Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) predakon


predakon
őstag

Ez ellen persze majd fellebbez a cég és soha a büdös életben nem hajtják be rajtuk. Látottatok már valaha olyan cikket ami a bahajtott büntetés mértékéről szólt? Én még sosem

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#2) hegedis


hegedis
tag

Helyes helyes szóljon az a büntetés.

Miért ne hajtaná be?

(#3) dajkopali válasza predakon (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

akad azért :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) abéla


abéla
senior tag

Némi protekcionizmust vélek felfedezni eme döntés hátterében.

Azt azért jó lenne tudni, hogy milyen vizsgálati metódus, kivizsgálást követően jutnak el egy ilyen kaliberű döntéshez. (ld.: pl hogy vizsgálódnak, hogy jutnak infóhoz, konkurenseket -igen a magyart is- mi alapján szűrik, mi az adatgyűjtés módja
-objektív, esetleg "bejelentés" alapján?- meg úgy ált. némi transzparencia elférne)

Mert hogy emlékeim szerint voltak itt sokkal nagyobb turpisságok vagy épp sok helyen nem volt semmi érdemi BF akció (ellentétben a büntetett áruházzal, ahol kézzelfogható leárazások azért szép számmal akadtak);
de végül is, ez is egy üzleti stratégia, hogy a csökkent forgalmat okozó versenytársat bejelentgetjük, azt' csak találnak fogást rajta :C .

Persze ehhez nem árt egy ehhez az attitűdhöz asszisztáló állami hozáállás;
mondjuk mit csodálkozok, Mo-on a szabad verseny amúgy is híresen "jól" teljesít. :U

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#5) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Na már azt hittem át kell nevezni a Black Fridayt...

(#6) edari


edari
őstag

Vernyákoló reklám miatt nem lehet büntetni?

(#7) adamssss válasza edari (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet ertek. Az a zold mano szerintem tobbet art mint a megteveszto ajanlatok. Legalabb is az idegrendszernek biztosan.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) Mikeee89 válasza edari (#6) üzenetére


Mikeee89
senior tag

A Nintendo is perelni fog mert a legutóbbi reklám kicsit Super Mario koppintás. Meg a pénzérme csengés is ;]
Erre gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) Lajmund


Lajmund
senior tag

Én már csak az irritáló reklám miatt is megbüntézném őket. Élből nem vásárolok olyan helyről ahol ilyen szerencsétlen módon reklámozzák magukat.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#10) 8th válasza adamssss (#7) üzenetére


8th
addikt

A kis zöld g**i ahogy az asszony hívja :D . A karácsonyi reklámuktól agyfaszt kaptam.

(#11) janeszgol válasza predakon (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Simán befizetik. Aztán ennyi.

(#12) Mikeee89 válasza Lajmund (#9) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Van egy pár idegesítő reklám ami miatt a kisbaltát vagnám a tévébe.
Volt vmi kajás reklám amibe a kissrác sejpített "nagyon omlósz"
Meg vmi Tomi mosóporos reklám amikor a kissrác szerelmes volt a tanárnőbe.
Meg a fluimucil se rossz :DD

(#13) @tco@ válasza kacsyx (#5) üzenetére


@tco@
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

(#14) bta1 válasza Lajmund (#9) üzenetére


bta1
őstag

Pontosítanék: a reklámfigura nem szerencsétlen, hanem agysorvasztó, és ami a legszomorúbb, hogy minden bizonnyal ez volt a cél.

(#15) junior11


junior11
veterán

Nem csodálkozom, Csehországban már többször vizsgálták az Alza praktikáit, úgy rémlik, nem egyszer volt bünti is belőle.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16) updog


updog
senior tag

Vásárolok tőlük, alapvetően korrektek, a büntetést meg megérdemlik, pont a leírtak miatt. A többiek is kaphatnának hasonlókat. (kedvezmények hete, árak forradalma, őrült hét... minden héten IS kétszer. Kamu az összes).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) C64


C64
őstag

Ez a bünti bele van kalkulálva a marketing kiadásokba. Amennyit költenek rá, meg se kottyan ez az összeg....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#18) Akybron


Akybron
aktív tag

Kicsit viccesen jött ki, hogy a cikk alá épp az ő reklámjuk került be. :-)

73&DX HA5OJN

(#19) kilua válasza Mikeee89 (#12) üzenetére


kilua
senior tag

De miért?

(#20) Hieronymus válasza Akybron (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Rá kell húzni a vásárlóknak, a vásárlásban, hogy kitermeljék a büntetést.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) haxiboy válasza Mikeee89 (#12) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem kell TV-t nézni... :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Kövezzetek meg de szerintem bőven ők a legjobb ilyen webshop itthon. Gari időn belül bármivel vittem vissza a cuccot másnapra mindig vissza adták a pénzt vagy cseréltek, 14 napos elállás szintén mindig zökkenő mentes, gyors a kiszolgálás. És tavaly ők voltak az egyetlenek akik a black fridaykor valós kedvezményeket adtak vagy év végén mikor volt a nagy kuponozás. Inkább az edigital meg euronics kamu akciót meg minden héten black friday napjait büntessék. Ja hogy ők magyar cégek??? Megint itt a politika, a külföldit lehúzzuk akkor is ha jó a hazai kulát meg nyomjuk hátszéllel :W

[ Szerkesztve ]

(#23) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Végre! Azért ez már nekik is jelentős bírság.

Megyen!

(#25) dabadab


dabadab
titán

Én tökre elhinném, hogy a GVH csak a fogyasztókat védi, ha valahogy véletlenül nem mindig pont az Alzát büntetnék meg azért, amit amúgy kb. minden nagyobb webshop csinál.

De ez így... egy kicsit szaga van.

DRM is theft

(#26) Pioneer válasza ricsi0307 (#22) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 :)

A legkorrektebb webshop Magyarországon, a többi magyar webshop sehol nincs az Alzához képest, ha garanciás ügyintézésről van szó...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#27) Hieronymus válasza dabadab (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De ez így... egy kicsit szaga van.'

A GVH általában hozott anyagból dolgozik. Elegendő egyetlen jól megfogalmazott panasz, hogy ügy legyen.
A Sunyi és TSA BT (remélem nem létezik a példa cég) csak akkor kerül a GVH látóterébe, ha bepanaszolják.
Az elégedetlen ügyfeleinek ez nem nagyon jut eszébe. A konkurenciának viszont igen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Medocsabi válasza Pioneer (#26) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezzel egyet értek. :K A büntetés miértjével is, az viszont - szerintem- nem a webshop hibája, hogy a sok barom mit vesz. A marketing meg marketing, nincs új a nap alatt. Lehet hőbörögni, hogy "bezzegareklámban", de aki még hisz a reklámokban, az kérem HÜLYE (függetlenül attól, hogy ez egy webshop reklámja, vagy a teszkóé). Szimplán így, mindenféle "de", meg "ha" nélkül.

(#29) joey04


joey04
titán

Ilyen alapon bármelyiket meg lehetne büntetni. Az alzánál kényelmesebb és zökkenőmentesebb bolttal nem volt még dolgom. Az akciókra meg soha nem figyelek. Ami érdekel, annak figyelem az árát, ha jó akkor megveszem akció nélkül is, ha drága akkor meg akkor sem ha 80% “kedvezmény” van rajta.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) hallador válasza junior11 (#15) üzenetére


hallador
addikt

Különbség az Alza, és a pl egy kiváló elvtársak által rendkívüli mód elismert és támogatott Magyarországon működő kínai webshop között, hogy nagyon érdekes, hogy azért a kínai - távol-keleti "garanciális" gyakorlatot nem büntetik a helyi elvtáársak izé "polgártársak" hogy egy tetves telefonszámot nem találni a weboldalon, csak vissza tudod küldeni a terméket, aztán vagy lesz valami vagy nem lesz.
Az Alza van itt Németországban, de Ausztriában és GB-ben is. Nem szarháziskodnak. Megtévesztenek sok esetben, itt is volt belőle "buli" de megbízhatóan intézik a dolgaikat ellentétben a Balkánon üzemelő ideológiailag igen képzett a politika mögé bújó kiváló nagykerek, és sameszhálózatai. Mert ugye most sikerült eljutni oda, hogy a Magyar Népköztársaság 9. elnöke KGST Vikigayboy hozatott kiváló "fogyasztóvédelmi", és GVH (Gazdasági Vicc Hivatal) szabályokat, de úgy tűnik, ez a magyar cégekre nem (pláne ha benne vannak a Tanácsban a haverok), csak azokra a külföldi cégekre vonatkozik, akik jellemzően szolgáltatni, és nem lehúzni a népet próbálják.

Mondjuk az is igaz, ha nem ezek a cégek fizetnék meg a büntetés, hanem azok akik a haverok kezében van, akkor edegy mit lopnának el, adkettő még magasabb áron adnának mindent, hiszen ha bármit is nézek, Magyarországon a legdrágább a minden is az Unióban.

(#27) Hieronymus

És van még egy nagyon fontos kritérium, hogy ne legyen kormányközeli, mert ugye akkor automatikusan jár a nagy nemzeti védelem a cégnek, valamint az is fontos, hogy, ha nem magyar, akkor elég nagy legyen, akivel nem mernek szórakozni az elvtársak.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) Cyrin


Cyrin
addikt

az idegesítő reklámokról meg annyit, hogy nem kell hallgatni őket, és ebben a legjobb módszer amire a bnőmet is rászoktattam, hogy ha reklám van levenni a hangot legyen az tv, rádió. így egyetlen reklám se ismerős nekem.
ugyanezt követem a híreknél is, nem kell a hazudozó agymosás...

(#32) 8th válasza Cyrin (#31) üzenetére


8th
addikt

Aha, csak amikor punnyadsz félálomban a tv előtt és a semmiből egyszer csak jön ezer decibellel ez akkor már baszhatod, hiába némítod le.

(#33) Cyrin válasza 8th (#32) üzenetére


Cyrin
addikt

ezt se ismerem...

(#34) ricsi0307 válasza hallador (#30) üzenetére


ricsi0307
senior tag

+1. Eddig is mindent az Alzából vettem, de innentől akkor is őket választom ha drágábbak lesznek a konkurencianál. Aki esetleg szidja őket.
Edigi: autós fejegység tönkrement visszavittem hozzájuk, már az üzletbe a srác szólt hogy több héttel számoljak mondom oké nem gond. 3 héttel a leadást követően a weblapon még mindig "szállítas alatt" szerepelt. Hivogattam őket hogy mégis mi a f*szt űlnek rajta miért nem sikerült 3 hét alatt a szervízig eljutnia. Persze ment a duma így meg úgy utána néznek és majd hívnak. Vártam újabb egy hetet, természetesen semmi értesítés. Megint hívtam őket és közlik hogy elvileg nem gazdaságos a javítás és vissza adják a lóvét de várjam meg az emailt erről. Tehát 1 hónapba telt megállapítani, hogy rossz a fejegység.
Alza: Xbox kontrollerbe az akksi megadta magát. Péntek délután 6 óra fele bevittem, leírtam a számítógépen hogy mi a gondom, otthagytam és jöttem haza, 10 perc nem volt az egész. Másnap tehát szombat délelött 11 óra körül jött a mail, hogy vége a vizsgálatnak és mehetek az új akksiért. Bementem érte, átvettem a szokásos módon kb. 5 perc volt és jöttem is haza. Na ez a különbség a hazai cégek meg az Alza között és ezért fog mégtöbb vásárlót elszippantani tőlük.

(#35) Hieronymus válasza predakon (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Látottatok már valaha olyan cikket ami a bahajtott büntetés mértékéről szólt? Én még sosem"

Nem is kell látnod ilyen cikket.
Ez, az a fajta büntetés, amit adó módjára hajtanak be.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) Hegyirabló válasza 8th (#10) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt hittem attól, hogy "- Hoztam nektek, hetvenezret...". :D

Aquila non captat muscas.

(#37) Tetsuo válasza kacsyx (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Könnyen előfordulhat.

(#38) Tetsuo válasza Mikeee89 (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hál'Isten ezekből én kimaradok. :) Aki meg nézi, kb. meg is érdemli.

(#39) Tetsuo válasza updog (#16) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nekem az a meghökkentő, hogy nem csak új cuccaik vannak, de azt valami apróbetűvel közlik, ezért nem mertem még tőlük vásárolni.

#22 Vitted vissza? Ez nem egy webbolt?

[ Szerkesztve ]

(#40) kymera


kymera
senior tag

Mennyi lehet a bevételük , ha egy 900 M Ft-os bírságot könnyedén befizetnek ......?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#41) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez a döntés sem a vásárlók megvédéséről szól.Egyszerűen ez csak egy extra bevétel. A magyar online kereskedelem nagy részét meg lehetne büntetni hasonló akciós gyakorlatért.
Alza ki fogja fizetni,de ez biztosan érzékenyen érinteni fogja.
Én sokszor jártam úgy,hogy felnéztem valami akció miatt(más nem röhögni az akciós áron).De találtam olyan terméket(amire valóban szükségem volt) olcsóbban,mint ha más boltba vettem volna.
Nem értek egyet ekkora mértékű pénzbírsággal.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) Tetsuo válasza kymera (#40) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A profit a lényeg, nem a bevétel. Az pedig ennek sokszorosa, igen. A GVH bírságokat mellényzsebből szokták fizetni.

(#43) Hieronymus válasza Tetsuo (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A profit a lényeg, nem a bevétel."

A forgási sebesség a lényeg. Azzal lehet optimalizálni a profitot és a bevételt.
Ha túl magas az ár, akkor aránytalanul kevesebbet lehet eladni.
Ha túl alacsony az ár, akkor sokat fognak vásárolni, viszont nem sok haszon marad a termék után.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Itt még nem is az a poén hogy XY megbüntetik ezért.

A poén ott kezdődik hogy ennél 1000x gerinctelenebb reklámozások vannak az országban működő cégek részéről és őket NEM! vagy csak "jelképesen" büntetik.
Pláne nincs róla cikk sehol hogy: lujzika vegyeskereskedést 50 millióra büntetik mert 120/liter tejárat hirdetett de az akció idején csak 220/ liter áron volt tej a boltba.

Az aktualitástól elvonatkoztatva!!! Egy pedofil akit tetten érnek, beismeri, elítélik kap fél milla pénzbírságot ezeket meg REKLÁMOZÁSÉRT! 862+30 millióra bírságolják.....

Hogy is szokták mondani? Meghalt Matyi éljen a mutyi?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#45) CptAdamica válasza Lacika112 (#44) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azért azt ne keverjük ide, teljesen más szerv szabja ki a büntetésüket. Alza pedig total megérdemelte a kretén fekete péntekezessel. És végre nagyon ideje volt, hogy ezért valakit jól megbuntessenek.

Megyen!

(#46) Televan74 válasza CptAdamica (#45) üzenetére


Televan74
nagyúr

Melyik cég nem érdemelné meg? :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#47) CptAdamica válasza Televan74 (#46) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nyilván bármelyik, amelyik hamis akciókkal veri át a vásárlókat. De minden nagyobb cégnek sikerült máshogy elnevezni a "hatalmas" akciós napjait azóta, egyedül az Alza tolta fullba a kretent. Szóval szerintem total felesleges sajnálni őket.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#48) Lacika112 válasza CptAdamica (#47) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ne érts félre nem sajnálom őket, azt sajnálom hogy olyan ritkán büntetnek meg cégeket tróger reklámozásért hogy cikket lehet írni belőle mert ritkaság....

Konkrétan az összes boltot meg lehetne büntetni ezért mert szó szerint amelyik reklámoz az valamilyen szinten és mértékben ugyan ezt csinálja sok esetben sorozatosan.

szóval felőlem oké most ezeket megbüntették, csak hiányolok még vagy 2000 céget a listáról..... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#49) CptAdamica válasza Lacika112 (#48) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jaja, nagyok közül simán mehetne az emag-edigital páros is.

Megyen!

(#50) Tetsuo válasza Lacika112 (#44) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A NÉBIH büntetései is rapszodikusak, a multikat messze elkerülik.
A magyar, pontosabban magyarországi rendőrség működése is erősen szelektív, az ügyészség működése is kettős mércéjű.

(#51) dabadab válasza CptAdamica (#45) üzenetére


dabadab
titán

És végre nagyon ideje volt, hogy ezért valakit jól megbuntessenek.

Nem "valakit" kell jól megbüntetni (nem érdekes, hogy az a "valaki" valahogy mindig az Alza?), hanem mindenkit, aki ilyet csinál.

Addig, amíg egyvalakit büntetnek csak ilyen miatt, felmerül a gyanú, hogy itt valójában egyáltalán nem azért kapja a büntetést, mint ami a hivatalos indoklásban szerepel.

DRM is theft

(#52) hallador válasza Tetsuo (#50) üzenetére


hallador
addikt

Igen persze. Véletlenül sem azért van mert a multik jellemzően nem vágják át az embert. Hányszor hallottál olyat, hogy egy Medimarkt nem vett vissza valamit ha jogos volt? Visszaveszi a terméket ha vissza kell stb. Ha itt tartunk az Alza micsoda? A Digi? A T Mobile? Ezek magyar cégek?
Pont hogy a magyar seftes cégeket nem büntetik jellemzően.

Te hallottál olyat hogy lölöke valamelyik kuplerája büntit kapott volna mert kirúgott a nagy honvédő haver 800 embert, miközben azért kapott penzt, hogy munkahelyeket "védjen" meg? Vagy hallottál olyat, hogy vizsgálnak az kamulost vagy a forádzsit.

Ilyenkor szokott jönni a standard duma, na de ezek magyar cégek, meg mindenki ezt csinálja meg a blabla. Meg én vagyok a nagy honellenes meg a többi... mert amúgy nem az a cél hogy rend legyen és az emberek jól jàrjanak, hanem az, hogy a haverok zsebe teljen és ez mind a nagy nemzeti öntudat nevében... 💩

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Vagy igen? 🥺

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) Tetsuo válasza hallador (#52) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A NÉBIH élelmiszerláncokkal foglalkozik, nehezen bírságolna Mediamarktot. :U

(#54) ceia


ceia
őstag

Nagyon jó webshop, egy szándékosan idegesítő kinézetű és hangú reklámfigurával. (megjegyzem, Csőre Gábornak lehetett volna annyi tartása, hogy ezt még pénzért se..) A gyakori black friday-ezésük valami szörnyen ostoba dolog, a vásárlók teljesen hülyének nézése. Ezek nem csak november végén, de még tavasszal is black friday akciókat hirdettek. Ez egyértelműen a vásárlók megtévesztésére, becsapására való törekvés, nem egyszerűen reklám. De az emag sem jobb, akik egész évben, minden héten készletkisöprést hirdetnek. Tudják ezek egyáltalán, hogy mi az? Ha ennyit kisöpörnék a készletet, már tönkrementek volna. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#55) abéla válasza ceia (#54) üzenetére


abéla
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, gyakran előfordul, hogy ilyenkor biza' a konkurenseik ára alá mennek sok (tíz)százalékkal.
Szerintem itt van a kutya elásva, egyszerűen b*ssza a csőrét a "többieknek" ,hogy elhappolják előlük a vásárlókat.

Így gondolom megy a vesztesek részéről a jelentgetés ezerrel, meg mondjuk vlmi kormányközeli gazd-i csoport tyúkszemére is rálépnek, esetleg a megbüntetettek nem osztanak vissza úgy ahogy itthon szokás...

---> éés máris jön vlmi sóhivatali törtető csinovnyik, akinek meg nyilván repiből jól jön egy ilyen: mert hát ugye nyalhat felfelé + bizonyítandó, hogy van értelme fenntartani a vízfejű apparátot: puff kész is az intézkedés, mindenki boldog... ja nem.

Mondjuk lassan a kádári időket idézve, többen vannak benne a sz*rkavarásban, mint nem, így akár látszolagosan még a mutyi-land-i tömeghatás is működhet;
na de azért azt ne feledjük, a "jól működő" gazdaság ismérve volt ez mindéég is . :U

Bár ha neadja-az-úristen, de esetleg tiszta lappal játszanának és egyfajta védővámként aposztrofálnák ezeket a döntéseket,
(nyilván komoly indokkal, átláthatóan) az erre fogékony közeg még haraphatna is erre (felkészül: Digi), sőt okosan simán pol-ai tőkét kovácsolnálhatnának ebből (Csíki sör, ugye).
Bár a lényegen ez nem biztos, hogy sokat változtatna (jobban mondva M.o-on biztos, hogy nem)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#56) szekera válasza kymera (#40) üzenetére


szekera
csendes tag

Árbevétel
1 123 454 000 Ft (2018)
[link]
[link]
[link]

(#57) Hi!King


Hi!King
őstag

Minden Alzával kapcsolatos topikban emlegetik ezt az idegesítő reklámot, lehet egyszer rászánom magamat, és megnézem.

(#58) abéla válasza szekera (#56) üzenetére


abéla
senior tag

Mondjuk ennek ismeretében: konkrétan hidegre akarják tenni őket.
Persze nyilván az egész cégcsoport ennél nagyságrenddel nagyobb bevétellel bír, de az arány azért nem semmi.
Főleg a korábbi kötekedés (kiírja hogy mennyi érdeklődő/db van stb) fényében dúrva ez: ezek szerint vlmiért ki akarják lőni őket, hát tesznek is érte. (és mint látjuk, tudnak is)

Félrértés elkerülése végett: nem a GVH tevékenysége zavar, (már ha valóban a dolgukat végzik), sokkal inkább e hivatali eljárásrendek fel(ki)használási metódusa ... és itt nem feltétlenül csak a konkrét GVH-s esetre gondolok.

szerk: hát tényleg, az a k*rva reklám, az aztán nagyon fontos eleme ennek az egésznek :U

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#59) tserrof77 válasza ceia (#54) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egyetértek, Kártmen-nek ezerszer jobb volt :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#61) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ez mondjuk szep osszeg, de sajnos keves ceget lehetne talalni aki nem erdemelne meg valamennyi buntit. Az altalanos moral az egekben a vilagon. Mondjuk objektiven nezve azt sem lehet konnyu meghatarozni, hogy hol is van a 'normalis' reklamozas hatarvonala.

Son of a Bit

(#62) abéla válasza #32839680 (#60) üzenetére


abéla
senior tag

:DDD nna az lehet látod; nemzethy ufó-nyomit a magyarnak... vagy legalább ne vonyítson
(persze nyilván mindettől függetlenül én is legszívesebben beledobnám valami fekete lyukba (off/off: ohh pardon, ezt még lehet mondani vagy száműzetett már ez is? és a fehér törpével mi lesz? ;] ))

hootka!

(#63) Hieronymus válasza Radeon_5 (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mondjuk objektiven nezve azt sem lehet konnyu meghatarozni, hogy hol is van a 'normalis' reklamozas hatarvonala."

Meg lehet határozni.
1. A reklámozott termékből legyen készleten legalább annyi, hogy 2 óra hosszáig vásárolható legyen. Ha hálózat hirdet, egységenként minimum 5-10 darab. Az olcsóbból a több. Nem létező termékre, nem lehet árkedvezményt adni.
.2. A reklámnak a kedvezményes termékekről kell szólnia. Az nem jó, ha az egerekre adnak 50% kedvezményt, de a reklámban notebook és monitor látszik.
3. A reklámban nem lehet kamu hivatkozás az árkedvezmény mértékére.
Például egy héttel az akció előtt 20-30% áremelést hajtanak végre, majd 20% árengedményt adnak.
4. Az árkedvezmény mértékét nem lehet más forgalmazó árához képest megadni. Egy ideig az Amazonon lehetett órát 98% árkedvezménnyel kapni. Az ár így is 5 euróval volt magasabb, mint a többi kereskedő átlagára.
5. Nem lehet tartós az árkedvezmény. Ha éveken keresztül 20% az árkedvezmény, akkor az az ár. A 20% megtévesztés.

Valamit bizonyosan kihagytam, de az látszik, hogy eléggé behatárolható, mit kell betartani az akciókban.

A vásárlóknak is lenne tanulni valójuk, de ez egy másik történet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) Tetsuo válasza Radeon_5 (#61) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Reméljük, sorban jön az összes. :)

(#65) abéla válasza Hieronymus (#63) üzenetére


abéla
senior tag

De azért azt te sem gondolod komolyan, hogy most hirtelen a fejükhöz kaptak a t. hivatali rágcsálók, hogyaszongya:
- Úristen, hát mi van itt, mi van itt??? Azonnali, mondom azonnaaali megrendszabályozást k-ö-v-e-t-e-l-e-k!!
:DDD
Nem-nem, van itt pár nagyvad akire pályáznak a tisztelt n.társak és feltehetően ezen klub tagsága gyarapodás elé néz.
Persze korán van még a konteo-gyártáshoz, majd meglátjuk hova fut ki ez az egész, de tuti nem sima "bírság mert butus volt a kereskedő" kategória most ez.

Ettől függetlenül persze, lehet volt valami káderváltás GVH-éknál, azt' az új seprű meg akarja mutatni, hogy szorgalmas szolga.
Bár arról kétséged ne legyen, hogy nem nekünk, felhasználóknak, adófizetőknek teszi a szépet.

Tetsuo: azért csak sikerült megidézni a 10 millió házmester országának szellemét :C

De végül is tapsolj csak ehhez az egészhez, gyakorold.

Mert ha így haladunk, egy idő után úgy is kötelező lesz

...megint :(

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#66) Tetsuo válasza abéla (#65) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Előbb azon lamentálsz, hogy csak pár nagyvad a célpont, aztán belekötsz az egyforma kezelés igényébe. :C

(#67) abéla válasza Tetsuo (#66) üzenetére


abéla
senior tag

Megbocsáss, amennyiben a "Reméljük, sorban jön az összes" megjegyzésed alatt azt érted, hogy valóban, érdemi, politikától -jobban mondva, bizonyos kiterjesztett hatáskörrel bíró érdekcsoportoktól- független gazdaságvédelmi intézkedések jönnének, azzal az égvilágon nincs semmi baj.
Mint ahogy említettem én is feljebb: "Félrértés elkerülése végett: nem a GVH tevékenysége zavar, (már ha valóban a dolgukat végzik)".

De ebben a kontextusban/esettel kapcsolatban a fent idézett megjegyzésed, már ne haragudj, de egyáltalán nem ilyen színezettel bír; sokkal inkább azt láttam benne, ami szerintem és láthatóan egyre többek szerint is probléma: az összefonódások, áthallások eredőjeként létrejövő, a hivatali eljárásrendeket, törvényeket saját szájízük szerint alkalmazó modern kori Döbrögik szélesebb körű mainefesztumát eredményező, annak tömegbázist adó, támogató hozzáállást véltem feltételezni soraid között.

Ha nem így lenne és mégis az első alternatíva az, mely fennáll esetedben, akkor megkövetlek;
bár ez esetben megjegyezném: nagyfokú naivságod figyelemre méltó.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#69) abéla válasza #32839680 (#68) üzenetére


abéla
senior tag

+1

fáradt vagyok már, na
:)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#70) bta1 válasza Lacika112 (#44) üzenetére


bta1
őstag

Ezzel a reklámmal nem a gerinctelenség a fő probléma, hanem a gátlástalan szellemi környezetszennyezés, amit természetesen nem a GVH-nak, hanem a médiahatóságnak illene szankcionálni.

(#71) Keem1 válasza CptAdamica (#49) üzenetére


Keem1
addikt

Sztem ők is röhögve kifizetnék. Az eMAG esetén a román, az Edigital esetén meg a dél-afrikai vagy mittom én hová tartozó anyacég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.