegyzésed, már ne haragudj, de egyáltalán nem ilyen színezettel bír; sokkal inkább azt láttam benne, ami szerintem és láthatóan egyre többek szerint is probléma: az összefonódások, áthallások eredőjeként létrejövő, a hivatali eljárásrendeket, törvényeket saját szájízük szerint alkalmazó modern kori Döbrögik szélesebb körű mainefesztumát eredményező, annak tömegbázist adó, támogató hozzáállást véltem feltételezni soraid között.

Ha nem így lenne és mégis az első alternatíva az, mely fennáll esetedben, akkor megkövetlek;
bár ez esetben megjegyezném: nagyfokú naivságod figyelemre méltó.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#69) abéla válasza #32839680 (#68) üzenetére


abéla
senior tag

+1

fáradt vagyok már, na
:)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#70) bta1 válasza Lacika112 (#44) üzenetére


bta1
őstag

Ezzel a reklámmal nem a gerinctelenség a fő probléma, hanem a gátlástalan szellemi környezetszennyezés, amit természetesen nem a GVH-nak, hanem a médiahatóságnak illene szankcionálni.

(#71) Keem1 válasza CptAdamica (#49) üzenetére


Keem1
addikt

Sztem ők is röhögve kifizetnék. Az eMAG esetén a román, az Edigital esetén meg a dél-afrikai vagy mittom én hová tartozó anyacég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.